Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Sta vozite?

Post od staff »

Ja imam stariji 2.0 hdi u 307 i motori su jako dobri. Moj nema ni plivajuci ni dpf ali je zato potrosnja veca nego kod 1.6.

Zavisi od kilometraze koju prelazis. Stavi na papir i vidi sta ti se vise isplati. Po meni je to dizel jer godisnje ustedis na gorivu toliko da mozes da odradis jednu vecu popravku ako zatreba. Ako prelazis malu kilometrazu, onda bolje benzin.

Ipak najbitnije je da uzmes dobro ocuvan i servisiran auto. Ako ti zapadne neki les, nebitno je dal je benzinac ili dizel.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Do 10.000 km, a verovatno i manje. Pošto su dizelaši više prešli od benzinaca, neka ozbiljnija popravka će mi pojesti razliku u gorivu, jer lista potencijalnih kvarova nije mala.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Sta vozite?

Post od staff »

Dizelasi vise prelaze ali najcesce je to otvoren put. Prednost benzinaca je u nesto nizoj ceni. Isto godiste i stanje... cesto su jeftiniji od dizelasa.
Ja tocim premium dizel zbog (ne)kvaliteta naseg goriva tako da i tu placam vise. U taj auto iz 2012 sigurno ne bih tocio obican evro dizel. Ne znam kakva je situacija sa benzincima ali mislim da nisu tako osetljivi na lose gorivo.

Mozda ti je i najbolje da uzmes benzinca, sta znam.

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Sta vozite?

Post od Triple H »

staff napisao:Dizelasi vise prelaze ali najcesce je to otvoren put. Prednost benzinaca je u nesto nizoj ceni. Isto godiste i stanje... cesto su jeftiniji od dizelasa.
Ja tocim premium dizel zbog (ne)kvaliteta naseg goriva tako da i tu placam vise. U taj auto iz 2012 sigurno ne bih tocio obican evro dizel. Ne znam kakva je situacija sa benzincima ali mislim da nisu tako osetljivi na lose gorivo.

Mozda ti je i najbolje da uzmes benzinca, sta znam.
Ja točim 5 rezervoara BMB95 i onda naspem rezervoar BMB100, malo i ja da se zabavim a i kola da prodišu. Ali ne osjeti se to toliko u potrošnji, možda deci dva gore dole, samo se osjeti pri ubrzanju i to do 70km/h. Vozio sam drugi redizajn Yarisa 2017, zadnje štopke su uprskali samo tako, ali je dobio novi motor, 1.5 benzin 110ks. Na tako malo auto taj motor... Mnogo bolji od Klia 1.5dci po meni ali svako uzima šta voli.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sta vozite?

Post od Deksi »

Čitam povela se polemika benzin ili dizel motor, šta da se kupi. O tome možemo pisati do sutra i zaključak je isti, jer ponuda polovnih automobila je takva da naftaši daleko vode u broju oglasa. Jas sam prošle godine bio krenuo u potragu za benzinca ali tražio tražio i kupio dizel 307 HDI karavan.
Kad kreneš u pretragu vozila i onda ti je mnogo toga jasno, hteo ne hteo kupiće se dizel. Ili da se ima sreća pa da naleti dobar benzinac.
A kilometraža zna se 170,000 - 180,000 km. A ustvari je 300,000+.
Ja sam moj pežo kupio sa 360,000 stvarnom kilometražom i odlično me služi, a godišnje predjem 3,000 km. [emoji847] Ali eto benzinca dobrog nisam mogao naći, i tako se sve završilo sa ovim francuzom.

Poslato sa jugoistoka.

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Sta vozite?

Post od Triple H »

Neću više kupiti polovan auto iz principa. Bolje nova Dačija nego polovan Golf. Znam ja da je loša situacija, ali satra se naš narod od polovnih Pasata, Audija i Mercedesa pa lupa glavu kad dođe u servis. Odličan je osjećaj kad znaš šta si kupio i koliko ga dobro čuvaš tako se i auto ponaša. Ali se slažem da je 80% auta na oglasima dizel, još ih sad protjeruju iz većih gradova na zapadu, ma biće ih more na placevima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Nije u pitanju polemika već šta čoveku treba i kakve su mu potrebe. Ja ne prelazim velike kilometraže, uglavnom vožnja po gradu. Bitno mi je da nije skupa registracija i održavanje. Majstori su me odmah pitali koliko prelazim godišnje km i za moje potrebe svi su mi preporučili benzinca i skrenuli pažnju na skuplje održavanje kod dizela. Svaki polovan auto je mačka u džaku, benzin ili dizel i toga sam svestan. Svi bismo kupovali nova auta da mogućnosti dozvoljavaju. Ali koliko već tragam biću uporan dok ne iškačkam nekog benzinca:)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Sta vozite?

