HTC Touch2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

HTC Touch2

Post od spalep »

Imam htc touch 2 sa originalnim wm 6.5 ROM-om. Pre 2 dana prestao je da prepoznaje kućnu wi fi mrežu, druge mreže vidi. Nisam menjao ništa na telefonu, niti instalirao nove programe a mislim i da je ruter ok, jer moj drugi htc 3600 prepoznaje i vezuje se bez problema od početka. Tražim po internetu rešenje, ali bez uspeha... Molim za pomoć. Hvala unapred.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Prebačeno iz teme koja je uklonjena:
kapeloto napisao:Narode, da li je se neko sretao sa slicnim problemom kod HTC tuouch 2? Naime, kada odem do Cacka, Kraljeva ili Beograda, nije bitno, telefon osvezi podatke sa mreze i prikaze na osnovnom ekranu u kom sam gradu. Naravno osvezi podatke o vremenu i slicno ako mu ja to trazim. Medjutim, vratim se kuci u uzice i po 10, 15 dana on ostane na posednjem gradu u kojem ga je mreza registrovala.

Evo pre 15 dana sam bio u Kraljevu i doleo preuzimao podatke o vremenu za KV. Vratio se u UE i dan danas nije promenio na Uzice. Imam utisak da iz nekog razloga lose osvezava. Recimo i posle doceka NG u Beogradu, po povratku kuci mi je pokazivao neki grad za koji sam posleo otkrio da je u Bugarskoj. ???!!! naravno, ne secam se sta se dogodilo, on je posle nekih 10-ak dana samoinicijativno (ili ne) promenio na UE i sve je bilo ok.

Prosto ne mogu da verujem da ne moze da kao i obicni dresevi od fonova pokaze podatke sa celije u kom sam gradu, mestu i sl, a menje vise to mogu li da pruzmem podatke o vrmenu otom gradu ili mestu.

Gde gresim, sta propustam? Hvala!!!

FastOut
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 08:21

Post od FastOut »

kapeloto, treba da uradis update softvera i taj problem je resen.
"This update for HTC Touch2 allows us to bring you updates wherever your location, so you know the relevant weather information for where you are, no matter if you are on a 3G or a 2G network."
http://www.htc.com/www/supportdownloadl ... sd&cat=all

Dr.Beat
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 24. Jun 2008. 01:09

Post od Dr.Beat »

Skinuo sam Windows Mobile Device Center i kada prikljucim telefon on pokaze CONECTING..... i tako sljaka jedno vreme i stavi ERROR!!!! (prethodno je windows 7 prepoznao telefon i instalirao neki driver????

patronbboy
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 09. Avg 2010. 14:38

Post od patronbboy »

Posjedujem navedeni telefon (HTC Touch2/Windows mobile 6.5). Windows je na njemackom jeziku. Htio bih ga prebaciti na Engleski. Zanimaju me upute za rjesenje problema. Unaprijed zahvalan.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

patronbboy, jedini nacin da dobijes engleski jezik je da zamenis firmver telefona. Za detalje pogledaj neki od foruma posvecenih HTC i drugim WM telefonima kao sto je XDA.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

toni-toni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon, 15. Dec 2008. 00:35

Post od toni-toni »

Ako neko zna odgovor na jedno pitanje. Zasto mi se uvek u isto vreme ukljucuje GPRS. Ukljucuje se i kad telefon povezan za kucnim internetom. Uvek se ukljucuje u 01:15 casova.

Pozz

dvaske
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 13:29

Post od dvaske »

Evo jos jednog "slucaja". Iz cistog mira, nicim izazvanim, ukljuci mi se opcija koriscenja telefona HTC Touch2 sa slusalicama. U tom trenutku, naravno, prestaje fukcija mikrofona i zvucnika i jedino mi preostaje da prekinem razgovor. Opciju koriscenja slusalica mogu da uklonim ako ukljucim Bluetooth ili par puta iskljucim i ukljucim telefon. Nazalost, nisam Srbiji da bih reklamirao servisu.
Da li negde u telefonu postoji opcija koriscenja tj. iskljucivanja slusalica?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

toni-toni, moguce je da si ukljucio sinhronizaciju hotmail naloga na 12h, a neke verzije idu samo preko mobile data.

dvaske, moguce da ti se pohabao konektor za slusalice, pa pravi kontakt i kad nema slusalica.

dvaske
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 13:29

Post od dvaske »

Aktivacija slusalica nije na 12h niti je u nekom vremenskom ciklusu. Pojavi se kada nesto radim sa telefonom. Nikada, ako telefon ne dodirujem.
Konektor za slusalice ne pipam da bih sumnjnao da je on pohaban.
:shock: :wacko: :x

toni-toni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon, 15. Dec 2008. 00:35

Post od toni-toni »

Dali ovaj telefon ima mogucnost da se stavi blokadu na neke odregene telefonse brojev i ako moze molio bi da mi objasnite kako da to uradim. Ako mi mi neko pomogao spasio bi me od probleme sa nezeljene pozive.

dvaske
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 13:29

Post od dvaske »

Grandpa, posle duzeg vremena ponovo sam se "igrao" sa svojim neposlusnim HTC-om. Dosao sam do saznanja da, kada ukljucim bluetooth, simbol slusalica se izgubi, pojavi se simbol bluetooth-a ali telefon i dalje nije u normalnoj funkciji (zvucnik i mikrofon ne rade). Kada iskljucim bluetooth, pojavi se simbol slusalica. Da li ti ovo daje neku ideju u resavanju mog problema?

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

Pozdrav svima... Imam jedno pitanje, dali je neko probao da instalira ANDROID na HTC Touch 2? Ako jeste molio bi da mi napise postupak na PP... Ili ako neko zna dobar emulator... Unapred zahvalan :D

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

i900Omnia8GB, www.xda-developers.com .Mislim da si vec znao odgovor na svoje pitanje.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

alexaczv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2010. 12:21

Post od alexaczv »

http://www.cameraphonesplaza.com/wp-con ... ones-4.jpg

kako da namestim da mi widgeti budu ovakvi? imam ovaj telefon uzeo ga danas

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

HTC cookie home tab + Manila 2D / 3D. XDA Developers forum.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

mozda cak imas vec to u njemu jer je 6.5 na njemu idi u settings pa today i idi u items vidi da li imas mozda HTC sense ili manila

alexaczv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2010. 12:21

Post od alexaczv »

e hvala,imao sam vec samo je trebalo da ukljucim :) e sad koji softwer da koristim kad ga povezujem sa kompom? windows mobile? i dal je moguce da ga povezem sa kompom preko wi fi pa da prebacujem muziku tako na njega?

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Microsoft Active Sync 4.5 za USB i Bluetooth. Moguce je da ga povezes i preko Wi Fi,na nesto drugaciji nacin.

capo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 03. Dec 2011. 20:43

Re: HTC Touch2

Post od capo »

imam slican problem koji je kapeloto imao, pa me interesuje postoji li ikakvo logicno resenje za taj problem.

kada uradim osvezavanje vremena i prognoze kroz "Weather" sve korektno radi???

pozdrav!

Odgovori