HTC One V

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

Hvala :) Malo sam se igrao pa sam provalio da signal gubi kada se drzi desnom rukom u predelu "brade" ali ne i kada se drzi levom. :lol: U toku razgovora nemam nikakvih problema jer telefon tada drzim za gornju polovinu, kao i vecina predpostavljam. Sem toga, veoma sam zadovoljan telefonom. Ono za sta meni treba, telefon radi odlicno. Jedino me Skype za*ebava, ali to nije do telefona nego do aplikacije. Pise da jos navodno nije podrzan One V ali Viber mi sa sada zavrsava posao. Za kolicinu novca koju sam dao za njega preko paketa, mislim da nema boljeg izbora. Sense 4 i ICS su vrh. Sve radi glatko.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC One V

Post od iLuka »

cuveno pitanje - kada se ukljuci mobile network, i stavi sat sa prognozom, aktivira animation on full screen, da li kada se ukljuci, i pomeri onaj krug, pokaze animaciju vremena? oblaci, kisa, onaj brisac preko ekrana itd? nadam se da si shvatio na sta mislim... :wink:

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

active lock screen? http://www.youtube.com/watch?v=-OjreVMQ_d4

nema nazalost, i ja sam se nadao da ima ali nema. mada kapiram da posle nekog vremena i da imas to prestanes da primecujes... da napisem sad jos par utisaka.
Nema animirani sat na home screen-u, kao sto je imao jos prvi Desire. nema ni animaciju vremenske prognoze na HS kada ga otkljucas ali ni malo mi to ne smeta. Sense 4 je veoma ispeglan i elegantan. Screen rotation je lepo odradjen. Messages aplikacija je super. Text prediction mi radi na srpskom i engleskom u isto vreme. Kamera je po danu odlicna, po slabom osvetljenju je losa i sa blicem. Radi vrlo brzo, skoro trenutno. Mozes da snimas i slow motion video. Slusalice koje se dobijaju su za mene lose jer mi ne stoje lepo u usima pa cu morati da kupim druge. Nekom bi mozda odgovarale. Ekran je fantastican, time sam bas odusevljen. Gledao sam i poredjenje sa Desire HD i ovaj display je primetno bolji. Baterija drzi dobro. Drndao sam ga juce i ekran je radio ukupno 4h a baterija je izdrzala oko 20h. Da sam se igrao tako sa One X bio bi mrtav posle 7-8h max, mozda i manje. To mi je vrlo bitno da ne moram da razmisljam da li ce mi telefon izdrzati do uvece ako nisam kuci. Live wallpapers rade ali kroz aplikacije sa marketa........

edit: evo sad sam ponovo pogledao sta si me pitao na nekom predhodnom postu. znaci jedina weather animacija je kad direktno udjes u aplikaciju pa onda ima brisac, kapljice i ostalo, inace nigde ne prikazuje animirano vreme.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: HTC One V

Post od kopitaneskita »

skresali su sense skroz nepotrebno kod ovog modela. sasvim je dovoljno jak da radi sa full sensom.

i upravo zbog takvih gluposti model star preko godinu dana (desire s) i dalje drži skoro približnu cenu ovog, što je totalna nebuloza.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: HTC One V

Post od Chobby88 »

S tim procesorom i memorijom tesko da bi sense radio bez greske,bilo bi choppy skrolovanje,a to se nikom ne svida,kod mene na sensationu zna nekad da laguje iako je hardverski dosta jaci od one v.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: HTC One V

Post od kopitaneskita »

zato što je kod tebe sense 3.0, a to je najzahtevniji sense. 3.5/3.6 i 4.0 su mnogo manje zahtevni po pitanju resursa. zato sam uveren da bi bez većih problema radio sa full 4.0 sensom, pogotovo na ics-u.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: HTC One V

Post od Chobby88 »

Kod mene je sense 4 custom rom:)I provereno mogu da kazem da na senzaciji bolje radi sense 3.6 od 4.0,probao sam skoro sve romove sa xda.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC One V

Post od iLuka »

Ne mogu da verujem sta su uradili... Sad iz principa ne bih uzeo taj model... :uhuh: :uhuh: :dry:

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

Luca mislim da su te aminacija najmanje vazna stvar koju treba gledati. Sense 4 i bez toga izgleda mnogo lepo, pogotovo na slcd2 ekranu. Isprobao sam i Skype, voice call radi super. Problem je bio sto sam cekirao da moze da koristi zadnju kameru a to je u eksperimentalnoj fazi i zato je bagovao. Verujem da su Sense 4 sa razlogom skresali, meni ne smeta. Bitno mi je da radi glatko.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC One V

Post od iLuka »

sve je to istina ali takodje je istina da ako je nesto najmanje vazna stvar i nije nesto zahtevna, zasto su onda TO izbacili... sta god bilo u pitanju... ne vidim ni jedan razlog za to skresanje sensa 4 na one v... glupost...
inace, mislio sam konkretno na sat sa prognozom koju prikazuje na ekranu, ne na lock screen.. al ok, shvatio sam da nema ni to...

naravno, telefon je vrh, meni je malo krhko delovao ali to je, verujem, stvar ukusa... :wink:

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

Verovatno i da bi se bolje prodavali skuplji modeli, ko zna...
Unibody kuciste stvarno nema mane. Nema sta da se pomera. E sad, nije taj aluminijum pola cm debeo pa da ne moze da se osteti. Posle wildfire-a na kome je 1mm "zvakao" poklopac kada se pritisne, meni ovaj telefon deluje vrhunski. Ne bih sad da pricam da nema boljeg jer ima, ali za pare koje moze da se uzme mislim da je best buy.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: HTC One V

Post od kopitaneskita »

http://www.youtube.com/watch?v=Fct6zC_07ao

jednostavno nedopustivo za telefon od 250evra.

zapravo nedopustivo za bilo kakav mobitel.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One V

Post od sugarcoated_ass »

kopitaneskita, tako je isto bilo i za Sensation pa se kod mene to ne desava ili je toliko neprimetno da uopste ne smeta u radu. To je izgleda standard da kad ne nekom telefonu ne mogu da nadju drugu manu obavezno mora da ima deathgrip! :dry:

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

Imam problem koji traje jos od wildfire-a. Naime kad je telefon u sleep modu i wifi i mobile data mi se iskljuce posle nekog vremena, pogotovo tokom noci. Cim upalim telefon ponovo se ukljuce. Propustam voip pozive zbog toga i ide mi na nerve. :x Nemam nikakve task menadzere ni battery save-ere. U podesavanjima mi stoji da se wifi ne iskljucuje kada je telefon u sleep modu ali dzabe.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: HTC One V

Post od skar »

postoji li varijanta da se normalno fokusira,tipa hocu macro mod...
ovo speed shot mi uopste nije dobro,fokusira brzo tako da iskreno ni ne znam kad da skljocnem..po meni debilnost koja kvari kvalitet slike samo radi brzine!

dattila
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 17. Sep 2011. 16:54

Re: HTC One V

Post od dattila »

Po nekim najavama uskoro bi trebalo da dobijemo update na 4.1 Jelly Bean :D .

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

@scar postoji, ako mislis na "klik na ekran"? radi makro super. Nego reci ti meni jel znas kako da resim moj problem ili je to kod svih androida tako?

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Re: HTC One V

Post od Resničanin »

Poz svima, evo od skoro sam opet uzeo jos jedan HTC, posle Tattoo-a presao sam na One V i utisak je da je ovo super telefon za super pare :) inace, platio sam ga preko Vipa za tarifu Pospaid 325 14.990 RSD :D mislio sam da odmah cim kupim ovaj teefon da ga prodam i uzmem na slican nacin neki Arc S koji je svezijeg datuma izasao iz prodavnice, medjutim ipak mislim da cu ostati na ovom telefonu, kupio sam mu silikonsku oblogu, foliju za ekran i memorijsku od 16GB class 10 u winwin-u i sada gledam da ga malo popunim sa igricama i aplikacijama :wink:

medjutim kako sam primetio, ni ovaj telefon nije sjajan, jer eto licno sam proverio i ovaj problem sa signalom mreze i wifi-em i istina je za ovo, ali racunam da nema nekih problema za neke smetnje u radu ovih funkcija 8) malo baguju one besplatne reklame u programima, ponekad se gube, a zasada vidim da od stvari koje sam instalirao sa play-a baguje chrome, tako sto zamaskira tastaturu sa pozadinom i antutu benchmark nece da mi odradi full test od kako sam ubacio memorijsku u njega :blinky:

Quadrant Benchmark kaze da ima oko 2025 poena, s tim sto nisam ulazio u task killer da iskljucim aplikacije, sa slusanjem muzike na slusalicama, sve u svemu iznad HTC Desire HD-a, ja zadovoljan telefonom, toplo ga preporucujem :wink:
KISS ME I AM 93

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: HTC One V

Post od skar »

noviandroidas napisao:@scar postoji, ako mislis na "klik na ekran"? radi makro super. Nego reci ti meni jel znas kako da resim moj problem ili je to kod svih androida tako?
mislim da nemam resenje nisam ljubitelj androida,iskreno ovaj koristim jer sam ga uzeo u vip za male pare,
inace da sam Ja birao uzeo bi lumiu 800,al dobro poprilicno sam zadovoljan i sa ovim za sad
sa senheiserozovim sluskama,zvuk je pristojan,znaci dobar,mnogo bolji nego kod starijih htc modela,
sad jos ceprkam mozda i prezivi mesec dana kod mene,ako se dobro pokaze,za sad vek baterije veliko iznenadjenje!

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Re: HTC One V

Post od Resničanin »

kad smo vec kod jacine zvuka kod slusalica, bas je bombastican :D

inace, danas mi se prvi put sam od sebe restartovao kada sam ga prikacio na usb da prebacim nesto na njega 2 puta :ohmy: treci put se startovao kako treba. a i takodje, kada instaliram neke gameloft igrice koje sam skinuo sa torenta sve koje instaliram, rade normalno do 2 minuta posle pokretanja, i posle mi samo izbaci poruku da je igra prestala da funkcionise :uhuh: zbog cega to on tako uradi? :smutny:
KISS ME I AM 93

Odgovori