HTC 7 Mozart

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Da li neko ima problem sa osetljivoscu ekrana prilikom ukljucivanja jer mi treba po 5 puta da slajdujem na gore i jedva uspem :blinky:
Pozdrav.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Ja nisam, mada po paljenju i pojavljivanju ikonica, jedna sekunda mu treba da profercera kako treba... A sta je kod tebe, mango ili...?

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Mango.
Kad ga upalim sve radi perfektno, bez ikakvog stekanja, ali me nervira ovo oko paljenja. :o

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Probaj da upalis android, pa da vidis sta je zadrska, nego... Sto ga gasis... Uopste...?! :o
Jbg... On je predvidjen da fercera, non-stop... Sta te briga... Ja svoj ne gasim, sve dok se sam ne ugasi, ako vec mora, a punjac nije u blizini... :oops:

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Nismo se razumeli, ne gasim ja tel uopste.
Ja mislim na lockscreen, kad zelim da otkljucam tel to mi se desava

http://www.youtube.com/watch?v=SsRtofL9 ... ce=message

Evo... to je taj problem... :o

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Aha... Nemoj da se smejes... Ili skini rukavice ili namazi ruke kremom za ruke, sve ce biti reseno...
Moje ruke su cesto puta suve, zbog posla, pa mi se to ponekad desi, a i probaj da ga podizes od donje trecine ekrana... Mozda sam pomogao, a mozda malo i lupetam... :oops:
vesna.beograd napisao:to je taj problem...
Jbg... Ali ovom i posle dizanja, opet steka... Zeza, kod tebe samo pocetak, dok ga ne digne... Onda radi sve ok?

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Samo na pocetku steka....... kasnije sve leti.......e ne znam sta bi to moglo biti.
Ali kida zivce :)

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Jesi li probala polako prevuci preko ekrana... Ne znam, kako bi ti pomogao... Bas bez veze... :(
Ja preko mog ekrana imam foliju i radi odlicno... Ne znam...

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Probala sam na sve nacine....ali...
Mislim, ponekad upali iz prve a nekad treba 5-6 puta preci preko ekrana, e ne znam, jedino da i ja kupim tu foliju, mada ne verujem da je do toga...ko zna.
Hvala u svakom slucaju.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

a jesili probala da preflesujess telefon sa nekom drugom verzijom softvrea,
posto radi u meniju onda bi moralo da radi ok i sa wallpaperom!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Hmmm... Jel' tako radi od uvek ili posle update-a u mango, spoji ponovo telefon na zune, meni je jučer uradio update... neki od htc-a, možda nešto poboljša... :roll:

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Kupila sam ga pre 7 dana, i od tad je Mango treca verzija softvera bila. Na svaku verziju je isto bilo.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Trazi zamenu, ako te bas toliko zeza, trazi ispravan telefon, uostalom, neka ga oni ucine ispravnim... Folija preko ekrana sluzi vise kao zastita, mada bi ona zapravo trebala u nekoj minimalnoj meri umanjiti osetljivost touch "ekrana"...
To se desava svaki put kad oces nesto raditi na telefonu, pa treba da maknes wallpaper, "otkljucas"...?

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Da, cesto se to desava, da ne kazem svaki put, ali bas bas cesto.
Ali za divno cudo, danas popodne manje, ko zna- mozda se sredi to nekako, samo od sebe :D
Jer ne menja mi se, mislim da ga u Mts-u i nema vise.

Mada cula sam neku pricu da su ovi telefoni u Mts-u imali neku gresku, tipa ne moze da se vidi stanje racuna, da ne radi mms....i da su ih povukli iz prodaje i da oni koji su ga uzeli imaju pravo zamene za drugi tel u istom cenovnom rangu :|
Ali ja nikakvu gresku na njemu ne vidim osim ovog sa "otkljucavanjem" i ne mogu proveriti stanje *100# mada ima druga opcija tako da mi to i ne predstavlja problem.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

rotkod napisao:Pre nego što ti odgovorim, želim ispričati svoj slučaj... Ja sam svoj mozart zamenio 1h posle korišćenja, zamenio za drugi... moj je iz mts paketa. "Neispravnost" na koju sam ja naišao bila je software-ske prirode, naime, prilikom podešavanja regiona (iz UK u SRB) telefon traži potvrdu kroz restart, potom se samo restartuje... i po paljenjeu HTC bele pozadine, ugasi i ponovo isto... u beskonačnost... Telefon nije imao nikakav update, bio je V.7004

1. Ovo nije tačno, svi telefoni su prodavani u "promo" paketu 2 godine, 1200din + 180€. Mislim da je paket bio mixNet L... Njihova prodaja nije povučena, već je završena po prodaji svih telefona. Mts traži ponudu za telefone, tako se na jednu od njih javio comtrade sa mozart telefonom...
Inače na ovom telefonu do sada nisam imao nikakve nevolje, a uradio sam mango update.

2. Problem postoji, jer WP7 nema podršku za USSD. Provera se vrši preko 064788, zadnje 4 cifre puk koda i onda br. 1...

3. Problem sa slanjem MMS poruka postoji, mada ga ja ne bi nazvao problemom, jer je stvar podesive prirode, a da dodam da je osnovni problem što mts nema podršku za isti OS, telefon...
Tako da je zbog toga generalno digao ruke od WP7, ali to će biti kratkog daha, jer dolaze novi telefoni iz nokie, SE i drugih sa WP7 platformom...

Savet?

Pre svega odaberi što želiš od telefona... ako želiš telefon sa mali milionom aplikacija, instalaciom istih, budženjem, izvođenjem svega što može nakon nekog vremena da ti dosadi... onda odaberi android telefon...
Ako želiš non stop konekciju sa facebook-om, windows live, prijateljima sa istih, i gomilu beskorisnih aplikacija, kao i po neku korisnu, a da pri tom telefon nema zastajkivanja, već da sve lepo klizi i neverovatno brzinom reaguje na sve... odaberi WP7 telefon... Nadam se da sam donekle uspeo odgovoriti na tvoja pitanja... ;)
Evo ovde sam napisao objašnjenje za USSD, kontrolu računa, i još nešto... Zamenu, servis, vrši comtrade, tako da bez obzira dali ga imaju na stanju ili ne, oni su obavezni da ti poprave ili ako ne mogu popraviti, zamene uređaj za drugi... ili ponude povraćaj novca za uređaj, cenu telefona koju ti otplaćuješ kroz račun i onaj iznosa koji si dala za sam telefon...
P.S. U "delče sitiju", comtrade, imaju mozart 7 HTC, po ceni od cca 50 000 din

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

upravo tako.definitivno je neki sofverski bug,jer updateom ne resavas mnogo stvari
samo full fleshom i posle hard resetom
kad se telefon fleshuje ona stara verzija softvera se brise u potpunosti,dok se updateom resavaju samo neke stvari...

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Hvala vam.

skar, reci mi kad se uradi full flesh da li onda tel izlazi iz garancije kao i kad bi se otvorio?

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Nece, jer je to oficialno izdanje, "org'nalni" software, a ne naki kuvani, kucni. Naravno, to bi trebali da ti urade u ovlastenom servisu za dzabe, mislim na prijavi kvara kod mts-a. Druge varijante servisa, flesovanja, treba da platis i sto bi placala, ako to mogu da odrade serviseri od mts... To je ujedno i ono sto sam vec rekao, radnja koju oni treba da ti urade, a ako nema poboljsanja, da ga zamene sa drugim uredjajem, drugim htc mozartom... Uostalom, sro ih ne okrenes ili pitas preko facebook mts, meni su tamo uglavnom davali jasne, tacne odgovore..

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Ok, hvala ti...
Videcu u ponedeljak sta ce oni reci tj uraditi...
Pozdrav...

Preporuka za dobar sajt aplikacija i programa? :)

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Da li ima neko link odakle mogu skinuti iGO navigaciju.............?
Hvala.......................... :)

Odgovori