Pomoc u vezi kompa

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od sugarcoated_ass »

Drakenzen napisao:Jel ti integrusa?
Zar zaista misliš da ću raditi produkciju na integruši? :D
Audigy 2 ZS. Vrhunska kartica, ali sad već debelo zastarela. Sad ako menjam uzimam minimum Scarlett Solo, a ti znači minimum 100€ koje nemam. [emoji38]
Sama mašina je W10 ready, ali jbg. :D

A sa druge strane, juriti dobro krekovanu 10ku i onda da li će mi svi VSTovi raditi na Win10, pa onda ono što ne radi opet juriti novije dobro krekovane verzije... Dobra je 7ca. [emoji38]



Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od acamatic »

Drugari jedna mala pomoć mi treba. Pokušavam da narežem win 7 na drugi disk, da bih dao jednom drugaru uz pomoć programa Nero, ali mi nikako ne uspeva. Jes da nisam odavno to radio, ali kako me sećanje drži sve radim kako treba a on izbacuje neku grešku. Ako neko ima rešenje bio bih mu veoma zahvalan

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Abioye »

Šta si tačno uradio? Copy disc,Burn image, zavisi da li kopiraš sa drugog diska ili režeš sa hard diska
Ovo ti je prilično jednostavan a pouzdan program ako se ne snalaziš sa Nerom:

http://infrarecorder.org/?page_id=5

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od sugarcoated_ass »

Ajme... ja toliko duga radim isključivo sa butabilnog fleša da sam ovo i zaboravio. :D

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od ciklon »

Skini ImgBurn, besplatan program i tako napravi butabilni disk, jer samo uz pomoć Neroa ti to neće uspeti.

Ili, ako imaš USB flešku od 8 GB, skini Rufus i napravi butabilni fleš.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Drakenzen »

sugarcoated_ass napisao:Ajme... ja toliko duga radim isključivo sa butabilnog fleša da sam ovo i zaboravio. :D

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk
Bukvalno [emoji38]
Ja mislim da nikad nisam ni rezao ništa sa kompom koji puni već 3 godine.
Rešenje aco za tvoj problem je jasno, prekopiraj sve sa win7 diska, i nareži taj kompletan sadržaj na drugi disk.
Minut posla...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od znemanja »

Aco, ako imaš već disk na kojem je narezan Win 7 u butabilnom modu i želiš da prekopiraš njegov sadržaj na drugi disk u tim slučaju instaliraj Ashampoo burning studio i samo izaberi opciju copy disk i to je to. Ako Win 7 imaš na HDD onda mora taj fajl da bude u .iso formatu kako bi bio butabillan kada ga narežeš na DVD.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Drakenzen »

Ako ti nekim slučajem taj fajl nije u iso formatu onda samo prati ova upustva... http://www.poweriso.com/tutorials/iso-maker.htm

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od acamatic »

Uu drugari ala ste raspisali. Ja se izvinjavam što nisam napomenuo, imam dvd disk sa win 7 i hoću na prazan disk da narežem. Što se tiče preko fleške ne znam kako se to pravi "butabilnost" morao bih da čačkam po netu da nađem. Ja bih iskreno ovo samo copy disk, ubaci se prazan i to je to, kao što se reže bilo koji CD~DvD.
E da, ja i da hoću da kopiram sadržaj diska na hard disk ne bih mogao jer mi ne da da otvorim disk. Normalno sa tim diskom sam instalirao win 7 ko zna koliko puta, ali kada hoću preko Cd roma da očitam sadržaj ne dozvoljava mi.
Nemanja imam taj program, nisam ga nikada koristio jer koristim nero, probaću sa njim pa javljam.
Ako neće, onda idem redom

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od 1808 »

acamatic napisao:....Pokušavam da narežem win 7 na drugi disk, da bih dao jednom drugaru uz pomoć programa Nero,....
Stavi taj DVD disk koji imaš u drajver, pokreni Nero, u vrhu interfejsa imaš buton Copy i klikni.... potom će Nero početi da kreira Image fajl i kad završi otvoriće drajver i zatražiti da ubaciš prazan disk (DVD), a potom kreće rezanje. To je sve.

