Bus Plus šverc!

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Bus Plus šverc!

Post od Nennad »

Ja takođe mislim da se prevoz mora platiti i ja uvek kupujem kartu, ali mislim da bi on trebalo da bude uredniji. Ne mislim da sva vozila treba da budu nova, ali neki osnovni nivo "udobnosti" treba da postoji, celi auspusi i ispravni motori kako se putnici ne bi trovali naftom i dimom, čista i ušrafljena sedišta, normalnija (mekša) vožnja, više vozila u špicevima, uvođenje novih linija, apsolutna zabrana za pevače i svirače prosjake. Onda se ne bih bunio ni da povećaju cene.
Inače, 1000 radnika u administraciji je jedna od "rupa". Verovatno bi bilo dovoljno i 100.

--------
Pre neki dan uđem u 88, stanem pozadi, vidim napred neka magla. Gledam kroz prozor, isto magla (prljavi prozori), a napolju sija Sunce. Pitam kontrolora da li i on vidi maglu, ili je meni zamaglilo u glavi, istripovao sam da sam dobio šlog. Kaže on: "Da, da, iscepan auspuh, pa se zadimilo. Vašu kartu molim..." :)
Poslednja izmena od Nennad u Sub, 16. Nov 2013. 19:45, izmenjeno 1 put ukupno.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Bus Plus šverc!

Post od Behemoth »

Ja sam se jednom vozio u 83 kad se zapalio na kruznom toku prema Zemunu.
Inace sam vadio mesecnu i cepaj,nisam hteo da se raspravljam sa kontrolorima jer kako sam kratkih zivaca neko bi dobio batine,ili on ili ja.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Дејан_Свитац
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Ned, 01. Dec 2013. 14:12
:: Хуавеи П10 мате
Kontakt:

Re: Bus Plus šverc!

Post od Дејан_Свитац »

Мислим да се много скренуло са теме причом о томе ко завршава приватни,а ко државни факултет, ко је из Београда, а ко из провинције... Када год долазим у Београд, а то је 2-3 пута месечно, углавном плаћам карту, тј. ''чекирам'' на аутомату. Мада морам да признам да ме у тренутку приношења картице аутомату, људи гледају као да сам пао с Марса, чак ми је и неколико познаника из Београда рекло: '' Ма дај, ко још плаћа карту?!'' Цео систем Бус плуса ми се не свиђа и сматрам да је претходни систем са оним картама боље функционисао, где си без проблема могао да купиш карту код возача која и није била дупло скупља као што је сада. Имао сам неколико пута проблем- дођем у Бг око 6 ујутру викендом. Хоћу да купим карту, али продавнице не раде. И оне које раде врло често кажу да им не ради систем за допуну. Одем код возача он ми каже да ако немам тачно 150 динара не може да ми да карту, јер нема да ми врати кусур, а нема зато што му ови из Бус плуса не дају новац како би враћао кусур, а он човек неће да враћа из свог новчаника. Дакле, нису омогућили да било када и где купиш карту, а битно је да су обезбедили систем који ће да те обавештава кад ће аутобус да дође или временску карту, која је иначе одлична ствар, али до које ће путник много тешко да дође ако се први пут сусреће са овим аутоматом. Нећу да причам о полуписменим контролорима који путнику који нема карту траже личну карту. Што мени не траже да им објасним ко сме и под којим околностима да узме личну карту од било ког грађанина Републике Србије! Не наводим на шверц, али ако неко хоће да се вози, а да не плати карту и да све то буде легално, нека уђе на предња врата, извади 1000 или још боће 5000 динара нека потражи карту од возача и 99,9% возача неће имати да му врати кусур. И ту почиње лепа вожња уз помоћ модерне Бусплус технологије!
Ћирилица се пише срцем.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Bus Plus šverc!

Post od Cooomi »

Treba imati 5000 u džepu pa da se lepo vozimo :) Da imam verovatno bi plaćao mesečnu ;)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus šverc!

Post od tomas.hokenberi »

Cooomi, ako nemas 3200,00 za mesecnu kartu onda si nezaposlen. Ako si nezaposlen onda te mesecna karta kosta 1100,00 din. Daklem uopste nije toliki problem platiti kartu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Bus Plus šverc!

