HTC Dream (Google Android)

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo ga review: >>REVIEW<<

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

HTC DREAM je super telefon
dok vam ne prodje kroz ruke priche su vam suvishne-izradjen je iz firme HTC
a android operativni je fenomenalan
od symbian sam se prebacio na win mobil a od win na android i mogu vam rechi da tu ima veliki skok
svaka app koja vam treba mozete ja preuzeti u svaki momenat
shta znachi ima app koja se zove market
i samo pretrazish to shto trebash i za 30 sec imash app u telefonu
shta znachi nemash potrebe chuvati app koje ih ne koristish u taj momenat

kad se uradi particiju na sd karticu sa
fat32/ext3/swap
onda mozesh da uvechash internu memoriju
i da instalirash rom od najnoviji android kao hero ili koji i da se izbaci na pazaru

toliko za sada
pozdrav

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

Jel mozes da das mali opis kvaliteta samog telefona.. znaci da li je dobra plastika, da li krcka negde, kakav je slajd, kakva je tastatura i takve stvari.. O Androidu sam dosta dobrog cuo, tako da mi je to manje vise poznato..ali niko ovde nema taj telefon, pa nije mogao da napise nista o njegovom kvalitetu izrade. Hvala unapred.

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Ja sam imao oko mesec dana, kvalitet izrade je odlican 8), ne krcka, slajd je precizan i ne kaci nigde, qwerty 5 redova... sve u svemu odlican tel.

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

Odlicno.. jedino me je to brinulo, posto nigde do sada nisam cuo nista o izradi.. A kako radi android na njemu, jel si imao nekih problema ili sl. I da li moze da se updateuje na ove novije verzije ili ima nekih ogranicenja sto se toga tice?

Blondie
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 27. Okt 2012. 17:14
:: HTC Dream

Re: HTC Dream (Google Android)

Post od Blondie »

Pozdrav svima,imam par pitanja u vezi HTC Dream-a koji imam,otkako sam ga kupila imam problemcica sa njim koje ne znam kako da resim,pa se nadam da neko moze da mi pomogne... Prvo ovako,kupljen je u Americi krajem 2009 godine, od decka koji kaze da ga prodaje zato sto mu se ne svidja jer baterija kratko traje,al ajde reko to moze da se resi,kupi se nova baterija... onda donesen je u Srbiju i radi,sve super,ima Wi-Fi,ima Android Market,ja skidala igrice,i razne aplikacije, jedino sto ga nisam odmah otkljucala(to se valjda kaze dekodirala) pa sam ga u prvo vreme koristila samo da slusam muziku, i nije mi smetalo to koliko traje baterija (oko 3-4 sata sa konstantnim slusanjem muzike) ...prodje oko mesec dana i jedan dan ne mogu da udjem ni u muziku jer mi trazi da ga konektujem sa nekim gmail-om...dobro,napravim ja svoj gmail ukucam ga sve super...radi opet,ja opet slusam muziku i ne dekodiram ga jer mi u tom trenutku nije trebao imala sam neki drugi telefon koji sam koristila za pozive poruke i slicno...dekodirala sam ga tek 2011 godine u maju... ubacila mts-ovu pripaid karticu i memorijsku od 2GB...negde krajem 2011 vidim nesto nije u redu sa njim,gasi se iako baterija nije prazna,ja otvorim kad imam sta i da vidim,baterija se nadula samo sto ne prsne...ja kupim novu u Triax-u...zamenim,formiram je sve super...ali mi se i dalje cini da slabo traje ko ona njegova stara originalna... u decembru 2011 ja budala,nesto cackala po setingsima(htela sam da vidim dal mogu da ga nateram da se sam updejtuje u bolju verziju,jer to nije radio kao ostali telefoni automatski) i izadje mi na ekranu da li zelim da restartujem telefon da bi moglo da se primeni to nesto sto sam uradila sad se i ne secam sta,i ja prihvatim,on se ugasi,i kad se ukljucio opet mi trazi da ukucam gmail...ja ukucam on nece,ja opet dzabe...nece uopste nigde da udje dok ne ukucam taj mail...e tu 5 meseci nisam to resila do maja 2012 mada sam pokusavala milion puta da ukucam on i dalje nece da prihvati,ja ga odnesem kod servisera i on mi kaze da odem u mts i da im trazim da mi prikljuce internet,ja odem oni prikljuce i kaze decko posto sam prepai da ce mi jesti kredit,ja reko nema veze,necu ja da ga koristim,samo mi treba trenutno da ukucam moj mail da bi uopste proradio...ja ukucam,on se ukljuci,mogu da zovem,mogu da pisem poruke,ali ne mogu da udjem u igrice i aplikacije pokazuje ko da nisu instalirane... u junu 2012 mi se obrisu sve ali sve igrice i aplikacije sto sam ikad skinula i ostale mi samo osnovne ikonice,tipa Dialer,Messaging,Alarm,Calculator,Market itd...i ja jednom ukljucim Wi-Fi hocu da odem na market,a u njemu nista...ne postoji nista sto mogu da skinem...smor... a onda od prosle subote nesto sam ugasila telefon,ukljucila ga kad opet mi trazi mail,ja ga ukucam i od tad mi je ukljuceno u cosku pored baterije i dometa pise 3G ili samo nekad 3 nekad samo G...u proslu subotu uvece uplatim 150 din,do ujutru nije ostalo nista,danas uplatim 150,za par sati imam 67 para a nista nisam slala ni zvala...jede mi kredit ne znam kako da to iskljucim...ako pozovem mts i kazem im da mi ugase internet sta da radim sledeci put kad mi opet bude trazio da ukucam mail,a nemam konekciju sa internetom...imam Wi-Fi ali nemam pristup nijednoj funkciji u telefonu dok ne ukucam neki gmail...druga stvar,zasto mi je prazan Market? Treca stvar,koju inace nisam ni spominjala Bluetooth mi ne radi odkako sam dobila telefon...ne znam zasto... i inace telefon je HTC Dream ; Model Number T-Mobile G1 ; Firmware version 1.0 (sto je koliko znam najgora) ; Baseband version 62.33. ; Kernel version 2.6.25 ; Build number kila-user 1.0 Ja se stvaaaaaarno izvinjavam sto sam ovoliko davila,i objasnjavala ali ako neko zna bilo sta,zamolila bih da mi pomogne..... Hvala unapred...

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Re: HTC Dream (Google Android)

Post od vlada1970 »

Samo da napisem jedan link koji ce mozda da uvede u temu - http://support.t-mobile.com/community/p ... -mobile_g1 . Mada meni nije jasno zasto je tvom telefonu potrebno da se logujes na gmail da bi uopste radio? Jel to zato sto je to kao google telefon? Grozota. Ako nemas nijednu aplikaciju ukljucenu u pozadini, onda nesto nije u redu tu.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Odgovori