HTC Legend

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

maxo28, samo preko power tastera. kad ga stisnes, gasi se ekran i automatski zakljucava telefon, ako si aktivirao zakljucavanje. Ne znam da li postoji neki program koji to menja, ali mislim da ne.

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Trebalo bi da postoji naka aplikacija za promenu nacina zakljucavanja , samo treba pronaci. Telefon je odlican, jedina mana mu je "tanka" baterija koja gura dan, dan i po maksimum. Jos jedna primedba, ispravite me ako gresim, ali stekao sam utisak da je kvalitet zvuka u slusalici recimo dosta bolji kod htc magic-a kod koga sam uvek jasno i glasno cuo sagovornika. Kod legenda mi se desava da secka razgovor, nekad me i sagovornik ne cuje. E sad da li je to zato sto sam u magic-u koristio 064 broj, a u legend-u 060, ili je mozda nesto slabiji prijem zbog metalnog kucista legend-a, to ne znam. :unsure:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

LimunBG, Ja nemam nikakvih problema u razgorovu i savršeno čujem sagovornika ( sa bilo kojom karticom). Inače za zaključavanje možete koristiti Lock Bot Pro (mene zeza na legendu) ili Lock 2.0 (kod njih kada pritisnete bilo koje dugme pojavi se lock screen).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

telep, mozda je do pokrivenosti vip mreze, jer mi se to desava samo kad sam u stanu gde zivim ,u kome inace 064 ima normalan prijem. Mada iskreno nisam probao da ubacim 064 karticu u legend jer ni ne znam da li je kodiran. Ali definitivno cu probati

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

LimunBG, pridruzujem se onome sto telep kaze. Nisam nikakav problem imao sa zvukom u slusalici, na 060 broju, a obisao sam sa Legendom ceo BG i pola Vojvodine u poslednjih par dana....Moguce da ima neke frke sa signalom,probaj 064 karticu slobodno.....

Inace, kad je vec pomenuto aluminijumsko kuciste, ne znam da li je do njega, ali meni recimo jacina signala varira vise nego na Tattoo....

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

I ja postadoh ponosni vlasnik ovoh cuda. :D telefon je u svakom smislu fenomenalan... posle symbiana i wm, konacno da nadjem ono sto trazim.... masinu. :D
HTC Legend

Mima85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Sre, 24. Mar 2010. 00:32

Post od Mima85 »

Jel moze neko od ponosnih korisnika da napise svoje misljenje o telefonu. Sve do sad je bilo na prvi pogled, mene interesuju misljenja posle malo duzeg koriscenja? :roll:
HTC Desire

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Khm-khm... :) Evo ovako, ukratko. Telefon je izuzetno kvalitetno izradjen, ekran fenomenalan sa izuzetno dobrim odzivom a brzina mu je vrlina. Aplikacija za njega ima mali milion i mogu da se instaliraju na isti nacin kao i kod Symbian ili WinMo telefona (startovanjem instalacionog fajla sa telefona) ili jos lakse skidanjem direktno sa "pijace" (Market - aplikacija na telefonu koja ti prikacuje listu raspolozivih aplikacija). Naravno, Wi-Fi je pozeljan u toj situaciji ako neces da ti ovi iz VIP-a prostiru crveni tepih kad odes kod njih da im se zalis na visinu racuna ;) Sve je prilagodjeno korisniku tako da svaku operaciju koja ti treba mozes da obavis u samo 2-3 "klika".
E sad, nije sve tako ruzicasto. Video zapis je sasvim prosecan za mobilni telefon, kao i slike koje pravi. Da li je do aparata ili do toga sto se meni tresu ruke od straha da mi ne ispadne iz ruke, tek kod mene cak slike ispadaju dosta mutno. Ali kome je do slikanja neka kupi digitalac. Mene vise brine koliko je zadnja strana telefona podlozna grebanju, posto je telefon liven iz jednog komada pa mislim da "maskice" za njega nece biti nimalo jeftine. Sve ostalo je na izuzetno visokom nivou, i kao zahtevan i napredan korisnik mogu da iskazem samo reci pohvale.
Ako te nesto konkretno zanima pitaj, jer ko pita ce skita ;)

