Windows Phone 8S by HTC

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od miodrage »

Ajde ovako:
Velika slova su obicna kao i svaka druga. Medjutim nasa slova se racunaju kao specijalni karakteri, i kodiraju se kao 2 znaka, ne kao jedan. Bilo je vec reci o tome na forumu. Zato i izlazi 70 znakova po poruci. Resenje - nemojte koristiti nasa slova i sve je reseno!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Freyr »

Pa da, razumem to nego 160 karaktera je po jednom sms-u, ako se ne koristi bilo kakav spec karakter samo npr. veliko slovo na pocetku recenice onda ima 70 umesto 160 karaktera, to sam negde procitao, pitam da li je tako :D ne znam zasto bi on onda primetio da mu je 70 standarno kada kuca sms ?
12 godina na forumu!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

Ja ne koristim nista specijalno u sms-u... Obicnu latinicu a ne nasa slova, ako mislite na cirilicu... Obavesti me kod recimo 65og da je kraj i odbrojava do sms 2...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od antec »

Dokle god koristis pismo sa kvacicama dozvoljeni broj karaktera ce biti 70. Prebaci se na engleski alfabet i vratice se na normalu. To je zbog kodiranja karaktera koliko ja znam.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Freyr »

Ovo za broj karaktera koji je 70, mozete videti na xda, sada sam se setio. Moze li neko da mi kaze kakav je sync sa wp 8 na ovom uredjaju? Postoji li gtalk i gmail aplikacija i da li je sync kao na androidu, da li si stalno online? Kakva je situacija sa google serivisima docs i tako to? Ja bas razmisljam da pazarim ovaj model, kao jeftiniju varijantu, android mi se ne svidja, koliko sam video u vipu lepo radi, ali ne bi skodilo ni vase iskustvo, ne pognosim lag kod nekih najobicnijih operacija kao sto su skrol, ulazak u listu poziva ili dialer ili poruke, kretanje po menijima itd. Ne zanima me ako aplikaciju ucitava za 5 ili 10 sec ali neke osnovne stvari moraju biti glatke i brze
12 godina na forumu!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od miodrage »

Freyr, mislim da ima posebnih GTalk i GMail aplikacija, ali imas u samom telefonu mail da podsis GMail i to lepo radi. Sto se Google servisa tice, oni se trenutno ukidaju, i dokle ce tako biti niko ne zna. Nesto se spekulise da ce od kraja februara sve da se vrati.
Broj karaktera za SMS je 160, ali je potrebno da se iskljuce nasa slova i tastatura, jer je onda 70!
Na kakav Sync mislis? Online si koliko ti odredis, ako ogranicis telefon, neces biti online, ako ga ne ogranicis, onda jesi online.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Freyr »

Ma na to sam mislio, gmail i gtalk, da li mi je stalno online :) a ovo za google servise, to mislis samo na wp ukidaju ili uopste?
12 godina na forumu!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od miodrage »

Svuda uklanjaju osim na Androidu naravno. Na iOS vec jesu sklonili ponesto, na WP sad rade na tome i to je to.
Telefon moze da bude stalno online, ali ne mora, zavisno od tvojih podesavanja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od telep »

miodrage, Kako sklonili nesto na iOS-u, izbacili su gmaps aplikaciju, g+ aplikaciju, objavili youtube aplikaciju, objavili gmail aplikaciju, google voice, napravili su chrome.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od miodrage »

telep, to je Apple izbacio, a ne Google iz iOS-a, Google je samo vratio neke stvari, u vidu posebnih aplikacija a ne dela sistema.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od telep »

Izbacio kao objavio, ne uklonio. Znaci gugl je objavio skoro za svaki svoj servis iOS aplikaciju, sto se kosi sa tvojom tvrdnjom. Druga stvar je sto je gugl morao da placa microsoftu zbog exchange-a, dok iOS podrzava standard koji gugl kotisti.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od miodrage »

telep, ne, nego je iOS neke stvari implementirao u sam sistem. Recimo ti imas nativnu IMAP GMail aplikaciju u iPhonu, iPadu itd. A sa njom dolazi sync kotakata, kalendara, remindera, notesa i ostalo. E sad ce to da bude ukinuto, tj. Google ce da ukine podrsku za to.
Fora je imati sve implementirano u sistemu, a ne gomilu pojedinacnih aplikacija, to je tesko njesra.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od telep »

Cekaj ne kontam o cemu pricas, sta ukidaju.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Deksi »

telep,
E sad ce to da bude ukinuto, tj. Google ce da ukine podrsku za to.
miodrage,
Fora je imati sve implementirano u sistemu, a ne gomilu pojedinacnih aplikacija, to je tesko njesra.
Za ovo se potpuno slazem.

MrBakisin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 00:24
:: HTC 8s
:: nokia e 71

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od MrBakisin »

Imam problem sa skidanjem aplikacije izbaci mi error code: c101a006.
U pocetku sam skinuo nekoliko aplikacija ali sad ne mogu uvek mi izbaci isto... Ima neka fora oko regiona... Kako to da namestim?

marar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 31. Jan 2013. 16:01
:: htc desire c
:: htc 8S by Windows

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od marar »

Da li postoje sanse da mi nekako neko ko vec koristi telefon kaze kako da skinem neke od aplikacija posto koju god da pokusam da skinem,pise mi servisna greska? Da li treba nesto da se podesava? Hvala unapred na bilo kakvoj pomoci... :)

Ena8s
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 14:26
:: HTC 8S
:: Nokia C3

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Ena8s »

Pozdrav!
Imam 8s, zaključan je na MTS mrežu, zna li neko gde bih mogla da ga otključam? Raspitivala sam se na par random mesta, ali kažu da nema kodova, pa da ne bauljam okolo, ako neko zna, značilo bi mi... Hvala :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

probaj radnjice sa kupimobilni.com oni imaju svoje servise... :wink:

lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od lepi mille »

Cao svima! :)
U avgustu mi istice ugovor u Vip-u ali ako i dalje vazi ono pravilo da se novi moze potpisati tri meseca ranije, onda vec za nedelju dana mogu to da uradim...
E sad, ovako - dvoumim se izmedju HTC 8S i Lumije 620, nisam neki zahtevan korisnik, jedan od ta dva telefona ce mi biti prvi Windows telefon... Vazno mi je da je brz, da ne koci (zbog bagovanja mi se smucio Android), vazno mi je da ima dobar displej i tac uopste, da ima solidnu kameru i one najvaznije aplikacije...
Zanima me vase misljenje, meni je za nijansu lepsi HTC po hardveru, ali ne razumem se bas toliko, pogotovo ne u Windows OS...
P.S. Ako bi uzeo HTC, uzeo bi iskljucivo crno-plavi (jbg najvazniji mi je izgled telefona) pa me zanima da li bas takav ima u Vip-u?
Hvala unapred...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

ako si vec izabrao, ne znam sta da ti odgovorim... ja sam imao ovaj telefon i stvarno je odlican... pogledaj par kometara koje smo pisali gore iznad...
sta ima u VIP-u moras njih da pitas, najbolje da odes u neku poslovnicu...

telefon ne koci, brze radi od androida, nema laga pri kretanju kroz meni itd... :)

Odgovori