HTC Touch Diamond2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
lepipele
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 20. Maj 2009. 00:45

HTC Touch Diamond2

Post od lepipele »

Ja sam trenutno igrom slucaja u Americi... i juce sam pazario Diamond 2. Mogu vam reci da sam prosto - odusevljen. Pre ovog probavao sam razne Windows Mobile telefone... i iz iskustva sam ocekivao upotrebu uz stylus (mada mi stylus ne smeta - ne volim da kucam, volim da pisem ;)), periodicne probleme sa brzinom, slab odziv na komande. Medjutim, nista od toga se nije obistinilo... cak, od kako sam ga juce otpakvao prosto ne mogu da mu nadjem ni jednu ozbiljnu manu.

Prvo, telefon je prelep. Dizajniran je vrhunski, prijatan je na dodir i sjajno lezi u ruci - manji je nego sto deluje na slikama. Ekran je neverovatan. Znaci, desava mi se da upalim telefon i samo ga gledam. Kao jedinu manu u kategoriji izgleda/osecaja bih naveo to sto ostaju otisci prstiju. Medjutim, u kutiji dolazi zastita za ekran... kad je prilepite, telefon bez brige mozete da brisete cime hocete, tako da otisci nisu prevelik problem.

TouchFLO cini samo koriscenje telefona veoma ugodnim. Windows je u potpunosti sakriven, i prilikom normalne upotrebe (pozivi, poruke, igre, mail, vreme...) necete ga uopste videti. Stavise, ni stylus verovatno necete videti :) - sve mozete obaviti bez njega - dugmici i unosi u menijima su poveliki. Gestovne komande rade perfektno... za razliku od prethodnih WM telefona sa kojima sam se igrao, Diamond 2 je izuzetno responzivan, tako da skrolovanje menija, prebacivanje na sledeci unos/sliku/kontakt prevlacenjem palca preko ekrana i slicne stvari, rade bez stucanja.

Preinstalirane aplikacije su zaista odlicno ukomponovane u paket. Pored famozne Diamond igrice "nateraj-lopticu-u-rupicu" posebno bih izdvojio i YouTube aplikaciju koju je sam proizvodjac (HTC) izradio. Znaci, nakacite se na Internet, startujte je... i prosto - uzivajte, jer je ocigledno da je aplikacija izradjena uz paznju na svaki detalj. Pretrazivanje (po kategorijama, posecenosti i naravno kljucnim recima) je brzo, gledanje fantasticno zbog ekrana, vracanje na snimke koje ste vec pogledali lako zbog history tab-a... tako da ce vam se sigurno desiti ono sto se meni desilo sinoc - 3 sata sam gledao klipove sa YouTubea.

Ostale aplikacije su takodje kvalitetne; necu ih pojedinacno pominjati da ne bi produzavao i onako dugacak komentar. Samo cu pomenuti browser - full je i zbog 480x800 rezolucije kada okrenete telefon (u landscape :)) mocicete bez problema da prelistavate vecinu sajtova kao sto to cinite na desktopu... sjajno za one koji su, poput mene, nekako vezani za IT - mozete da zavrsavate poslove/nadgledate vase sajtove u pokretu. Jos kad na to dodate push web site opciju (telefon downloaduje stranicu na svakih x sati i snima je lokalno) -> sjajno.

Baterija - mogu naknadno da vam javim utiske, mada sam iz nekog razloga optimista. Juce, posle prvog punjenja, telefon je izdrzao 6 sati mog neprestanog drndanja, sto je dobar znak.

...

I kad bi me pustili, ocigledno bih ja ispisao kompletan review telefona ;). Ali ajde da ne davim vise, vec da dam zakljucak za one koji se premisljaju da li da kupuju ili ne:

Ja sam telefon ovde platio 600$... toliko vas izadje otkljucana verzija sa porezom i shippingom (vec sam poceo da zaboravljam srpske reci :)). Ako imate pare & nekog u inostranstvu - nemojte se premisljati - narucite, pa svercujte, 450 evra telefon sigurno vredi.

Da li kupovati u Srbiji kad se pojavi - to je malo teze pitanje. Vidim da je Diamond 1 - 553 evra ~ 746$... uporedjujuci cene ovde (Diamond 1 ~ 400$), ispadne da se dvojka nece pojaviti u Srbiji ispod 840 evra. Dinkicu care ;). Moj savet: ako mozete da date 840 evra za telefon - kupite ga, sigurno se necete pokajati jer tesko da cete naci nesto bolje na trzistu u narednih godinu dana.

Uglavnom, braco Srbi, to vam je to. Drz'te se, i ako ima nekih pitanja povodom telefona, raspalite, ja cu da pratim thread i da odgovaram koliko mogu. Inace, u Srbiju vracam za dve nedelje, pa ako ima neko ko bi pre zvanja rodjaka/prijatelja u inostranstvu i svercovanja da vidi phone uzivo - nek ostavi poruku i pripremi neku zgodnu drugaricu & pare za picje u gradu ;).

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

thx za mini rewiev...mad mogo si da okacis neku sliku i da prokomentarises kamericu i naravno da zakacis neku sliku "iz tudjine" cisto da nam bude krivo 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

lepipele
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 20. Maj 2009. 00:45

Post od lepipele »

A sta znam... nikad ja nisam bio neki korisnik kamerica na mobilnim. Kazu slika govori vise od 1000 reci... te evo, bez ikakvih podesavanja - ono, prvi put sam startovao kameru i slikao koleginicu... kvalitet slike, moram da priznam, i nije nesto:

Slika

I - verovatno znas, nema blic, tako da je kamera neupotrebljiva uvece.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Slazem se da kvalitet i nije nesto, ali je koleginica vrlo pristojna, tako da za tehnicke impresije dajem jednu 6-icu, a za umetnicki dozivljaj 9.80 :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

pridruzujem se pozdravima :D Svaka cast lepipele znas kako da povecas umetnicku vrednost tvoje slike.Zanemari to sto nema blic ova koleginica dodje ko ksenonski duble flesh 8)

P.S. slikaj jos neku ovako lepo koleginicu i pokrecemo dobrotvorni prilog na forumu da skupimo kintu da ti kupimo jedan dobar fotoaparat da mozes da nam bolje priblizis ove "inostrane" lepote.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Meni se ova slika ne svidja iz dva razloga:prvi,kamera nije nesto....ali dobro ipak je to htc,(a i to ste sami zakljucili)i drugi mnogo vazniji razlog je to sto ima naocare :lol: E a cujes :lol: na kraju sto je rekao da dam kintu i jos drugaricu da bih video phone.....NIKAD...brate pozzz mi tamo amerikanke,i reci im da su ruskinje mnogo lepse od njih...pozzz svima,e da ako slucajno naidjes na neki ovakav(slican)phone,a da bude leva ruka desni dzep posto znam da ima toga tamo...ti kupi za manje pare i donesi ovamo da pravimo bizMis :) :wink:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

lepipele, Ah, pa slika je odlicna,pokazuje prirodne lepote i prema tome mozemo da zanemarimo tehnicki aspekt fotografije.Jos kad su te prirodne lepote sa cvikama, ... kao ova ...ijaoo,pa ako na primer koristi pokazivac da objasni neke grafikone i tako te poslovne prezentacije... uhhh.
Ako ko je pomislio ono sto i ja sram da ga bude. :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

Opa sine, koji inca ima ovaj monitor? :| a dobri su zidovi. Koliko si platio telefon ?

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

markosvaba, vec je napisao - 600 $. a sto se tice monitora, nista nije cudno, moj ima 23 inca :D , a o slici, mogu da kazem da je ok s obzirom da je htc i 5mpx
Nokia Lumia 630

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Imam par pitanja u vezi HTC Touch Diamond-a 2.

- Cuo sam da ako imas alarm ukljucen a telefon ti je iskljucen da nece da zvoni alarm? Npr. kod
Nokije zvoni u tom slucaju.
- Koja je razlika u brzini izmedju symbiana i windowsa? Imam symbian 9.3 na N85, pa ako moze malo
poredjenje koji je brzi, zanemraiva razlika i to.
- Da li je TD2 multi touch i mulittasking?
- Kakv je kvalitet veze na njemu? Kako se cuje sagovornik?

Razmisljam da kupim ovaj tel na crno, samo da mi jave cenu. :)
Nadam se da pitanja nisu glupa, ali do sada nisam imao windows telefon, pa su pitanja takva. :oops: :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

vla-do, za alarm je tacno da ne zvoni kada je telefon iskljucen - to vazi za sve Windows Mobile telefone. Uostalom isto su se ponasali i Symbian do verzije 9.

Sto se tice brzine - treba porediti konkretne uredjaje. Moj je utisak da su, u proseku, WM telefoni brzi od Symbian modela.

Svi WM telefoni su multitasking (multitasking = sposobnost izvrsavanja vise programa u isto vreme i nema nikakve veze sa ekranom).

Koliko je meni poznato jos uvek nema multitouch WM telefona. Zapravo jedini "smart" multitouch telefon je jos uvek Iphone. Sad nisam bas siguran da se nije pojavilo nesto na Android platformi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

@tomas.hokenberi
Hvala na brzom odgovoru. Pretpostavljao sam da svi WM telefoni imaju multitasking, ali ajd reko da pitam. Imam jos jedno pitanje. Da li TD2 ima profile poput Nokije ili nesto slicno? Malo sam se navikao da mogu da podesim telefon u vise rezima rada. :)
Sto se tice brzine uporedio bih N85-TD2.
I ako moze kratko objasnjenje sta je to ROM i Radio ROM na HTC telefonima? Kontam da je to nesto poput hack-a za symbian? Moze i neki link ako je na srpskom, znam engleski ali sumnjam da cu razumeti ako ima viska strucnih izraza. :oops: :)

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Svaka cast na review-u ja tokom sledece nedelje dobijam HTC Touch Pro 2 pa ce biti malo slika i review-a :P
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Radi Alarm

Post od rilazi »

vla-do, nije tacno da ne radi alarm kad je telefon isklucen, jedino ako je izvadjena baterija (to znaci da uopste nije upaljen uredjaj) jer ovi su uredjaj multifunkcionalni i moze da se samo iskluci tel i ostalo da radi bez problema.Inace alarm radi i kad je na silent mode, samo sto treba tako da se podesava.
Poz,

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

rilazi, niko nije rekao da alarm ne radi kada je iskljucena telefonska funkcija (flight mode) vec da alarm ne radi kada je iskljucen aparat (power off). Nije potrebno da se vadi baterija.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Tomas.

Bilo je problema na ranijim modelima HTC zbog toga sto kad je bio tel na silent mode onda i nije alarm radio (zvonio), na to sam mislio ali sada je vec proslost za HTC. Izvinite

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Rilazi to je bilo na svim starijim WM uredjajima ne samo na HTC-u ...Sad imas opciju ring when in silent mode koja resava to. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

Mene interesuje baterija i kako se cuje kad zvoni 8) ....... jer na starom Daimondu je to bilo OGROMAN minus ujutru ga skinem sa punjaca uvece vratim imao sam brdo propustenih poziva pa se izvinjavao klientima e vala trpeo sam to 10 meseci :smutny: i prodao :cry: .... sad se dvoumim izmedju ovoga i SE X1
i ovo mi jako bitna info za odluku
fala vi

arwen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 03. Dec 2009. 19:34

Post od arwen »

Pozdrav svima,

Moze li mi neko od vas koji vec imate HTC Diamond 2, reci da li isti podrzava glasovne komande tj. glasovno pozivanje???
Inace vec 2 god. imam HTC Tytn II i prezadovoljna sam telefonom ali bih sada novi da uzmem.

Hvala puno :wink:

durlanac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 26. Jun 2008. 03:07
Lokacija: nis

Post od durlanac »

Interesuje gde u meniju moze da se podesi jezik.Konkretno na telefonu je francuski ili belgijski jezik.Prijatelj dobio telefon na poklon i sad muci muku ne ume da nadje gde da promeni na engleski.pozdrav :smutny:

Odgovori