HTC One M9

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

Update je sredio kameru u dnevnim uslovima vidno. Ranije su slike bivale previše svetle zbog loše ekspozicije koja je dozvoljavala previše svetla da uđe. Sada je to dosta bolje, boje su jače, prirodnije. Ali i dalje je to slabo za G4/S6. Bar po onome što vidim na internetu.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HTC One M9

Post od vla-do »

Opet ja sa još pitanja. [emoji4] Ima li M9 neku fabričku "healt" aplikaciju (brojač koraka i ta čuda), poput S healta na Samsungu? Ako ima, kako radi? Da li utiče na rad telefona? Usporava ga, jede bateriju, ili tako nešto?

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: HTC One M9

Post od bandiof »

Ne znam...ne koristim takve aplikacije. .

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

Zar nije HTC na M9 ubacio fitbit? Mislim da je bilo reči o njihovoj saradnji.

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One M9

Post od noviandroidas »

Hocu da kupim nov M9 ali citajuci teme za druge telefone uopste mi nije svejedno da platim 400-450e i da kupim fals M9. Pod time podrazumevam refurbished modele pa i laznjake. Neko je pisao cak da je dobio Z3 sa Alija koji kada je otvoren nista originalno od delova nije bilo u telefonu.

Na sta obratiti paznju pri kupovini novog M9? Kako izgleda kutija, da li je u celofanu ili ne? Neke posebne nalepnice? Kako da proverim da li je refurbished? Kako proveriti hardver i sl?

Hvala

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: HTC One M9

Post od Mikrikorisnik »

Najbolja varijanta ti je da kupis preko oglasa sa garancijom od nekog naseg operatera.vidim ima ih dosta za 400-450 e sa dve godine garancije.u tom slucaju nema sta da brines.aliexpres je za neke malo jeftinije stvari.nikada se ne bih usudio da kupim tel od 400e tamo od ko zna koga

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

Ima ih i za 370-80e. Slaba je potražnja, rado će da spuste cenu.

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: HTC One M9

Post od radashin1 »

Na KP su od 380 do 410. Sve mreže, 2 godine garancije.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

HTC One M9

Post od vla-do »

Gde nalazite te za 380 € i 2 godine garancije, ali da je pouzdan prodavac? Našao sam jedan, ali srebrno-zlatni, nigde crnog (tamno sivog).
Doduše, ja gledam u Subotici, jer mi tamo najviše odgovara da lično preuzmem. [emoji846]
Poslednja izmena od vla-do u Pon, 15. Feb 2016. 23:36, izmenjeno 1 put ukupno.

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One M9

Post od noviandroidas »

Mikrikorisnik, tako sam i ja nesto skontao, da je najsigurnije uzeti fon sa racunom od operatera. Mozda cak i uzmem preko paketa, dosta je povoljan trenutno.

AliExpress sam pomenuo jer sam video da se cene za novi M9 krecu od 250-350$, sto mi deluje nerealno jeftino. Dok opet cena preko grane u MediaMarkt-u je preko 500e.

Takodje ono sto sam nasao, da ljudi treba da obrate paznju su klonovi M9. Telefon izgleda identicno, cak i kutija sa pratecom opremom. Razlika je ispod haube, cpu je MediaTek, 2gb rama i sl.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

Koja je cena za M9 kod operatera uz paket u odnosu na G4/S6?

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: HTC One M9

Post od radashin1 »

vla-do napisao:Gde nalazite te za 380 € i 2 godine garancije, ali da je pouzdan prodavac? Našao sam jedan, ali srebrno-zlatni, nigde crnog (tamno sivog).
Doduše, ja gledam u Subotici, jer mi tamo najviše odgovara da lično preuzmem. [emoji846]
Npr, http://www.kupujemprodajem.com/Htc-one- ... d=63886861

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One M9

Post od noviandroidas »

El Laki, Osetno je jeftiniji. Ja sam u vip-u. Npr. uz paket od 1700din M9 je 280e, G4 je 360e a S6 400e.

E sad ja ne bih da sklapam novi ugovor jer necu biti u Srb, inace bih najradije uzeo preko paketa. :dry:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

noviandroidas, nije ni čudo što je tako malo primeraka G4/S6 od operatera. Dosta su skupi. Gledajući cenu M9 na oglasima od operatera, tom logikom bi G4 i S6 bili po 500e.

Sve u svemu za 380e mislim da je M9 dobra kupovina za nekoga kome je kamera sporedna stavka. Jedino me brine S810 i pregrevanje. Prve ocene su bile negativne u tom pogledu. Ne znam da li se nešto sredilo kroz neki update.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: HTC One M9

Post od Baraba »

@vla-do, da joj kupiš M8, misliš da bi povalila da nije M9? :D Ja bih u ovom slučaju ako kamera nije bitna išao na M8, kada izađe M10 to će biti pravi update za gospođu, mada će tad imati i bolji fon od tebe :D
Dobar je htc, ja sam bio zadovoljan, razmisljam o povratku zbog zvuka.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HTC One M9

Post od vla-do »

Baraba, ne znam da li bi "povalila", ali ako provali, će me udavi. [emoji3] Mislim da bi skontala po kameri. Ima oči, vidi da li imaju jedna ili dve. [emoji3] Čak je i mene zaintrigirala da oboje predjemo na HTC...
M10 mi se ne svidja samo zbog qhd ekrana. Ne vidim mu smisao, osim da troši bateriju, dok mi ostalo deluje odlično. Gledao sam uporedni test od S810 i S820 i uglavnom su vrlo slični. E sad, benčmark testovi me ne zanimaju posebno, već isključivo realan rad telefona i potrošnja baterije. A tu ne vidim preveliku razliku (makar online).

Na koji bi se vraćao?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: HTC One M9

Post od Baraba »

Nisam imao M9, ne mogu da komentarišem. Vratio bi se na model sa boljim zvukom uopšte, to mi fali na G4 jedino. Za ekran grešiš, vidi se razlika između M8 i G4, poredio jedan do drugog, G4 vidno bolji.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HTC One M9

Post od vla-do »

Gledao sam i ja G4 i vidi se ta razlika u pikselima, slika deluje detaljnija (gušća), boje su napucane, ali cmi je i dalje to preterano za mobilni telefon.
vla-do napisao:Na koji bi se vraćao?
?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: HTC One M9

Post od Baraba »

Nisam pametan da ti dam odgovor, gledam i ja M9, ali ne verujem da ću ići na njega, pre bih opet na M8, ne vredi ta kamera koja je malo bolja toliko doplate. Sutra da prodam G4 ne bih znao šta da uzmem.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC One M9

Post od El Laki »

Jedino neki fablet. Note ili iP+. Sve drugo je kategorija ispod. 8-)

Odgovori