HTC Magic

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

Post od dekimaks »

@mkvb ako si uzeo htc i hoces da ostanes na 1.5,onda ga bolje prodaj i kupi neku nokiu,jer ti i ona zavrsava posao.Kad si insatalirao romove ili rutovao fon VRLO je bitno da znas sta radis i nema sanse da nesto zeznes.Da bi koristio neki novi ROM(kao sto ima HERO)moras da u telefon stavis sledece stvari:
1.SPL 1.76.xx.(tvoj je sad mislim 1.33.xx)
2.Radio 6.35.xx.xx(tvoj je mislim 3.22)
3.Recovery-RA-HERO v1.6.2(Ja tu koristim)
Kad to uradis onda mozes da se igras sa telefonom i da stavljas najnovije ROM-ove,veoma je jednostavno i proces traje 10-ak minuta.I sve radis iz recovery-ja,i ako ti se desi to da nece da podigne neki rom i da ti stalno restartuje,udjes u recovery WIPE,pa FLASH neki novi ROM...
I jos jedan savet NEMOJ da trazis ROM-ove preko marketa,a ovi su pravljeni za HTC Magic i ponasaju se kao HTC HERO ili daleko skuplji DESIRE...
Guglaj XDA pa potrazi malo i ne zuri,ne radi nista unapred ako ne razumes sta radis
Ako treba neka pomoc tu sam :)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Deki druze, hvala u svakom slucaju na odgovoru, ja vrlo dobro znam koji telefon meni vrsi posao i sta ocekujem od telefona.
I vrlo dobro znam sta imam trenutno u telefonu.

1. SPL 1.76.0009
2. Radio 6.35.08.29
3. Recovery-RA-hero-v1.6.2

Mozda nisi primetio ali pre ovog telefona sam imao Tatoo koga sam isto tako rootovao i izmenjao dosta romova, cim sam uzeo magic nedelju dana sam samo menjao romove i isprobavao razne varijante. Jedina greska mi je bila sto sam skinuo recovery sa ROM Managerom koji je malo zeznuo stvar.
Prvi moj telefon sa OSom je bila N6630 koju sam sam flesovao, svaki fon posle njega je bio sa OSom i ni jedan nije ostao na default-u! Tako da hvala sto brines ali vrlo dobro znam sta radim, a i na xda ram registrovan jos poodavno, kao i na ovom forumu...

HTC naravno da necu da prodajem, Nokije sam prevazisao...
HOX Titanium gray

dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

Post od dekimaks »

Pa matori sto se plasis kad znas kako se radi,nisam mislio nista lose kad sam rekao za nokiu,mislim samo da htc zasluzuje mnogo vise nego os 1.5.Za mene je trenutno favorit 2.1 Smoki i RCMix,OC ROM-ovi dosta brzi i stabilni i sto je najvaznije za razliku od tattoo-a ,radi im sve i BT i kamera....

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Meni Smoki iz nekog razloga samo pravi probleme. Juce sam probao da ga stavim i cak nisam ni uspeo, jednostavno nece da se butuje a ispostovao sam proceduru. Pre toga mi nije radila kamera i nije imao zvuk, posle je gubio mrezu, prekidao mi je razgovor na svaki minut... Mnogo fikseva ima i ne uliva mi poverenje. CM mi se svidja ali kako vidim moram da downgrade-ujem radio i SPL da bih mogao da ga instaliram, ovako nece...

EDIT:
Hehe, da se pohvalim, nisam dugo izdrzao
Radio i SPL su downgrade-ovani i stavljen je ponovo Froyo 2.2 CM! Zakon je!
HOX Titanium gray

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Smoki kad ubacis,podobavezno je da ubacis i mali fajl koji se zove gsm fix,to je zbog mreze,to sto ne mozes da bootujes samo moze da bude da imas stari radio ili spl,a moguce je da je i zbog nekog recovery.Pojedii recovery su tako sugavi da cak i kad udjes u recovery on zabaguje ili te izbaci.Znaci prva strana se jest da je duga,ali izcita do kraja i sve ce da radi bez problema.Dok sam imao magic,koristio sam 075 i 076 verziju,kasnije sam video da je izasla i 077 verzja smokia.Sve su radile bez i jednog problema kod mene.

dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

Post od dekimaks »

Isto slazem se sa @majkon80,meni smoki radi bez ikakvih problema i stabilan je,najvaznije od svega SVE RADI,jer ne bi imao neki rom u telefonu a da mi kamera ne radi ...
@mkvb probaj da stavis spl 1.76.2007 i radio 6.35.10.18 noviji su od tvog i mozda zbog toga ne mozes da stavis smoki
Slazem se sa @majkon80 u vezi recovery-je meni je isto brljavio i vratio sam se na recovery-RA-Sapphire-v1.6.2 najbolje mi se pokazao

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Imao sam instaliran Smoki, cak sam ga vracao par puta da mu dam jos jednu sansu, ali uvek mi se pojavi neki novi problem, na kraju uopste vide nije ni hteo da se butuje, sa istim radiom , spl i recovery-jem. Mozda je on dobar kao sto kazete ali mi je generalno Cyanogen bolji... U Smokiju mi se jedino vise svidja kamera, u Cyanogenu mi ne radi mms ali mi to i ne smeta.
HOX Titanium gray

rogi991
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 18. Nov 2009. 21:34

Post od rogi991 »

za mene je cyanogen6 rc3 zakon cak mu i baterija dobro drzi obzirom da ga ne ispustam iz ruku... sto se tice spl i radio fajlova najboli program vam je radio switcher za brzu i sigurnu promenu zbog mogucnosti brikovanja...ja koristim stare 3.22.20.17 i 1.33.2010 uz recoveri 1.70H i nema greske nikakve sa njim...cyanogen sljaka kao lud i nikada mi nije zakucao... nema potrebe za ubacivanjem drugih klokovanih kernela jer i sa ovima na 576mhz radi odlicno.... probajte jer meni odlicno radi posao.... sto se tice smokia probao sam zadnji 0.77 sa update om na 0.78 i gsm fix ali mi nije to to... jeste lep ali froyo je lepsi i bolje radi.:))) pozzzZ :P

banedostanic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 31. Avg 2010. 12:16

Post od banedostanic »

Pozdrav ljudi. Imam jedan problem...
Imam HTC Magic (Android 1.5 + Sence UI) i hteo bih da mu instaliram CyanogenMod 6. Uradio sam mu root pomocu onog programcica Universal Androot.
E sad, momak sa ovog foruma mi je lepo objasnio ceo taj postupak da bi dobio CyanogenMod6 i puno mu hvala. Ja resih da uradim to.
ALi postoji jedan problem, pre par nedelja sam cackao Rom Menager i flashovao sam mu ClockworkModRecovery 2.5.0.1....zasto? Iz radoznalosti verovatno...nigde nije pisalo da ne sme :)
Problem je sto sad ne znam kako da mu sad flashujem Recovery-RA-hero-v1.6.2 da bih mogao da nastavim proceduru :? ...verovatno treba prvo da se izbrise ovaj ClockworkModRecovery...ali kako...da li neko zna? Probao sam da iz command promta preko ovog sada ClockworkModRecovery-ja da flashujem Recovery-RA-hero-v1.6.2 ali nece:
C:\android-sdk\tools\fastboot boot Recovery-RA-hero-v1.6.2.img ...Izbaci mi poruku: "remote: not allow.
Inace, mob mi radi normalno, samo sto kada sam hteo da udjem u recovery Mod (Power on + Home), mob poludi, resetuje se 10-ak puta i na kraju udje u taj ClockworkModRecovery, ali odmah potom se zakuca. Moram da izvadim bateriju i normalno upalim mob.
Imate li neki predlog kako da mu uklonim ovaj ClockworkModRecovery? Hvala unapred i pozdrav

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

ClockworkModRecovery ne moze na novi 6.35 radio. Meni je to brikovalo telefon na 2 dana :uhuh:

Da li ti je S-ON ili S-OFF u fastboot-u? Ako je ON ne mozes da koristis fastboot komande, napisao sam ti u pp.

Mozes da ubacis hero recovery na sledeci nacin:
- Iskopiraj Recovery-RA-hero-v1.6.2.img na karticu
- nakaci telefon na USB i obavezno neka bude Applications -> Development -> "USB debugging" cekirano
- otvori cmd (sa putanjom do SDK-a naravno) i kucaj


adb shell
su (na telefonu odobri pristup, ako nece ponovo uradi ROOT sa onom aplikacijom ali izaberi opciju bez superusera i onda ce da ti odobri pristup root-u)
cd /system/bin
flash_image recovery /sdcard/Recovery-RA-hero-v1.6.2.img


To je to, mora da radi
HOX Titanium gray

Nemanja88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 27. Maj 2009. 18:34
Lokacija: NBG

Post od Nemanja88 »