Post od Triple H »

Onda gledaj da uzmeš običnog atmosferca, zaobiđi turbo-benzince. Ne znam koliki ti je budžet ali za pristojne novce možeš naći Yarisa II, Clio III kao i neke Fordove modele. Pošto je u pitanju benzin, zaobiđi cijeli VW koncern, nisu se tu proslavili. Ako ti je vožnja po gradu prioritet, može i manji motorić, tipa 1.0 ili 1.2, ionako ćeš većinu vremena ići od semafora do semafora.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sta vozite?

Post od Deksi »

Apolo razumem ja tebe, i ja sam bio 100 posto siguran da ću kupiti benzinca jer takav auto mi treba. Ali kad kreneš u potragu za autom kreneš i da se krstiš i čudiš šta si video na oglasu a šta uživo. I ja sam tada presekao, dobar prijatelj koji dovozi automobile otišo u holandiju doterao nekoliko automobila i ja odabrao.


Poslato sa jugoistoka.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Triple H, zasad sam pikirao 1.2 TSI od Golf VI i Seat Leon. Ima par Toyoti sa 1.3 i to je to. Uzimam najverovatnije auto kredit, nešto do 7.000.

Deksi, video sam dosad nešto i krstio se ali su to bili dizeli (jedan udaran pa ga farbali, a drugi lažirao kilometražu za 150.000 kada smo prikačili dijagnostiku). Benzince još nisam razgledao jer kako koji pikiram on se proda, pošto moram sam naći vremena i kad majstor može.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Sve bi to bilo mnogo lakse da po drzavnim institucijama sede strucnjaci koji shvataju saobracaj i vozace, a ne neuka stoka sa 5 razreda osnovne, kojoj je najbitnije nametnuti neki besmislen zakon.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Joj kad vidim ova pisanja, atmo benzinac. Najbolje je da se vrati 100 godina unazad i zaveze konja. Sta odlazi na dizelu, sta odlazi na benzincu. Kakve bos pumpe i papazjanije. Ako vec pises nesto onda se raspitaj.
Presnost dizela je u potrosnji i jacem obrtnom momentu na nizim obrtajima. Dizel se najvise isplati ljudima koji prelaze znacajnije kilometraze i samim tim imaju ustedu na razlici u ceni. Srbiju ne mozemo gledati kao merodavnu ni u kakvom pogledu.
Ja sam imao tog Yarisa sa 100ks i 6 brzina. Moja jedina zamerka je bila na kratke brzine i lose povratne informacije od volana. Na volan mislim kad ides u neku krivinu, a on ti reaguje da je sve dobro kao da si na pravcu i moze ti se lako desiti da izletis. Ali to je uglavnom nebitno za gradsku voznju. Auto je odlican sto se tice preglednosti, retrovizori su skoro pa kamionski, sedi se poviseno i bukvalno ga je milina parkirati i zavlaciti se sa njim po gradu. Voznja je veoma opustajuca. Potrosnja nije sjajna. Ja sam imao peh da mi crkne klip pa je isao na tri posle samo 20.000km. Nije stedljiv za razliku od onoga iz yarisa prve generacije. Ali i u Yarisu 2 postoje dve varijante tog motora.
Iskreno za grad bih pre uzeo Yarisa nego 308.
HDI, kao i svi ostali dizeli, su se pokazali odlicno posle 2010. Ranije je bilo nekih pehova ali to se preuvelicavalo jer smo sirotinja koja nema 10€ za odrzavanje kola, vec smo navikli da krpimo.
Sta god da nadjes ako prelazis malo kilometara bice dobro. Prema tome trazi sa manjom kilometrazom i servisnom knjizicom i pravac kod nekog majstora na pregled ili sa svojim ako ga imas. Pogledaj i mazdu 2 ako ti ulazi u budzet. Sa japanski ili korejskim benzincima neces pogresiti.
Seat Leon je lep auto, bukvalno Golf.
Mislim da je 1.2 preslab za takva kola. Bolje onda nadji Skodu Fabiu. Em ces je naci noviju sa istim tim 1.2 tsi i lakse ce ga nositi, em je najverovatnije kupljena kod nas sa kompletnom servisnom istorijom.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

A Seat Ibiza 1.4 FR, 150ks i automatski menjač, benzin? Doduše 2009. god.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Sta vozite?

Post od Triple H »

Opet ja kažem, zavisi od njega, ali taj TSI troši više ulja nego goriva. Imam komšije koje se bave preprodajom, ne mogu se riješiti Pola i Golfa sa tim motorima nikako. Ako je nešto iz VW grupe, samo dizel. I moram te pitati za tu potrošnju kolika ti je bila, meni je u gradu između 6 i 7l, na autoputu 5-6l, i na magistrali 4,5-5,5l i to sam sve dodao 10% u odnosu na bord kompjuter. Moja jedina zamjerka za Yarisa je kratka sjedalna površina, ipak je to Japanac prema sebi radio. Mazda 2 je odlična ali treba paziti na lim, i dosta su slabije što se tiče opreme. Inače imaju najbolje motore i stvarno posebnu voznu dinamiku. Na njemu je šta će kupiti, šta god uzeo samo da ne potrefi neki što ima problema ili iz udesa, pošto u BiH pola ljudi voza lupana kola od jednog poznatog dilera koji nema automehaničare i limare, već mađioničare koji lupana auta pretvaraju u maltene nova sa vraćenom kilometražom. Srećno sa izborom, i je li 7000€ konačni budžet ili?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

7.000 je max, pola dajem učešće a ostalo kredit. TSI i TFSI sam imao prilike voziti preko Rent a car i zadovoljan sam performansama (u pitanju su bili Audi A1 i Škoda Rapid). E sad što se samih iskustava tiče sa ovim motorima na duži rok, tu nemam puno informacija.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Ma dobri su motori. Covek lupa. Prva generacija tsi je imala problema ali je to kasnije otklonjeno.
Hajd ispocetka da krenemo. Prvo koliki auto i za koju namenu?
Ostalo cemo lako.
Jesu li ti C3 i Clio mali? Ako nisu mislim da za te pare mozes uzeti fin C3 1.4hdi. A ako bas insistiras benzin, pored Yarisa pogledaj i Clia. Jako dobare benzince imaju. Pogotovo taj 1.2 koji proizvode vec godinama.
Evo jedan C4 ali bi se morao malo ganjati da ti ovo zavrse. Vozio kad je izasao. Odlican auto. Definitivno udobniji od prve generacije. Isti hdi kao pezo. https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -c4-16-hdi

Edit: totalno sam zaboravio na Ford. Focus je najbolji za voznju od svih. Bas onako vozacki auto. Fiesta isto opasan zvrk. Imao oba. Ne znam kakav je ovaj 1.0. Cuo sam dosta o njemu ali nisam imao priliku da ga vozim. Probao sam 500L sa 0.8 motorom na metan i to lepo ide.
Evo gledam neke oglase. Iskreno ja bih ovo rado vozio. Jaaaako dobar auto.
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... a-auris-13

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od knezevic76 »

Japanac sa benzinskim motorom i tu nema greške. Poznato je da od atmosferaca prave čuda od motora.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Brankisha, treba mi neki hetchbeck, da ne bude veći od Golfa VI ili Seat Leon. Namena - najviše vožnja po gradu i vikendom negde van grada ako se odlučim i da ima 6 brzina. Toyota Auris i Yaris mi lepo i uglađeno izgledaju. Clio ima sa 5 brzina.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Posto vidim da se povela rasprava dizel vs benzin, ne mogu a da ne kazem i ja koju.
Po meni dizel se isplati AKO i SAMO AKO se sa njim prelazi 30k ili vise kilometara godisnje, i da ta voznja bude barem 65% na drumu. Sve ostalo se ne isplati.
Em je auto skuplji, em je gorivo skuplje. Jeste, trosi nesto malo manje, ali kad se sve stavi na papir ovo gore je racunica zbog koje bi vredelo uzeti dizel auto. Sve drugo jednostavno ne pije vodu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Miodrage, to što si napisao su i meni rekli i to sam čitao na raznim sajtovima gde su ljudi iznosili mišljenja na osnovu računice.


A kako vam se čini ovaj?

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... or-edition

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori