HTC One (M7)

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: HTC One

Post od iKe »

Biće šteta ako ovaj model loše prođe na tržištu. Vidi se da je HTC mnogo truda uložio i da su napravili vrhunski uređaj. Malo su se kockali s ovom kamerom i ekranom koji je manji od konkurencije. A mislim da to može da im se obije o glavu, jer je poznato da ljudi hoće samo što jače i što veće.... Nadam se da grešim, jer u suprotnom ne verujem da HTC čeka svetla budućnost.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Re: HTC One

Post od vlada1970 »

http://www.itvesti.info/2013/03/htc-one ... aviti.html

Slika

Prema iFixit-ovom iskustvu, HTC One gotovo je nemoguće rastaviti bez oštećenja kućišta, najviše zbog obilne upotrebe lepka u povezivanju ekrana i aluminijumske konstrukcije kućišta, lepljenja baterije za okvir i upotrebe bakrene zaštitne folije u izoliranju matične ploče i elektronike uređaja.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC One

Post od Layne_Staley »

U tom slucaju nema garancije, nego, ako se nesto pokvari u roku od 2 godine, nov telefon?? To bi bilo super :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: HTC One

Post od bata bogdan »

Layne_Staley napisao:U tom slucaju nema garancije, nego, ako se nesto pokvari u roku od 2 godine, nov telefon?? To bi bilo super :)
U svakom slucaju...bolje nov telefon nego popravljati...:-)
Huawei

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Re: HTC One

Post od vlada1970 »

Ko zna ovi nasi da li uopste imaju nameru da ispostuju garanciju, u smislu da ce da daju nov telefon. To, ja mislim, kod nas jos ne pali, pogotovo kod ovako skupih stvari. Mada bi trebali, nije da nije. Jer ako otvore telefon i naprave belaj od njega pri vracanju, bez obzira sto radi, imam osecaj da ce da se prave ludi da je tako moralo da bude i kao "decko, ne mozes da ocekujes posle servisa da ti se vrati glanc telefon". :)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: HTC One

Post od djosa@ »

:lol: ovi naši pa oni kad otvore i zatvore telefon,i ako su nešto zaboravili od delova.Oni kazu ma to je višak haha :D Ako je tako,kako kazu onda im se vise isplati da prave baš ekstra kvalitet kao sto je ovaj.I onda nema potrebe za otvaranjem.Samo sto se sve to oko garancije,odma mora raskrstiti sa ovim našim operaterima...Mada su nam operateri jadni :unsure:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

HTC One

Post od Baraba »

Pa sad, verovatno HTC ima alate za HTC one i ovlašćeni servisi ih dobiju/kupuju. Glupo bi bilo da nemaju resenje za servis One, to bi bilo dno dna.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HTC One

Post od janka_88 »

To je ono u fazonu kao, e vidi kako smo napravili kvalitetan telefon i onda neko iz pozadine rekne, a kako ga mislite otvoriti. :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

HTC One

Post od Baraba »

Mozda su namerno tako odradili da niko po njemu ne moze da prcka sem ovlašćenog servisa. Onaj ko u kucnoj radnosti hoce da izigrava servisera njemu je mana, ili ovi servisi po podrumima i budzacima :D

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Re: HTC One

Post od vlada1970 »

Moguce da imaju alate nasi ovlasceni serviseri itd, mada kapiram da ovaj sajt iFixit nije bas neki budzak. Ako su oni sajt koji se bavi iskljucivo rasturanjem telefona da bi napravili recenziju o lakoci i teskoci popravki, imam osecaj da su vrlo opremljeni.

http://www.ifixit.com/Teardown/HTC+One+Teardown/13494/

Ne bih se zacudio da su to tako odradili da samo ovlasceni mogu lako da ga otvore a ne da se sa otvaranjem bavi svako. Jer i po skupoci aparata, ne znam da li bih dao nekome da mi popravlja, ko ima "otprilike alat za to". :D
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: HTC One

Post od djosa@ »

ma ja bi to da se dobro pritegne da ne popusti ko na nokiji 3310 :D Ako će takvi potezi ubrzati servisiranje,i smanjiti zadržavanje telefona po servisima ja sam za...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC One

Post od lesa0208 »

Evo odgovora od HTC Srbije na moje pitanje kada ce se HTC one pojaviti kod nas

HTC Srbija
Dragi Aleksandre, po trenutnim informacijama HTC One će zvanično stići na naše tržište tokom prve polovine maja.

Kolko sam se smorio zbog ovoga :/

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: HTC One

Post od djosa@ »

pa dobro taman ima vremena dase malo pročitaju komentari i utisci drugih ljudi.Da ne bude kao sa HOS-om,igranjem oko procesora...Ili nekih drugih delova itd... :D Proletece ovaj april brzo... :D

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: HTC One

Post od yocasylver »

Ljudima je tesko udovoljiti,mozda bi trebalo da HTC ili neka druga firma prima porudzbine za telefone tj da se kupci jave i kazu kakav bi telefon voleli da imaju.Sa kamerom ka kod kog modela i ekranom kao kod kog modela pa da ima ljudi naprave a ne da stalno izbacuju promasaje na trziste.Svi mi hocemo nesto najbolje i najjace a nema potrebe za tim.
Nije mi harderski jak telefon ali mislim da za aplikacije koje svakodnevno koristim mogao sam da kupim i slabiji.Nesto kod nas muskaraca nas tera da imamo poslednju rec tehnike a da u stvari i ne znamo sta ce nam.Vidjao sam mnoge koji nose S3,Note,4S pa ih koriste samo za poruke i razgovore.Pogotovo su se devojke isprimale na Note(oba modela) i S3 do tatinih sinova a kad ih pitas da li su rutovali telefon oni pitaju sta to znaci.Mislim da i sa slabijim hardverom mogu da koristim skype,whatsapp,viber,fb i Igo.
Telefon mi nikad nije sluzio za igrice pa i danas nemam u njemu igrice.Uvek sam za to koristio desktop koji sam znao da platim skupo zbog njih a sad za igrice koristim tablet.
Svi pljujete One a kad pocnete da ga koristite onda vasoj sreci nigde kraja.Kada je Iphone koristio aluminijum onda je to bilo genijalno resenje a sad nije dobro.
Zato i postoje toliko modela,da bi svako nasao nesto sebi odgovarajuce.
A da,ako ga neko kupi i nije zadovoljan jacu ga odkupiti od njega.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: HTC One

Post od bata bogdan »

yocasylver napisao:Ljudima je tesko udovoljiti,mozda bi trebalo da HTC ili neka druga firma prima porudzbine za telefone tj da se kupci jave i kazu kakav bi telefon voleli da imaju.Sa kamerom ka kod kog modela i ekranom kao kod kog modela pa da ima ljudi naprave a ne da stalno izbacuju promasaje na trziste.Svi mi hocemo nesto najbolje i najjace a nema potrebe za tim.
Nije mi harderski jak telefon ali mislim da za aplikacije koje svakodnevno koristim mogao sam da kupim i slabiji.Nesto kod nas muskaraca nas tera da imamo poslednju rec tehnike a da u stvari i ne znamo sta ce nam.Vidjao sam mnoge koji nose S3,Note,4S pa ih koriste samo za poruke i razgovore.Pogotovo su se devojke isprimale na Note(oba modela) i S3 do tatinih sinova a kad ih pitas da li su rutovali telefon oni pitaju sta to znaci.Mislim da i sa slabijim hardverom mogu da koristim skype,whatsapp,viber,fb i Igo.
Telefon mi nikad nije sluzio za igrice pa i danas nemam u njemu igrice.Uvek sam za to koristio desktop koji sam znao da platim skupo zbog njih a sad za igrice koristim tablet.
Svi pljujete One a kad pocnete da ga koristite onda vasoj sreci nigde kraja.Kada je Iphone koristio aluminijum onda je to bilo genijalno resenje a sad nije dobro.
Zato i postoje toliko modela,da bi svako nasao nesto sebi odgovarajuce.
Po meni si skroz u pravu....inace vecina pljuje po HTC -u za svaki model fona....uvek se trazi mana bas u htc...pa svaki proizvodjac ima manu...nijedan fon nije savrsen a nikad biti ni nece....dugo sam vec korisnik pomenute firme...i do sada prezadovoljan...i ovaj fon mi je ekstra...stvarno nemam reci....ali mi ipak vise paznju privukao novi sony Z:-):-):-)
Uostalom...svaki HTC fon mi je za deset u glavu po izradi u odnosu na svaku konkurenciju....
Huawei

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: HTC One

Post od yocasylver »

Ja sam imao Tattoo,Hero,Desire i Desire S.Sa ovim poslednjim sam se namucio oko root-a pa sam zbog toga prestao da kupujem uedjaje tog proizvodjaca.Najlakse mi je sa Samsungom pa zato i gledam da imam neki njegov model.Iace mislim da HTC ima odlicnu finalnu obradu i svidja mi se kad koristi metal.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: HTC One

Post od zoreli »

Pa jeste Samsung je najlakši za root i flash , mada nikakav problem nije uraditi root i ubaciti custom recovery na HTC One seriju :wink:
16 godina na forumu MOBILNISVET

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: HTC One

Post od yocasylver »

Sa njima nisam probao,isao sam sa HTC brendom do Desire S.Tu sam imao problema sa root-om i onda presao na Samsung.Ove novije nisam probao,mozda je lakse.
Sa Samsungom je generalno najlakse a i imaju najvecu podrsku za custom ROM-ove.Opet i pored toga nisam zadovoljan sa podrskom za S3 Mini,da ne idem vise u off.
Nadam se da ce sa poslednjim modelom popraviti i te stvari.I pored svih mana koje su mu nasli ne verujem da bi se bunili da im ga neko da je na poklon.
Mnogo mi se svidja i ideja sa zvucnicima napred,i danas mnogiprave sakom rezonatorsku kutiju.Kod One se nadam da za tim nece biti potrebe.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC One

Post od m@c|-|oR »

yocasylver napisao:Sa Samsungom je generalno najlakse a i imaju najvecu podrsku za custom ROM-ove.
Ovde jednostavno ne mogu da se složim :roll:
HTC ima ogromnu podršku na xda, postoji razvoj i Sense i AOSP ROM-ova, veliki broj uspešnih i kvalitetnih kernela, a o temama i skinovima neću ni da pričam. 8)
Samo rutovanje novijih HTC telefona je nešto otežano zbog politike HTC-a da se onemogući S-OFF, što možda ima i dobrih strana.
Jeste malo smaranje vezivati na usb, pa fastboot komande, pa recovery, pa flešovanje, ali sve to odlično radi ako se poštu je proces.
Pojedini developeri su napravili "all in one" toolkit-ove kojima se ceo proces mnogo pojednostavljuje (koristeći adb komande u pozadini).

HTC forever (dok ne uzmem Z-ku ;))!!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: HTC One

Post od yocasylver »

Lepo pise Generalno,mislim da najvise ima ROM-ova za S2.Ne kazem da za HTC nema ali misim da je broj manji.Ako gresim ispravi me

Odgovori