Pomoc u vezi kompa

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od znemanja »

1808 taj model sam i primetio na winwin sajtu, u opisu stoji da baš radi ono što meni treba.
Trebao sam sinoć da pazarim, ali neke druge sitnice su se isprečile, tako da ću to sutra da odradim.

Nego šta je dd-wrt, nemam uopšte iskustva sa ruterima, pa ovo što treba da uradim kod brata kući i meni predstavlja učenje :)

Hoću da minimalizujem zezanje oko ovoga, pa ako TL-WR843ND može da mi završi posao onda bih njega pazario. Dakle, koneketujem ruter preko UTP kabla sa desktop računarom, preko jedne antene prima wifi iz susedne kuće, a preko druge antene da emituje wifi singal i to je to, jel' tu treba još nešto podešavati?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od 9R94 »

Najbitnije- zakljucati wifi ili dodeliti koje MAC adrese mogu da mu imaju pristup :D al to i ostale stvari ces resiti pristupom ruteru preko browsera i ip adrese 192.168.0.1

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od znemanja »

Da, upoznat sam sa pristupom ruteru preko njegove IP adrese, staviću pass na wifi koji se deli preko rutera.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Azimuth »

Pa napisao sam ti. Na modelu koji posedujem, prosto udjes u podesavanja rutera, namestis da radi u "bridge" modu, restart, pa ides na wifi i tu stavis ime i zakljucas mrezu i cao. Nema vise. Preko iste antene hvata i salje signal, a sve radi evo vec par godina skroz normalno. Ne znam da li sam ga nekad restartovao.
Ovaj dd-wrt je parce softvera koje ti daje ove mogucnisti na ruterima koji ih po defaultu nemaju. Na kraju izadjes na isto, pogotovo ako je za kucnu upotrebu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od miodrage »

Koja je razdaljina koju taj signal treba da predje? Ja sam pokusavao kod drage da napravim bas to isto, ali nisam uspevao. Signal je vio slab, razdaljina izmedju 2 kuce 18 metara. Sad nije vise bitno jer smo poceli da zivimo zajedno, pa sam ja net sredio na svoj nacin [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od znemanja »

Razdaljina je oko 25-30 metara.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od miodrage »

Same ruterske antene mislim da nece biti dovoljne. Nabavis neku jacu, i onda nece biti frke
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Azimuth »

Mozda ce i biti dovoljne ili eventualno onu od 8db sto moze i spolja da ide i vozi. Nema potrebe grid ili koju vec da stavlja.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Drakenzen »

Nije bitna tu razdaljina vec sta se sve nalazi na putu tom signalu. Mogu ruteri da bacaju i preko 200m ali da nemaju nikakvu prepreku na putu. Inace znemanja, taj ruter ce ti odlicno raditi posao

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od miodrage »

Drakenzen, i ja sam tako mislio, ali sam se uverio u suprotno. Kod moje drage izmedju 2 rutera su bila 2 prozora i nekih 18, 19 metara brisanog prostora. I nema Boga da radi... Ruter uhvati signal, ali onda odjednom samo izgubi, i vise ne moze da se nakaci do restarta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Ally »

miodrage, Mislim cak da je tu i najbitnija frekvencija i na kom kanalu se salje taj signal . Ne treba zanemariti niposto mesanje wi fi signala ja sam imao jedno jako lose iskustvo naime desilo mi se da ispred wi fi modema ne mogu da dobijem pun domet . Problem je upravo bio u tome sto je par modema u komsiluku radilo na istim frekvencijama fabricki pa je operator to resio a ti modemi nisu bas ni blizu bili tako da to mesanje ocito ima veci domet nego samo emitovanje signala. Mada ni ovaj fabricki wi-fi modem nije nekog kvaliteta . Ima aplikacija za mobilne koji pronalaze frekvencije i kanale u komsiluku pa se tacno vidi koje treba izbegavati .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od miodrage »

To je odradeno sve, kum je preko wifi analyzer app na svom Androidu (jedina za mene do sada vredna stvar na omrazenom mi OS) sve nasao i podesio. Nije radilo kako treba.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Baraba »

Koji program za analizu/dijagnostiku hardvera? Da tesriram hardver da li lepo radi, ili je nesto zeza.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od znemanja »

Hirens boot narežeš na dvd, boot-uješ ga pri paljenju računara, testira sve moguće od hardvera.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Apolo »

Imam problem sa satom. Naime, sat mi kasni. Do pre skoro mi je normalno radio a sada mi se desi da kada je 18h on meni pokazuje npr 17:05. Udjem u podesavanja, azuriram ga, radi neko vreme a onda opet primetim kada je npr 22:10 a meni sad pokazuje 20:20. Isao sam na podesavanja, internet time, azurirao i to bi tako trajalo neko vreme ali generalno sat u nekom trenutku uvek pocne kasniti i generalno uvek kasni, nikad nemam tacno vreme. Da li je iko imao ovaj problem, kako da resim, da nije virus neki? ://
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od cvoruga »

Promeni bateriju na ploči .

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Apolo »

Nisam siguran da te najbolje razumem... Sta tacno da promenim i zasto? Kompjuter radi normalno osim ovoga, zar ne govorimo o softverskom bug-u?
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od cvoruga »

Promeni bateriju na matičnoj ploči, košta 200-300 dinara, ne treba ti servis, možeš sam.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Apolo »

U pitanju je nov racunar, to nisam naglasio.Podesio sam u Schedule tasks da radi sinhronizaciju na svakih 30 minuta, posto je po defaultu podeseno da radi jednom nedeljno pa se nadam da ce to uroditi plodom.
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Baraba »

Win 7, 64bit.
U Sound mi je nestala opcija za HDMI, iako vidim sliku na televizoru, nema opciju da prebacim i zvuk.
Slika

Sve se desilo danas kada sam skino Driver Booster 3 free, uradio update starih dajvera. Od tada nemam opciju i piše da mi fali drajver. On prijavljuje da imam sve drajvere instalirane. Ceon dan sam se cimao instalirajući razne programe koji rade auto update drajvera i nisam ništa postigao. Neki predlog šta konkretno da skinem? Zvuk na zvučnicima radi, ali opcija za HDMI da prebacim zvuk na televozor fali. Sliku na televizoru vidim.

Neka ideja?

Odgovori