Laptopovi

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Laptopovi

Post od Ledjo »

Ajde da malo ozivim temu. Jel poseduje neko mozda ssd u laptopu? Ja trenutno imam hdd, a kako vidim ssd su lepo pojeftinili. Znam da je hard mehanicki, a ssd nije pa su tako manje sanse da dodje do fizickog ostecenja. Takodje nekom logikom da se hdd stalno vrti, a ssd trebalo bi da znaci da sa ssd om manje trosi ?

Ne razumem se bas u materiju previse, ove dve teze sam nekako izvukao kao nesto sasvim logicno, e sad dal je stvarno tako ili ne, bilo bi lepo da neko podeli svoja iskustva

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od iamivan »

SSD ima kraći vek trajanja od HDD-a. Kako koji radi možeš proguglati. :)

Najbolji drug ima SSD u laptopu (ja imam u PC-u) i treba mu najviše 10s da digne sistem. Programi instalirani na njemu se brže pokreću i bolje rade. Kod mene su to Photoshop, Illustrator, itd. i otvaraju se primetno brže nego pre na HDD-u.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Laptopovi

Post od Ledjo »

Ma meni privlaci samo zbog toga sto bi baterija trebalo duze da traje. Od programa koristim ofis, mozilu I plejer za filmove. Svakako cu sacekati da cene ovih od 240gb malo padnu, pa cu videti sta cu. Hvala ti na odgovoru svakako

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Laptopovi

Post od Cooomi »

Ledjo, kraći vek da, ali opet nije ni to malo. Poređenja radi, hdd ima 100 godina, ssd ima 50, nisu baš te cifre, ali u svakom slučaju pre ćeš menjati pelene unučetu nego ssd... za normalno korišćenje je bolji ssd, hdd će polako otići u zaborav, jedino će se koristiti za arhiviranje i tako neke stvari, jer hdd može da čuva podatke mnogo duže, dok je ssd-u potrebno nekako napajanje s vremena na vreme da ne izgubi podatke.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Laptopovi

Post od Apolo »

Kupio sam laptop u novembru mesecu prosle godine, bateriju sam koristio samo kada sam negde napolju i normalno je punio kada se isprazni. Sada mi se desava da kada baterija dodje na nekih 35% laptop se najednom ugasi, i kad ga stavim na punjac pise 6% baterija dakle momentalno se "istopilo" 29%. Zna li iko sta se desava, da li je moguce da je tako brzo crkla baterija?
Festina lente.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Laptopovi

Post od m@c|-|oR »

Upravo tako, otišla ti je jedna ćelija. Održava napon, ali nema struje da napaja potrošače i za to se gasi.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od miodrage »

Ledjo, koristim SSD vec vise godina, prvo sam imao Mushkin Callisto deLuxe 60GB koji je sad kod caleta, a ja koristim Samsung EVO 850 Pro, 120 GB.
Za SSD samo najbolje mogu da kazem, razmisljam da postojeci drugi hard u laptopu (WD neki 500 GB) zamenim za SSD od 500 GB, obzirom da sam juce na Amazonu video SanDisk 960 GB za 139 funti, jasno je koliko su cene pale.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Laptopovi

Post od Ledjo »

Hvala comi I miodrage. Ja kad budem kupovao, verovatno ce biti 240gb. Onaj ko daje najvecu garanciju kao I sto kod hdda gledam. Favorit je Samsung Pro serija, jer je na njih bese 5 godina garancija

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Laptopovi

Post od Drakenzen »

SSD je nesto sto bi svako ko provodi duze od 1 sata za racunarom dnevno trebao da ima.
Mnogo menja korisnicko iskustvo.
Ledjo, moj iskren savet ti je da gledas sta ti je najjeftinije, i naravno da ima solidne brzine citanja, ionako ce posle par godina, kada te izda SSD da im padne cena dodatno tako da nemas problem ni u jednoj situaciji....

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Laptopovi

Post od vla-do »

SSD traje svega par godina?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od miodrage »

Ma jok, traju mnogo duže, i pouzdaniji su. Naravno da sve može da rikne, ali ti nema pravila. SSD zaista bolje radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Laptopovi

Post od Apolo »

Imam jedan krajnje iritirajuci problem. Laptop je kupljen nov, sljaka vec 6 meseci i WiFi mi uglavnom.....radi. Instalirao sam drivere koje je trebao, medjutim desi se kada ugasim laptop I kasnije ga upalim ima jako slab signal ili ni ne vata wifi kod kuce sto imam. Problem se svaki put mora resiti tako sto ce se laptop restartovati. Dakle ukljucis ga, I odmah moras restart I onda je signal pun I net radi bez problema. Ne znam vise sta da radim, reinstalirao sam drivere, pokusao na taj nacin i radi ok I onda opet ukljucis on se jedva nakaci pa moram odmah restart. Inace koristim Windows 10.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od miodrage »

Reinstall Windowsa će uvek da reši veliki problema. Krajnje nepopularno, ali izuzetno efikasno.

Nego, pitanje za sve: Jel bolji kuler s 1 ili više ventilatora? Treba mi za laptop, a ne znam šta je bolje
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Laptopovi

Post od Drakenzen »

Mislis postolje za laptop?
Inace Apolo imas problem sa tim sto ti win10 gasi adapter za WiFi svaki put kad ode na spavanje laptop. Cim stignem kuci napisacu ti sta da uradis....

Послато са LG-E610 уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Laptopovi

Post od Apolo »

Drakenzen, Da, tako nekako ispade. Ja sam nesto uspeo, ne znam da li si na to mislio... Otisao sam u podesavanja I iskljucio mogucnost da sistem ugasi WiFi zbog saving power, da li je to to posto mi sad izgleda wifi radi kako treba?
Festina lente.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Laptopovi

Post od Drakenzen »

Da, upravo sam na to mislio.
Odlicno je sto si uspeo da podesis, svaka cast. :wink:


Sent from my SM-N900V using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Laptopovi

Post od Apolo »

Drakenzen, hvala svakako. Ne bi mi to palo napamet da nisi pomenuo[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od miodrage »

Posle dužeg gledanja odlučio sam se za Thermaltake V20 cooler za laptop, nadam se da se nisam zeznuo. Stiže za koji dan
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Laptopovi

Post od Drakenzen »

miodrage napisao:Posle dužeg gledanja odlučio sam se za Thermaltake V20 cooler za laptop, nadam se da se nisam zeznuo. Stiže za koji dan
Samo se nadam da ga nisi mnogo platio, posto iskreno ta postolja nemaju ama bas nikakvu ulogu, hlade samo plastiku i to neznatno...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od miodrage »

Drakenzen, nisam nista platio, dobio sam ga kao neku kompenzaciju. Za sada mogu da kazem da je nesto hladnije, ali jos to nije sto bi trebalo da bude.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori