HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Uradjeno.Sada da udjem u recovery bez restarta i da instaliram rom pa da vidim sta sam uradio.

Uh,sad tek vidoh tvoje postove :?

Imam opciju "install from sd card",onda na sledecem ekranu "choose zip from sd card" i nasao sam rom koji sam ubacio.Sada samo klik na njega i to je to,je li tako?

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: HTC Desire

Post od nidzo80 »

Tako je. Prije toga wipe data/factory reset
Poslednja izmena od nidzo80 u Uto, 03. Sep 2013. 21:26, izmenjeno 1 put ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

talicni napisao:Sada samo klik na njega i to je to,je li tako?
Daaaaaaaaaa :D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Uradio sam "format all partitions(except sd card)" nakon sto sam instalirao oxygen da bih ga obrisao,a posle toga nisam nista radio u telefonu dok sada nisam instalirao Bravo.Ako sada uradim wipe data nadam se da necu obrisati Bravo hboot.

Ceo dan se mucim sa ovim i vi ste sa mnom isto toliko.Od srca vam hvala sta gdo bilo na kraju,namucio sam vas bas posteno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Druže, vidi ovako: "format all (itd)" će samo prebrisati sadržaj tih particija, ne i njihov "oblik". Ako si ubacio drugi hboot (umesto oxygen-a), možeš da ponoviš tu komandu i da već jednom flešuješ ROM :)

Što se tiče pomoći - zaista nema na čemu. Ni ja se nisam rodio ovakav, učio sam od drugih. :oops:

Kad počneš da flešaš ROM-ove, kernele, radija i drugo, posle nećeš moći da staneš ;)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Uradio sam wipe data i pokenuo instalaciju roma.Pojavila se neka grafika radjena u ascii fazonu koliko mi se cini.Instalacija nije trajala vise od 30-tak sekundi.Je li moguce da je toliko brzo zavrseno.Ja sam mislio da ce to trajati nekoliko minuta.Da li da restartujem telefon?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Šta te košta da probaš? ;)
Veću štetu ne možeš da napraviš. taj ROM i jeste valjda mali (MW), pa je moguće da se tako brzo instalira.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: HTC Desire

Post od nidzo80 »

Da to je to ;)

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Radi :D
Srecan sam kao malo dete.Ako budem hteo da menjam kasnije ROM prvo treba da uradim bekap pomocu recovery moda i da onda instaliram ROM.Jos jedno pitanje pa da se razilazimo,da li se na isti nacin instaliraju romovi ili svaki ima svoj nacin?

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: HTC Desire

Post od nidzo80 »

Čestitam :) Obično u prvom postu gdje se prezentuje ROM navodi se šta je potrebno za pravilno funkcionisanje ROM-a ali u suštini to je to. Baciš zip ROM-a na karticu i instaliraš. Prije toga najbolje uraditi nandroid backup iz recovery-a kao bi lako vratio trenutni sistem ako ti se novi ROM ne dopadne ;)

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Pretrazujuci forume i youtube za pojmom "nandroid backup",shvatio sam da je to ustvari samo opcija da se uradi klasican backup sistema a ne poseban program kako sam prvo pomislio.Video sam kod mene u 4ext recovery "backup and restore".Imam pitanje u vezi toga.Kada pokrenem backup,da li on radi samo sistem ili i ono sto je na sd kartici?

@ m@c|-|oR spominjao si flesovanje kernela i radija.Sta dobijam sa njihovim flesovanjem,zasto se flesuju i cemu sluze?Koja su poboljsanja?

