HTC Desire 500

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Korisnik123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 09. Dec 2013. 22:01
:: Htc

Re: Одг: HTC Desire 500

Post od Korisnik123 »

toda81 napisao:Kucas samo root desire 500 xda forum i izbacice ti link do najboljeg uputstva
Sad sam ukucao, ima nekih 17 strana pa cu ih prouciti cim stignem. A ako si vec citao temu, ima li uspesnog nacina? Nikad nisam root-ovao telefon, pa ne bih da nesto zeznem, plus bih da odradim i backup itd., da mogu da ga vratim na prethodno stanje zbog garancije, ako zatreba.

stefan8661
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 20:46
:: HTC Desire 500 dual

Re: HTC Desire 500

Post od stefan8661 »

Za one koji imaju problem sa push notifikacijama, npr ne stizu poruke na Viber niti pozivi, na wifi-u:
(tekst sam pisao za kao odgovor coveku koji je imao isti problem kao ja zato tako zvuci :) )

Ovako brate uradi i sigurno ce ti raditi, meni barem radi. Instaliraj wifi timeout, podesi ga na 0 sekundi, zatim idi u settings-wifi-advanced-keep wifi on during sleep stavi na never(increase data usage). Zatim idi u viber, settings-general-wifi sleep policy pa odaberi opciju use device's settings. Naravno wifi je uvek ukljucen. Ono sto dobijes je da kad se telefon uspava koristi 3G i tada push notifikacije stizu na vreme (viber pozivi i poruke) a kad ga ukljucis tj kad se recimo javis na viber poziv on se prebaci za 10 sekundi na wifi i to je to, to prebacivanje nista ne smeta pozivu, mozda malo stucne :), ali posle radi extra. Ja mislim da je to do telefona nesto brate, kod svih ostalih u mojoj porodici radi viber savrseno, imamo 2 samsunga, i 1 huawei. Nesto su zeznuli sa ovim, ili hardver ili softwer. Nadam se da ces uspeti ovako da resis problem, ako ne onda mozda da odradis Hard Reset, ali pre toga napravi kopiju svega sto ti je bitno iz telefona. pozdrav

stefan8661
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 20:46
:: HTC Desire 500 dual

Re: HTC Desire 500

Post od stefan8661 »

postoji jos jedno resenje za push notifikacije (kome ne prolaze kad je na wifi), zove se DMZ (Demilitarized Zone), treba ubaciti adresu telefona u ovu opciju u ruteru i radice push notifikacije. Takodje i rezervisati adresu u ruteru. Malo je komplikovanija metoda, kome se ne smara neka proba moj nacin sa wifi timeout aplikacijom. Isprobacu par dana pa cu vas obavestiti da li radi sve kako treba.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: HTC Desire 500

Post od Coni »

Probajte prvo Push notification fixer. .

stefan8661
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 20:46
:: HTC Desire 500 dual

Re: HTC Desire 500

Post od stefan8661 »

Nece brate, probao sam i Push fixerom, i sa dmz na ruteru, i sa nekim aplikacijama da drze wifi uvek ukljucen, izgleda da sense ima problem, tj da je problem u samom ROM-u bas ovom za HTC, menjao sam i wifi mreze, sve pokusao. Devojka ima S2 njoj sve lepo radi na 4.1.2 tako da nije do rutera, cak sam razmisljao i nov ruter da kupim. Jedino funkcionalno resenje za ovaj problem je sa wifi timeout-om, uputstvo sam napisao ranije... Inace sve drugo na telefonu radi kao sat, tako da se ipak nisam pokajao sto sam ga uzeo, jos i kad bi ovo radilo sa wifi-em bilo bi extra. ali sta je tu je, radi i ovako pa da se ne zalim :oops: . poadrav

stefan8661
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 20:46
:: HTC Desire 500 dual

Re: HTC Desire 500

Post od stefan8661 »

jos jedno resenje za push notifikacije. instalirajte advanced wifi lock sa google store-a i problem je resen. ovo je za one kojima ne stizu push notifikacije kada su na wifi-u. inace potvrdjen je taj bug kod htc-a, rade na update-u.

