HTC Desire HD

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Dream Weaver, pa to je valjda neka provjera teksta ali i kad se iskljuci u opcijama i dalje se pojavljuje dok sa starom verzijom softvera kad se iskljuce u opcijama nema te crvene linije ispod teksta.

djolisima
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 02. Jun 2011. 15:48

Post od djolisima »

zamenili su mi mesta na tastaturi tasteri Y i Z da li neko zna kako da ih vratim u prvobitno stanje tj da mi Y bude gore a Z dole levo?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

pa izaberi US tastaturu u settings/ keyboar/ android keyboard/ input languages .

djolisima
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 02. Jun 2011. 15:48

Post od djolisima »

ne postoji ta opcija vec gledao.... uopste mi ne da nigde da izaberem english US ... kao da je presao na srpsku tastaturu sam od sebe... jel imao neko slicno iskustvo?

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

jel koristi neko neki rom sa sense 3.0? jel zna neko za neki stabilni i proveren i da ima 3.0sence??? pozzz

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

bezbi, koristim RCMix3D KINGDOM http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1074191

Sad treba da fleshujem 1.5 verziju (trenutno koristim 1.3) .
Rom je dobar tj. dosta stabilan mada mi se desava s vremena na vreme da se restartuje :wacko:

Probaj i ovaj [ROM] TRUE SENSE 3.0 - i00 ROM 5.5 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1045450 . Ja sam koristio 5.3 verziju i bio sam zadovoljan. Posle ovog roma presao sam na RCMix3D
and justice for all...

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

a zasto ja ne mogu apdejtovati moj desire hd na 2.3.3?

telefon je sa telenora i trenutno je 2.2.1 softver i kada idem na update, kaze mi da nema apdejta za moj uredjaj????

EDIT:
sredio sam update, jutros je prihvatio update.....

imam jedno pitanje, recimo kada instaliram spb shell3d i postavim ga kao launcher on radi, ali kada kasnije izabarem neki drugi launcher onda je spb shell izgubi, ne prikazuje ga kada pritisnem home button, a u instaliranim aplikacijama ga vidim.....pokusao sam i reinstall ali i dalje ista stvar...da li mogu na drugi nacin da ga postavim?

i jos jedno pitanje, jel moguce i ako jeste, kako rutovati Desire hd sa zvanicnim 2.3.3?

Izmenila Ninolina:: Nemoj pisati poruke jednu za drugom već koristi opciju Izmeni... Pročitaj pravila Foruma...

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

nemanjale, instaliras i home switcher for frojo i u njim mozes da menjas koji ces launcher. e pazi sad kada to uradis odnosno aktiviras novi launcher u tom programu, idi na home dugme i stikliraj set default (ponudice ti, meni nudi opciju) i onda izaberes koji ces launcer da ti bude glavni. svaki sledeci put kada pritisnes home kucicu ono ce ti otvoriti home stranu predhodno izabranog launcera. e sad ako hoces da ti neki drugi launcer bude glavni tj,kada pritisnes home da ti izbaci neki drugi na ekan, onda moras da udjes u preddhodno instalirani program home switcher i na dnu ekrana imas "clear default". time brises opciju da ti neki launcer bude glavni, i onda si na pocetku-stisnes home dugme i onda izaberes koji ces glavni da ti bude. ako nisam bio jasan ti mi reci ja cu pokusati ovo sa skratim da bude jasnije :D
sto se tice rotovanja znam sigurno da moze, ali ne treba se smarati sa tim treba odneti telefon u neki servis da ti ga rotuju kao sto cu ja, da se nebi mucio i rizikovao. posle je lako menjati romove a i ne verujem da je to nesto skupo.

e a sada ja imam neko pitanje, jel jednom kada se rotuje telefon moze da se ubacuje bilo koji rom ili mora u nekim slucajevima i radio npr.da se menja???


Dream Weaver, jel ti problem da kada instaliras taj 1.5, (vidim da si preskocio i 1.4 ) da mi napises koje bagove imas na telefonu ako ih ima uopste. kako radi 3.0 na dhd jel koci kakvi su utisci? hvala
ako neko koristi neki drugi rom sa sence 3.0 neka kaze koji koristi, iskustva i bagove
Poslednja izmena od bezbi u Sre, 15. Jun 2011. 15:19, izmenjeno 3 puta ukupno.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

bezbi, hvala na objasnjenju, procitao sam negde da bi mi sbpshell radio moram rutovati telefon a to ce kod kod mene biti malo komplikovano jer mi je tel sa telenora pa mi prilikom rutovanja se spominja neka Gold kartica, a meni to nije poznato tako da sam odustao za sada od rutovanja, osim ako bi mi neko napisao detaljno upustvo sa ovom gold karticom :|

Android version 2.3.3
Software number 2.36.405.8 - e sada valjda treba da se spusti na 1.32.xxx.x i zbog toga je potrebna ta gold card jer je tel sa telenora....pozz
SGS2, iPhone 4 32GB

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

nemanjale, mislim da ne moras da rotujes ja sam pokretao taj launcer sa mojim dhd a isto je sa telenora. ja sam skinuo krekovanu verziju sa filestuba i radio mi je super mada sam ga odmah izbrisao zato sto koristim launcher pro. ma kazem ti ja najbolje odneses kod nekog u servis telefona i odradi ti to i nemas vise problem sa rotovanjem. ne verujem da kosta ispod 2000din ali oni ti stave rom a posle samo ti stavljas onaj koji zelis. ne vredi to cimanje tih para i ja sam pokusao da rotujem ali bilo mi bas komplikovano i odustao sam, treba pola dana da se sve odradi. ja imam na fejsu za prijatelja nekog sto ima servis u knezu, on dari rotovanje, pa mi pusti tvoj mejl a ja cu ti poslati link ka njim.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

bezbi, hvala druze ali nemam namere da placam za to :)
Rutovao sam do sada HD2 i ubacivao 100 razlicitih romova :) , takodje i X10, kao i galaxy s,tako da stvarno ne zelim da placam za to, ali me muci malo ovaj DHD, dok se malo bolje upoznamo :D

EDIT I:
odradio sam downgrade i root, napokon :wink:

e sada sledi S-OFF i Radio S-OFF, procitao sam da Radio S-off omogucava da se flesuje Radio ROM, a meni je telefon sa Telenora, pa ne znam dali smem tako da odradim ili bi mi bila neophodna Gold kartica?

