HTC HD7

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Omogucena je opcija mass storage samo treba malo googlati,vec neko vreme to radi a cak ima i file explorer aplikacija koja pored zune softvera radi savrseno..tako da malo po malo wp7 postize sve ono za cega je konkurenciji trebalo dosta duze vremenski da odradi :)

djordje9393
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 08:55
Lokacija: Cacak,Srbija
Kontakt:

Post od djordje9393 »

Mnogo mi se svidja ovaj telefon :) :) ali me zanima da li moze android da se stavi na njega? Iskreno,ne svidja mi se kako izgleda win 7, cak mi je 6.5 lepsi :D
""JuSt LiVe YoUr LiFe""....

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

moze da se ubaci android, kao nand rom, i radi odlicno, a sto se tice izgleda telefona, stvarno je mnogo lep :)
SGS2, iPhone 4 32GB

djordje9393
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 08:55
Lokacija: Cacak,Srbija
Kontakt:

Post od djordje9393 »

@nemanjale imas li ti ovaj telefon? ubacio si android na njega ? :) ako jesi i ako radi super,onda da uzimam hd7 :)
""JuSt LiVe YoUr LiFe""....

zoograf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 18:58

Post od zoograf »

nemanjale napisao:moze da se ubaci android, kao nand rom, i radi odlicno, a sto se tice izgleda telefona, stvarno je mnogo lep :)
Ajde ubaci neki link(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=938106)
ili uputstvo pošto meni po ovom tutorijalu neradi

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

nemam ja HD7, imam Desire Hd, a gledao sam neke klipove na youtube i video da odlicno radi android kao nand rom...pozz
SGS2, iPhone 4 32GB

Darko_NS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 02. Sep 2005. 15:41
Lokacija: Novi Sad

Post od Darko_NS »

ja bi takodje uzeo ovaj telefon, plasi me to sto sam procitao na par mesta da mora uvek da bude konektovan na net i tako stalno trosi kredit ili kilobajte.. da li moze na njemu da se kao na androidu napravi neki switch pa da se pali gprs ili wifi po potrebi??

i da li neko zna kako ubaciti klasicnu tastaturu (preko brojeva kao na starim telefonima) znaci da ne bude qwerty

zoograf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 18:58

Post od zoograf »

jbg on je bez neta skupa mrtva stvar.
Za početak stavi sve mail naloge( ako ih imaš više ) na manual update.
za switch još neznam ( pošto sam izvadio pripejd katicu iz njega baš iz razloga što svaka app kreće na net.
Za sada samo kućna upotreba WiFi-ja i služi deci kao igračka.
btw. otključao sam ga sa sa Chevronom,instalirao TouchXplorer i Navigon ali samo nemačke mape i sad se borim sa mapom Srbije i Grčke.
preporuka :nemoj ga updejtovati jer Chevronom tj hack ,jelte neradi na toj poslednjoj verziji.za sada.

zoograf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 18:58

Post od zoograf »

Darko_NS napisao:jprocitao na par mesta da mora uvek da bude konektovan na net i tako stalno trosi kredit ili kilobajte.. da li moze na njemu da se kao na androidu napravi neki switch pa da se pali gprs ili wifi po potrebi??
sad mi pade na pamet. za takoreći switch koristi tj prebaci fon u airplane mod

Darko_NS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 02. Sep 2005. 15:41
Lokacija: Novi Sad

Post od Darko_NS »

hvala pokusacu sa tim

a da li je neko do sad instalirao android na ovo cudo, da li postoji sav software ako za recimo hd2?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Darko_NS, a koliko vidim i jos neki, mozda glupo pitanje, ali sto uzimate WP7 model ako vam se vise svidja Android? Jel to neka nova moda sa pokazivanjem dva operativna sistema ili...? :roll:

A sto se tice kacenja Android aplikacija na net, to moze da se pogasi ako vam zdere kredit. Uradite prvo "domace zadatke" pa onda uzimajte telefone...

zoograf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 18:58

Post od zoograf »

Green, telefon je dobijen na poklon (nikad ne bih ga kupio tj, dao pare za WP7 - pošto godinama koristim Symbian) i korišnje njega i njegovo otključavanje shvatam kao izazov(učenje) isti kao kad sam par godina ranije otkrivao tajne Symbiana.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

zoograf, ma to je skroz ok u tvom slucaju, ali neki uzimaju Windows telefone samo zato sto su negde culi da moze da tera i Android.
I onda se obavezno u roku od odmah nakace na forum sa vec cuvenim "pomagajte ljudi", "kako da ovo, kako da ono..." u nadi da ce im sve informacije biti posluzene ko na tacni... :dry: :uhuh:

zoograf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 18:58

Post od zoograf »

Pi malera.pre par Dana ukljucim label od punjaca u telecom,tj stavim ga na punjnje kad ono ,zacuje se pistanje par sekundi I cvrc.posle toga skapiram da neradi zvucnik.crko na mrtvo. i Sta sad mi valja cinit.u Koji servis odneti ga na popravku.(slovne greske nisu moje ,tako tastatura reaguje a ispraviti pogresno slovo je prava umetnost)post selektuje celu rec a be samo pogresno slovo

sasa1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 14:35

Post od sasa1 »

Imam veliki problem sa HTC HD7 telefonom. Naime, do sada sam koristio WILDFIRE na kojem imam 980 kontakata! Njih sam skinuo na racunar u formatu VcardFile ili VCF. Ne postoji mogucnost razmjene preko bluetootha i to znam. Takodje, ne postoji mogucnost prebacivanja ovih VCF u csv ili pst file na internetu, a ukoliko hocu da ih prebacim u Outlook pa onda sinhronizujem sa HTC HD7, moram jedan po jedan da kopiram sto je ubistven posao. E sad pitanje, zna li neko na koji nacin da prebacim vise kontakata odjednom u outlook ili kako da vise vcf fajlova odjednom snimim kao csv ili pst file???

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Ako imas Outlook instaliran ("pravi" iz Ms Office-a, ne Outlook Express) instaliraj na PC-u Google Apps Sync plugin za outlook. Sinhronizuj svoje Wildfire kontakte sa Google-om, zatim sinhronizuj Google kontakte na Outlook-u, pa na kraju sinhronizuj HD7 sa outlook-om.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

lipfy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 04. Avg 2011. 20:46

Post od lipfy »

zanima me da li neko moze sada da mi kaze vredi li uzeti ovaj fon tj dali cu imati problema sa koriscenjem njega i da li ima nekih bagova...koristio sam symbian fon do sada...
donose mi ga iza amerike....pa ako neko ima predlog za neki fon do 350 dolara...neka javi....unapred hvala na odgovoru..pozdrav

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Darko_NS napisao:ja bi takodje uzeo ovaj telefon, plasi me to sto sam procitao na par mesta da mora uvek da bude konektovan na net i tako stalno trosi kredit ili kilobajte.. da li moze na njemu da se kao na androidu napravi neki switch pa da se pali gprs ili wifi po potrebi??
Ovo nije tačno!

Svaki WP 7 telefon, počev od htc HD7, mozarta, trophy... Ima u sebi "svič" za takve stvari, konkretno...

1. settings>>wifi>>off-on
2. settings>>airplane mode>>off-on
3. settings>>location (GPS)>> off-on
4. settings>>cellular>>data connection>> off-on
-pod pitanja ispod>>data roaming options>> roaming-don't roaming
-3G connection>>off-on

Dakle sve se može paliti po potrebi, isto tako gasiti, primer, to se može posebno i iz pojedinih programa, npr. fotografije, unutar toga postoji opcija, koja ti daje lokaciju za fotke, preko gps, nema veze sa netom, a pri tome je koristi samo to... I da sada ne nabrajam... ;)

jeca5292
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 19. Avg 2011. 09:58

Post od jeca5292 »

da li mi neko moze reci, postoji li mogucnost pracenja ukupnog broja sms-a i minuta poziva, kao na nekim starijim telefonima...nisam videla call log na ovom telefonu, a trebalo bi mi zbog pracenja postpaid-a, jer mts azurira te podatke 2,3 puta mesecno... :/

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

jeca5292, to nema, naravno ne znači da neće biti, uostalom treba videti dali ima neka app za to!

;)

Odgovori