HTC Wildfire S

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Update ne bi trebao ništa da obriše (uglavnom je to tako) retki su slučajevi da nestanu kontakti i slično... Ali nalog ostaje sve do reseta! :disgust:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

može li neko jednog za svagda da reši dilemu da li wildfire S ima gorilla glass ekran ili ne?

na zvaničnom sajtu gorilla glass stoji da samo prvi wildfire ima gorilla glass.

šta piše u korisničkom uputstvu koje ste dobili uz telefon?

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

kopitaneskita, ima Gorilla glass. Na svim prestižnim sajtovima koji se bave mobilnim telefonima možeš da pročitaš:
http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php
http://www.engadget.com/2011/07/01/htc- ... -s-review/

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

nažalost, moram da konstatujem da nisi u pravu. gsm arena lagi :).

naime, danas sam poslao mail htc-u i u roku od 2 sata mi je stigao odgovor da wildfire s nema gorilla glass, nego neki soda lime glass ekran.

samo obični wildfire ima gorilla glass. naravno, isto to piše i na gorilla glass sajtu.

ne znam zašto nisu i u "s" model stavili gorilla glass. o ovome soda lime nemam pojma kakav je.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

kopitaneskita, verujem ti na reč ali me baš čudi da nema. Ja sam u principu zadovoljan uređajem i sumom novca koju sam izdvojio za njega. Da sam mogao više, svakako bih uzeo neki telefon sa Amoled ekranom. Moj favorit je Samsung Galaxy SII... :wink:

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

zna li neko kakvo je to soda lime glass? koliko je lošije od gorille, odnosno da li je uopšte lošije i po čemu?

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Post od Dule87 »

Da li je probao neko Skype kako radi na njemu,kakav je kvalitet razgovora i da li radi video calling?
Samsung Galaxy S3 I9300

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

skajp je ono - diskutabilan, nekad veza zakucava i prekida se, nekad ne.
kapiram zavisi i od stanja u mreži u kojoj je fon, a i od stanja u mreži onoga sa kim se priča...

a videokola koliko ja znam - nema... wildS nema frontalnu kameru...

zanimljivo - wikipedia kaže za 'soda lime glass' da je to najobičnije staklo... znači - prozorsko, ono od koga se pravi pivska flaša i sl.

borische
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 25. Nov 2011. 20:45

Post od borische »

Pozdrav svima,
Razmisljam se izmedju Wildfire S i Xperia mini pro! Neko strucan da mi ukaze na to sta dobijam, a sta gubim ako odaberem Wildfire S!? Tesko mi je da se odvojim od HTC-a, imao sam Tattoo. A SonyEricsson nikada nisam imao i mnogo me odbija ovaj display 3'' kod Xperie (iako je Tattoo-ov 2.8'').

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

borische, ovo nije tema za poređenje modela već za to postoji poseban Odeljak na Forumu... viewforum.php?f=17

Prvo kroz opciju Traži vidi da li već postoji takva tema a ako je nema otvori novu temu sa svojim pitanjem - dvoumljenjem...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

borische
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 25. Nov 2011. 20:45

Post od borische »

Nije mi ni bila namera da vrsim direktno poredjenje. Jednostavno sam svoje pitanje o prednostima i manama Wildfire S uputio na razlog (kupovina nekog od ta dva). Dakle, kad pogledas malo bolje ja sam pitao o + i - karakteristikama Wildfire S :wink:

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

borische, ja koristim Wildfire S od jula meseca prošle godine i isprobao sam za ovo vreme sve njegove funkcije i mogućnosti. Moja ocena je 5 u svakom pogledu. Postoje telefoni sa bržim, dvojezgarnim procesorima, više RAM memorije, AMOLED ekranima itd. Ali ovaj telefon uprkos svom hardveru radi brzo, pouzdano, bez kočenja i završava sav posao koji se stavi pred njim. Jedina mana je bila, pisao sam već o tome, ta što su se aplikacije koje su zadnje instalirane sa marketa, same ponovo i nepotrebno skidale nakon restartovanja telefona ili gašenja/paljenja. To je naravno trošilo megabajte bespotrebno, a problem je bio softverske prirode sa cash memorijom Marketa. Sada je, na svu sreću, taj problem ispravljen nadogradnjom sistema, tako da je ovaj telefon sada pravi izbor kada govorimo o srednjem segmentu Android telefona. Moja preporuka...

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

U ponedeljak (prekosutra) uzimam wf s, nadam se da se neću pokajati.
Interesuje me da li se dekodiranje vrši isključivo u servisima koji to rade, ili može i po principu 'uradi sam' , nisam se bavio tom tematikom..ne znam gde bih pogledao relevantno rešenje, da ne bude da natrčim na prvo rešenje na Google-u, pa da zaglupim ljubimca zauvek..dakle, ako ne postoji neko pouzdano rešenje za otključavanje wf s, pravac servis?

Hvala.
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

symbianman
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2009. 00:14

Post od symbianman »

Trazio sam malo po netu i ovde ali nigde nisam nasao tacno uputstvo kako da instaliram iGO navigaciju na WF S i odakle da skinem potrebne fajlove... Tamo gde sam nasap uputstvo linkovi ne rade, ili je poruka iz 2010/11. godine...
Da li moze neko da mi da link za iGO ili da me uputi gde to mogu to da nadjem?? Hvala.
Ovde kad ukucam na forumu iGo u kljucnim recima, izbaci mi nesto drugo ili neke teme o android telefonima od 120 strana. :(

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

re

Post od Sava Savanović »

Mislim da sam našao odgovor:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=21114312

Da li je neko odradio to kod sebe, ili moze da potvrdi da je procedura ispravna..i koliko rizična..
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Sava Savanović, to je nešto drugo, tebi treba sim unlock pretpostavljam! Rešenje: servis :disgust:
symbianman, pa daj malo mašti na volju, u doba googla i torenta ti ne uspevaš da nađeš aplikacije...... :P Na forumu nećeš naći linkove za dotičnu navigaciju jer se to kosi sa pravilima ovog foruma!!!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

Da, SIM unlock i S-OFF mi treba.
Gde je najpovoljnije odraditi, to se tiče cene, a da je pouzdano, tj., da to ne budu tipa iz Balkasnke koji rade 20evra dekodiranje,a postoje i neki drugi koji rade za 1000,a ima i za 500din.Pitam sve to,jer nisam odavno dekodirao fon, pa ne pratim scenu..ako je taj BOX u pitanju, onda je to najbolja opcija,pa neka je i 20evra.Ako ce da mi budze fon nekim software rešenjima preko PC-a, to sam mogao i ja za Dž sam sebi da odradim, nego me mrzi da jurim adekvatno rešenje.

Tutorijal na xda se odnosi na s-off što je takodje sastavni deo dekodiranja..samo vidim da su polovično odradili, tako da se ne bih upuštao u avanturu.
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Sava Savanović, pa nisam ni blizu BG-a da bih te uputio. :roll: A S-OFF ti treba samo ako želiš da petljaš sa custom romovima i ostalim stvarima, i nije povezan sa dekodiranjem (ovde mislim na sim unlock).... Dakle ako želiš da koristiš sve sim kartice odneseš telefon u servis, oni ga stave na box i sve gotovo za tren oka (brže nego što ti izbrojiš pare) :wink:
A S-OFF ako si zainteresovan za pravo igranje androidom i ostale stvari ćeš sve naći na xda! Nisam pratio kakav je razvoj ovog telefona pa ćeš morati sam da se potrudiš oko pretrage!!!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

borische
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 25. Nov 2011. 20:45

Post od borische »

Aleksaboy napisao:borische, ja koristim Wildfire S od jula meseca prošle godine i isprobao sam za ovo vreme sve njegove funkcije i mogućnosti. Moja ocena je 5 u svakom pogledu. Postoje telefoni sa bržim, dvojezgarnim procesorima, više RAM memorije, AMOLED ekranima itd. Ali ovaj telefon uprkos svom hardveru radi brzo, pouzdano, bez kočenja i završava sav posao koji se stavi pred njim. Jedina mana je bila, pisao sam već o tome, ta što su se aplikacije koje su zadnje instalirane sa marketa, same ponovo i nepotrebno skidale nakon restartovanja telefona ili gašenja/paljenja. To je naravno trošilo megabajte bespotrebno, a problem je bio softverske prirode sa cash memorijom Marketa. Sada je, na svu sreću, taj problem ispravljen nadogradnjom sistema, tako da je ovaj telefon sada pravi izbor kada govorimo o srednjem segmentu Android telefona. Moja preporuka...
Mislim da si me pridobio da se ipak odlucim za njega :) Doduse jeste da mi nije trebalo mnogo, ali opet trebao mi je neko ko ce da mi kaze zasto bih napravio pravi potez kad bise opredelio za njega. Ne zelim da mi se prsti svadjaju po display-u :)

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

borische, slobodno uzmi Wildfire S i nećeš se pokajati. Jedina stvar na koju moram ponovo da te upozorim je da treba odmah nakon kupovine da nadogradiš sistem kako ne bi imao problema sa korišćenjem, a o čemu sam prethodno pisao. To možeš brzo, lako i besplatno sam da uradiš u podešavanjima. Toliko...

Odgovori