EDIT II:
Sredio sam sve uz pomoc najboljeg prijatelja - Google-a :lol:

i instalirao ovaj rom http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1074191 . za sada mi super radi, ali ako neko zna neki jos bolji sa Sensom 3.0 neka preporuci :wink: pozz

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati postove jedan za drugim.. Koristi opciju Izmeni..


e sada me interesuje jos nesto.....ja sam samo ubacio Rom na kartici i njega instalirao, a recimo nisam menjao Radio, ostao mi je fabricki, Baseband mi je 12.28b.60.140eU_26.03.02.26_M, i Kernel nisam ubacio i zato mi sada u informacijama pise Kernel version - Unavailable, a isto pise i za WiFi i Bluetooth address. Jel treba jos sta dodati? jer sam ja znaci samo Rom RCMixHD KINGDOM v1.5 instalirao sa sd card i nista vise...vidim da neki koriste radio Radio_12.54.60.25_26.09.04.11_M2

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

nemanjale, vazi i svaka cast za root :wink: e pa i ja sam postavio piranje gore za rom sa sense 3.0 predlozlili su mi kingdom. odkud nisi instalirao v1.6 kada je vec izasla? e posto ja tebi ne mogu da pomognem sa odgovorima nadam se da ti meni mozes. aj napisi nekoliko reci kako radi taj kingdom da li je stabilniji od fabrickog2.3.3 posto meni ovaj nema ni jedan jedini bag. da li postoje neke promene u brzini tel, kameri, zvuku, ekranu itd...
hvala 8)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

nemanjale, svaka cast na rutovanju!
Radio_12.54.60.25_26.09.04.11_M2 je preporuce od strane kreatora ROMa koji si instalirao i preporucljivo je da njega flesjues i odgovarajuci RIL (poslao sam ti link i za jedno i za drugo na pp)
Radio flesujs preko adb tj. reko fastboot-a dok RIL flesujs kao i rom preko CWR.
Koliko sam citao smes da uradis S-off i ako ti je fon na telenoru ali rpoveri na xda. Evo ti link gde imas sve i svasta za DHDa http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1079108


bezbi, Ok je je ROM desi se da malo zabague (starije verzije su imale problem sa vidzetima i preciznoscu ekrana (desavalo mi se da pritisnem jednu stav na ekranu a da otvrri drugu susednu) jer je ovaj 3.0 rom na osnovu roma iz senzacije (mislim) gde je drugacija rez. ekrana).
Najveca zamerka mi je, mada nisam siguran da li je do roma ali to mi se nije desavalo na drugim romovma, sto mi sa vremena na vreme fon izgubi mrezu i desava mi se da nece da posalje iz prvog poruku (verovatno sa tim gubljenjem mreze). Felsovao sam odgovarajuci radio i RIL za RCMixHD KINGDOM rom. tako da cu mozda zbog toga menjati ROM.

Sto se tice kernela ide uz ROM tj sastavni je deo ROMa ali mozes uz RCMixHD KINGDOM da flesujs i druge kernele koji su kompatiblni (Lee-ov, MDJ-ov i verovatno i Apache-ov kernel). Iscitaj teme na xda.

nemanjale, ni meni ne pise koja je ver kernela ali nije to problem. koliko vidim u temi kreator ROMa je napisao kod verzije 1.2 ROMa da je stavio M-deejay kernel v22 added (MDJ) tako da :wink:
and justice for all...

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

jel zna neko da li moze da se kupi maska (mada je vise kuciste) za desireHD. ispao mi je mnogo mnogo puta, sve radi savrseno, samo sto izgleda kao da je preziveo rat.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

jel moguce igrati Galaxy on Fire 2 na DHD sa normalnom grafikom? jer je igrica za Tegru....ja sam je instalirao ali mi je grafika crno-bela.
SGS2, iPhone 4 32GB

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

nemanjale, pa kako moze da je igras ako je za tegru . :uhuh:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

nemanjale, Probaj da igraš pomoću chainfire 3D aplikacije, tako sam ja odigrao Samurai Vengance 2.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

lesa0208, pa eto vidis moze :P grafika je strava, perfektna, ali je protreban jedan programcic :wink: , zbog tog programa sam i postavio pitanje ovde ali ubrzo sam naso program koji se zove Chainfire3d i skida se sa marketa, zatim se skinu odgovarajuci plug-in-ovi za njega i sve radi savrseno :D

mnogo su dobre ove tegra igrice...
SGS2, iPhone 4 32GB

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

nemanjale, nije mi padalo na pamet to sa tim patchom posto se nisam nesto ni inforimisao za njega, al eto covek gresi . :P

nikola jag
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 24. Jun 2011. 15:09

Post od nikola jag »

Jel moze mala pomoc, kome nije tesko, nemogu da uradim root na Desire HD 2.3..3. Telenor, sve sam zivo pokusao sa XDA, ako ima neko nekio uputstvo na srpskom neka posalje! Hvala unapred!!!
Na HTC Desire sam znao da uradim Root i s-off, i ubacivanje raznih roomova ali za DHD nemogu da uspem!?!?!?

Odgovori