Pomoc u vezi kompa

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Sale_M »

Pa mozda najvise 1500. Nisam iz BG tako da ne znam. Sacekaj, mora da ima neko ko zna,javice se verovatno.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od miodrage »

Imam ja drugara, ali je znatno skuplji. Jbg, decko od toga zivi...
Ako zelis mogu da ga priupitam. Javi na PP ako ti treba pa cu da te spojim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Evindzer »

Guru, tek sad videh tvoj post. [emoji848]
Može, daj mi njegov mejl ili broj telefona, ako je pouzdan i može da ih vrati u život, svakako će me manje koštati nego da kupujem novi.
Hvala unapred. [emoji4]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Apolo »

Treba mi pomoc u vezi instalacije Linuxa (Mint). Naime imam Win10 i hteo sam instalirati Linux pa da imam dual boot. Problem koji mi se javio - ostavio sam slobodno GB da bih posle napravio particije na Linuxu, medjutim kada dodjem do tog dela, Linux uopste ne prepoznaje te slobodne (nealocirane) GB. Vratim se u Win10 i normalno vidim da sam ostavio slobodne GB za kasnije kreiranje particija. Zna li neko gde gresim i u cemu je caka?
Festina lente.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od TosaNS »

sugarcoated_ass napisao:Op! Op! [emoji16][emoji16][emoji16] Najzad stiglo, pa će sada da padne sklapanije! [emoji3]

Sada mogu da dođu i predlozi za zamenu grafičke nekom jačom. Kontam da bi skok sa RX560 4GB na npr. Sapphire RX580 Pulse 8GB ili ASRock RX 590 PHANTOM GAMING X OC ako im malko padne cena za koji mesec. [emoji848]

Za 1080p gaming sa 30 - 60FPS uz ove komponente bi trebalo da bude rešenje na duže. [emoji16]

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201909 ... 2cb8a4.jpg[/img]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Odlična makina koji procesor koja grafika, vidim da je ploča Gigabyte [emoji106]

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Martin Mystere »

Sudeći po ploči definitivno neki Ryzen druge generacije... Bilo bi šteta stavljati prvu generaciju.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od sugarcoated_ass »

Već sam pisao šta je poručeno 25. septembra i još je Toša i citirao taj moj post. [emoji38]
sugarcoated_ass napisao:Uletela danas neka opcija sa bankom i poručeni delovi. [emoji16]
Ryzen 5 2600
Gigabyte B450M DS3H
2 x 8GB Kingston HyperX Fury Black 2666MHz CL16
Nisam znao sa kojim će BIOSom doći ploča pa sam išao na sigurno sa 2600, ali je ploča ipak došla sa F40 tako da ima podršku za 3rd gen out-of-the-box, što da sam znao možda bi pao i 3600. No, ovako mi je ostalo više prostora za kupivinu grafičke. :D

Za grafiku piše u gore citiranom postu da sam još uvek na staroj XFX RX 560 4GB i da planiram da uzmem RX 580 8GB ili RX 590. Štekam sad neke parice pa ću sačekati black friday. Kontam da će biti neki zanimljiv popust na njih pa od cene zavici izbor.

Svakako sa pločom sam miran dok ne crkne pošto bez problema može da gura i Ryzen 9 3950X (Što ja samo mogu da sanjam, naravno... [emoji38] ), a ostalo ću vremenom lagano da nadograđujem, a uz RX 580/590 sa ovom mašinom ćemo biti mirni za gejming na 1080p par godina sigurno. :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od TosaNS »

[emoji3] Ne vidi se koji Ryzen na kutiji pa zato sam pitao da nisi išao na neki jači od 2600. A ne bi išao na Nvidiu samo pitam?

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od sugarcoated_ass »

Ako ima nešto za do 28.000 dindži, a da je bolje od RX 580 ili u tom rangu sve mi je jedno. [emoji16] No, sve što sam ja gledao ima najviše 6GB memorije i 192-bitne su. Nekako mi se AMD ipak čini boljom opcijom za te pare. [emoji846]

Ma i ovo je jače od prvobitno planiranog. Išao sam na Ryzen 5 1600 i uletelo je ovo. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od TosaNS »

Za taj novac možeš naći odličnu grafiku, ja sam za 22000 kupio polovnu 1070 Gigabyte g1 nisam se obazirao na to koliko je bita. Jedino ako tražiš novu grafičku to je druga stvar ja sam gledao polovnu da kupim. Možda neka gtx 1660 od 6gb rama jeste nešto skuplja od 28 ali mislim da vredi taj novac.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od sugarcoated_ass »

Samo novo sa garancijom. No, na žalost moraću ići na što jeftiniju opciju, a to bi bila ASRock RX 580 8GB, ali opet da sačekam neki popust.

Nešto mi se zdravstveno zakomplikovalo pa ću morati privatno na neka snimanja jer se u državnoj čeka baš dugo.

Svakako će posle RX 560 odlično poslužiti na neko vreme pa će pasti nešto ozbiljnije kasnije. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od TosaNS »

Ako nije žurba valja sačekati sigurno će biti prilike, zdravlje je najvažnije. Sad imaš izbora pa možeš da biraš i kad dođe vreme izabraćeš najbolju grafu siguran sam [emoji6]

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od sugarcoated_ass »

Do sada sam koristio neku aktiviranu instalaciju W10 Pro iz 2016. koju sam iskopao na netu i danas iz zezancije kupim Windows 10 Pro Retail key za 3€. [emoji16]
Zamenio sam aktivaciju koju sam imao do tada novim ključem i sve je prošlo ok. [emoji4]
E sad... Pošto sam prešao u legalu, zanima me da li negde mogu skinuti ISO Windows 10ke da imam ili moram koristiti onaj njihov tool svaki put kada budem hteo da reinstaliram windows u budućnosti? [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od ciklon »

Друже, ево линка за то са комплетним step-by-step (не обраћај пажњу на назив линка):
https://kompjuteras.com/odakle-skinuti- ... za-laptop/

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od гари »

Ja mislim da može da se koristi i taj tool is Microsofta. S tim toolom skineš Windows 10, i narežeš ga na DVD. Mada... Taj tool skida instalaciju Windowsa 10 koja ne staje na jedan DVD, skoro je 5GB. Tako da ti onda ipak treba flash, ili onaj double layer DVD.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od ciklon »

Резање DVD-a је траћење простора на том медију. Сваке године излази барем по једно веће ажурирање, тако да се верзије Windowsa мењају.То аутоматски значи да после сваке инсталације треба издвојити времена да се закрпе скину и инсталирају. Плус се ОС много брже инсталира са флешке него са диска. Исто тако има људи који купују и лаптопове и десктоп компјутере без оптичког уређаја.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od sugarcoated_ass »

ciklon napisao:Друже, ево линка за то са комплетним step-by-step (не обраћај пажњу на назив линка):
https://kompjuteras.com/odakle-skinuti- ... za-laptop/
Vrh! Hvala! [emoji16]

Gari, ma hoću da imam ISO da se nađe. Tako ako mi se skrši sistem uvek mogu na brzinu napraviti bootabilnu flešku, a ovako je cimanje da svaki put se gnjavim sa alatkom. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od ciklon »

Нема на чему. Иначе, Rufus је закон за прављење бутабилних флешки вазда био. ;-)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Sale_M »

Rufus je vrh, ja ga koristim godinama. I za cas se odradi ceo proces, prelako je.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od miodrage »

Apolo, prvo moras da napravis particiju, pa onda tek na nju da instaliras Linux. Nece moci sam Lin da ti odradi sto zelis ako je vec Win prisutan. Uglavnom ja sam tako odradio na nekoj prastaroj masini koju imam, ubacio onaj Puppy Linux.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori