HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
CrowBgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 25. Avg 2013. 07:56
:: HTC HD2 Android
:: ne zelim

Re: HTC HD2

Post od CrowBgd »

Pozdrav
nisam odoleo da se registrujem samo da bih mogao da kazem. Ovo je naj mobilni aparat koji sam od 1997 godine imao. Najduze se zadrzao, 2 za redom,i ne pada mi na pamet da ga menjam. Model star 2 godine,tada je imao ono sto 60% danasnjih plastcnih aparata nema. Sistema ima za njega toliko da covek ne zna koji da stavi. Licno koristim Android 4,2,2 i bez ikakvih problema radi. NAND i Data on EXT na kartici 4 klase. Odlican i besmratn telefon.

alex1974
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 143
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 13:12
:: Galaxy S7 Edge

Re: HTC HD2

Post od alex1974 »

Skoro sam kupio ovaj tel,prvih par dana je radio super onda sam mem.karticu od 2 gb zamenio sa karticom od 16gb klase 10 koju sam formatirao na 10gb i 6gb.S time da sam 6gb sam ostavio za instalaciju programa a 10 gb za skladistenje i tako mi je par dana radio super(koristim Link2SD. Problem mi je poceo posle par dana i desava mi se kada me neko zove ja se javim ali se nista ne cuje ni ja niti onaj koji me zove ne cujemo nista i posle par sekundi veza puca.Kada izvadim karticu onda tel radi dobro.Interesu je me da li je to nesto do nekog instaliranog programa ili jednostavno ne valja sto je kartica od 16gb?Inace sd card storage total 9.99gb,free:1.85gb, A2SD storage :total 4.56gb free:4.12gb. internal storage total:151mb,free:66.64mb, system storage total:250mb,free18.63mb ,system cashe total:151mb,free:66.64mb, memory total:410mb,free:226mb,idle:89.77mb. Amdroid version - 4.1.2 JellyTime version - JellyTime_R32 Zna li neko sta moze da mu bude? Evo danas sam izbrisao karticu i uradio hard reset telefona zatim instalirao programe i opet se isto desava.Da li je moguce da ga zeza velicina mem.kartice?Sa kojim velicinama kartica vama radi telefon?Kada sam imao karticu od 8 gb ali klase 4 tel se dosta cesto zaglavljivao sam od sebe pa sam morao da vadim bateriju da bih ga resetovao sada sa ovom klase 10 drugaciji problem :x koja karticu sada da kupujem?
S obzirom da sam se ovoliko nalupetao molim vas da ne zamerite vec pomazite ako mozete.
Hvala svima.

Mefisto
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2005. 19:33

Re: HTC HD2

Post od Mefisto »

Ja imam isto HD2 s Android v2.... i mem. karticu od 8gb i cesto se desi da telefon zabaguje ili da je spor do jaja pa moram da ga restartujem/vadim bateriju....

Imam 2 pitanja> da li cu dobiti nesto ako predjem na Android v.4.. Jelly Bean i postoji li neki jednostavan tutorial s potrebnim fajlovima za fleshovanje kao i koju memorijsku da ubacim da fon ne baguje kao i kod prethodnog korisnika?

Hvala unapred!

alex1974
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 143
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 13:12
:: Galaxy S7 Edge

Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od alex1974 »

Imam problema sa tel (htc hd2) :cesto puta neki od alarma nece da mi zvone to jest ekran se upali i tel kao zvoni ali se zvuk ne cuje recimo od 5 alarma nekada se ne cuje prvi pa posle nekog vremena recimo treci ali sve kad koji recimo kada se ne cuje prvi posle se normalno cuje drugi znaci sve po slucajnosti.
Mislio sam da nesto nije u redu sa alarmom pa sam skidao i probao razne alarme i uvek isto.
Hteo sam da probam da apdejtujem tel to jest da mu promenim verziju androida ali ne znam gde da nadjem drugu(vecu)trenutno je"android version - 4.1.2 JellyTime version - JellyTime_R32 "
Ja sam nesto nasao ali nisam siguran da li je to to sto meni treba - NexusHD2-JellyBean-CM10.2_V3.1 (trebalo bi da je to android 4.3)to jest probao sam sa ovim i posle instalacije dobijem ovo:
http://img109.imageshack.us/img109/8117/5g9n.jpg
posle predje u ovo:
http://img600.imageshack.us/img600/5918/p6wd.jpg
Sa necim drugim sto sam instalirao dobijem samo ovo sa prve slike i na tome ostane,jedino sto sam bio uspeo je instalacija
JellyTime_HD2_V.3.0 ali sa time opet dobijem android 4.1.2 JellyTime version - JellyTime_R32.
Ako bi neko mogao da mi kaze gde da skinem neku noviju verziju?
Hvala.

dexter_bl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 10:39
:: Nokia E7

Re: HTC HD2

Post od dexter_bl »

Ako moze neko da me uputi na sta da posebno obratim paznju pri eventualnoj kupovini polovnog HD2? Takodje posto je u pitanju Windows Mobile,meni nepoznat svijet,sta tu pre svega treba da gledam,gdje je najlakse otkriti eventualne nedostatke,bugove itd? Drug ga je nasao preko oglasa,iz Banja Luke je prodavac a i ja sam tu trenutno pa hoce da ja to ispitam,a ja se sa Win Mob do sada nikako susretao nisam :? :smutny:

kayka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 20. Nov 2013. 09:48
:: htc hd2
:: nokia e66

Re: HTC HD2

Post od kayka »

Kupila sam ovaj telefon pre manje od godinu dana, od toga sam ga koristila svega 5-6 meseci, zato sto mi kuka da mu je memorija puna, a ja ne znam na koji nacin da brisem podatke sa memorije samog telefona. Padalo mi je na pamet da ga prodam, ali sad vidim da on ima brdo nekih mogucnosti, ukoliko mu se promeni softver. Kako to da promenim? Zaista se izvinjavam, posto verovatno je smesno to sto pitam, ali ja jednostavno ne znam... Kad sam koristila android, sve sam znala, sam me je navodio...sa ovim hocu da poludim (uputstvo za koriscenje mi je na poljskom jeziku :smutny: ) . Nervira me sto ne mogu da instaliram whatsapp, viber...a znam da postoji mogucnost. Da li je neko voljan da mi pomogne? Hvala :wink:

dexter_bl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 10:39
:: Nokia E7

Re: HTC HD2

Post od dexter_bl »

Kad na HD2 (sa windows phone 7.8 Custom Rom) prikljucim usb kabal (orobano sa nokia i lg kablovima) prikazuje mi da se baterija puni i narandzasta lampica na vrhu blinka,medjutim stanje baterije ostaje isto kao da telefon nije ni prikljucen :unsure: . Dok se vozim koristim auto punjac i sve radi ok.Posto trenutno nemam kod sebe originalni punjac,hoce li biti problem ako ga prikljucim na LG punjac (mislim da je od nekog Optimusa)?

kimiBK
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 22. Dec 2013. 16:23
:: htc hd2

Re: HTC HD2

Post od kimiBK »

Imam telefon htc hd2, telefon mi je zablokirao, touch ne radi. Citao sam na raznim veb stranama o tom kvaru. Bas dosta korisnika ovog telefona ima problem isti kao i ja. Dok sam citao, zapazio sam da je jedan clan foruma napisao da je problem u flex kablu, koji se nalazi odmah ispod dugmeta za otkljucavanje (tastera za prekidanje poziva, gasenje). Kasnije (posle jednog pada), na mom ekranu se pojavila jedna crta, na kojoj je gornji deo tamnije boje(kasnije se pojavljuju belicaste crte), a donji je normalan, ali sve se vidi (ako trebam da posaljem slike, reci t). Zanima me koliko bi kostala popravka i sta bi sve trebalo da se menja.
Hvala unapred.

Milan57
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 07. Sep 2014. 09:10
:: HTC HD2

Podaci u HTS HD2l

Post od Milan57 »

Moj HTC HD2 (koji je star ko tri godine) sam pre godinu dana popravljao (zamenjen ekran i touch screen). Pre mesec dana sam primetio da ekran ne reaguje na dodir kako treba. Da bi na kraju potpuno prestao da radi. Pet tastera koji se nalaze na dnu telefona rade OK. Problem mi je sto ne mogu da izvadim podatke iz njega a narocito kontakte.
Da li postoji nacin da se teefon otkljuca kako bi se uradila sinhronizacija. Kad se telefon prikljuci na USB kabl pojavi se opcija da li se pristupa sinhronizacili ili da se radi sa fajlovima. Posto ekran ne reaguje na dodir ne mogu da uradim nista sa njim na racunaru. Potrebna mi je pomoc.
Unapred hvala.

veljko035
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 17. Nov 2008. 06:08
Lokacija: jagodina

Re: HTC HD2

Post od veljko035 »

Imam jedan problem,naime,instalirao sam android "NexusHD2-Froyo_V1.9G_NAND" to je jedan od najstarijih androida,telefon savrseno radi na njemu ali imam problem sa mobilnim internetom.Uopste ne mogu da unesem parametre za mts,tj kad udjem u APN nemam opciju da unesem Acces point name,a nasi operateri ne mogu da mi posalju parametre.Recite mi sta da radi jel neko imao slicno iskustvo,dal da menjam sistem,koji da ubacujem ili sta?
Unapred hvala.

ZlaPatofna
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 06. Apr 2018. 14:32
:: HTC
:: PRESTIGIO

HTC HD2 PROBLEM KADA SE PODIGNE SISTEM

Post od ZlaPatofna »

Pozdrav svima,
Imam problem sa navedenim telefonom iz naslova to jest HTC HD2. Na telefonu je neki windows os, tako sam kupio telefon radio je jedno mesec dana kad jutros ovo. Bio mi se ispraznio telefon ja ga stavio na punjac pustio da se upali otiso da jedem kada sam se vratio vidim ovo, restartovao sam ga par puta vadio bateriju, sd karticu i nista. Zanima me dali ima resenja za ovaj moj problem i kako bih mogao to da resim.
Moj problem:
https://i.imgur.com/YuLO9JX.jpg

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: HTC HD2

Post od Behemoth »

Hard reset je cini mi se jedino resenje.I meni se desilo jednom,pa mi je samo hard reset pomogao.
Doduse,taj telefon sam koristio 2011.godine ako se dobro secam,mozda su se u medjuvremenu pojavile nove metode za resavanje ovakvih problema.Tada nije bilo alternative
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

ZlaPatofna
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 06. Apr 2018. 14:32
:: HTC
:: PRESTIGIO

Re: HTC HD2

Post od ZlaPatofna »

Da li to moze uz pomoc kompijutera da se uradi? posto cini mi se da dugme za smanjivanje zvuka ne radi ili pojacivanje nisam siguran. ili dali postoji mogucnost da se uz pomoc komp-a odradi neki drugi sistem i resi tako ovja problem?

ZlaPatofna
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 06. Apr 2018. 14:32
:: HTC
:: PRESTIGIO

Re: HTC HD2

Post od ZlaPatofna »

Jednostavno sam reinstalirao sistem i resio problem u svakom slucaju hvala na pomoci

Odgovori