Nasao sam jos jedna mildwild rom

Kod: Obeleži sve

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1453287
ali ima jedan deo koji ne razumem bas najjasnije.Postoje rom radjen sa CM 7.2 jedan od clanova foruma je pita da li moze da instalira rom posto ima CM7 r2 ili da menja hboot i dobio je odgovor da ne moze jer mora da ga flesuje.Mene sad buni sto nije napisano sa cime da ga flesuje,tj,sa cime da ga zameni.Thread je zakljucan inace bih postavio pitanje.Post sa pitanjem je 4 po redu a odgovor je dat u 6 postu.Jel zna neko odgovor na moje pitanje jer bih da probam rom i iz znatizelje a i da se steknem rutinu u instaliranju?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

talicni, čestitam i ja1 Tek sad sam stigao sa posla, a vidim da si ti obnovio svoj Desire. Uzdravlje i da te flešovanje dugo služi! :D
Kernel je korisno flešvati jer uz njega dobijaš više opcija upravljanja procesorom, bolje performanse telefona ili baterije (zavisi šta odabereš). Uz dobar kernel možeš da digneš ili sustiš frekvenciju procesora, da regulišeš napone napajanja procesora...
Radio nemoj da diraš, jer možeš da napraviš štetu. Piše ti po forumima šta to znači...

Što se tiče ROM-a koji ti se sviđa - čovek lepo kaže da ne mora da se menja hboot i da može da se flešuje. Ti beše imaš .... koji ono hboot? A i menjao si ga već sinoć, pa sad znaš kako se to radi (IMG....zip metoda).

Ja ti preporučujem da svaki ROM probaš po nekoliko ciklusa punjenja baterije, pa da onda sudiš o njemu. Takođe, nemoj da očekuješ puno od ICS i JB ROM-ova za Desire. Ipak je to uređaj star oko 3 godine i njegov hardver ne može dobro da podrži nove Androide. :)

EDIT: Ah da, nandroid backup se radi iz custom recovery-ja, dobro si skapirao. Kad nešto zabrljaš, samo vratiš svoj stari sistem sa "restore". 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Sto se tice hboot imam CM7 r2 i hteo sam da pitam da li se on vodi kao stock hboot ili ne?I jos nesto me interesuje.Desire HD je skoro iste jacine kao prvobitni Desire,ne racunajuci velicinu ekrana procesor je isti samo ima 256MB memorije vise, e sad,da li mogu da se koriste romovi za DHD na Desire?Mozda sam dosadan ali zelim da naucim sto vise.

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: HTC Desire

Post od nidzo80 »

CM7 r2 je custom hboot i uvijek gledaš da li je ROM prilagođen njemu.
Ne mogu ROM-ovi sa Desire HD na običan Desire. Drži se Desire sekcije.
Elem MildWild se vratio sa novim ROM-om koji je još u Beta fazi ali obećava http://forum.xda-developers.com/showthr ... st45288141

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Hvala nidzo.Nasao sam stock hboot ovde

Kod: Obeleži sve

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2239511
ali nema onaj .txt fajl koji sam nalazio do sada.Postoji samo stock.img pa me interesuje da li da ga zapakujem u zip i preimenujem u PB99IMG.zip da bih mogao da ga flesujem?Umalo da zaboravim,da li je problematicno sto cu da cm7 r2 da zamenim sa stock hboot i da li mogu ponovo da flesujem cm7 preko stock hboot?

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: HTC Desire

Post od nidzo80 »

Ovde imaš sve hboot-ove za Desire u zip i img formatu http://alpharev.nl/
Ne treba ti nikakav tekst fajl. Možeš da mijenjaš koliko god hoćeš. Vidi samo koji hboot je najpodesniji za ROM koji želiš da flešuješ.
Za MildWild ROM-ove najbolji je kao što rekoh cm7r2.

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Treba mi savet opet.Skinuo sam jedan rom koj zelim da probam i samo mi nije bas najjasniji kraj
Flash m2sd (For me : I am on cm7r2 , I decided to store apps, data, dalvik to sd-ext, take the dl option,
and all works like charming ,
narocito deo "take the dl option".Jel moze nako da mi objasni sta ja treba da uradim da bi sve bilo ok nakon instalacije roma?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

talicni, daj malo više detalja. Možda je u pitanju opcija u Aromi, ne kapiram ovo...
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Evo stranica odakle sam skinuo rom

Kod: Obeleži sve

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1980122
nadam se da ce ovo pomoci.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

ovo mi liči na opciju koju treba da izabereš u Aromi, tokom instalacije. Uz dobar nandroid, ništa nije teško.. ;)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori