HTC Evo 3D

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

Znaci kad uradis s off i unlocked ne znam sad tacno koje pojedinacno ja sam uradio oba pa se uvjerio da update nece prijaviti na tel. Znaci htc se ne brine o tvom telefonu. Sto se tice recovery ja skines jedan fajlic koji se instalira preko adb- a imas ga na xda na podforumu o evo 3!!! Kad njega instaliras ruke su ti otvorene i odmah ti preporucujem custom rom bez nekih gluposti...na ics je sense drugaciji i samim tim radi optimizovano sam uredjaj. Ostalo manje vise sminka baterija bi trebala da ti bude duz. Tj da sastavi od jutra do veceri
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

Hvala ti na pomoci. 8)
Videcu onda da odvojim malo vremena kad budem mogao i to da odradim... Zato me je i interesovalo da li uopste i vredi odraditi update na oficijlani ICS ili se igrati ipak sa nekim custom rom-om? :) To me je najvise interesovalo samo zbog baterije, kao i da li ce se poboljsati sa ICS.
Zeljkamp napisao:Dva sata nisam telefon ispustio iz ruku i zadovoljan sam! :D

Interfejs i radno okruzenje je sada nasminkanije i samim tim lepse. Na svakom koraku se vide promene. Kao da su i boje malo jace i jasnije. Telefon je osetno brzi i fluidniji! Task Manager pokazuje da mu ostaje vise slobodne memorije. Ubacena su potpuno nova podesavanja i komande. Neke aplikacije sam testirao i rade bez problema, dok bateriju jos uvek nisam uspeo zbog nedostatka vremena ali se iskreno nadam da ce trajati bar 2-3 sata duze.

Eto, to bi bilo to sto se tice mojih prvih utisaka. 8)

P.S. Azurirajte svoj Evo 3D sto pre jer su razlike odmah uocljive.
Reci mi kako ti se cini novi Sense 3.6 i jel ima neke velike razlike u odnosu na 3.0 ili ne? I kad ga budes isto istestirao javi za bateriju kako ti se sad cini i kako se ponasa posle oficijalnog update-a na ICS, jel duze traje ili ista prica? :) I reci mi koja ti je verzija ICS na njemu?


Inace malo je po meni bzvz sto HTC nije dozvolio da se odradi upgrade za Sense na 4.0, vec samo na 3.6. Tu su po meni malo ispali dripci. Ali nadam se da ce nekim od sledecih update-ova to omoguciti, a mozda i nece... :dry:

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

Ja imam custom rom koji ima sense 4 i perverzija prava kako je uradjen
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

rux
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 08. Avg 2009. 05:37
:: Galaxy S4
:: Galaxy S2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od rux »

I jutros odradio update , za sada sam prezadovoljan biće za koji dan utisci, i mene najviše zanima stanje baterije.
Malo su menjali neke opcije, i dodali neke widgete, ali me zanima šta treba da uradim pošto mi galerija ne poznaje ni jednu sliku?
Ko nema u vuglu,
ima na Googlu!!!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

@hirurg
Verujem ti. :) Video sam malo po netu. Ali je bzvz sto nisu dozvolili update oficijalni na njega vec samo na 3.6.

@rux
Javi obavezno kad se budes izigrao sa njim, kako ti se sad ponasa baterija, da li se popravila i jel duze traje? :) I kako se ponasa telefon i da li sad ima vise slobodne memorije? :)

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

Po meni su oficijalni romovi blago razocarenje... Neke gluposti natrpali a nista konkretno nemA!!! Sad bas gledao jedan extra rom za 3d android revolution se zove znaci lik sto ga pravi i njegova ekipa znaju posao.:x
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

Pa to uvek stoji, jer ubace oni uvek neke svoje ne potrebne gluposti koje bzvz opterecuju telefon i bateriju...


Inace koji je dobar program za gasenje nepotrebnih aplikacija koje rade u pozadini?

I jel bese kada izadjem iz aplikacije na home dugme onda ta aplikacija radi u pozadini, a kada izadjem na strelicu onda se skroz ugasi?

I kako mogu da vidim koje mi rade aplikacije u pozadini i kako mogu da ih pogasim posle? Jer mi se nekad desi da mahinalno izadjem iz nekih aplikacija na home dugme i onda mi rade u pozadini. Samo ne znam kako posle da ih pogaism... :unsure:

rux
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 08. Avg 2009. 05:37
:: Galaxy S4
:: Galaxy S2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od rux »

:oops: Advanced task killer vrši posao ali android to i sam reguliše, meni gasi automatski na po pola sata . Imaš u podesavanjima , A što se rama tiče slobodno je u proseku oko 400....Meni se svidja....
Ko nema u vuglu,
ima na Googlu!!!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: HTC Evo 3D

Post od Chobby88 »

task kileri se koriste na telefonima koji imaju 256 mb rama a ne na evo koji ima 1 gb:)Nema potrebe za tim,ako bas hoces da gasis zadrzi prst na home dugmetu i onda svajpujes levo ili desno(svejedno je) da bi pogasio programe koji su aktivni.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Evo 3D

Post od sugarcoated_ass »

Chobby88, to sa gasenjem preko task managera ima samo na ICS... pa ako se mladen_bgd nije apgrejdov'o sa Dzindzera onda ne mere tako... a killer je stvarno nepotreban pored 1GB RAMa. :)

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: HTC Evo 3D

Post od Chobby88 »

Da,govorio sam o ics.Ja od kad ga imam nisam flesnuo gb nijednom vise.ICS je zakon,po mogucstvu custom rom:)

rux
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 08. Avg 2009. 05:37
:: Galaxy S4
:: Galaxy S2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od rux »

Problem posle updejta ,sa galerijom , ne poznaje mi slike ? :?
Sta da uradim? mogu da ih otvorim preko explorera ali ih u galeriji nema, zna li ko u cemu je problem
------------
Snasao se povezao na komp i vratio,poznaje sve,
precica za screen shoot dugme za zakljucavanje + vol-
Ko nema u vuglu,
ima na Googlu!!!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

OK, onda i necu ubacivati nikakav task manager... :)

Ajde neka neko javi utiske od vas ko je uradio oficijalni update na ICS, kako se sad ponasa telefon i naravno baterija kako se ponasa? Jel duze sad traje barem? :)

Jel uopste i vredi raditi update sa oficijlanim ICS, bez obzira sto ce se zakljucati i biti s-on ili ne?

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od Zeljkamp »

mladen_bgd, jel ti znas da citas? :wacko:

Svi mi koji smo uradili update na ICS smo vise nego zadovoljni. Trajanje baterije jos niko nije uspeo da ispita jer za to nismo imali vremena. Budi strpljiv i imaces sve informacije za par dana ili uradi update i prestani da smaras...

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

Ne znam... :blinky: Prosvetli me...

Ako pitam, to ne znaci da smaram vec da sa nisam bas najbolje upoznat sa materijom.

EDIT

Interesuje me samo jos. Kada ja instaliram neku aplikaciju direktno na telefon preko Google play, da li ostaje negde njen apk file i gde ili se automatski brise posle instalacije?
Poslednja izmena od mladen_bgd u Čet, 28. Jun 2012. 09:11, izmenjeno 1 put ukupno.

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od Zeljkamp »

Da bi poznavao materiju moras da citas, zato navali i ne gubi vreme. :roll: :wink:

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

Trenutno nemam vremena, cim budem imao pocecu malo da se igram sa romovima itd. I da sve lepo iscitavam... :)

Zato sam i pitao za oficijalni ICS, jer znam da se dize hboot i onda nece se moci root-ovati. Ali opet mislim dok izadje alat za root, da cu se ja taman malo upoznati sa svime time. I zbog toga se debelo razmisljam da li da raspalim update sa oficijalnim direktno preko telefona...

Inace ako moze neka mi samo neko pojasni ono za aplikacije i apk sto sam dodatno prosli post edit-ovao...

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

Tačno ne kontam šta pitaš vezano za apk i google play. Obrazloži
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

Pa pitam, jer hocu da odradim hard reset tj. da vratim sve na fabricki kad odradim update na ICS, kao i da fomratiram karticu. Pa me intersuje da li su mozda negde apk file-ovi od tih aplikacija i gde ili ne? Da ih ne bi ponovo sve skidao sa Google play, kao i da li se uopste i negde skladiste posle instalacije ili se brisu?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

Drugar kod mene na sve jednom htc telefonu su posle reseta same aplikacije se skidale sa marketa one koje sam vec imao na tom modelu!!! Uslov ti je da kad radis pocetna podesavanja skopcas telefon na wifi i uneses google nalog...i on sve svuce....
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Odgovori