HTC Desire 816

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: HTC Desire 816

Post od DrBrMr »

MT 1,3GHz, gpu nemam volje ni da trazim posto su mi ove dve razlike krucijalne. Da G verzija je za Indiju... Moram reći da kad god meni istekne ugovor ponuda nikad gora kod dragog mi operatera i redovno kad nesto i izaberem, koliko sutra oni izbace nesto normalno...jbg, takva karma valjda:P

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Nazovi ih pa se raspitaj za 816 hoće li ga biti ili neki drugi u rangu koji ti je zanimljiv. Ako ništa, ne znam jesi za opciju da kod operatera tražiš popust na pretplatu prilikom produžetka ugovora a da telefon sam kupiš preko oglasa (telefon od operatera) ili pak u prodavnici? Ako imaš keš, ta opcija dođe isplativija

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: HTC Desire 816

Post od DrBrMr »

Dosadasnje iskustvo sa njima (kako putem mail-a, a jos gore preko operatera) mi je da nemaju pojma. Sad, ono tipa, Handy ili LogicShop mi vise i nisu tako povoljni kao nekad, u osnovi najbolja varijanta je telefon-oglasi+ paket 24meseca 50%, al mi se ne daju "žive" pare za tel. Al ne moz' i pare i jare:D. Kako god 816 čini se odlična kupovina za te pare, a ovaj 816 G bolje zaobići po mom skromnom misljenju.

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: HTC Desire 816

Post od PavleVuk »

Ja imam verziju sa 1.5GB i nikakvih padova performansi nema, mane su izrada, nedostatak gorile i može se reći baterija. Ekran je oštar, a zvučnici razbijaju, samo ti ga ne preporučujem ako voliš da se zezaš sa sistemima, poprilično je siromašna podrška na xda. Pitaj ako te još nešto zanima

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

DrBrMr napisao: najbolja varijanta je telefon-oglasi+ paket 24meseca 50%, al mi se ne daju "žive" pare za tel. Al ne moz' i pare i jare:D.
Tačno tako. Ali bolje ti je opet da sada daš 220-230e (toliko je čini mi se816 otprilike na oglasima) a onda godinu dve mesečno ušteda zavisno od paketa i do 2-3 hiljade.

Aimbot91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 19:56
:: HTC Desire 816 Dual

Re: HTC Desire 816

Post od Aimbot91 »

Slobodno uzmi HTC Desire 816 ja imam Dual verziju i radi besprekorno.Baterija je odlicna a telefon radi bez ikakvih lagova itd.Kamera je odlicna.Cini mi se da 816 G sem manje ram memorije ima i MTK procesor sto znaci i slabija dev podrska ili se varam?!Cini mi se da sam procitao negde na XDA.

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: HTC Desire 816

Post od PavleVuk »

Da, mtk verzija nema skoro nikakvu podršku. A ni mi sa zmajem nemamo ništa bolju podršku, svega desetak ROM-ova

Jaza Vizantijac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Čet, 21. Mar 2013. 12:33
:: LG Nexsus4

Re: HTC Desire 816

Post od Jaza Vizantijac »

Svaka preporuka za HTC 816 dual sim.Telefon leti,kamera je odlicna,iznad proseka za ovaj segment,baterija je ok malo iznad proseka,izvuce se oko 4 sata screen on!!!Jedina mana je malo interne memorije,mora se odmah ubaciti SD kartica i prebaciti App na nju.Lolipop 5.0.2 leti na 816-ci!!!!Svaka preporuka za telefon

Zavisnik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 06. Maj 2010. 16:45

Re: HTC Desire 816

Post od Zavisnik »

Ja sam uzeo u telekomu 816G DS, on je bio jedini u ponudi Dual Sim i zato sam uzeo. :cry:

Imam problema sa njim, hardverski lepo radi, isto tako mi se i svidja kako izgleda.

Ali softver je nevidjeno s.... Da li ga oni u CTu prepravljali i instalirali neki svoj rom, ili o cemu se radi. Imam raspolozivo nesto manje od 3,5Gb, sto mi je nedovoljno za sve aplikacije koje mi trebaju, a SD karticu telefon vidi, ali ne dozvoljava na njoj skladistenje podataka, iako sam je odabrao za primarnu lokaciju za smestanje podataka, a isto tako ne mogu da prebacim ni jednu aplikaciju na sd karticu. Na sajtu HTCa stoji da je ova opcija moguca, ali izgleda da ovi iz CTa kada su instalirali taj svoj rom su izbacili ovu opciju. Cak u uputstvu pise da SD kartica postoji kao opcija memorije i da se neke aplikacije mogu prebaciti na nju, ali nije objasnjeno kako. Instalirao sam app2sd i on kaze da moj uredja ne podrzava prebacivajne aplikacija i podataka na memorisku karticu.

Da li neko ima slicinih problema i kako da se resi ovaj problem? Da li za 816G postoji neki valjan ROM da radi? I da li neko zna da li se gubi garancije instaliranjem drugog roma?

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: HTC Desire 816

Post od PavleVuk »

Za prebacivanje na karticu, moraš imati root i Link2SD aplikaciju. Pročešljaj malo xda, ali mislim da nema ROM-ova za tu verziju. Napraviš backup trenutnog sistema, i ako ti treba garancija vratiš fabrički sistem i odradiš unroot

Zavisnik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 06. Maj 2010. 16:45

Re: HTC Desire 816

Post od Zavisnik »

E jos kada bi ja bio malo iskusniji u rukovanju telefonima. :| :|

Danas sam zvao telekom, jer na zvanicnom sajtu za ovaj model je opisano kako da se prebace aplikacije dok ovaj rom koji je dosao uz telefon to ne dozvoljava. Rekli su mi da odnesem telefon u poslovnicu, da bi oni poslali u servis da utvrde o cemu se radi. 8)

Jeste da radim u ITu ali nisam radio nikad sa telefnima nesto komplikovanije.

Citao sam na Srbodroidu da moze da se odradi neki root preko nekog programa a kasnije da se samo unrootuje, ali kao sto rekoh moracu malo vise da se pozabavim sa tom temom. Nalazio sam romove za 816, ali ne za 816G. Ako iyuymemo ovaj gde ljudi kazu da im je telefon umro nakon flashovanja. http://www.needrom.com/download/htc-des ... /#comments

Jel postoji negde neki tutorial kako rootovati i slicno, na youtubeu ili ? Da se naucim, ili da platim nekom da uradi to isto.

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: HTC Desire 816

Post od PavleVuk »

Uf, uf, ja sam se malo zeznuo. Mislim da otključavanjem bootloadera gubiš garanciju, ali mislim da ga ne moraš otključati da bi ga rutovao. Sačekaj nekoga da ti odgovori. Što se roota tiče, skineš SuperSu zip, i Instaliraš ga iz recovery-a. U recovery ulaziš držanjem tastera za smanjenje zvuka i prekidača za paljenje dok je telefon ugašen,i u meniju izabereš Recovery. Nađi neke tutorijale da se upoznaš sa tim, ja to znam da uradim, ali kao što vidiš, ne znam da objasnim :(

Zavisnik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 06. Maj 2010. 16:45

Re: HTC Desire 816

Post od Zavisnik »

A jesi li uradio na ovom telefonu 816G? Kazem nisam do sada radio sa mobilnim telefonima pa ne znam celu proceduru. :blinky:

Citam na xda forumu da je moguce rootovati telefon bez otkljucavanja bootloadera?
http://forum.xda-developers.com/desire- ... m-t2950583

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire 816

Post od m@c|-|oR »

Samim otključavanjem BL se ne može izgubiti garancija, jer se ne može dokazati da li je telefon došao sa otključanim ili zaključanim BL.
Da je nešto dirano prepoznaje se ako recovery nije stock, ili ako je BL "RELOCKED".
Ja nisam čuo za metodu rutovanja sa zaključanim BL na HTC-u. A na ovom linku na xda se više diskutuje da li može ili ne može, bez konkretnog uputstva KAKO.
Potraži iroot, neki su uspeli njime. Ali, on svakako ostavlja BL otključan.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: HTC Desire 816

Post od PavleVuk »

Mačor je sve objasnio. Ja ti ne bih preporučio da se zezaš oko toga još uvek, čitaj još malo o tome. Ali ako odlučiš da rootuješ, nabavi stock recovery i sačuvaj bekap trenutnog ROM-a, zbog garancije. Ja sam na svoj imao neku softversku garanciju, tako da sam lako presekao [emoji14] I

Zavisnik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 06. Maj 2010. 16:45

Re: HTC Desire 816

Post od Zavisnik »

Posto sam ja hteo sve legalno, odneo telefon u telekom,posto ne odgovara ocekivanim funkcijskim karakteristikama, sa nadom da ce resiti problem sa aplikacijama na sd kartici, posto na htcovom sajtu postoji uputstvo kakose to radi, za ovaj konkretan model.

Nakon tri dana vratili telefon sa izvestajem iz servisa> Telefon testiran u skladu sa propisanim testovima proizvodjaca, nisu uocene nepravilnosti u radu. Testirana SD kartica, i nisu uocene nepravilnosti u radu. Prebacivanje na SD karticu je obavljeno bez problema za aplikacije koje podrzavaju prebacivanje na SD karticu, s obirom da nemaju sve aplikacije ovu opciju.

Ja uhvatim testiram odmah i sve isto, ne postoji opcija za prebacivanje na sd karticu. :shock: i naravno nisam hteo da prauzmem telefon, traio sam novi sa ovom mogucnosu. Ili cu da se obratim inspekciji. :D :lol: :P

xenon439
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 11. Jul 2015. 20:28
:: Zte Blade G

Re: HTC Desire 816

Post od xenon439 »

Pozdrav zelim da kupim Htc 816g ,da li je to dobra opcija? I da li je procesor dovoljno dobar da moze da podrzi na primer San Andreas?

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: HTC Desire 816

Post od PavleVuk »

Mislim da je bolje da kupis na oglasima 4G verziju zbog RAM-a. Moj ne secka, uvek oko 500 mb slobodno, a i G verzija nema nikakvu xda zajednicu.
Testiracu sutra SA, javljam ti uvece rezultate

xenon439
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 11. Jul 2015. 20:28
:: Zte Blade G

Re: HTC Desire 816

Post od xenon439 »

PavleVuk ti imas taj telefon? Ako imas ,jel mozes da me dodas na skajpu ili fejsu?

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: HTC Desire 816

Post od PavleVuk »

Nesporazum, ja imam D816W,to je dual sim sa 1,5 RAM-a.

Odgovori