HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Stefan33, trebace ti "modem drajveri" za HTC HD2 koji ces prebaciti u "download rezim" za instalaciju novog (android) firmvera. Moraces da se potrudis da pronadjes verziju koja radi na Win 7.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Hvala, pokusacu, mada cenim da cu ih naci sutra malo :uhuh:

edit: ipak ja prodajem telefon :lol:

ovo je neverovatno. ne radi Microsoft ActiveSync, ne radi outlook, ne radi windows mobile centar, iz device managera driver za moj telefon nece da se updateuje. Nema sanse da ista uspem. Kakvo smece :x
Poslednja izmena od Stefan33 u Ned, 15. Apr 2012. 19:41, izmenjeno 1 put ukupno.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Stefan33, imas uputstvo na XDA forumu kako se instalira Android na HD2, takodje imas HD2 android temu u android delu foruma. I na kraju "google is your friend".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

imam uputstvo, ali dzaba sve kad sam blokiran time da ne mogu da spojim telefon i pc. Sve ostalo nije problem, ali bez ovoga ne moze, a ocigledno da nema resenja, ne znam sta se desava i gde vise da trazim :uhuh: :smutny:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Stefan33, instaliraj Windows XP na svom PC-u, ili nadji nekog sa Windows XP i tamo probaj da odradis instalaciju. Imaces puno manje problema.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

I kako da mi telefon ostane u boot loaderu? sa one 3 boje? uvek ode na onaj sivi ekran jump to diagnostic? Ma nista od XP, probacu samo odma da idem na instalaciju HSPLa ako mi neko kaze kako da ostanem u boot loaderu, ako ne moze ni to prodacu telefon. Razocarao sam se.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Ako hoces da vratis na windows,skines rom WWE tj world wide english sa 576 mb rama.
Zatim,ugasis telefon,drzis dugme za smanjivanje i onda power dugme dok ti ne udje u bootloader.Trazis ovaj rom RUU_Leo_S_HTC_WWE_3.14.405.2_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship
Onda pokrenes taj rom koji si skinuo,sacekas da ucita i to je to.Ceo proces traje ne vise od 5 min.HTC HD2 je jedan od najboljih telefona ikad proizvedenih,samo ga moras shvatiti :)
Ja sam na ivici da ga ponovo kupim
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Ovaj link sto si mi dao i naveo ga da je ROM je neki 4sync koji ne moze da se instalira. Skidam ga vec 50x put jer mi svi to preporucuju i ne kontam jel to neki syncronizer ili rom? I kako je ovo drugo kad ja uvek dobijam ovo prvo?

Drugo sto se tice bootloadera, nece da mi ostane u njemu. One 3 strafte u boji sto je mozda 1-2sec i odma me prebacuje na neki sivi ekran na kome pise jump to diagnostic.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Onda je moguce da ti je neko prodao falican telefon,ne bi smelo to da se desava.
To sto sam ti dao je rom,moras da ides desni klik pa run as administrator,tada ce proraditi.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

joximovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 06. Jul 2010. 19:47

Re: HTC HD2

Post od joximovic »

Испао ми прекјуче мој ХД2, и пукло му стакло, и то баш фино напукло.
Међутим, поред свега тога, његов тач панел и даље у реду, ради сасвим нормално. Чак и на мјесту гдје је стакло највише напукло, додир на екран ради сасвим нормално.

Звао сам официјелни, Беграм сервис у Београду, они кажу да раде само замјену комплетно стакло + тач панел, и да то кошта астрономских 18 хиљада.
Да ли ико зна неки пристојан сервис који би радио замјену само стакла телефона, по некој приступачној цијени?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2

Post od gargamel4 »

Svaki servis će ti ponuditi originalnu i kinesku verziju digitajzera i drastično će biti jeftiniji od zvaničnog servisa, tako da okreni bilo koji iz oglasa, i reci da insistiraš na savršenom ponovnom sklapanju, jer je to kod ovog modela jako teško izvesti da liči na fabričko stanje, ali barem približno..... Ako baš hoćeš konkretne - PP.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

joximovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 06. Jul 2010. 19:47

Re: HTC HD2

Post od joximovic »

Ок, у вези овог мог напукнућа заштитног стакла (дигитајзера) са Гаргамелом сам се чуо и преко ПМ-а.

