da li znate sta je ovo?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

da li znate sta je ovo?

Post od iLuka »


fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: da li znate sta je ovo?

Post od fannY »

luca, mislim da je to da od TV-a napravis Smart TV,mozes da surfujes i tako te neke osnovne stvari.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: da li znate sta je ovo?

Post od Layne_Staley »

Zvao sam.. nemaju na stanju i nisu umeli da mi objasne za sta to sluzi... :shock:
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: da li znate sta je ovo?

Post od m@c|-|oR »

Kolega kupio sličnu stvar. Vezan na internet, preko mrežnog kabla i na TV preko HDMI-ja. Ima YouTube, browser, video player. Radi na ICS-u. Korisna stvar.
Što reče fannY, praktično za 70-80 EUR (valjda je toliko platio) pravi smart TV od običnog TV-a.
Ali, na kraju je ipak gedžet k'o gedžet.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: da li znate sta je ovo?

Post od iLuka »

ok. hvala. znaci jos da kupim espreso aparat i da ne izlazim iz sobe :)))

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: da li znate sta je ovo?

Post od Azimuth »

Imas i jeftinijih varijanti. Imas i jacih i slabijih. Gledao sam bas pre neki dan neki blueberry model za 40-50$ ship free. Bio je i jedan malo skuplji, oko 80$ ali je radio na JB.
Od tv-a pravis SmartTV, svasta nesto mozes na njega nakaciti i deluje zaista zanimljivo pa se i sam razmisljam da narucim jedan komad :D Kontam da je bas trip imati "tablet" od oko 1m dijagonale koji visi na zidu :lol:

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: da li znate sta je ovo?

Post od Layne_Staley »

Azimuth, pazi, moja devojka (tj njeni roditelji) imaju samsung smart tv (onu novu ue seriju, 40'), i nije lose uopste.. Zezanje je kompletno, gledas youtube klipove, surfujes po netu, ides na fb... ma svasta.. Jedino sto smara je to sto daljinskim moras da kucas sve , tj kursorima na daljinskom.. Tu je resenje BT tastatura.. Mada sam ja kacio svoj telefon perko all share play-a na televizor njihov, i onda je druga prica.. Dobijes ultra zaje*ani daljinski, i gomilu opcija jos..

A ove dodatne uredjaje koji od obicnog TV-a prave smart, nije to lose, mada nikada to nisam video uzivo :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: da li znate sta je ovo?

Post od Behemoth »

Ja sam se zezao dva dana sa internetom na tvu i batalio.Mnogo kilavo
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: da li znate sta je ovo?

Post od Layne_Staley »

Behemoth, kilav net, ili kilavo radi smart ? Ili te mrzi da kucas preko daljinskog :D ?
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: da li znate sta je ovo?

Post od Behemoth »

Mrzelo me preko daljinskog da se zezam,lakse mi je bilo da prikacim taj TV na komp pa da uzivam :)
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: da li znate sta je ovo?

Post od fannY »

Jel moraju da budu telefon i TV iste marke ili ne?I jel ima all share play za HOX?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: da li znate sta je ovo?

Post od iLuka »

@azimuth - gde da nadjem bilo koji od tih modela?!

meni je ovo super stvar, jeste da je sporije od toga kacenja kompa na tv ali ok za neko usputno zezanje... :wink:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: da li znate sta je ovo?

Post od iKe »

Layne_Staley napisao:Azimuth, pazi, moja devojka (tj njeni roditelji) imaju samsung smart tv (onu novu ue seriju, 40'), i nije lose uopste.. Zezanje je kompletno, gledas youtube klipove, surfujes po netu, ides na fb... ma svasta.. Jedino sto smara je to sto daljinskim moras da kucas sve , tj kursorima na daljinskom.. Tu je resenje BT tastatura.. Mada sam ja kacio svoj telefon perko all share play-a na televizor njihov, i onda je druga prica.. Dobijes ultra zaje*ani daljinski, i gomilu opcija jos..

A ove dodatne uredjaje koji od obicnog TV-a prave smart, nije to lose, mada nikada to nisam video uzivo :)
Uzeo sam ja tu varijantu samo LG. Mogu vam reći da je extra stvar. Mnogo brzo radi i od Tv pravi kompletan multimedijalni centar. Imaš i Yt, browser, igrice, skype, vr. prognozu i brdo drugih stvari. Redovnim software-skim nadogradnjama dodaju i druge mogućnosti, kao n.pr. da direktno na TV priključiš miš i tastaturu. Sve žive formate čita sa HDD-a, i prevode, možeš da podesiš i boju i veličinu. Možeš i da snimaš program na Hdd. Od kad sam uzeo ovaj TV nisam ni upalio Media PC, koji mi stoji ispod TV-a. Najbolje je što dobiješ i magic remote (kao kontrolor za Wii), pa se mnogo lakše upravlja, a imaš i aplikaciju za android telefone, preko koje možeš stvarno sve da radiš. Postoji i ovako nešto za one koji hoće samo taj smart dodatak bez TV-a Smart player.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: da li znate sta je ovo?

Post od iLuka »

gde si uzeo i posto je bio ako nije tajna, mozes i na PP... ja bih uzeo ovo :wink:


p.s. nasao sam u comtrade-u, ali blueberry marku, 7000 i nesto dinara, ali trenutno nemaju, inace kazu da se prodaje ko ludo, svaki dan po par komada :) :) :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: da li znate sta je ovo?

Post od Azimuth »

luca, http://multimedia.benchmark.rs/audio_vi ... ashem_tv_u

Sorry sto kasnim sa odgovorom...
Btw, postoji i jaca varijanta ovoga, neznatno skuplja... Samo da nadjem link gde sam to video pa javljam.

Odgovori