Vodi računa da ti tamo u padajućem meniju (gore-levo) stoji DVD 8)
Poslednja izmena od 1808 u Sre, 28. Dec 2016. 17:53, izmenjeno 1 put ukupno.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od acamatic »

1808,sve sam to uradio kako si opisao. Izaberem DVD u gornjem desnom uglu, idem na prvu opciju pa Copy i sve uredno počne da kopira i kada završi kopiranje izbaci grešku a neki put i ne završi kopiranje (ma 80%)izbaci grešku...
Sad pokušavam sa "ashampoo" pa ću videti šta i kako

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od 1808 »

acamatic, pogledaj da nije zaprljan disk ili ti je možda optika na DVD drajvu zaprljana pa ne uspeva dobro da isčita.
To je inače uobičajeni postupak. Ko zna koliko sam ih do sada tako narezao. 8)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od acamatic »

1808 napisao:Ko zna koliko sam ih do sada tako narezao. 8)
E pa to je ona najgora stvar, što ko zna koliko puta sam tako narezivao diskove i ja . Probao sam na oba kompa ista situacija, a disk je čist, nije umrljan niti ima ogrebotine na sebi...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od 1808 »

acamatic napisao:.....Izaberem DVD u gornjem desnom uglu, idem na prvu opciju pa Copy.....
Čini mi se da nešto pogrešno radiš,.....
Kad otvoriš Nero i dobiješ prozor New Compilation, onda i zatvori taj prozor (nije ti još potreban). Potom u gornjoj liniji Nera (koja počinje sa New) negde na sredini imaš buton Copy, odatle krećeš.....

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od ciklon »

Prvo i prvo, rezanje običnog i butabilnog diska su dve različite stvari. Ako prekopira na komp sve podatke sa instalacionog diska i potom ih samo nareže na drugi disk, teško da će napraviti butabilni disk.

Drugo, ako već koristi Nero, može da ide prosto kopira disk, ali se može desiti da ne napravi disk kojim će podići sistem. To se jednostavno desi ne samo sa Neroom, već i sa Ashampoom koji ja koristim.

Neka lepo sa ImgBurnom napravi Iso fajl sa DVD-a, pa neka onda od tog Iso-a napravi drugi, butabilni DVD.
Poslednja izmena od Azimuth u Sre, 28. Dec 2016. 20:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Obrisani delovi posta koji su offtopic.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od acamatic »

Evo da se javim, sa ashampoo ništa nisam uradio, takođe eror je neki izbacio pri kraju. Sa imgburn sam probao da izvučem ISO fajl pa da ga narežem na disk, ni to nije uspelo više od 1h vremena je vrtelo u prazno. Sa drugim preporučenim programima nisam probao, nemam više snage, ceo dan se bakćem sa ovim...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od sugarcoated_ass »

Skini ti lepo novi .iso fajl (imaš Win 7 Ultimate gde o'š), i preko Power ISO napraviš bootabilnu fleški u 3 klika. :D

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Azimuth »

Da ne ostavim nedorečenu onu prethodnu prepisku u vezi mog štampača.
Javili mi se jutros iz Canon-a, kazu da ne pružaju podršku više za taj model štampača i to je to. Njihova preporuka je da kupim neki novi model, ostavili su i link ka njemu :lol:
Da sve bude još smešnije, taj model ne mogu nigde da nađem kod nas da vidim makar cenu. Evo i linka.
http://www.canon.rs/for_home/product_fi ... _lbp151dw/

Jeste da mi je Canon zaista odlično radio svih ovih godina, ali negde nekako nemam baš poverenja da ovaj model iz linka ili neki drugi opet neće osakatiti na isti način pre ili kasnije. Ne očekujem da štampač radi decenijama, ali bogme ne očekujem ni da ga ovako ubiju na mrtvo ime kroz koju godinu.

Vaš savet je ipak nešto od HP-a? Našao sam neki zanimljiv model, oko 12000 mu je cena, ali imam neki popust od 1000 pa mi je još zanimljiviji. Ako imate neki drugi predlog, slobodno dajte linkove.
http://www.gigatronshop.com/stampaci/hp ... l46a-88361

Dakle, treba mi štampač koji će mesečno izbacivati oko 500 listova. Bilo bi lepo da ima i obostrano štampanje, ali mi se čini da takav teško da ću naći za neku pristojnu lovu. Ako bi mogao da bude na mreži tj dva računara da štampaju na njumu, tim još bolje, ali to nije uslov.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od 1808 »

Azimuth, ako si već rešio tako da rešavaš problem, onda idi na HP jer njihova podrška još uvek (duže) funkcioniše i za dosta matore uređaje. Ja imam 4 HP štampača i svi su još uvek funkcionalni, a nisu novijeg datuma (mada je meni lakše jer ne koristim W10 koji ti je i otvorio taj problem. Stvarno je bezobrazluk šta rade ovi iz IT industrije kako bi naterali ljude da kupuju novi hardver i softver.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Drakenzen »

Pa to je tako, softver prodaje hardver, uvek bilo i bice. :)

Odgovori