HTC ChaCha

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC ChaCha

Post od sugarcoated_ass »

Ako ti je problem samo sense, skini neki drugi home launcher sa marketa. :)

nidzab
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2012. 22:42
:: htc cha cha

Re: HTC ChaCha

Post od nidzab »

samo to brlja koci ga cak mi je iskljucio i gsm mrezu .... thx na savetu

axy13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2007. 09:44
Lokacija: Nis
Kontakt:

Re: HTC ChaCha

Post od axy13 »

Uh...trebam pomoc.....MMS - generic network failure, svaki put kad zelim da posaljem MMS ili mi neko posalje pa hocu da otvorim. U cemu je problem? Sva podesavanja na fonu su OK. Cak stavise radilo je do pre 3-4 meseca.
LIFE IS WHAT YOU CHOOSE!!!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC ChaCha

Post od iLuka »

zna li neko zasto mi ovaj krug kada palim telefon jako tesko ide? tek iz 5,6og puta izadje i otkljuca se :wacko: :wacko: :wacko:

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC ChaCha

Post od bachika »

luca, Sense je poprilično zahtevan i dok se ne učita u memoriju itekako štuca!
axy13, proveri još jednom mms podešavanje, ne znam šta drugo :unsure: jel ti uključen net (3g)? Možda zato brljavi!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC ChaCha

Post od iLuka »

ali do juce je radio najnormalnije, malo ga pipnes i on otvori... odjednom je postalo tako da moram po 10 puta da gurnem i nece...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC ChaCha

Post od bachika »

luca, misliš li kad pališ (restartuješ) telefon, ili pri svakom otključavanju? Ako je tako pri svakom otključavanju proveri da ti nije neka aplikacija pojela ram memoriju i vidi šta se dešava kad ga restartuješ!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC ChaCha

Post od iLuka »

pri svakom otkljucavanju...
prebacio sam sve na sd karticu, imam i task manager, restartovao sam ga i mooozda je maaalo bolje ali nista posebno... jako je iritirajuce :wacko:

axy13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2007. 09:44
Lokacija: Nis
Kontakt:

Re: HTC ChaCha

Post od axy13 »

ljudi kako da resim ovaj problem. imam instaliran samo fb messanger i dodol app i non stop mi se jalja low internal memory, ne mogu da otvorim slike, video, nista? Sta da mu radim? Pomagajte.
LIFE IS WHAT YOU CHOOSE!!!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: HTC ChaCha

Post od yocasylver »

Imam android 2.3.5 i kad hocu da ga rutujem preko Super One CLick pise mi da je postupak odradjen ali nemam ikonicu SU.
Trebal li da telefon prebacim u neki mod ili nesto slicno jer ga ja samo nakacim i pokrenem?Ukljucen mi je debuging mod.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ako ti je postupak odrađen onda skini sa marketa aplikaciju supersu i instaliraj, možda je treba odvojeno instalirati. Nakon toga skini i program root checker kako bi izvršio i provjeru da li imaš root ili ne.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: HTC ChaCha

Post od yocasylver »

Nece probao sam.Da li je obican root ili je jos nesto radi pre toga npr. otkljucaanje radia...?

halota
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 13. Jun 2013. 17:18
:: nokia
:: htc chacha

Re: HTC ChaCha

Post od halota »

zdravo svima! imam htc chacha. do sada me je super sluzio, ali odjednom ne mogu uopste da otvorim imenik, ali uopste. kad hocu da posaljem sms i krenem da biram ljude iz imenika, kaze: people has stopped unexpectedly. would you like to tell htc? kazem htc-u, ali nista. isao sam i na sim toolkit, ali kaze sim toolkit is not ready or unsupported. nemam pojma sta da radim. kad primam sms-ove, regularno mi se ocita posiljalac, ali ne mogu da otvorim nista. naglasavam da mi je telefon ispao pre nekoliko dana na pod, pa je to mozda uzrok, nemam pojma. molim vas da mi pomogne ko moze! preklinjem vas! :) hvala unapred puno. pozz.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

htc cha cha, kalendar, rotovanje i jos po nesto

Post od kefalo »

Dobio sam od sestre ovaj telefon, veoma mi se svidio., narocito fizicka tastatura, ekran vidljiv po suncu i jos neke sitnice.
Zadovoljan istim odmah sam mu nabaciozastitnu masku, novu bateriju, kupio mu cak i lenovo power bank, odlicna stvar.

Imam dva problema i to je razlog ovog posta.
Instalirao sam sve sto mi je bitno, viber, google task , office.
Medjutim ono sto je problem je sto nema za njega ili ne znam naci google calendar.
Govorim o marketu,.
Problem sam pokusao prevazici instalacijom drugog programa, medjutim ono sto je problem je sto zadatak koji ja unesem u kalendar u telefonuse ne sinhronizuje sa google kalendarom kada u njega udjem preko racunara.

IMA LI RJESENJA ZA OVO i ako da molim uputu.

Drugi problem je rotovanje zbog nedostatka interne memorije. Ja sam kopao po netu al nista sto bio bilo jednostavno za izvesti i sto bi odradio do kraja nisam nasao..
Koliko je tesko rootovanje?
Moze li neki pouzdan link sa uputstvom

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Odgovori