HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Vec sam uradio bekap da ne bih opet dosao u situaciju kao pre nekoliko dana :) Ajde i ovo da pitam.Posto je sada telefon rutovan,interesiuje me skripta a2sd koja se cesto pominje.Da li treba da je instaliram na ovaj MW 9.5 rom posto imam instaliranu aplikaciju app2sd.Imam dosta slobodnog prostora na internoj memoriji,ali i dalje ima aplikacija koje su instalirane na internoj memoriji(phone only) a ne mogu da ih prebacim na memorijsku sa app2sd.Da li je to ok i da li bi mozda bolja solucija bila da obrisem app2sd i da instaliram link2sd posto sam cuo da je on mnogo dobar jer najbolje radi sa rutovanim telefonima?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Uglavnom su razne skripte koje koriste ext4 particiju na sd kartici već integrisane u ROM, pa ne moraš ništa da radiš po tom pitanju. Ako hoćeš da menjaš skriptu, budi pažljiv.
Moje iskustvo je da sve one rade manje više isto.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Ne bih nista menjao,daleko od toga.Samo me interesovalo zasto i pored toga sto sam instalirao ROM u kome je vec uradjen root,ipak ostaju aplikacije na internoj memoriji koje ne mogu da prebacim na karticu sa app2sd.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: HTC Desire

Post od toda81 »

Bez obzira na to sto si uradio root, instalirao rom i imas ext4 particiju neces moci da instaliras neogranicen br app. Imao sam ja desire i razocarao sam se prvo kada je baterija u pitanju, a na drugom mestu i kada je raspoloziva memorija za instaliranje aplikacija u pitanju, pa cak i kada se odradi to sto si ti uradio ni tada nisam bio zadovoljan. Ako mozes lepo ga prodaj i dodaj koju desetinu evrica i kupi neki malo jaci model. Desire je svojevremeno kada je izasao bio proglasen za telefon godine, ali ga je vreme bas debelo pregazilo na zalost
Note IV N9100 dual

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: HTC Desire

Post od Ninolina »

talicni, ukoliko odradis i S-OFF imaces jos vise slobode. :-) Moci ces da uklonis nepotrebne sistemske aplikacije pa eto vise mesta za one ostale. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Tanor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2014. 13:54
:: HTC Desire

Re: HTC Desire

Post od Tanor »

Dobar dan, imam problem pa sam resio da vam se obratim.
Naime, pre par dana sam kupio polovan Desire, ujedno i moj prvi andorid tako da sam prilicno neupucen i laik kad su oni u pitanju. Znam da je tel root-ovan, na njemu je sveže instaliran operativni sistem Android v2.3.7 i CyanogenMod v7.2.0.1. (info od prodavca). Telefon je radio dobro, bez problema nekoliko dana a ona mi se jednog dana iskljucio sam od sebe. Baterija je bila na nekih 50%. Nakon toga ne moze da se upali. Pokusao sam da ga stavim na punjac pa uaplim, ali epilog je da ne moze sistem da se podigne. Ekran zasvetli, i kad sistem krene da se podigne, dodje do dela kad se "vrti neki kurg, na kom pise CyanogenMod" i dalje nece, nego se taj krug pojavljuje iznova i iznova i tako u krug. Svaka pomoc, savet je dobrosao!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: HTC Desire

Post od toda81 »

Mozda bi mogao da skines neki drugi rom i da ga ubacis na memorijku karticu ( izvadis memorijku i ubacis u citac kartica ili ako nemas citac kartica ubacis je u drugi mob pa onda prebacis rom ) i instaliras ga. Naravno ispostujes uputstvo za instalaciju tog roma
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Desire

Post od Azimuth »

Ne znam kojom kombinacijom tastera se ulazi u recovery, ali kad dospes do toga onda uradis factory reset, i mora da proradi. Jedino sto ces izgubiti sve sto ti je u telefonu od prgrama i podataka/poruka.

pecans1993
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 29. Jul 2014. 00:13
:: htc desire 8181

htc desire 8181 pomoc

Post od pecans1993 »

molio bih vas da mi se neko javi ko se razume u htc desire A8181 ne mogu da skidam nista sa android marketa a imam karticu od 4gb i stalno govori da nema memorije.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

За инсталацију апликација није битна меморија на картици, већ на data партицији.
Провери на подешавања - апликације. У дну екрана пише стање меморије. Предлажем да флешујеш неки ром са а2сд подршком, повећаћеш капацитет.

За улазак у recovery:
Power + volume down
Power + back
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

pecans1993
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 29. Jul 2014. 00:13
:: htc desire 8181

Re: HTC Desire

Post od pecans1993 »

usao sam na recovery i sve sam moguce prebrisao i sad nece da se pokrene inace nisam neki strucnjak za telefone al volim da cackam i da nesto namestam, on ima 325 mb memorije kao telefon i ne moguce da nece aplikacije da prebacuje odma na memorisku i sta sad da radim kad nece da se pokrene telefon, jel znas mozda neki softver da skinem ? hvala unapred

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Нађи RUU и покрену га на рачунару.
И, читај мало пре него што обришеш систем :)
Тих 325 се врло брзо попуни, веруј ми.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: HTC Desire

Post od Deksi »

Dali se moze koristiti ovaj telefon danas, poprilicno je star i ima li on podrsku na marketu.
Koji je najbolji postupak za hard reset.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Moja supruga ga koristi, sa već trećom po redu baterijom.

Telefon radi sasvim dobro za njene potrebe, podršku ima na marketu, ali ne mogu sve aplikacije da rade na 2.3.5 (poslednji zvanični ROM).

Na xda je veoma snažna podrška, tako da sam viđao i kk i lp romove, ali ih nisam probao.

Uz a2sd unutar roma se povećava interna memorija za aplikacije i daje mu se nova mladost
:)
za hard reset dve varijante:
- iz podešavanja
- iz rekaverija
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: HTC Desire

Post od Deksi »

Eto kad imam dobre prijatelje i danas mi ga je doneo, zele silom da me prebace na android. Kako sam prosao sa lumiom hteo nehteo moraću. Za početak ovaj desire, natamo biće neki bolji htc ili sony.
Evoga puni se pa ćemo reset i idemo dalje.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: HTC Desire

Post od Coni »

Neki kk ili jb rom tipa aosp, cm, paranoid i uživaj
Poslednja izmena od Coni u Čet, 24. Dec 2015. 17:09, izmenjeno 1 put ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Dobro je to telefonče, moj prvi Android.

Obrati pažnju samo na bateriju, posle toliko godina je pitanje koliko drži.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: HTC Desire

Post od Deksi »

Dali na ovom telefonu postoji opcija za izvestaj o dostavljenoj sms poruci, sve pretrazih nevidim za tako nesto podesavanje.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Instaliraj neku drugu sms aplikaciju. Stok nema tu opciju, koliko ja znam.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: HTC Desire

Post od bata bogdan »

Hehehehe, videh temu, pa upalio svoj stari htc desire hd, radi jps uvek hehehehe.
Još uvek je kao nov, al ga niko ne koristi, stoji tako bzvz a zao mi da ga prodam, kao nov je, kupljen čini mi se jos 2011 tako nesto...
Huawei

Odgovori