Pomozite Tijani da dobije novo srce.

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od Deksi »

Ajmo forumasi prazan sms na 3243.
Nije lose da se tema postavi kao lepljiva da se vidi u svakom delu foruma.
http://www.tijanaognjanovic.com/

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od Green »

Nemojte me pogresno shvatiti, ali zbog cega je bas ovo jadno dete dobilo toliko prostora u svim mogucim sredstvima informisanja? Facebook je vec smorio sa zahtevima. Jasno je da se ne moze svoj bolesnoj deci pomoci, ali ovo je malo nepravedno...

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od jelenac »

To isto sam se i ja pitala, jer koliko mi je drago što je u njenom slučaju novac skoro pa skupljen, žalosno je to što nije jedina :cry:
Kako da pomognemo svima? Prosto nemoguće i žalosno....

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od Deksi »

Sve se slazem ali eto .

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od sugarcoated_ass »

Zasto? Pa medijima su i potrebne ovakve stvari. Da sazaljevamo druge i time da nam skrecu paznju sa problema koji se ticu nas samih. Zato nas narod razmilja na nacin - necu da se bunim jer ima kome je i gore.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od miodrage »

Ja cu nazalost morati da budem kontras prakticno celoj zemlji i jedan od retkih defetista, iako ovo sve posmatram sa strucne, sto ce reci profesionalne tacke gledista. O cemu se radi?
Ovo dete je nazalost jako tesko bolesno, njoj transplantacija srca nece pomoci, moze eventualno da joj produzi zivot za koju godinu i to je nazalost to :( ZAsto ovo kazem? Pa idemo redom - detetu je pored srca koje je pred samim otkazivanjem, vec otkazao jedan bubreg, jetra i slezina su na dobrom putu. Ok, neka dobije srce u roku od 15 dana (apsolutni minimum), i neka sve prodje ok ( a znamo kolike su sanse da srce transplantirani organ ne primi, pogotovu u njenom stanju), opet ce joj samo za lekove trebati izmedju 20 i 40000$ godisnje.
A onda ide slag na tortu, s obzirom na njeno stanje, treba da bude srecna ako ikad bude smela makar malo da potrci i sl.
Opet, cuda u medicini se desavaju, i ljudima nikad ne treba oduzimati nadu, ali kazem, ja ovo gledam drugim ocima, sa jedne strane, a sa druge po prirodi sam pomalo defetista i pesimista, i nazalost ne vidim nista dobro u svemu ovome :(
Siroto dete :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od znemanja »

Na ovakve akcije skoro uvek odgovaram koliko god mogu, na mom fakultetu je organizovana akcija prikupljanja pomoći za Tijanu i jako veliki broj kolega se odazvao.Ono što me malo iritira jeste da svi mediji neprestano pišu o tome, nažalost nije ona jedina kojoj je potreban pomoć, ima mnogo još takvih slučajeva, možda i ozbiljnijih slučajeva, ali niko ne piše o tome, pa se i ništa i ne zna.Da se razumemo, treba pomoći, ali ova akcija je planula samo kao neki pandam za hrvatsku akciju koja je pokrenuta za njihovu devojčicu Noru. Smatram da bi trebalo da postoji neko fond gde bi recimo jedan deo PDV-a odlazio u taj fond, neki fond gde bi građani slanjem SMS i sl. konstantno mogli da uplaćuju za ovakve slučajeve, kojih je nažalost sve više.
Poslednja izmena od znemanja u Čet, 04. Apr 2013. 13:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Одг: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od iamivan »

Green napisao:Nemojte me pogresno shvatiti, ali zbog cega je bas ovo jadno dete dobilo toliko prostora u svim mogucim sredstvima informisanja? Facebook je vec smorio sa zahtevima. Jasno je da se ne moze svoj bolesnoj deci pomoci, ali ovo je malo nepravedno...
U potpunosti se slažem sa ovim.