Zamolio bih nekog da, ako mu nije problem, objasni step by step instaliranje novog OS na HTC Magic, i da ujedno ostavi linkove sa potrebnim programima. Meni je upravo "pukao" 1.5 na Magic-u (isto kao i jos jednom kolegi sa foruma), pa sam odradio restart preko home+back+power, i sad je prazan, a kad je vec prazan, stavio bih neki bolji sa Sense UI. A dobro ce doci i ostalima... Unapred hvala!
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!

rogi991
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 18. Nov 2009. 21:34

Post od rogi991 »

izsao je oficalni update za magica na 2.1... Imate uputstva na xda forumu kako da ga ubacite... inace ima i novi radio fajlovi 6.35.16.19 koji imaju mnogo bolju konekciju i kvalitet signala pa su preporucljivi da se ubace...:-)

Nemanja88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 27. Maj 2009. 18:34
Lokacija: NBG

Post od Nemanja88 »

Hvala na odgovoru, ali mene zanima neki od "kuvanih" ROM-ova, tj. poboljsanih u odnosu na fabricke. Da ne dodje do zabune, razumem se u kompove i mobilne telefone (nisam truba za tehniku),ali jednostavno nisam nikada cackao oko Androida, pa ne bih bas da prvog puta upropastim stvar :wink: . Zato me interesuje kako obaviti pripremu, sta sve instalirati, kakvi su to radio fajlovi itd., ali u najkracim crtama. Za ostalo bih se vec snasao, a ako neko ima da ostavi linkove i preporuci neki dobar ROM koji se super pokazao na Magic-u,unapred hvala. Inace, ona "platforma" kod mene je 32A, posto sam primetio da je to bitno...

Hvala jos jednom. Pozdrav!
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!

Nemanja88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 27. Maj 2009. 18:34
Lokacija: NBG

Post od Nemanja88 »

E ovako, odradio sam sve po uputstvima sa xda-developers foruma, instalirao Recovery RA Sapphire 1.7, Radio 6.35.10.18, SPL 1.33, hboot 1.76.2007, obrisao stari Android i dosao do dela kada trebam da prekopiram novi ROM na SD, pa da iz recovery menija instaliram isti. E, eto problema. Podignem recovery menu, ali se on ili crash-uje sam od sebe, pa krene da pali telefon (naravno, ne moze jer nema OS), ili blokira. Jednom sam cak uspeo da klinem na update i da probam da podignem novi ROM, ali je blokirao...

Sta dalje? Kanta, ili mu ima spasa?

Hvala unapred!

Pozdrav!
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!

pera987
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 15:47

Post od pera987 »

Ako hoces neki rom koji zahteva novi radio i spl, moras staviti recovery za hero, tj ra-hero 1.5.2 ili 1.6.2, onda ce sve sljakati ko pravi... :)

Nemanja88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 27. Maj 2009. 18:34
Lokacija: NBG

Post od Nemanja88 »

Hvala puno :) ! Uspeo sam da instaliram recovery-hero-1.6.2, sad recovery mode radi, instalirao sam ROM (update.zip), i sve radi kao sto treba :) . Hvala jos jednom!
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!

nemanja-992
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Sub, 17. Apr 2010. 16:26

Post od nemanja-992 »

preporuka za romove. cursorsense, smoki i pre neki dan je izasao oficialni 2.1 od rogersa. kazu ko hoce stabilan rom onda je to ovaj rogers

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ne mogu da updatujem Magic...verzija je 1.5 i kad idem na udate kaze mi da je up to date... :x :x
drgu stvar nemam opciju da iskljucim onaj predictive tekst...to sam na wildfire-u ima
trece da li ce dobiti oficijalni update 2.1??

rogi991
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 18. Nov 2009. 21:34

Post od rogi991 »

imas oficiujalni update za magica na 2.1... pogledaj na xda... :) sve ti je detaljno objasnjeno... nema greske i ako se ranije nisi igrao sa romovima...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

jos nesto..
ne mogu da verujem da tatoo ima 3.5mm audio ulaz
a da Magic nema
evo posedujem ga tek 2 dana i sve mi je ok sem toga...wildfire je propast nasparm ovog!!! :D :D
sad jedno pitanje ima li neko adapter za slusalice ili bar da me uputi gde ga uzeti??
znam da standardni ,mini ne pase..ne prepoznaje ga,mora da ima manjak pinova!!!!
evo da se pohvalim da sam instalirao rogers 2.1 update iako moj magic nije brendiran :D :D :D radi kao munja!!!!

Odgovori