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Mene je sto se tice mana najvise pogodilo ponasanje ekrana napolju po iole vedrijem danu. Cak i kad se telefon ne stavi pod direktan uticaj suncevih zraka, vidljivost je razocaravuje losa, a u slucaju da je displej pod direktnim suncevim zracima, tada je prakticno neupotrebljiv (ekran naravno) :shock: Slazem se sa markoko, da je ekran fenomenalan i prikaz boja na njemu, ali SAMO kad nije izlozen jacom dnevnom svetloscu. Promenio sam veliki broj mobilnih telefona i skupljih i jeftinijih i nazalost jos nisam naisao na telefon ciji se displej tako lose ponasa pod uticajem jake dnevne svetlosti. Osim ove mane, sve ostalo kod legend-a je na nivou ciste 10-ke !

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ja sam zalepio foliju na ekran (onu od 300 dinara) i mogu da kažem da se na svetlosti dosta dobro vidi, mada ni jedan telefon koji sam imao do sada nije bio upotrebljiv kada je sunčano i jako svetlo.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Sto se tice slabe vidljivosti... to je AMOLED ekran... on nema pozadinsko osvetljenje, tako da je to razlog slabe vidljivosti na direktnom, jacem, svetlu. Isti problem ima Nokia N85 recimo, zbog istog tipa ekrana (AMOLED).
Nego, jel' zna neko kad ce se Legend pojaviti u slobodnoj prodaji, van VIPa?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

pa mozes i u Vip-u da ga kupis bez ugovora... mislim da izadje negde oko 500 evra... ali nisam siguran nista... :oops:

telep, iphone je skroz upotrebljiv na direktnom i jakom suncevom svetlu... nisam nikada imao takvih problema sa njim... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Evo jednog pitanja za dugogodisnje vlasnike ovog telefona ;) HTC Sense widget sa satom koji prikazuje i vreme za moj omiljeni grad ima animaciju u zavisnosti od vremenskih uslova. Epa ta animacija mi se ne prikazuje uek, samo kad rucno dodam widget, ranije se prikazivala prilikom svakog otkljucavanja telefona. Postoji li negde podesavanje za to ili cemo morati on i ja to licno da raspravimo? 8)

apribic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 01. Apr 2006. 17:15
Kontakt:

Post od apribic »

@markoko: Ja sam tek skoro uzeo HTC Legend, i cini mi se da do te animacije dolazi samo prilikom promene vremena, odnosno kada se vremenski uslovi promene dok je bio ugasen ekran, ili dok je na prvom planu bio neki drugi widget/app/whatever.

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

Izasao je softverski update za Legend. Najveca novina jesu otkljucane aplikacije (aplikacije koje se nisu mogle videti u marketu) i podrska za kameru kod pojedinih aplikacija. Sve sto treba da uradite je da odete u Settings, About phone, System software updater, Check now, i potvrdite update. :D
HTC Legend

MateMišoKovač
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 09:56

Post od MateMišoKovač »

Evo ako nekoga zanima recenzija uređaja HTC Legend http://mob.hr/htc-legend-recenzija/ Uređaj je inače odličan...

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Hmm... Jel' se desava jos nekome od vas ponosnih vlasnika da Friend Stream odbija poslusnost da se updatuje? :disgust:

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

Legend je konacno rootovan. Na xda developers mozete naci uputstvo za otkljucavanje svoje Legende... :D
HTC Legend

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Super, samo jos da pocnu da izbacuju modifikovane romove pa i da ga rutujem. Za sada cu ja ipak sacekati, mislim da se ne dobija mnogo. Hvala za info btw :)

Mihailo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 17:21

Post od Mihailo »

Zdravo, ja sam nov na forumu iako bas odavno posecujem sajt, hteo bih da pitam:
1. Da li se ocekuje pad cene HTC Legenda u VIP-u u naredna 2 meseca, mislim na cenu koju daje kupac na pocetku, ne mislim na mesecnu pretplatu?
2. Sta je rootovanje i za sta sluze romovi,

mozda vam se po pitanjima cini da nemam veze sa telefonima, ali stvarno nisam pre imao dodira sa Android platformom a zeleo bi da kupim Legend u narednih mesec, dva. Inace do sada sam imao samo Symbian telefone i znao gotovo sve o njima, sada ulazim u nove vode i treba mi mala pomoc.


Pozdrav, Mihailo

Odgovori