Windows 10 for PC

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Windows 10 for PC

Post od godja »

imam jedno pitanje... imam msi all-in-one sa ekranom na dodir i na njemu je legalna verzija sedmice. stalno mi nudi upgrade na 10,pa me zanima da li sam prepoznaje da je potrebna verzija koja podržava ekrane na dodir jer verujem da ipak ima neke razlike ? ili možda i grešim...
Samsung S10+ red

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od Apolo »

9R94, To sam i mislio uraditi ali prvo da se poigram malo sa samim sistemom. E sad, posto je uradjen upgrade (iskreno prvi put sam ovo radio posto sam uvek dosad radio clean instal) da li imam neke junk fajlove u pozadini, i zanima me sta se desilo sa Win7? Da li je on jos uvek "prisutan" negde in the background ili...?
Festina lente.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Windows 10 for PC

Post od 9R94 »

Apolo, verovatno ima, pošto pratim temu i na SK forumu većina preporučuje da se odradi clean baš zbog ostatka repova sa prethodnog OS (win7 ili win8.1).

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

Godja, samo fiknea updatw, i ne razmisljas. Potom, a ovo vazi i za Apola, stari sistem se uklanja iz samog win menija po uputstvu koje imate na http://www.intowindows.com/how-to-delet ... indows-10/
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

@Apolo, tu je i dalja Windows 7, možeš u roku od mesec dana od upgrade da se vratiš na Windows 7, no ako nemaš nameru da se vraćaš, obavezno uradi clean install, rešićeš se svih potencijalnih bug-ova.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od Apolo »

miodrage, Hvala za link.

znemanja, Verovatno se necu vracati na sedmicu tako da clean instal ne gine, a i da se resim repovo for sure. Nego, skinuo sam .iso fajl da uradim clean instal pa me zanima sta se desava prilikom same instalacije sa serial key-jem? Da li ce mi traziti Windows 10 kada ga pokrenem?
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od Apolo »

Uradio sam clean instal, sve je bilo prilicno brzo, Windows je mahom sve sam odradio... A sistem je definitivno fluidniji i brzi nakon sto sam se otarasio "repova" od upgrade-a. Sve u svemu zadovoljan sam sistemom :)
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od Apolo »

Drugar ima legalan, aktivirani win7 i sad hoće desetku da instalira.da li može odmah clean install ili mora prvo upgrade da uradi?
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

Prvo upgrade pa onda cleen instal. No, ako skine .iso fajl sa novembarskim update-om onda može da izvrši cleen instal sa ključem od Win 7. Ovo lično nisam probao, ali ljudi na drugom forumu kažu da to funkcioniše.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od Apolo »

znemanja, Tako sam i pretpostavio. Hvala, tako cu mu preneti.
Festina lente.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dachakragujevac80 »

Drugari, prvo sorry za off, ali na ovom "zamenskom krsu" sto su mi dali u Telenoru, ne mogu cestito ni poruke da kucam, a kamoli da trazim po tapatalku da li je vec otvorena negde ova tema, pa ajde da pitam ovde:o desktop racunaru se radi i ovom OS, naime ne mogu da udjem u start meny, prijavljuje mi gresku, i odmah me izbaci na screen saver, pa moram opet da se ulogujem, zatim ne mogu da udjem u kontrolu zvuka, mreznu ikonicu, i ono sto sam primetio da mi svaki put sve foldere vrati na extra male, iako ih ja podesim na extra velike, kao i da bs player nece vise da radi, vec mi automatski prebacuje na gom! Jel postoji nacin da se to sredi, odnosno (posto nisam neki narociti haker), kako se radi reset sistema, ako uopste to moze, mozda to pomogne kao kod mobilnih os? Hvala i jos jednom se izvinjavam za off [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od mp3mp3 »

Desetka se dosta poboljšala, mada Cotrana još uvek koči a meni su reminderi jako bitni.
Aplikacije za windows 10 mobile čine iskustvo boljim. Novi twitter mi je super, kao i instagram a viber 6.0 je fenomenalan, nisam verovao da može da radi brže od WhatsApp-a. Nadam se da će ga uskoro dobiti i novi korisnici.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

