HTC Desire X

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Kuguar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 11. Dec 2010. 19:08

Re: HTC Desire X

Post od Kuguar »

Molim za pomoć, takoreći hitno :)

Naime, uzeo sam ovaj telefon preko Telenora. Posle sat-dva korišćenja, počeo sam da dobijam poruku "Low memory......"
Pritom, da kažem, instalirao sam samo Hedsent SMS, i Viber.
Reklamirao sam, i odneo telefon u servis, jer, stvarno mi je čudno da telefon koji apsolutno nema ništa instalirano, prijavljuje ovaj problem.

Da li se neko susretao sa ovim, da li je ovo normalno? Hitno mi je, jer mislim da ću danas da odem do servisa da podignem, pa ne želim da me oni ubede da je to normalno, jer po meni je to apsolutna glupost! Tj ne bi trebalo da se pojavljuje kad je sistem rasterećen i prazan...

Predlozi, sugestije??? Hvala

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: HTC Desire X

Post od zoreli »

Ja sam imao Desire X nov iz Telenora , instalirao sam mu 65 aplikacija i stavio micro-sd od 32 gb (bilo je 15gb muzike, slika itd) , radio je apsolutno besprekorno i bez ijednog problema .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baggiolinho
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 10. Nov 2008. 04:34

Re: HTC Desire X

Post od Baggiolinho »

Ljudi pomagajte....

Imam sluzbeni HTC Desire X.Samo sto sam ga dobio,poleteo na beton i puffff... :)...pukla maskica gore gde je dugme za ukljucivanje telefona :).
Recite mi gdeu BGD mogu da odem i pazarim celu zadnju stranu(masku) a pritom da je oridjinale ili mnogo verna kopija?i mozda ako neko zna koliko bi kostala?

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: HTC Desire X

Post od zoreli »

16 godina na forumu MOBILNISVET

Banex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 14. Apr 2013. 23:30
:: Samsung Galaxy A5

Re: HTC Desire X

Post od Banex »

Ljudi kupio sam ovaj telefon pre dva dana i jos se privikavam posto nikad pre nisam imao Android telefon, pa bi vas molio za malo pomoci. Evo ovako:

1. Da li ja pogresno vidim ili zaista ne mogu da stavim melodiju (zvuk) za dospelu sms poruku koju ja hocu, vec samo mogu da biram od ovih fabrickih koje su mi ponudjene ??

2. Kad mi se ugasi ekran, kad stigne sms poruka samo pocne da trepce ona mala zelena tackica gore. Nema nikakvog zvuka, niti se upali ekran !

3. Da li mogu nekako da deaktiviram ovaj prsten (zakljucavanje) posto me mnogo nervira jer nikad nisam zakljucavao ekran, a ovde ne vidim ni svrhu jer se ekran jedino aktivira na gornje spoljasnje dugme koje je prakticno nemoguce slucajno pritisnuti ??

Eto to je nesto osnovno sto me zanima, ima tu jos nekih manjih stvari ali prvenstveno me zanima ovo sto sam naveo.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: HTC Desire X

Post od zoreli »

Banex

1. Napravi folder notifications i u njega stavi melodiju / ton koju hoćeš za sms
2. Izaberi melodiju / ton za sms , ako hoćeš da ti se otljučava ekran pri dospeću sms poruke instaliraj gosms pro i odaberi u opcijama - popup unlock screen
3. Nemožeš
16 godina na forumu MOBILNISVET

Banex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 14. Apr 2013. 23:30
:: Samsung Galaxy A5

Re: HTC Desire X

Post od Banex »

Uhh..hvala na odgovoru.

1. Napravio sam taj folder i stavio u njega neke melodije, ali i dalje imam samo fabricke melodije u ponudi za melodiju poruke.

2. Trazio sam na google play, ali samo sam nasao widget i teme i jezike za taj gosms pro, ali nigde celu aplikaciju !

Ne znam da li radim nesto pogresno ?

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: HTC Desire X

Post od zoreli »

Banex

1. Za sms praviš folder Notifications a za ostale tonove zvona praviš folder Ringtones , uradi tako i restartuj telefon ... i listaj do kraja u odabiru tonova.

2. Otvori Google Play na kompu , preglednije je a evo ti i link za gosms pro : https://play.google.com/store/apps/deta ... m.jb.gosms
16 godina na forumu MOBILNISVET

Banex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 14. Apr 2013. 23:30
:: Samsung Galaxy A5

Re: HTC Desire X

Post od Banex »

:smutny:

Ne vredi...Napravio sam i folder Notifications i Ringtones (u HTC storage driveru koji mi se pojavi kad povezem telefon na komp) ali nista. Restartovao sam telefon tri puta, i dalje samo fabricke melodije moguce za sms.

A na ovaj link kad odem i kliknem na "install", a onda na polje "choose device on which to install" pise mi da ne moze da se instalira u nasoj drzavi. :o Mozda se zato i ne pojavljuje kada ga trazim preko mobilnog.

Koji sam ja baksuz.. :(

makitx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 16. Avg 2012. 09:42
:: HTC Gratia

Re: HTC Desire X

Post od makitx »

Ne razumem u čemu je problem sa nameštanjem notifikacija za sms, naime imam Htc, android 2.2, koristim aplikaciju Handcent sms za poruke, unutar nje ima gomila podešavanja za notifikacije, kad ideš na izbor nudi mi da li hoću ton iz Sistem ringtones, iz foldera Music ili preko ES File Explorera (pošto njega koristim za file manager), i onda biraš iz kojeg ćeš foldera da izabereš ton, isto tako u stock aplikaciji za poruke nudi mi izbor da li hoću da biram ton preko htc ringtone pickera (sistemski), preko handcenta ili preko ES File Exoplorera. Ne znam kako je na 4.0.4 ili već koju verziju androida imaš, ali kod mene je ovako, znači ne moram ništa da ubacujem u posebne foldere (notif. ili ringtones) može da stoji bilo gde samo je potrebno imati neku drugu app. za sms i neki file menadžer.8-)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Desire X

Post od toda81 »

Ja koristim program Ringo Pro i prezadivoljan sam
Note IV N9100 dual

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: HTC Desire X

Post od zoreli »

16 godina na forumu MOBILNISVET

Banex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 14. Apr 2013. 23:30
:: Samsung Galaxy A5

Re: HTC Desire X

Post od Banex »

Konacno sam resio problem ! :D

Skinuo sam program Handcent Sms i tu sve lepo uspeo da podesim. Lepo mi upali ekran kad stigne poruka, mogu da izaberem koju god melodiju hocu i to direktno iz muzickih foldera, ne moram da pravim neke posebne, sa posebnim imenima...
Takodje mogu da podesim apsolutno sve sto hocu. Boja i font slova, boja pozadine, kako ce izgledati prozor kad mi stigne poruka..ma super sam zadovoljan.

Jedino sto me brine je cinjenica da mi se jako brzo trosi baterija, ili se bar meni tako cini. Napunio sam ga skroz, skinuo sa punjenja i onda jedno tri sata tu podesavao poruke, razmenio desetak, skinuo par aplikacija sa neta i gledao kakve jos opcije ima telefon. I evo vec mi je na 57 % baterije ! Jeste da prvi put koristim android telefon, ali mi je ipak previse to. Sta vi mislite ?

p.s. Hvala svima na odgovorima i pomoci.

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: HTC Desire X

Post od djosa@ »

pa to nije los rezultat držanja baterije...Posto si ga drdao 3 sata,po meni je to zadovoljavajuce....

Kuguar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 11. Dec 2010. 19:08

Re: HTC Desire X

Post od Kuguar »

Imam Desire X telefon, i u servisu su mi ubacili 4.1.1 operativni sistem. Telefon je uzet u Telenoru, na paket. Ono što me zanima, kako mogu da podesim, i da li uopšte može da se podesi da telefon preko mreže (ne GPS) prepoznaje našu trenutnu približnu poziciju? Pitam iz razloga što je sa starim htc wildfire to bilo normalno, a ovde recimo na fb, na foursqueru na viberu neće da prepozna približnu lokaciju, dok ne uključim gps???

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: HTC Desire X

Post od artifex »

Kuguar, Je li ti u location settingsu stiklirano Network location ?? Ako jeste trebalo bi normalno da radi

Kuguar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 11. Dec 2010. 19:08

Re: HTC Desire X

Post od Kuguar »

artifex napisao:Kuguar, Je li ti u location settingsu stiklirano Network location ?? Ako jeste trebalo bi normalno da radi
Sve je bilo tako, ali jednostavno nije radilo. Danas sam isključio, pa uključio tu opciju, i proradilo je. Zanimljivo, ranije se nisam toga setio, ali me je bunilo što je bilo čekirano, a nije radilo...

axy13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2007. 09:44
Lokacija: Nis
Kontakt:

Re: HTC Desire X

Post od axy13 »

Molim za pomoc. Zelim da izbacim shortcut USAGE na home screen i nikako ne uspeva, koji god shortcut probam ono nece. Jel zna neko resenje?
Hvala unapred.
LIFE IS WHAT YOU CHOOSE!!!

Vernes_AMG
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 09. Jun 2013. 13:11
:: Desire X
:: Xperia J

Re: HTC Desire X

Post od Vernes_AMG »

Pozdrav ekipa, imam jedno kratko i jasno pitanje, Desire X ili Xperia J?

Banex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 14. Apr 2013. 23:30
:: Samsung Galaxy A5

Re: HTC Desire X

Post od Banex »

Imam jos jedan problem...Pokusao sam da postavim sliku uz odredjeni kontakt i uopste mi ne uspeva. Udjem u kontakt, kliknem gore na onu malu ikonicu fotoaparata, otvori mi se prozor gde pise "Izaberi fotografiju kontakta" i ponudjene opcije galerija, fotoaparat i telefon. Kliknem na galeriju, udjem u sliku, izrezem sliku (to mi trazi) i nista se ne desi. I kad izaberem opciju fotoaparat i slikam i pritisnem ok, opet nista, i dalje kontakt nema sliku. Da li je neko imao problema sa ovim ? Mozda zna resenje ? Hvala unapred.

@ Vernes

Nisam probao Xperia J pa nisam bas kompetentan, ali u sustini sam vrlo zadovoljan sa Desire X. Ovaj problem sto sam naveo je prvi posle vise nedelja koriscenja, a siguran sam da postoji lako resenje.

Odgovori