Post od Cooomi »

Nešto mi se čini da ih nema više, od srpske nove godine ni jednog nije bilo da me izbacuje... :)

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Bus Plus šverc!

Post od Freyr »

Bila je vest da je vecini njih istekao ugovor i nije produzen, ostali su samo kontrolori ove privatne firne kojih je 230 ili tako nesto :wink:
12 godina na forumu!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Bus Plus šverc!

Post od cvoruga »

Nazadnjaci kupuju socijalni mir, izbori će uskoro :dry: .

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Bus Plus šverc!

Post od Deksi »

Cvoruga imaš piće od mene za naziv "nazadnjaci" ma ovi zaje...e i neobaveštenog po načinu dobijanja glasača.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Bus Plus šverc!

Post od cvoruga »

Neobavešteni je naneo više štete Srbiji nego NATO bombardovanje.
A ovi sad su unazadali BG i Srbiju, da je to prosto neverovatno,
ne smemo ovako javno, vidiš i sam da je diktatura na snazi.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Bus Plus šverc!

Post od miodrage »

Zasto ne smete? Koliko ja znam po Ustavu je zagarantovana sloboda izrazavanja misljenja, i javne reci. Sta imas da kazes, reci jasno i glasno, ne sme ti niko nista. Drugo je to sto ovi hohstapleri uspevaju da izigraju Zakon i Ustav, ali samo zato sto im se niko efikasno ne suprotstavlja. A sve zato sto nikako da se stvori kriticna masa koja ce da kaze dosta je, trebaju nam drasticne promene, mi cemo da to preuzmemo u svoje ruke i da uradimo sve posteno, na osnovu svog znanja truda i zdrave pameti!
No da ne mesamo dnevne bljuvotine na ovaj lepi forum, ipak je ovde osnovna i jedina tema mobilni uredjaji :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Bus Plus šverc!

Post od Cooomi »

"Zona bez telefona" miodrage, piši šta god ti je na pameti ;) Ja sam čuo da ih je Đilas malo pritajio zbog tog njegovog mutnog posla, jer Vučko se opasno nameračio na skupljanje političkih bodova pred predstojeće vanredne izbore pa bi da hapsi malo vamo-tamo.. :P

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Bus Plus šverc!

Post od Deksi »

Pa kad im neide ekonomija daj da apse tajfuni, a tajfuni kad dodju na slobodu ima milijarde da naplate od kog bi drugog nego od ni krivog ni dužnog naroda što su bili lažno pritvoreni. A posle će dil podeliti.
I ja se slažem da ovaj lepi forum nezaslužuje da se na ovim staranicama pominju srpski uništitelji.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Bus Plus šverc!

Post od cvoruga »

miodrage, zaposleni ceo radni vek uplaćuju socijalno i doprinose, a u bolnicama spavaju kao marva.
Videsmo pre neki u Zemunskoj bolnici, stoka u EU spava u boljim uslovima nego naši bolesnici.
O odnosu lekar pacijent, i nadobudnosti istih, može ruski roman od hiljade stranica da se napiše.
Ništa lično, nemoj da shvatiš pogrešno, ali koji bre ustav pominješ?
Srbija je ovo, ovde glasači ni ne znaju šta je to.

Cooomi, nije tačno, propaganda vlastodržaca, za sve im je neko drugi kriv, a oni eto žele samo pošteno da rade
i da pomognu ovom siromašnom i bednom narodu.
Glasali ste gledajte, nije mi žao ni malo.

Ja ću da emigriram, i definitivno.
Do sada sam se i zanosio nadama da će biti nekog pomaka, ali posle Cece na Trgu za doček,
i otkazanog koncerta seljančure (ne vređam zemljoranike i selo) Rade nepismene Manijlović, BG nije više moj grad.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Bus Plus šverc!

Post od miodrage »

cvoruga, pa vidi, kad neko tako napise kao ti pausalno - "odnos lekar pacijent" ja automatski dobijem rogove. Ne kazem da toga nema, naprotiv, ali ne pristajem na generalisanje, jer bi to znacilo da su svi takvi, a odgovorno tvrdim da nisu, jer znam mnoge kolege i koleginice koji su izuzetno uvek ljubazni i predusretljivi. Na kraju krajeva, i sam se trudim da budem takav.
Jednostavno, ne pristajem na to da zbog ipak jednog manjeg broja bahatih likova, i ostali budu svrstani u isti kos. Po meni, svako od nas ima svoje ime i prezime - pa ako se neko ogresio o tebe, imenom i prezimenom saopstis ko je taj neko, a ne svi su oni isti. To je nonsens svoje vrste.
Ja barem na to tako gledam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Bus Plus šverc!