Ако било ко други од вас зна неки сервис у Београду који би радио замену само овог заштитног стакла, (или пак замену и заштитног стакла заједно са дисплејом, али да не буде папрена цијена), замолио бих га да ми се јави на ПМ.

Хвала.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: HTC HD2

Post od Adams »

joximovic, tesko ces odraditi zamenu samo zastitnog stakla. Moj HD2 je pregazio auto i puklo je staklo iako je sve ostalo radilo i u ovlascenom servisu su trazili 23 hiljade prosle godine tako da sam ga prodao za 50e. :cry:
Kad sam se raspitao malo vise saznao sam da mu je jedna od mana sto kad se menja to mora da se menja kompletno ili je bas jako tesko odratiti tj nece da bude kao fabricko sto je rekao Gargamel.
Pih, sad me uhvatila nostalgija za njim..... :( Masina je to bila i dan danas ostala.....
Nokia Lumia 1520

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2

Post od zeljovan »

Drugari, pomagajte

Potrosio sam sav internet iz paketa a ostalo mi je jos dve nedelje do novog paketa a sve sam probao sta ja znam i ne znam da iskljucim internet. Citao sam sve ovde i nisam nasao resenje, jel neko zna kako da iskljucim internet da mi se ne abdejtuju programi i ostalo??

zahvalan na svakoj pomoci...

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: HTC HD2

Post od NijeZauzetoIme »

Koji sistem imas? Setings/wireless and networks/Mobile data iskljucuje na androidu..


Hd2 sa 4.0.4 romom je vrh! Ne bih ga menjao ni za S3! :) Cak mi je i malo napuklo staklo u donjem levom uglu al nista ne smeta.
Jedino kad bih uspeo da nabavim bateriju, ili originalnu njegovu ili onu debelu pojacanu, sa Hinroxom sam imao bas lose iskustvo..

Jel znate gde pouzdano moze da se nabavi prava baterija za mog ljubimca?
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

mvgr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 07. Avg 2012. 16:29
:: HTC HD2
:: Sony Vivaz
Lokacija: Los Aranđelovac
Kontakt:

Re: HTC HD2

Post od mvgr »

Imam HTC HD2 i želeo bih da na njega imstaliram Windows Phone 7.5 ili 7.10 nebitno je.Nažalost ne umem a pretraga po forumu bi dugo trajala.Molim nekog od članova da mi napiše kako da to uradim,pokaže temu na forumu u kojoj je to objašnjeno ili na neki drugi način pomogne. Hvala.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2

Post od lesa0208 »

mvgr, odes na xda-developers forum tamo se registrujes, ukucas hd2 u finde your device i imas tamo da izaberes sta hoces da ubacis nadjes tutorijal i to je to. Obicno su tutorijali stiki i na prvoj strani su.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: HTC HD2

Post od Behemoth »

To je veoma lako,postupak ne traje duze od 10 minuta.
HD2 na WP7 radi fantasticno,joa ako mu uradis jailbrake radosti nema kraja
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: HTC HD2

Post od NijeZauzetoIme »

likovi iz mobile lapovo prodavnice imaju htc hd2 extended bateriju sa poklopcem, 3000 mAh, ali mi nude neku TERACELL koja je po njima pouzdanija, jaca, bolja, ima 1150 mAh... Sta mi je ciniti? Cene je 1800 din, a extended cene 2600.. Misljenja?
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC HD2

Post od sugarcoated_ass »

NijeZauzetoIme, pa baterija koju dobijas sa telefonom je 1230 mAh, tako da ta Teracell-ova je cak i slabija - bar na papiru...

Odgovori