Off, opušteno ćaskanje

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Him »

Nemoj apolo care bacices pare nicemu ne sluze. Nisu tacni. Bacio sam lovu bespotrebno. Ne treba ti to.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

Apolo,ne, tu ti hibridni neće pomoći za ono što tebi treba. Imaš sada pametnih satova koji izgledaju kao klasični, a u stvari imaju sve te funkcije. Stoga, čak iako ne koristiš ništa od tih trening funkcija, klasičan pametan sat će ti završiti to što tebi treba. Ni ja ne koristim na Galaxy Watch-u ništa od tih trening funkcija, ali je fenomenalan za praćenje notifikacija, pređenih koraka, odgovaranja na pojedine notifikacije, čak i za razgovor ako mi je telefon u drugoj sobi, a opet izgleda kao klasičan sat.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

@Him, видео сам после да нису баш тачни и да умеју да брљаве. Оно што ми је битно исто да има добру батерију, а ту сам једино пронашао Хуавеј који може до 14 дана да нагура и неки Гармин.

@znemanja, тако бих и ја отприлике користио сат, који Самсунгов модел користиш да погледам како изгледа?
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Him »

Care ako ti je do baterije onda Huawei, to sa 14 dana baterije nije tacno, u praksi izgura 10-11 dana. Doduse ja imam puno notifikacija pa mozda i to srce malo vise bateriju. Bice ti ok u pocetku, gledaces notifikacije na njemu, ali kasnije izgubi neku draz toga. To ti je ono, kupio, izgustirao i to je to. Realno meni itekako dobro dodje kada sam na sastanku u firmi. Drugu svrhu ne vidim vise. SPO2 je kazu skoro pa tacan, vreme spavanja nema blage veze sa tacnoscu, koraci isto, konkretno dodaje predjene korake, i tako to. Realno, dobro je da imas zbog notifikacija, vrlo prakticno, ali to je to. Sto se tice razgovora, odavno sam se prestao loziti na Dika Trejsija tako da mi to ne treba. Samsung satovi furaju bateriju maks 3 dana da znas. Svakako, po onome sto ti treba od funkcija to i izaberi. I znaj, ti smart satovi su obicna laz. Osim notifikacija, druge funkcije su zezanje korisnika.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

@Apolo, koristim Galaxy Watch https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_watch-9289.php
Radi perfketno, a izgled je odličan, mehanički, bukvalno ga je teško razlikovati od klasičnog sata. Galaxy Wearable aplikacija koje služi za komuniakciju sa satom i telefonom radi i na iOS (samo neke opcije su rezervisane samo za Samsung telefone) tako da dobijaš punu funkcionalnsot sata i na iOS uređaju. Notifikacije i odgovaranje na iste preko sata je odlično implementirano kao i razgovori preko sata (naročito korisno pri vožnji ili kada su ti ruke zauzete).
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

@Him, свестан сам свега тога. Управо сам и ја навео када сам дискутовао у друштву да је ту најбоља ствар што не мораш стално да вучеш телефон са собом, згодно ми је рецимо што се види временска прогноза или нпр ако имам неки догађај у календару јер без тога бих и сопствени рођендан заборавио. Што се тиче нотификација битно ми је због мејлова и доста их имам на Телеграму, само не знам да ли ти сатови подржавају ту апликацију. Е сад временом човек може све да изгустира и да га скоро али опет зависи и како то нешто користиш.

@znemanja, у праву си, другачије мало изгледа него остали модели из Самсунговог миљеа. Само код Самсунга трајање батерије је баш онако бзв а притом су и прилично скупи.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

@Apolo, Samsung satovi podržavaju notifikacije za sve aplikacije, Samsung wearable app je izuzetno prilagodljiva, sve je moguće podesiti. Baterija na mom GW je ok 3 dana, stim što je kod mene AOD konstanto upaljen da se vidi analogni skin. Svakako jesu skuplji nego drugi pametni satovi, ali softwer im je dosta ispred ostalih iz razloga što je na iste moguće sve instalirati.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Him »

Apolo, ako zelis odgovaranje preko sata, znaci razgovor preko sata ili neka kratka poruka, onda ides na samsung, ako vec ti to e treba onda Huawei. Nemas potrebe za bacanjem novca jer sve notifikacije stizu na Huawei sasvim normalno. Kod mene je presudno bila baterija, a i potrebno mi je samo da vidim notifikaciju, nista vise od toga.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od miodrage »

Ili konkurentski ekosistem, kod koga sve radi out-of-the-box... It just works.
Po meni je Apple to sve odlicno odradio, jedino me iskreno nervira sto bez telefona sat puno toga nece raditi cak ni LTE varijanta. Nije moguce koristiti LTE sat za pricu bez telefona - meni je to zaista debilno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

@Him, нисам ни мислио да бацам не знам ни ја сад колико пара на сат, међутим Самсунг ми је одбојан са високом ценом и батеријом од читава 3 дана. Ако бих већ морао да купујем нешто у том рангу онда бих пре купио Skagen Falster 3.
Оно што сам читао по форумима јесте да су људи генерално јако задовољни са Гармин сатовима, а и невезано за то нешто ми је интересовање кренуло у том правцу. То што сам гледао је ем јефтиније од Самсунга ем батерија траје друже, а имају исто моделе који могу 14 дана да нагурају ако се користе више као обичан одн, редован сат. Мени лично је довољно да видим те неке информације попут температуре одн. времена, да могу прочитати поруке и мејлове (што се тиче могучности да се одговори на исте директно преко сата може, а и не мора мада ови модели Гармина нуде могућност и да се одговори преко сата), да ме обавештава када имам неки догађај из календара.

@miodrage, Епл сатове нисам разматрао, прескупо (посебно за ово што мени треба), батерија траје колико, један дан или тако нешто, а по мени лично прецењен производ.
Festina lente.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od yocasylver »

Koja apk pravi pokretne oblake na fotografijama.
?

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od mare-ss »

Probaj pixaloop

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od yocasylver »

mare-ss napisao:
Pon, 15. Mar 2021. 20:13
Probaj pixaloop
Najjače je što sam imao tu apk, probao i obrisao je
Hvala za predlog

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Да ли је неко досад имао искуства са фолијама за заштиту екрана од Mobile Outfitters?

https://moutfitters.rs/clear-coat-original-folije/
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

@Apolo, koristio sam mobile outfiter foliju svojevremeno na S10 Plus dok sam koristio taj telefon i nije mi se dopalo, skinuo sam istu sa ekrana svega nakon jednog dana korišćenja. Iako sam izabrao clear verziju folije, ista je menjala prikaz ne ekranu i to me strašno nerviralo tako da sam je skinuo. Takođe ni osećaj pod prstima mi se nije dopao, delovao je dosta plastično i prst ne klizi po toj foliji kao po staklu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Морао сам проверити пошто су им цене јаке, али ово што си навео је заиста deal breaker. Настављам даље потрагу. Хвала за инфо.
Festina lente.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od yocasylver »

Folija napred i maska za ledja i vozi. Kad izgrebeš foliju, crvena i opet voziš 6-7 meseci. Ili preko Alija za te pare 5 folija pa menjaj sam.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Маску већ имам пошто је телефон клизав иначе бих га вијао по стану. :) Видећу нешто преко eBay/Amazona, што кажеш узмем пар комада па да имам. Мени су супер оне фабричке фолије, досад кад год сам њих имао нисам их скидао све до продаје телефона, онда оставим купцу да ради како му воља. Али сад сам добио нешто бзв преко екрана, само да скинеш одмах. А за Сони код нас је јако тешко наћи нешто од тих accessories.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

Apolo, slažem se da su fabričke folije najbolje, meni je žao što sam sa S20 Ultra skinuo fabričku foliju, misleći da ću u Samsung store-u moći da stavim istu takvu, ali on nemaju te fabričke već neke druge koje mi se ne sviđaju. Zaštitu za ekran sam rešio tako što sam kupio Olixar folije i dosta su dobre, naručio sam ih sa Mobilefun sajta i stiglo je sve za nekih 10 dana, cena je oko 12 evra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od miodrage »

Ovo sto Nemanja kaze, imas te staklene zastite za crvenu i vozi Misko. Ja to furam, mada sam sada sve skinuo sa telefona, i furam ga golog. Ionako jedva da sam ikada koji uredjaj prodao od ovih novijih, tako da verujem da necu ni Xr.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori