Windows 10 for PC

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Eto, dođoh i ja do laptopa sa Windows 10. :) Reko, uživaću malo u čarima desetke, ali ne bi Microsoft bio Microsoft da nas ne zakine za neku glupost. :D Dobio sam besplatno licencu za Windows 10 Education Edition, ko veli, ma nema veze, sigurno je i to super, a i kad je džabe i sirće je slatko, al kad ono. :P Oni su ovu verziju baš za svako neku sitnicu veštački uskratili, a što nisu morali. Igrao bi se recimo sa projektovanjem telefona na kompjuter, ali prc, toga nema. :P Nema ni Cortane. :P A i ako biste da promenite boju task bara i start menija, takođe na to možete zaboraviti sa Education varijantom. :D Barem nije kao ona fora sa Windows 7 Home gde su izbacili mogućnost menjanja pozadine na desktopu. :lol:

Da me ne razume neko pogrešno, nije da me pogađa što ovih nekih stvari nema, ali mi je smešno da zakidaju tako banalne opcije kao što je na sedmici bila promena pozadine, a sad na desetki promena boje task bara. :)

Probaću da vidim ako bih mogao sa licencom za Windows 8.1 Pro aktiviram Windows 10 Pro na laptopu. Jedno vreme je to moglo i nakon što je stigla AU, valjda to i dalje može.

Naravno, ostaje i mogućnost da se to uradi bez aktivacionih kodova, :D al pošto sam ga dobio na poslu, kontam da bi bilo bolje da se ne igram s time, a i nije vredno cimanja.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od yocasylver »

Najbolje je da skines narodnu verziju i neces za nista biti uskracen .

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

To bih uradio bez da trepnem da je laptop baš moj. Nego sam ga dobio (formalno, samo na korišćenje, mada ga nikad niko neće tražiti nazad jer bi bio mator posle par godina), pa je moguće možda da se u nekom trenutku iz nekog razloga traži nazad radi nekakve kontrole. Pa da se tu ne uoči da je narodna verzija.

Probaću da se snađem za Windows 8.1 Pro kod, ili za Windows 7 Pro kod, pa s njime da aktiviram Windows 10 Pro na laptopu. Znam da je to jesenas moglo, valjda može i dalje. Videću to sutra. Ako ne, razmisliću o narodnoj verziji. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Da li neko zna koja je to fora sa varijantama Windows 10 sistema? Gledao sam koje su sve opcije za nadogradnju sa Education na Professional, i sad po ovome što vidim ispada da postoje samo mogućnosti nadogradnje:
-sa Home na Professional, ili Education, ili Enterprise,
-sa Professional na Education, ili Enterprise, i
-sa Enterprise na Education.

To mi je nekako apsurdno, ispada kao da je Education najjača verzija, :D pa sa svake verzije može da se nadograđuje na nju, ali sa nje da ne može ni na Home, ni na Professional, a ni na Enterprise... A u realnosti - Education je u odnosu na Professional osakaćen.

Postavio sam pitanje vezano za ovu problematiku i na Microsoft Community. Valjda ću negde nešto saznati. :) Kako mi se čini, izgleda da nije moguće prosto nadograditi sistem sa Education na Professional. Osim ako bih reinstalirao sistem, a onda me zanima da li mogu da Professional aktiviram sa Education ključem, ili ključem za Windows 7 Professional, ili za Windows 8.1 Professional.

Ako ne bude moglo drugačije, ima ipak da stavim narodnu verziju pa da se pravim Toša... :D Oni će mene da zavrću. :D

DODATAK: OK, može da se promeni boja taskbara, to sam uspeo, nisam skontao opciju iako mi je bila pred nosom. :) Ali za ovo ostalo što sam rekao, toga zaista nema. Recimo, Cortane, ili projektovanja nekog uređaja (npr. telefona) na laptop preko Miracasta.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od Azimuth »

Verovatno da idu logikom da sa jače verzije možeš na slabiju (osakaćenu), ali ne i obrnuto (bez plaćanja).

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

Ne možeš sa ključem od Education verzije da aktiviraš Pro verziju.
Ranije je moglo sa aktivacionim ključem od Win 7 Pro ili Ultimatum ili Win 8.1 pro da aktiviraš Win 10 Pro, ali ne znam da li je to još uvek moguće.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Nekako su oni to čudno napravili... Sa svake varijante može da se ide na onu bolju, osim sa Education.

Hvala, Znemanja. Tome znači da se ne nadam. :)

Probaću tako, da reinstaliram sistem, pa da probam da stavim ključ za Windows 8.1 Pro. Aj, ako mi onamo na Microsoft Community kažu nešto korisno, reći ću ovde, pa eto i drugi da znaju.