Ovde kod nas u Boru živi jedan klinac kome je potrebno lečenje matičnim ćelijama koje košta 60000e. Stanovnici Bora su o tome obavešteni jos u decembru prošle godine putem lokalne TV stanice.
Od tad, pa sve do sad prikupljeno je samo 5000e, a obavešteni su svi mogući i zamoljeni za pomoć... Žalosno.

A, onda se našla mala Tijana koja je iz Beograda (to da naglasim) i za koju je čula neka naša poznata ličnost, pa se cela ta priča u vezi nje proširila veoma brzo kroz celu zemlju, a i region. Garantujem da je sve ovo ovoliko naduvano i da se ovoliko forsira delom zbog one male Nore za koju su Hrvati skupili brdo love u rekordnom roku (već je neko sa foruma to rekao).

Odmah da kažem, nemam ama baš ništa protiv male devojčice, baš naprotiv, ali mi je stvarno žao ovog klinca iz mog grada (a i brdo drugih ljudi) koji nikako da dobije novac za lečenje.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od pelleruma »

Ko ima dete sigurno ne moze razmisljati u smislu-da li ce akcija koju preduzimam da bih spasao dete nekom delovati prenaduvana, i sigurno nece gledati analiticno, u smislu "ako ova operacija i bude obavljena, nece jos dugo ziveti", vec ce se boriti za svaki dan vise za svoje dete.Tu vidim samo roditeljsku ljubav i brigu, nikako nesto sto mi smeta, jer npr.5-ti put danas vidim taj poziv(u stvari vapaj)Ne daj boze nikom.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od Miškoni »

Toliko malo je potrebno da se prikupe sredstva za svako dete. U Srbiji postoji nekoliko miliona jedinstvenih korisnika mobilnog telefona (da ne ulazim u detalje koliko tačno). Kada bi svako poslao jednom mesečno samo jedan SMS u vrednosti 1€, to bi bilo dovoljno da pokrije sve potrebe. Samo treba lepo organizovati sistem koji bi stalno bio u funkciji i po potrebi preusmeravati sredstva. Ljudi su postali jako inertni, dosta njih bi i uplatilo neku sumu ali dok se smisle da odu do banke ili pošte, prođe voz. Za SMS im treba par sekundi. Mobilni operatori bi mogli da šalju obaveštenja o akcijama tako da i oni "neobavešteni" budu u toku.

I da ponovim, zaista je vrlo malo potrebno, samo treba imati dobru volju.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od VeNoM »

Eh da je to moguce a i da jeste ljudi se opet vise opredeljuju za pivo i cigare umesto da jedan dan u mesecu se odreknu toga. I opet deci je potrebna pomoc i sto je najgora stvar drzava ne daje nista vec napaceni narod koji nema leba da jede.
A ovo sto je Miodrage napisao je tuzna istina.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od Deksi »

Pa ja sam bas i tražio info dali se i ovoj devojčici može pomoci slanjem sms poruke. Kad sam video da je moguće odmah sam to i uradio i postavio i ovde ali ovde se vise pisalo nego pomoglo.
Da dete je iz Beograda a da je iz unutrašnjosti možda nebi bilo ni primećeno i to je tačno i prvi osudjujem neke prednosti koje beogradjani uživaju ali ovde nisam pravio razliku. Nažalost takoje, Beograd je i dalje država u državi i tako će i ostati.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od Green »

Miškoni, ideja je sasvim na mestu, ali kako ljudi da budu 100% sigurni da ce sav prihod otici tamo gde treba? Vec odavno sam pohvatao neke kljucne stvari oko toga na koji nacin se upravlja tim fondovima i gde i kome ide taj novac.

Ovde kod mene vec iz radijatora izbijaju reklame i pozivi da narod donira neku kintu u neki od fondova, kojih je sve vise. A te fondove uglavnom osnivaju poznate face, koji jedino kod tupavo naivnog naroda imaju prodju, jer poznate face imaju mnogo vise uticaja na naivni mozak, odavno naviknut na politicku korektnost. Muka mi je kad vidim za sta sve traze lovu, te za razne "neizlecive" bolestine i njihova istrazivanja, te za vecito gladnu decu Afrike, te daj za zatocene medvede u Rumuniji, pande u Kini, majmune u Burmi, sume u Brazilu, te daj za kockarske probleme, te pomozi autisticnim osobama, invalidima posle saobracajnih nesreca, problematicnim tinejdzerima. I sve to ide preko malih ekrana, svi zele lovu od obicnog naroda, koji jedva sastavlja kraj s krajem, znajuci da je obican narod podlozan ovakvim lukavim navlakusama. Pogotovo je podlozan kada isti taj ljigavi mali ekran objavi da je neka poznata faca opet organizovala neki bal, prijem, pi*ke materine, za ko zna sta, gde sve vrvi od luksuza i svetlucavih iznegovanih curki i curana. Zabole bre njih i za bolesnu decu u svojoj zemlji i za glad Afrike i za medvede u Rumuniji!

A pogotovo razmislite da li cete dati neki dinar kada sledeci put budete videli reklame za World Vision, UNICEF, Oxfam i ostale "humanitarce", gde vas po milioniti put mole da budete humani i da pomognete uvek istim problemima. Sve su to fabrike istog djubreta...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od Miškoni »

Green, apsolutno se slažem sa tobom, u većini slučajeva se to koristi za pranje para i lično bogaćenje. Moglo bi ovo da se organizuje samo ako postoji dobra volja i poštena šačica ljudi koja će voditi računa o tome. Recimo, roditelji dece kojima je potrebna pomoć. Ja sam neizlečivi optimista pa želim da verujem da je prosto nemoguće da se neko od njih upusti u muljanje. Ko bi bolje i poštenije od njih vodio računa o svemu? Minimalno nužna provizija operatora, sve ide preko Narodne Banke Srbije (ni pod razno preko neke strane banke), redovno se podnosi izveštaj o prikupljenim sredstvima, kako su usmerena, itd. Uostalom, našle bi se pametne glave da sve lepo osmisle. Poenta je u tome da se ljudi pokrenu, da shvate da zajedničkim snagama može toliko toga dobrog i lepog da se uradi. Ljudi su odavno izgubili poverenje u institucije, ali su nažalost izgubili i veru u ljude. To mora da se promeni...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od miodrage »

Miškoni, sve je to jedna velika lepa utopija, jer onog momenta kad se neko, bio to jedan covek ili grupica ljudi docepaju nekih para te pare nece zavrsiti gde treba. Tuzno ali istinito.
Po meni, jedino resenje bi bilo da zaista NBS upravlja tim fondom i novcem, i kad nekome zatreba, taj mora da prilozi tacno koliko mu treba, uz sve overene papire, zatim se uradi dupla provera sa institucijom koja je izdala papire, i tek posle se uplacuje novac. Mada verujem da i tu moze zesceg muljanja da bude.
A na kraju krajeva, kao sto rekoh, nazalost mnogima ni ovako skupe procedure jednostavno ne mogu da pomognu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od sugarcoated_ass »

Eh da... to je jos jedan problem u svemu ovome. Ako izuzmemo svo to potencijalno muvanje oko para i sl. pitanje je i koliko to moze pomoci. Imam bas jednu pricu, bas iz moje ulice... decko koji je bio svega godinu dana mladji od mene (dosta smo se i druzili kao klinci) je morao na neku ultra skupu operaciju u Rusiju i isto je tako isla frka preko medija, skupljanje para itd. Pare su sakupljene, operacija odradjena, sve bilo ok... i sta je bilo posle toga? Decko umro. Zasto? Nije bilo vise kesa da se dovrsi lecenje koje bi izaslo dosta skuplje od same operacije.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Pomozite Tijani da dobije novo srce.

Post od Miškoni »

miodrage, ako ljudi nastave samo da sede - i ostaće utopija. Ali ako se pokrenu, možda bude ono "to boldly go where no man has gone before". :)

A što se tiče slučajeva koji imaju male šanse za uspeh, svakako treba pokušati sve i nadati se najboljem.

Odgovori