Post od cvoruga »

miodrage, blagosloven sam dobrim tj odličnim zdravljem, Bogu hvala što nemam posla sa zdravstvom u Srbistanu.
Za sve ostalo, postoje privatnici.
Napisao sam tio ništa lično, znači da ne mislim da si ti neljubazan.
Dalje, zdravstvo nam je po drugi put proglašeno za najgore u Evropi, prema tome,
ne daj Bože da se neko razbolli u zemlji Srbiji.
Ponavljam, ništa lično, nema ljutiš, nisam mislio na tebe, ti si spreman i ovde nesebično da pomogneš svima,
ne sumnjam uopšte da si požrtvovan i na poslu.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Bus Plus šverc!

Post od Behemoth »

Zato je moj brat zavrsio za patologa,jer kako kaze ne moze da radi sa zivim ljudima.Inace pre dve godine dobio sam neki kozni osip zvani Impetigo.Pocela je da mi truli koza na laktu(od prljavih strunjaca inace se dobija to),i ja odem na salter,kaze ona tamo nije to nista,vidis da prolazi.Ok izguram ja jos dva dana ono se sve vise siri,kao nekroza neka.Zovnem ja ortakinju koja radi u bolnici,pogleda i kaze moras odma kod koznog.Pregleda me,kaze dosao sam na vreme jer nije dublje zahvatila infekcija.Da ne spominjem izlete da su mi zamalo operisali slepo crevo jer sam pokvario zeludac.Nisu svi lekari takvi,ali naleti se na sporadican slucaj.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Bus Plus šverc!

Post od Koren »

Tema je otišla na 300 strana, ali bih se ja vratio na početni problem.

Pitanje za ljude koji ne plaćaju prevoz:
Gde vi radite?
Ukoliko se školujete gde bi voleli da radite kasnije?

Najvažnije: Da li bi na svom poslu pustili ljude da uzimaju sve besplatno zato što "nemaju da plate"? Uđu vam u radnju, pričaju mobilnim, zezaju se, uzmu sa police stvari i kada ih zaustavite kažu: "Ne sviđa mi se vaše preduzeće i nemam pare da platim". Pretpostavljam da bi ste ga pustili da izađe... Naravno ne samo jednog, nego na 1000 ljudi dnevno... Videh da se neko od članova bavi web dizajnom, pa mi pada na pamet da uradi jedno 200, 300 sajtova besplatno jer ljudi nemaju da plate a baš im treba sajt...

Lično mrzim BusPlus kao sistem. Mislim da je naneo mnogo štete već lošem saobraćajnom preduzeću, ali to ne znači da neću plaćati uslugu koju koristim. Ukoliko hoću nešto da bojkotujem ići ću peške ili biciklom.

Od 8. godine, znači neku 21 godinu svakog meseca uzimam mesečnu kartu, par puta kao klinac na letnjem raspustu bih uzimao pojedinačne karte jer se ne vozim puno. Nešto što koristim, uredno platim.

PozZ

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Bus Plus šverc!

Post od Martin Mystere »

Nije ovde poenta da li imam da platim ili ne, poenta je i u tome zbog čega bih ja plaćao dok more drugih ne plaća i nikom ništa. Koliko puta sam samo pokazao svoju mjesečnu kartu plaćenu 3.216 dinara da bi već osoba do mene rekla da nema i bez problema izašla na sledeću stanicu a neki čak ni to već su ostavljeni od strane kontrola da se voze bez karte jer kontrolori nisu imali džadža da im kažu da napuste prevoz... U tom momentu čovek jednostavno ne može da se ne oseti kao budala i ne zapita "zašto ja to do đavola plaćam"!?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Bus Plus šverc!

Post od miodrage »

Martin Mystere, ne samo to, nego se osecas jos vecom budalom kad znas da finansiras neciju privatnu firmu. Otkada moze privatna firma da upravlja necim sto je drzavno???? To je nonsens svoje vrste!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori