HTC One M9

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: HTC One M9

Post od matorix »

Baraba napisao:Ovo je ono što me nerviralo kod M8, nastavlja tradiciju kod M9:
http://www.dodaj.rs/f/2d/s7/1wjZuLZ4/m9problem.png

M7 i dalje najlepši.
+1.

Sto se tice ovog htc dole, gledao sam neki review gde je lik nasao funkciju i tome. Sad mu swipe od logoa na gore koristi kao fina funkcija(:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Re: HTC One M9

Post od Pera Detlic »

matorix, daj link za to, da vidimo, bilo bi kul na m8 da se tako zakljucava posto postoje "gesture"-i za otkljucavanje a za zakljucavanje jok..

AnGeL oF LoVe, pre svega uporedi izradu S5 i M8, a onda razumi da je drzanje cene odlika kvalitetnog telefona, ranije je iphone dosta dugo drzao cenu, ne znam kako je sad, ali to je valjda dobra stvar da kad kupis telefon i odlucis da ga prodas posle godinu dana da mu se cena nije prepolovila... jeste zeznuto kad se kupuje, evo i ja trazim vec podosta vremena, al po meni je to ipak prednost...
ali da je pocetna cena prevelika, to se slazem...bilo koji telefon da po izlasku ima cenu visu od 500e je cista kradja

p.s. imas neraspakovane za 400e, ali ne ispod toga...
Poslednja izmena od Pera Detlic u Ned, 08. Mar 2015. 21:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Samo nek se rolaju....sarme.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: HTC One M9

Post od matorix »

Ne, mislim da nije koristio za otkljucavanje. Kad sednem za komp, potrazicu(:

/edit https://www.youtube.com/watch?v=K_ec_GoJlIs

Ima fora i sa otkljucavanjem, ovo je samo za wake. Ne mogu da nadjem klip koji sam gledao. Ne mogu se setiti da li je to bio Phonedog ili ko vec, ali su se isto zalili na to sto je logo bez funkcije izmedju dva funkcionalna dugmeta, samo smeta.

Nesto jos bolje: https://www.youtube.com/watch?v=l2RqfIeiSLU

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: HTC One M9

Post od Dexter »

Nista novo, moglo je to i na One X...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC One M9

Post od iLuka »


Smith7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2015. 12:27
:: L Fino

Re: HTC One M9

Post od Smith7 »

Samo 600€ za telefon,sitnis.Salu stranu ,ako ce S6 biti skuplji onda je M9 bolja kupovina.Bar meni 8)

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: HTC One M9

Post od woona »

I jedno i drugo je debilna kupovina kad u pola manje para postoje telefoni poput z2 koji ne nude nista manje.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

600e je po meni odlična početna cena

Smith7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2015. 12:27
:: L Fino

Re: HTC One M9

Post od Smith7 »

Woona,naravno da jeste. Kad bih mogao mogao da biram izmedju
M9 i S6,izabrao bih M9.Stavili su normalnu kameru,imace dobar zvuk,nadam se.Dobru bateriju,prelep dizajn bar meni.Skoro svaki HTC-ov telefon je meni veoma lep.A Samsung,50e skuplji...Ali S6 ce se daleko vise prodavati zbog marketinga.Prolazim ulicom i cujem klince koji pricaju:
"Izasao je Samsung Galaxy S6.U Barseloni je predstavljen.Jel znas koliko je velikiiii..."

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: HTC One M9

Post od woona »

Ne, ovo su dobri telefoni, samo kazem da i da mogu (a mogu) ne bih dao 600 evra za telefon jer za 300 i kusur moze da se uzme telefon maltene istih specifikacija. Ako uzmes za primer taj z2 i m9, z2 ima malo veci ekran, full hd oba, procesori jaki na oba, ram 3 gb na oba, kamera 20 mpx na oba, kvalitet izrade odlican na oba, baterija jaca na z2 stim da je z2 jos i vodootporan. Jedan 600 evra, drugi 330. Fora je samo odupreti se danasnjim nagonima koje potrosacko drustvo namece da mora da se ima najnovije. Uzmu proslogodisnji model, malo promene dizajn, podignu takt procesora, ubace dodatnu gigu rama i prave evente i agresivnim marketingom teraju ljude da daju ogroman novac. Ali jbg, telefoni su statusni simboli, kupe ljudi telefon za 500 evra da bi citali b92 i gledali vremensku prognozu.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: HTC One M9

Post od Ceftriaxone »

Заборавио си твитовање. Где има z2 за 330е али легално, не испод тезге?
ex ivan87

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

@woona @Smith7 da je sve u specifikacijama na papiru, postojala bi dva brenda ne 62. Ako tako razmišljate, onda kupite neku kinesku B marku sa dobrim hardverom za 100e pa pričajte da je to sve manje više isto. ;)

Smith7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2015. 12:27
:: L Fino

Re: HTC One M9

Post od Smith7 »

Laki,ne bih kupio nekog kineza.Inace sta sam ja to reko sto jr tebe dovelo da postoji 62 brenda.Ovo je realnost,sto kaze woona.Malo povecaju takt,malo ovo malo ovo i astronomska cena.Ko voli da trosi nek izvoli,je ne bih.Meni Fino radi kao lud na stocku.Meni ne treba bolje,tako da bih rado kupio nesto jeftinije.Jer kad bih kupio skuplje ne bih znao da iskoristim sve njegove mogucnosti. :lol: Meni bi Fino radio poso kao sto radi M9.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

Druga stvar je šta tebi radi posao, a šta meni. Poenta je da nije isto 2x1.6ghz na svim telefonima. To govori i cena. Optomizacija. Pogledaj ghz kod iPhone a pogledaj na Android i shvatićeš šta ti pričam.

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: HTC One M9

Post od woona »

Ja sam konkretno poredio z2 i m9, telefone gde je razlika u ceni skoro dupla a brzina u radu se razlikuje u milisekundama.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

To je tvoje mišljenje. Da je tako, nijedan noviji model ne bi bio uspešan. Tek svaki drugi.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Re: HTC One M9

Post od Pera Detlic »

to je jedna strana price, druga strana price je ko moze da odvali koliku cenu, i da li je vredno, htc slazem se stvarno ima astronomsku cenu ali ta ista cena se nece srozati na 100€ posle godinu dana.. ne radi se toliko ni o kvalitetu, sada su specifikacije dosle na nivo gde nisu toliko bitne jer ce sve da radi manje vise dobro, pa su svi poceli da se trkaju sa kvalitetom izrade, ne moze se reci ni za sony ni za htc da su lose izrade ili da lose rade, ne, ovde se radi o sitnicama koje koricnici ocigledno smatraju bitnim, rekao bih da htc-u mnogo bolje ide od sony-ja sto se prodaje tice, mozda bas zbog te cene :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Smith7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2015. 12:27
:: L Fino

Re: HTC One M9

Post od Smith7 »

Svakako nije sve u specifikaciji .Ali i jedan i drugi uredjaj ce najverovatnije raditi veoma brzo.Uglavnom ce sve to biti tu negde...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Re: HTC One M9

Post od Pera Detlic »

jos jedna stvar, po cemu je i poznata One serija pogotovo ali generalno sense skin od verzije 5 pa na dalje, je da je posle cistog androida definitivno najfluidniji i najcistiji softver.. sto je po meni veeliki plus, cesto ljudi kazu da reaguje maltene i pre nego sto ga dotaknes... da ne postoji lag i stucanje... pa to je valjda najbitnije? to smo cekali toliko godina, i sredjivali custom romovima i raznoraznim tweak-ovima...
Samo nek se rolaju....sarme.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

Rekao bih da je Motorola bliža čistom androidu nego HTC. Ali to ne menja činjenicu da ovaj leti.

Odgovori