HTC Touch Diamond

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
vrsrb871
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 28. Avg 2009. 22:40

Post od vrsrb871 »

Dobio sam htc diamond pre par dana,privikavam se polako na wm!
E da,da li se vama zagreva telefon dok je na punjacu,posebno zadnji deo,i kakav je zvuk u slusalici prilikom razgovora,meni je prilicno jadan(iako je na maksimumu)!Novi sam htc kosrisnik pa cisto da rezresim neke dileme!Pozz

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Dakle, moj drug posjeduje ovaj model i od jutros mu se dešava jako čudna stvar: telefon više ne pravi arhivu poruka. Naime, poruke normalno stignu, on ih pročita na displeju, ali kad se vrati u Inbox njih nema. Kaže da je nemoguće da je memorija puna, jer redovno čisti nepotrebne poruke, i to je i jutros uradio, ali nije upalilo - i dalje telefon nije čuvao nove poruke. Je li neko imao ovakav problem i ima li lijeka?
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Vincent, verovatno je neki problem sa poutlook.exe. Ako je sitniji problem obican restart telefona bi trebao da ga resi. Da nije slucajno instalirao neku aplikaciju za filtriranje SMS-ova ili alternativnu aplikaciju za pregled SMS-ova?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

tomas.hokenberi, nije instalirao nikakvu dodatnu aplikaciju za SMS - ima HTC-ov TouchFlo na kom jedino može da vidi nove poruke - arhiva se više ne pravi. Restart nije pomogao.
EDIT: Takođe log više ne čuva pozive... Vrlo čudno! Od 20. juna!
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Riješen problem: ostao mu je otključan telefon i datum se vratio na 2008. godinu.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

PhantomXXL
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2010. 15:54

Post od PhantomXXL »

Jel zna neko mozda da li postoji neki softver za povezivanje telefona sa racunarom ?? ( da mogu da kopiram i obradjujem kontakte na recunaru)

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ako ti ne odgovara sinhronizacija sa outlookom preko ActiveSync, onda mozes da probas Jeyo Mobile companion. ima jos puno drugih, pa ako se ne pojavi jos neko sa predlogom,konsultuj Google, svasta ce ti reci.

Pusher
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 02. Apr 2006. 10:48

Post od Pusher »

Da li neko zna gde mogu da kupim bateriju olovcicu ili novu masku za HTC TD?
Takodje kako se updateuje ovaj telefon?
Hvala puno

Liberte
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 11. Okt 2010. 13:34

Post od Liberte »

Cao ljudi potrebna mi je pomoc, redovno ubacujem kuvane romove na fontel.

I to izgleda ivako :

1. HardSPL-1.23
2. Diamond_Radio_1.00.25.05.nbh
3. DiamondSecUnlocker
4. Diam_Radio_1.14.25.55.nbh
5. ROMUpdateUtility
6. CustomRUU - ubacim zeljeni rom.

Pre par dana sam na brzinu ubacivao sve, i nisam isao ove korake, vec sam odmah ubacio sam ROM, koji je i ranije bio na tom telefonu ali ubacen sa ovim postupcima. Pre ubacivanja roma (zadnji put), sam izbrisao sve sa njega preko racunara, brisao sam i fajlove sa porticije gde je sam win moble, ali nisam dirao taj folder, vec win msn, skype...
E sad, prvo kada sam instalirao rom, treba mu mnogo vremena da se aktivira, cak i 2 minuta, i cekam....cekam... onda kada mi kaze da kalibrisem ekran ja to odradim on kaze "complite" i resetuje se ponovo... i tako par puta... kada konacno ga pokrenem, on se zabaguje... ekran i dugmici ne reaguju nikako. Ja uzmem resetujem ga, on izbrise sva podesavanja kao da sam mu rekao da se vrati na fabricka podesavanja. Onda sam jedva ubacio drygu "radio" i sasvim levi ROM, i radio je ok, jutros vidim nesto zabagovao, iskljucim ga i ukljucim... on opet resetovao sve na fabricko.... sta da radim... ? :o

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

evo ovako.HARD SPL verzija je dobra.Znaci HARD SPL jednom isntaliras i vise ne moras nikada.Diamond Radio ne treba da menjas.To se jednom instalira i nikad vise.Radio rom se instalira ako imas problem sa prijemom signala sa GSM mreze,te problemima sa 2G,3G,Video pozivima,HSPDA,UMTS itd itd tid.Posto 99% ljudi nema taj problem,radio ni ne treba da se menja.Custom ROM update/Custom RUU ti dolazi uz svaki ROM.

Sledece,tvoj opisani problem je problem do doticnog ROM-a.Treba da prebacis u HARD SPL rezim sa olovcicom.Kad ti se pojave 4 boje (Crvena,plava,bela,zuta...),spoj telefon na PC.Onda pokreni Custom RUU i kreni instalaciju ROM-a ponovo ! (skini neki drugi custom ROM,inace ce se problemi ponoviti) POZ

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Post od Roda92 »

Ljud imam jedno pitanje.

Imam vec par meseci htc touch diamond, i na njemu je win 6.1. I sada dosadio li mi je kako mi izgleda rom, posto sam video na youtubu da postoje i drugaciji izgledi samog roma (npr. kod sata ima i vremenska prognoza) i sada me zanima da li bih ja morao da menjam ceo rom, a to ne bih zeleo da cackam posto sam video da je komplikovano ili mogu da nadjem negde neke theme?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

To sto si video je najverovatnije Sense 2.1 ili 2.5 za Windows Mobile i moras da promenis ROM da bi tako nesto dobio. Velika mana je to sto zahteva puno RAMa (narocito 2.1), a Diamond ga bas nema na pretek. Druga varijanta ti je neki od alternativnih GUI resenja, tipa SPB shell, ali ne znam da li ona imaju izgled koji ti se dopada, a ne znam ni koliko memorije uzimaju.
Meni je odgovarao jedan od ROMova od chefa Yozgat sa XDA koji vozi WM 6.1 i Sense 2.1. Ti bi morao da probas da li ti odgovara jer razliciti ljudi drze razlicite tabove na homescreenu, a od njih zavisi kolicina zauzete memorije.

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Post od Roda92 »

hvala na brzom odgovoru.

znaci mora da se menja rom, ok to ne zelim da cackam, video sam da je sjebano.

pozz

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Moj drug je kupio ovaj telefon u Nemackoj i tel je na nemackom jeziku pa ne zna kako moze da namesti da bude na engleskom?Da li moze da se menja jezik i kako to ide?
Note IV N9100 dual

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

Ubaci nov software sa engleskim govornim podrucjem i resena stvar. Nije to nista komplikovano. Ne moze se menjati jezik! 8)
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Esseker, da li se taj novi sw sa engleskim jezikom mogu sam da ubacim ili moram da nosim telefon u servis pa da mi oni to urade? Ako mogu sam zamolio bih te za neko objasnjenje kako to ide.Ovo mi je potrebno jer drug ima ovaj tel,a ne zna nemacki jezik
Note IV N9100 dual

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Re: HTC Touch Diamond

Post od Esseker »

Mozes i sam...nije problem,javi se na PP i objasnicu ti. 8)
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: HTC Touch Diamond

Post od toda81 »

Esseker, oket, bilo bi super kada bih uspeo drugu da pomognem da sredi taj tel da bude windows na engleskom da bi mogao da ga proda jer je trenutno na nemackom
Note IV N9100 dual

romke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 17. Jan 2013. 13:09
:: sonyericsso mini x10

Re: HTC Touch Diamond

Post od romke »

moze li mi neko reci kako se menja jezik na htc touch diamond?

majstor
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 13. Jun 2013. 11:13
:: HTC Touch Diamond
:: NOKIA X3

Re: HTC Touch Diamond

Post od majstor »

Treba mi pomoc imam problem sa slanjem i primanjem MMS poruka pa dal mi moze ko pomoc

Odgovori