HTC Sensation

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »


Zemun79
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 15. Sep 2006. 09:34
Lokacija: Zemun - Serbia

Post od Zemun79 »

Miša napisao:U Telenorovom mesečnom informatoru Kontakt, sam pročitao da ovaj telefon ima i srpski meni, pa me interesuje da li je to tačno i koji još HTC telefoni imaju u sebi srpski, ako uopšte imaju! Od Android Os- znam da ga podržava Samsung Galaxy, jer sam taj telefon imao!

Ja koliko znam nijedan HTC nema srpski meni, ali imaš odličnu besplatnu aplikaciju na marketu, morelocale2 se zove, instaliraš je i onda kad odeš u podešavanja telefona, imaš proširenu listu zemalja, tj. jezika. Izabereš srpski i praktično kompletan softver ti se prebacuje na izabrani jezik.

Evo i link:

https://market.android.com/details?id=j ... rch_result

P.S. Ovo nije program samo za Sensation, mislim da radi na većini androida.
...Samsung Galaxy S2...

Miša
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 06. Jul 2010. 08:58

Post od Miša »

Zemun 79 - hvala ti na odgovoru, pisao sam i Telenoru, ali od njih još nije stigao nikakav odgovor. Znao sam da ni jedan HTC- nema srpski meni pa mi je zato to bilo i čudno što sam pročitao u njihovom časopisu! :wink:

bgexplorer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 22:23

Post od bgexplorer »

Moj htc desire hd ima srpski meni koji je stigao sa zvaničnim update-om na 2.3
Na htc sensation-u ima isto 100%

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

Miša napisao:...pisao sam i Telenoru, ali od njih još nije stigao nikakav odgovor. Znao sam da ni jedan HTC- nema srpski meni pa mi je zato to bilo i čudno što sam pročitao u njihovom časopisu! :wink:
Ja sam u telenoru uzeo fon pre 3 dana, tako da ga imaju sigurno. Takodje mogu da potvrdim da ima srpski jezik (meni), samo ga izaberes u podesavanjima.

Miša
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 06. Jul 2010. 08:58

Post od Miša »

Drugari hvala na iscrpnim odgovorima, bilo mi je bitno da saznam da i to postoji. Trenutno već par meseci koristim Nokiu N8, zadovoljan sam sa njom, ali volim da ih menjam, pa sam zato i razmišljao da mi budući telefon bude neki od HTC, nisam vezan za marku, ali sam sa engleskim slab, pa bi bilo šteta imati dobar telefon a ne znati ga do kraja iskoristiti. Mada ikonice uglavnom sve govore! :D :wink:

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

@ nikola987
znaci da su ga onda u Telenoru dobili u zadnjih par dana...xtra...ulepsao si mi dan... :o nego reci mi jel mozes da napises iskustva neka i zamerke ako ih imas...jeste da kazes da si ga uzeo pre neki dan ali ta neka prva iskustva, trajanje baterije i tako to... hvala unapred

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

Bateriji treba 2-3 ciklusa da se normalizuje, tj da prestane da se greje ko luda pri punjenju i da traje duze. Trajala mi je najvise 10ak sati, medjutim sad sam insalirao JuiceDefender koji kontrolise svasta nesto na fonu kad je zakljucan pa mi radi oko 2 dana (pod tim podrazumevam, punim danas pa sledeci put punim sutra :D ).

Za sad nemam ni jedan problem, a proveravao sam sve moguce i od onog death gripa jedino mi mreza padne za jednu crtu, dok wifi ostaje uvek isti sta god radio (gledao sam klipove po yt i imitirao sve pokrete koji njima ugase wifi i meni nista).

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

e hvala na informacijama....a ta prica oko death gripa, ja definitivno mislim da je naduvana skroz...ja se nadam da cu i ja tokom sledece nedelje da uznem Sensation pa i ja da javim utiske... :D

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

Ovaj telefon iz nekog razloga nije zakljucan (u mrezi) ni u VIPu ni u Telenoru.. Jel to neka njihova nova politika ili je ovaj telefon izuzetak?