DODATAK: Samo da dodam. Odgovorio mi je neko na Microsoft Community, i malo sam još nešto pročitao, i ipak je Azimuth u pravu. Problem je to što je Windows 10 Education nadogradnja na Windows 10 Pro, iako je uskraćen za neke opcije, a neke druge su dodate. A to iz razloga jer je Windows 10 Education namenjen školama, pa pretpostavljam pre svega za đake. Dakle, poenta je u boljoj kontroli na školskim računarima, i uklanjanje su neke stvari koje bi đacima valjda odvlačile pažnju.

Tako da, begam ja s ovog čuda. :lol: A i da ostanem na Education, sad mi neće mnogo faliti, ali ko zna šta će Microsoft odlučiti da ukloni iz ovoga u budućnosti. Sad barem nemam ništa da backupujem.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Ja samo da se javim, reinstalirao sistem, sad je Windows 10 Pro, a aktivirao sam ga Windows 8.1 Pro ključem. Jedino ne radi aktivacija tokom instalacije onako, nego naknadno kad se unese, onda prihvati. I sad imam sve što mi treba. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

Čestitam. Dobrodošao u klub. Postoji i Rootkit za win i Office, ali nisi hteo narodnu verziju. Da te lepo sluzi.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Hvala, Miodraže! :)

Za operativni sistem sam imao razlog da se potrudim da namestim sve kako bi trebalo, a što se tiče svih ostalih stvari, uključujući i Office, tu se ništa ne ustručavam. 8) Imam sad Office 2013 na njemu sad, možda posle probam i 2016, mada mi se ne čini da bi mi 2016 bio nešto drastično bolji i korisniji. Još nisam siguran ni koliko će mi 2013 biti bolji.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

Vidi, moja je iskrena preporuka da stavis Office365. Uvek sve najnovije, bez razmišljanja, 1TB cloud i 60 Skype minuta sa određenim fiksnim i mobilnim linijama u inostranstvu. Meni najviše znači taj cloud.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Da, ali on ipak dosta košta. A i ako bi postojao način da ga nekako narodski aktiviram, nekako osećam kao da ne bi bilo u redu tako nešto da radim. Mislim, jedno jer kad sredim sebi program koji znam da nikad me bih mogao da platim, i kad na taj način nikako ne opterećujem dodatno proizvođača, ali da sebi sredim tako neki servis sa terabajtom prostora u oblaku, minutima ka inostranstvu, i slično - to mi nekako već ne izgleda u redu. :) A i nije mi to toliko potrebno. Mada pretpostavljam da si mislio da se kupi Office 365?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

гари, upravo tako. i ne moze narodski da se aktivira. Ja sam u novembru za black friday kupio za 1990 din.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Godinu dana ili dve za 2.000? Kako god, to već jeste mnogo jeftinije!

Naravno, tebi je to sa Lumijom 950 i još korisnije nego što bi meni bilo. A i ja Office koristim najviše za unošenje nekih rezultata u Excelu, i povremeno da nešto kratko otkucam u Wordu. Skoro sve za posao što kucam kucam u jednom drugom programu.

A inače, nisam se mnogo igrao sa ovim 2013 do sad, ali zanimljiv je, i sviđa mi se to kako se povezuje sa Microsoft nalogom. Naravno, koliko je zgodno, toliko je to još jedan razlog što biti posebno obazriv da ti neko ne dobije pristup nalogu. Mada nama to nije problem, i tako volimo sve da čačkamo, a što uključuje i dodatne vidove zaštite.

Mali off. :) Pretpostavljam da si do sad oprobao ovaj noviji Microsoft Authenticator? :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

Jašta da jesam. Licenca je na godinu dana. Nije tako puno, to računam kao jednu jaču večeru.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Nisi kao ja stipsa za večeru. :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

гари, stipsa sam oko nekih drugih stvari. Oko onoga sto mislim da mi treba i moze da mi olaksa zivot, ne zalim novce.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Jasno, nego se zezam malo samo. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Windows 10 for PC

Post od nikos720 »

Windows 10 za pc je meni odlican :D Perfomanse su mnogo bolje nego na windows 7,Ja sledece nedelje dobijam pc i videcu da ugradim windows 10,svidja mi se sto aplikacije izgledaju kao na tabletu i mobitelu :oops:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Performanse na Windowsu 7 i 8/8.1 su mnogo bolje ipak. To sa aplikacijama je i meni zanimljivo, ali pošto je Microsoft za sad digao ruke od Windows 10 mobile, onda nema ni od tih aplikacija iz prodavnice neke vajde. I za našu dobrobit bi bilo najbolje da što manje programa stigne u prodavnicu, inače kuku nama u Microsoftovoj milosti.

Sent from mTalk

Odgovori