parchev
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 23. Feb 2014. 09:18
:: samsung ace
:: htc disare 500

HTC Desire 500

Post od parchev »

Danas sam kupio ovaj telefon i primetio da ne rade senzori za kompas. Dali ovaj telefon ne podrzava ?

stefan8661
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 20:46
:: HTC Desire 500 dual

Re: HTC Desire 500

Post od stefan8661 »

Nema senzore za kompas i ja sam se u pocetku cudio :) pa sam lepo pogledao spec i video da nema

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: HTC Desire 500

Post od zokowmali »

Ja sam skoro uzeo ovaj tel,samo dual sim verziju i crk'o posle 3 dana, :uhuh: naravno garanciju imam pa cu je iskoristiti.
Tel je sljakao super 2 dana,cuje se dobro,radi dobro,cak sam i baterijom i kamerom bio veoma zadovoljan,trece jutro odlazim na posao i sve ok,medjutim,zbog nekog sastanka sam telefon ugasio,kada sam pokusao da ga upalim morao sam da drzim on/off taster barem 2 min i onda je upalio...posto ceo dan nisam imao pristupa punjacu on se naravno ugasio,stavim ugasenog na punjac nekih pola sata,sve ok pokazuje da puni...da ga upalim,on opet nece! :shock: Prostudiram malo po netu problem i nadjem na xda forumu uputstvo,izvadis bateriju 15 min,vratis i on kao upali...uvece se ugasio,nije hteo nikako da upali,baterija preko 90%..samo povremeno zavibrira 5x,kada ga stavim na punjac samo svetli narandzasta lampica i to je to,pa opet tako zavibrira i nista..sve sto sam nasao na netu ja sam probao...ako me popravka ovoga bude kostala do 25e,platicu samo da ne ostavljam telefon kod ovih jer ce to posle potrajati preko mesec dana...znate kako ide sa operaterima...ako bude kostalo vise od toga ostavicu,mozda...
Sad sam se vratio na stari Alcatel 6010D i super mi je! :D Moje iskustvo sa Desire 500 dual sim je porazavajuce,vec sam se opek'o sa HTC Magic odavno,i zbog ovoga nikada vise HTC!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Desire 500

Post od loki13 »

Ako si ga uzeo preko mts-a nosi ga kod njih na popravku,ako ti neki drugi servis bude popravljao tel gubis garanciju.
Ja imam ovaj model skoro 6 meseci i u principu sam zadovoljan sa njim
D500&E71

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: HTC Desire 500

Post od zokowmali »

Ide definitivno u mts,odneo sam ga na servis,serviseru objasnio simptome i odmah mi je rekao da je ploca u pitanju i da je najbolje da iskoristim garanciju.Kaze da moze da ga napravi,ali da ne bacam pare dzaba nego samo da prvo iskoristim garanciju...U principu sam i ja bio zadovoljan,ali u principu i komunizam funkcionise..tako da videcemo sta bude,samo da ne bude varijanata u mts-u da je usla voda,ili slicno

stefan8661
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 20:46
:: HTC Desire 500 dual

Re: HTC Desire 500

Post od stefan8661 »

zokowmali, Sta si uradio sa telefonom? Jel su ti ga popravili?

stefan8661
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 20:46
:: HTC Desire 500 dual

Re: HTC Desire 500

Post od stefan8661 »

Mene jedino nervira kod ovog telefona sto mu ne stizu notifikacije kada je na wifi i ugasen ekran, nekad prodje brzo, nekad i po pola sata ne stize, za pozive na Viber da ne pricam, to nikad ne prodje. Ali zanimljivo je da odmah stize notifikacija za propusten poziv... Ovim problem su zahvacene sve aplikacije koje se oslanjaju na push notifikaije kao sto su WhatsApp, Viber, Mail... Resenje sam pronasao, malo vise trosi bateriju ali evo da napisem kome je ovo bitno da moze da mu radi sve normalno. Instalirajte Wake Lock - PowerManager i stavite opciju Partial WakeLock. Onda ce sve da radi ali telefon nece ici u deep sleep mode, pa ce malo baterija da pati ali nista strasno, izdrzace sigurno 1 dan, mozda i malo vise, sve zavisi kako koristite telefon...
Drugi problem koji sam imao je restartovanje telefona kada se koristi navigacija, izgleda da se pregreje ali je iz meni ne poznatog razloga prestao da se restartuje :) . Sad sljaka sve kako treba, dual sim radi odlicno, kamera je fenomenalna, pravi odlicne slike, treba samo sacekati da sam zumira, ako pre toga slikate hoce slika da ispadne mutna.

To su moji utisci posle skoro 6 meseci koriscenja...

Pozdrav

Zaboravio sam da se u opcijama aplikacije Wake Lock - PowerManager stiklira autostart i notification. U opcije se ulazi duzim pritiskom home dugmeta. Pozdrav
Poslednja izmena od zoreli u Ned, 18. Maj 2014. 08:49, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Spojena dva posta , ubuduće koristi dugme "izmeni"

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: HTC Desire 500

Post od zokowmali »

stefan8661, videcemo...ma da cisto sumnjam jer uvek vrate sa nekim nebuloznim objasnjenjem tipa:vlaga ili slicno...em ti uzmu tel po mesec dana i jos ti vredjaju inteligenciju..al' dobro,mozda u mom slucaju stvarno odrade garanciju. Ono sto mene iritira je neljubaznost njihova i ova neizvesnost da li ce da uvaze garanciju ili ce da zavale na foru da sam ja sam kriv za crkavanje telefona...ko zna,mozda i jesam time sto sam ga UGASIO! :disgust:

Elem:cim dobijem info ili vrate tel,ja se javljam...a ti druze koristi opciju izmeni da ne udaras vise postova za redom..

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: HTC Desire 500

Post od liman3 »

Uzeo sam ovaj telefon pre par dana I veoma sam Zadovoljan ali javio se jedan mali problem.Danas sam primetio da mi maska na jednom mestu ne naleze dobro što rezultira blagim krckanjem.Naravno nije padao niti je nešto njakan.
Znam da je ovo minoran problem ali me nervira pošto je nov tel.
Da li da se zamajavam slanjem u servis? Iz novog sada sam.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 500

Post od El Laki »

Ako ti baš smeta ti pošalji, ali ne nadaj se previše, jer najčešće ne preduzimaju ništa povodom takvih problema.

neleprvi12
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 10. Jun 2013. 16:53
:: Nokia E72
:: Nokia C5-00

Re: HTC Desire 500

Post od neleprvi12 »

Narode imam problem sa baterijom na Htc Desire 500,u pocetku mi trajala 2 dana,sad jedva dan izdrzi.
Telefon je kod mene 6 meseci a koristim ga kao drugi telefon,5 min razgovora,viber pola sata i net pola sata
Da li da uzimam novu bateriju ili ima neki lek?

:blinky:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: HTC Desire 500

Post od Coni »

Ne verujem da se pokvarila. Koliko je star? Znas sta, ima tu mnogo stvari. Mozda ti je ukljucen wifi a nema wifi mreze pa skenira non-stop. Mozda ti divljaju location servisi? Iskljuci location report. Mozda neka aplikacija pravi wakelock-ove ko luda pa ne odlazi u deep sleep.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: HTC Desire 500

Post od liman3 »

Ako si koristio rešenje za viber koje je ranije postovao stefan8661 sa wake lock ili bilo kojom sličnom aplikacijom baterija će ti se prazniti bar za trećinu brže.Moraćeš odlučiti sta ti je važnije viber ili baterija.Govorim iz iskustva.

zzrm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2015. 23:39
:: desire 500
:: s duos

Re: HTC Desire 500

Post od zzrm »

zna li neko da li će biti update na KitKat? 4.1.2 je prastar...

Odgovori