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

nikola987, ni prva serija Desire HD nije bila zakljucana (govorim o Telenoru), kasnije su bile.

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

Dakle Sensation je izuzetak :)

A jel zna neko jel to znaci da naredni update-i za Sensation nece kasniti?

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Za sve koji imaju HTC Sensation, na teritoriji Evrope je pušten OTA Update na Android verziju 2.3.4.

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

daaaa...evo i ja da se pohvalim..juce sam postao ponosni vlasnik Sensationa...i da danas sam odmah uradio update na 2.3.4 i sad krece divljanje sa aplikacijama...posto mi je ovo prvi android, pa mi je sve interesantno.... nego jel ima neko resenje za navigaciju iGO ili neku drugu da radi u punoj rezoluciji....ja instalirao iGO, ali ima ''prazan hod'' sa strane i dole...valjda ce skoro da izbace verziju za ovu rezoluciju

EDITED:
e jel uspeo neko na Sensationu da instalira Google Earth...uopste ga sensation ne vidi na marketu, a kad sam nasao apk fajl, instaliram ga i onda pise LOADING... i to traje i traje....citao sam nesto na netu da je google povukao earth za android 2.3.3mada je evo sad vec 2.3.4 i dalje nece da se pokrene Earth... inace telefon evo vec gnjavim par dana, i mogu samo reci da sam prezadovoljan, jos mu ni jednu manu nisam nasao....

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

poslao sam ti pp pa procesljaj :D

a za navigaciju koristi ndrive 11 dok ne izadje igo koji podrzava qHD rezoluciju.

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

e provalio sam navigaciju koja radi u full rezoluciji na Sensation-u rec je o Copilot Test, ima i besplatne mape za srbiju sa POI tackama, sve se skine kroz samu instalaciju ste-by-step videcemo kakva je u voznji, za sada ok izgleda

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

Elem, naisao sam na jedan problem.... prestao je da mi radi Mobile Network iliti 3g/hsdpa kako vec ko zove.... naime uopste ne mogu da ga upalim, niti mi se pojavljuje ona mala ikonica obicno sa E ili 3G sa onim strelicama gore i dole, kad idem u APN setting tamo je sve OK,stoji telenor internet... to je pocelo da mi se desava danas, e sad sinoc sam instalirao neki Switch Pro widget, koji sluzi za paljenje konekcija (wifi/hsdpa/bluetooth/gps) i naravno widget nije radio jedino sa Mobile Internet pa sam ga uninstalirao, i danas, provalim da mi ne radi taj internet, probao sam i back up settinga, jel sam imao back up, ali nije pomoglo... zna mozda neko resenje, a da ne radim hard reset??? hvala unapred

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Ne bih da se pravim pametan ali proveri APN podesavanja jos jednom. On/off APN widgeti rade tako sto da bi iskljucio APN on promeni neku stavku u podesavanju APNa (nisam siguran koju). :)

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

jeste u pravu si...sad sam malo iyguglai nasao podesavanja ya telenor, ladno mi je iymenio, ova dva parametra

Authentication: CHAP
APN type: default

tacnije ovaj prvi je iybrisao, a kod drugog je na default stavio yagrade i to je to...sad radi.... hvala jos jednom..pozdrav

EDIT:
jel se desavalo nekom da, kad se malo duze zezate telefonom, ili koliko mi se cini kad instaliram neke aplikacije, i kada se vratim na home screen, pojhavi se ona HTC bela pozadina, i onda onaj mali prozorcic LOADING, i tek za otprilike 5-6 sekundi podigne pravi home screen sa ikonicama i widgetima...mislio sam da ovo ima veze sa Live Wallpaperom, ali sad sam stavio obican i ista stvar...u principu nema pravila, koliko se cesto ovo desava...???

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

Meni samo kada instaliram novu aplikaciju, i prilikom sinhronizacije (u opcijama pogasi sve sinhronizacije koje ti ne trebaju, a ostale stavi da se redje updaetuju).

Odgovori