HTC Legend

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

I ja ga stavio, brzi je u odnosu na ostale (mada ne kao stari kyosa). :D dobra stvar je sto ne mora da se brise sve staro da bi se instalirao (sacuvaju se svi podaci). :)
HTC Legend

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »


iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Stiže i to ledeni, meni je ponudio update, evo sad sam stavio da se skida pa ćemo videti koje su razlike. Tačno na vreme!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Da li je neko primetio da kada se ubaci froyo i flesuje stariji overklokovani kernel (2.6.29), skrolovanje widgeta radi nerealno brzo, dakle kao da nema sensa! Ja se taman poradovao da je do novog 2.2, ali kad sam ubacio default overklokovani 2.6.32.17, radi isto kao i ranije?
Nesto na xda nisu raspolozeni za diskusiju, elegantno su me iskulirali :D

china_town
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 01:13

Post od china_town »

Da li neko ima problem sa usporavanjem posle update-a na 2.2? Meni se ponekad desava da strasno laguje pri promeni home screen-ova i ponekad aplikacije zabodu kad hocu da ih upalim...

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Generalno nema usporenja. Postoji veliki lag pri brzom skrolovanju screen-ova optickim padom, ali toga nema kad se lista prstom. Probaj restore to factory settings.

Inace, ironicno, na dan kada je izasao Froyo, resio sam da ga ne zadrzim vec ubacim Cyanogen 6.1 i nisam se pokajao. Telefon radi onako kako je trebao od pocetka.

china_town
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 01:13

Post od china_town »

Meni laguje prilikom skrolovanja screenova, posle otkljucavanja par sekundi ne reaguje na komande, live wallpaper ponekad secka... Moracu izgleda da resetujem na fabricka podesavanja. :( Moracu sve ponovo da instaliram :( Da li je bolje da radim soft ili hard reset?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Live Wallpaperi baš i nisu za Legenda, ovo ostalo ne bi trebalo da ti laguje, i da svako ko se ne boji treba da instalira neki od CM romova jer lete u odnosu na Sense.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Zavisi koji, pojedini dosta laguju dok se kod pojedinih (kod vecine, rekao bih) lag uopste ne primecuje, vec sve radi potpuno savrseno, tako da ne treba generalizovati.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Da li se pojavio crni Legend model kod nas?Ima li neko kakav info ?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

macak87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 25. Dec 2010. 14:28
Lokacija: beograd

Post od macak87 »

Interesuje me da li posotji neka opcija da se iskljuci update za aplikacije koje se skinu....ako moze kako?

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

@Macak,postoji, market/menu/settings/iskljucis notifications i samim tim one se ne updatuju samostalno. Ako hoces da budes siguran isljuci background data u settings, ali to onemogucava updatovanje vremenske prognoze, maila i svega ostalog vezano za net.

@Ostali, SJAJNA VEST, objavljena je prva beta verzija GINGERBREAD rom-a od strane Cyanogen tima, pa ovi momci su sjajni. Iako je za sada nepraktican za svakodnevnu upotrebu, ima par zanimljivih stvari, sto kozmetickih sto 'under the hood'. :D

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Phantom Lord napisao: Iako je za sada nepraktican za svakodnevnu upotrebu, ima... :D
Ko te to slagó? ;)

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

pa ako ima za Wildfire CM7 [gingerbread] za svakodnevnu upotrebu, bilo bi cudno da nema za Legend .
Samo nek se rolaju....sarme.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Ljudi, post je napisan pre mesec dana :roll: .

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

a. pazi stvarno :oops:
Samo nek se rolaju....sarme.

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

I ja sam to smetnuo s uma :lol: Koristim ga vec 4-5 dana i to sa overklokovanim procesorom na 806 Mhz i sve radi perfektno (sto je prava retkost cak i za ljude sa xda), na benchmarku ubijem 1175 poena i to sa nekom budjavom Class2 sd karticom, osim 3D igrica, koje meni ionako nista ne znace. Ziveo Gingerbread! :)

vylota
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 14:17

Post od vylota »

Moj kolega ima legend apdejtovan na 2.2, ali mu u dnu ekrana sa leve strane stalno pise SAFE MODE?! U cemu je problem, i kako to da resi? Inace sve radi normalno

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

I meni se to desilo na galaksiju da mi je pisalo safe mod, restartovao par puta telefon i nestalo je.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

ausu
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 12. Avg 2010. 08:06
:: Samsung Galaxy S4
:: Samsung Galaxy S 2
Lokacija: australia adelaide

Post od ausu »

poz svima jel iko skino froyo 2.2 i kakav se doima meni trazi da skinem ne znam dali skinem ili ne hvala na odgovoru

Odgovori