kako se radi reset sistema, ako uopste to moze, mozda to pomogne kao kod mobilnih os? Hvala i jos jednom se izvinjavam za off
Ti verovatno misliš na "System Restore" - vraćanje na "kontrolnu" tačku (period kada je komp dobro radio). Nije to baš reset sistema tipični, više je kao "step back". Desktop OS i mobilni OS su dve različite stvari - čisto da znaš, da ne gajiš nade da ćeš lako rešiti problem, hehe.
ne mogu da udjem u start meny, prijavljuje mi gresku, i odmah me izbaci na screen saver, pa moram opet da se ulogujem, zatim ne mogu da udjem u kontrolu zvuka, mreznu ikonicu, i ono sto sam primetio da mi svaki put sve foldere vrati na extra male, iako ih ja podesim na extra velike, kao i da bs player nece vise da radi, vec mi automatski prebacuje na gom!
Sve ovo može da se "ručno" sredi, ima po netu foruma na kojima je sve to objašnjeno najprostije što može, sa pratećim slikama (nešto od toga držim u bookmarks-ima, tako da mogu podelim ako zatreba), ali... Ovoliko problema koliko ih ti imaš imaju samo jedno, najbolje rešenje - ponovnu instalaciju sistema. Dakle, sve što ti je bitno prebaciš na drugu, nesistemsku particiju, i onda posle formatiranje sistemske, "C" particije i friški OS.

No, opet će ti trebati start meni, tako da evo jednog linka:
http://home.bt.com/tech-gadgets/computi ... 4000314532
Tu ćeš najverovatnije naći rešenje za svoj problem (plus, ima linkova i u samom tekstu).

Evo i jednog klipa na Youtube-u, vezanog za isti problem:
https://www.youtube.com/watch?v=WnAf_NccrXw

U svakom slučaju, čim pre budeš mogao, ti reinstaliraj sistem. Veruj mi, prvi put kada sam na kompu instalirao desetku (nadogradnja sa 8.1) sam imao svakakvih problema. Taman kad bih sredio jedno, nešto drugo bi se sjebalo i tako u krug dok više ništa nisam mogao da radim. Friški OS i glavobolje više nije bilo.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dachakragujevac80 »

Hvala druze na iscrpnom odgovoru, ali imao bih jos jedno pitanje. Tamo postoji opcija da se vratim na sedmicu, ako hocu, da li bi to pomoglo, tj. Da li ako to uradim, mogu opet kasnije na desetku? Isto pitanje i za ovo sto si ti napisao, da li cemi sad posle reinstalacije trebati disk sa desetkom, ili ce mi se opet pojaviti mogucnost besplatne instalacije. Izvinjavam se na nekim, mozda glupim pitanjima, ali stvarno mi nije jaca strana desktop racunar u smislu reinstalacija i sl. [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 for PC

Post od ciklon »

Vraćanje na sedmicu ti najverovatnije neće pomoći previše. Taj "downgrade" je lepo zamišljen ali, iako lepo zamišljena opcija (stari podaci iz Win7 se čuvaju u posebnom folderu), velika je verovatnoća da se nešto, da prostiš na izrazu, uzjebalo tokom korišćenja desetke. I da vraćanje uspe, kasniji ponovni prelazak sa te sedmice na desetku bi napravio još veći ršum.

ZA reinstalaciju Win10 ti treba DVD sa Win10, eventualno butabilni fleš. Ako imaš originalni Win7, instaliraj njega i nemoj nadograđivati sistem - neka šljaka dok šljaka. Ali, ako ti se desetka baš, baš svidela, na "The Pirate Bay" (na primer) ima linkova za preuzimanje krekovanih verzija sa poslednjim apdejtovima. Ne bih kačio linkove ovde, pošto se radi o pirateriji, ali ti mogu dati savet da gledaš da je član koji je okačio torrent fajl siguran.

Što se nadogradnje sa Win7 ili Win8.1 na Win10 tiče, ja sam sa kompom imao muke (ali, to je zbog toga što je i WIn8.1 koji sam prethodno instalirao bio "faleričan", da tako kažem). Na curinom laptopu je isto bio Win8.1, ali kasnija krekovana verzija i nadogradnja prošla glatko, te nije imala nijednog jedinog problema. Zato ponavljam: ako imaš originalni Win7 ili ti nije preko potrebna desetka, ti se drži sedmice. Jes' da nije tako skajnetovski kul :D , ali radi pos'o.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Windows 10 for PC

Post od dachakragujevac80 »

Uspeo sam konacno,i to vrlo prosto! Desni klik,personalize,settings,update&security,recovery i reset this PC! Resetovao C particiju i sad sve sljaka kako treba! [emoji16] ipak hvala u svakom slucaju


Sent from my iPhone using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 for PC

Post od ciklon »

Drago mi je da si uspeo to da rešiš. Obavezno javi u neko dogledno vreme kako šljaka sve. Ako taj reset zaista može da pomogne - onda super. Mada, ja sam uvek za celan install, navika je to, hehe.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Windows 10 for PC

Post od dachakragujevac80 »

I ja bi to uradio,da znam! [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od Apolo »

Instalirao anniversary update, javljam utiske kada malo isprobam.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori