HTC ChaCha

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

Ljudi, uzeo bih ovaj fon preko ugovora samo i iskljucivo ako postoji mogucnost da ovo odvratno plavo dugme u dnu ima neku drugu funkciju (npr. twitter) jer ne podnosim fejsbuk. E sad, cuo sam da je to moguce rootovanjem, pa vas pitam da li je neko naleteo na ovaj problem, tj. uspesno resenje istog?

Hvala
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Ibrahim Gueye, isto sam htio sto i ti, ali tom dugmetu se nista ne moze dodijeliti osim Facebook-a, tako da i kod mene zjapi neiskorisceno...

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

moram pokusati sa xtc clip da ga rootujem,al sto se tice f dugmeta na telefonu moze sa instalacijom kuvanog roma sa xda foruma tako kazu njihovi developeri
Iphone 4s white clear install

Boysi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 08. Jul 2009. 20:11
Lokacija: Beograd

Post od Boysi »

Pozdrav ljudi. Ja sam uzeo ovaj telefon pre par dana preko mts-a. Sve super radi, extra je sto se funkcija tice. Baterija je prilicno slaba, kad ga normalno koristim tipa prenos podataka stalno ukljucen, wi-fi oko do 1h koriscenja, bez gps-a i fb-a, igranje igrica do 1h, muzika do 1h isto toliko razgovora i 30ak poruka ne moze da izdrzi od ujutru do uvece. Ako ga minimalno koristim tj bez wi-fi, iskljucen prenos, samo razgovori i poruke i igranje ne uspe 24h da izdrzi sa sve stand by oko 8h kad spavam. Najveca potrosnja baterije ide na dialer oko 97%! To mi je cudno bas. Da li nekako moze da se resi taj problem i kakva su vasa iskustva sa baterijom?

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Ne znam da li si ikada koristio Android ranije, ali to je odlično trajanje baterije ;) Takodje, njemu treba jedno dvije-tri nedjelje da se sistem stabilizuje i tada će se baterija malo poboljšati.

Boysi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 08. Jul 2009. 20:11
Lokacija: Beograd

Post od Boysi »

Daj boze da bude bolje za tih 2-3 nedelje, iskreno se nadam. :) Za ovaj bug sa biracem broja tj dialer-om sam video da nema resenja za sad. Mnogo ljudi se zali.
Koristio sam huawei u8110 i wildfire s. Oba su mi duze drzala bez problema, pogotovo wild ali sam imao neki custom rom. Ovde ne moze da se ubaci posto je s-on. Video sam da rade to iskljucivanje za nekih 1000 din. Platio bih da mi to iskljuce ako moze da pomogne ista neki drugi rom. :)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Post od yocasylver »

mu je ekran pri direktnoj ozlozenosti suncu,da li je isti kao kod desire-a

liderzr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 03. Avg 2009. 06:22

Post od liderzr »

Jel moze neko da mi objasni kako mogu da otkljucam ovaj telefon sa vip mreze?
Ako moze za dz.
Hvala.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

liderzr, ni kod babe nema za dzabe, plati pa se klati. Uglavnom je htc klip i to kosta od 1000 do 2000 dinara, mislim i da ne moze da se odradi softverski.

liderzr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 03. Avg 2009. 06:22

Post od liderzr »

ja sam otkljucao sam (uz pomoc google-a i usb kabla) htc desire,samsung galaxy s, takodje i htc diamond pre njega, ne verujem da ne postoji neki nacin..

Edit: Javicu kad uradim nesto, mozda nekom pomogne..

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

liderzr, i ja sam otključao i galay tab (P1000) i galaxy mini i galaxy ace ali ovaj ne može da se otključa bez xtc clip-a (nažalost) :cry:
and justice for all...

liderzr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 03. Avg 2009. 06:22

Post od liderzr »

Moze za 9eur, na http://www.htccode.com/unlock-htc-cha-cha
Ali ja bi za dz
:wink: ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

liderzr, za otključavanje preko neta i plaćanje znam ali i ja bih za džabe :) .
Koliko sam gledao cha cha i slasa ne mogu da se rutuju ako su S-ON a kamoli da se otključaju (sim unlock).
and justice for all...

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Dobio sam veceras neko obavestenje o softwerskom update skinuo sam ga i instalirao to je neka nadogradnja sa 2.3.3 na 2.3.5 odradio sam to i kaze uspesno,stim da nemam pojma o cemu je ovaj update sta je u njemu bolje od standardnog softwera koji dobijamo s telefonom.tako da bi voleo neko da me uputi u to sta smo dobili ovim updateom
Iphone 4s white clear install

jovasatyr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 09. Dec 2011. 00:11

Post od jovasatyr »

Pitanjce za znalce: Može li ova spravica da edituje Word-ove dokumente? Pretpostavljam, kao neko za koga su Androidi i Symbiani španska sela, da treba skinuti neki programčić sa Marketa? Takođe, da li se posebno instalira neki dodatak za srpska slova - č, ć, đ, š? Unapred zahvaljujem na odgovoru.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Naravno da edituje, kucaj na marketu office i pronadji koji ti odgovara. A za kukicava slova dovoljno je da imas tastaturu koja ih ima. :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

jovasatyr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 09. Dec 2011. 00:11

Post od jovasatyr »

Hvala puno na odgovoru. K'o što rekoh, totalni sam laik, pošto sam vlasnik telefona iz "kamenog doba", koji je na samrti, pa (konačno) tražim napredniju soluciju.

Blue Boy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2011. 13:35

Post od Blue Boy »

Moze li neko da objasni u cemu je fora s ambient senzorom. Postoji li nacin da tastatura svetli uvek a ne samo u totalnom mraku? Uglavnom je ugasena. Znam da bi trebalo navodno da stedi bateriju ali smara zesce kada ima barem malo svetla.Zanima me kakva su vasa iskustva u vezi s tim i kako da resim problem. Hvala za svaku pomoc.

sleep`walker
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 04. Jan 2008. 20:08
Lokacija: Nis/Kursumlija
Kontakt:

Post od sleep`walker »

Pozdrav narode!

Razmišljam da pazarim ovaj telefon, pre svega zbog zgodne tastature. Osim telefona ko telefona, treba mi da u džepu imam nešto zgodno za kucanje e-mailova, solidan organajzer i što mi je bitno mašinu koja će biti non stop o/l na par četova (i FB, što da ne).

Što se ČaČe [ :D ] tiče, na oko mi izgleda super a za postojeće korisnike imam nekoliko pitanja:
(1) Koliko dugo će mi držati baterija ako je telefon o/l na četu (gtalk, skype, fb) non stop? Može li izdržati od izjutra do uveče?
(2) Naišao sam na mnoge negativne komentare po netu u smislu postojanja bagova u aplikacijama na ovom telefonu. Ima li istine u tome? Kakva su vam iskustva?
(3) Koliko je (ne)zgodan ovako mali ekran na telefonu koji se vozi dodirom? Je l vam zasmetala veličina ekrana pri korišćenju "multi-touch" funkcija?
Gradimo Narodu Unix

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

sleep`walker, neznam hoce li ti sto znacit sto sam inace perfekcionista i ludi zaljubljenik u android uredjaje,posedujem isti bice ti super telefon za to sto si ga namerio 8)
Iphone 4s white clear install

Odgovori