HTC Sensation

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Штета, баш леп телефончић. Тешко је данас брзински испратити конкуренцију а не направити грешку ма колико фирма била добра. Штета за овако добар телефон.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

stvarno steta za ovaj telefon a hteo sam da ga uzmem u vip-u,sad neznam sta da radim koji da uzmem izgleda nazad na DHD moj prvobitni plan
Iphone 4s white clear install

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Bas steta ali verujem da ce ispraviti i taj problem sa novijim verzjama ovog telefona ako ne odna bas velika steta :cry:
and justice for all...

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Moje razmišljanje:
Zadnji poklopac su dve antene, ako se spoje rukom dolazi do gubitka signala. Što znači ako se telefon drži tako da se antene ne spajaju nema problema, ili pak dovoljno je uzeti onu silikonsku futrolu ili onu foliju sličnu zaštitnoj foliji za ekran koja se lepi na kućište. Mislim da to nije razlog da se ne kupi ovako dobar telefon. Pozdrav!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

dakiza, Ok ti je to ideja ali da dam 500e i da moram da vodim racuna kako drzom telefon? Ne hvala ili cu da sacekam da HTC to ispravi ili cu da uzmem drugi telefon :wink:
and justice for all...

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

dakiza, to je slucaj kod iPhone-a, ovdje je problem izgleda ispod poklopca:

"We saw some users suggesting that putting on a cover on the Sensation might solve the death grip issue as it does on the iPhone 4. The thing is, the reason a cover works on the iPhone 4 is because it prevents the user from bridging the gap on the antennas on the side and shorting them. On the Sensation, it happens because you are physically blocking the antenna, thus reducing it's effectiveness. So in case of the Sensation, a cover might just make things worse."

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Danas sam se poigrao sa jednim primerkom. Nisam uspeo da mu ubijem niti smanjim GSM, 3G, niti HSDPA signal. Što se tiče WiFi signala (članak na GSM areni i pominje da su samo wifi i bluetooth afektovani), uspeo sam držanjem čvrsto u šaci da sabijem jednu crticu na wifi ikonici, ali ništa više od toga. Bluetooth nisam imao prilike da probam. Naravno, sve ovo ne znači da problem ne postoji, samo ja nisam uspeo da ga repliciram. 8)

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Mene licno, svakako ova boljka ne bi sprijecila da kupim ovaj uredjaj.

Sauriann
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 07. Maj 2009. 14:06
:: HTC One
Lokacija: Novi Beograd

Post od Sauriann »

ja sam danas čuo od druga da su to glasine i da na njegovom primerku nema nikakvih problema. Nudio mi je da ga probam prepodne i da se uverim sam. Iapk sam mu rekao da odustajem od HTC-a i uzimam sutra SG S2

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

za sada nisam primetio probleme...wifi sam dva dana koristio non stop,problema nije bilo ,bluetooth koristim u vožnji i držim telefon i nije bilo slabljenja ( iskreno bt mi samo i služi za voznju ).. ko zna,možda je to samo na nekoj seriji...
jedno pitanje,ako hoću da ubacim neki film jel treba da ga konvertujem na rezoluciju ekrana ili će sam to da ispegla ?
Samsung S10+ red

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

godja, trebalo bi da može da potera sam nekonvertovan film. Ako je Desire to radio, nema razloga da i Sensation ne može. :wink:

Zemun79
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 15. Sep 2006. 09:34
Lokacija: Zemun - Serbia

Post od Zemun79 »

Ja sam telefon kupio 06.06. što znači da ga koristim evo već skoro dve nedelje i to ga baaaaš koristim, kao i svako dete kad mu date novu igračku koja se tek pojavila na tržištu. :-)
Ono što sam hteo da kažem je da zaista do sad (da ga ne ureknem) nisam primetio nijedan problem, ne samo sa signalom, nego uopšte. Kod kuće imam wireless router preko kog sam stalno konektovan i na telefonu i kako sa signalom mreže, tako i sa internet konekcijom nisam imao nijedan problem do sada.
Iskreno, nisam ni znao da postoji takva vrsta problema sa antenom, tj. prijemom, tako da zaista nisam pazio kako držim telefon, da li sa jednom ili obe ruke, da li za donji ili gornji deo poklopca, pa mi se opet nije desio nikad nikakav problem.
Ne bih mnogo da pametujem, ali meni se nekako čini da je to već postala neka vrsta opsesije da se svakom novom modelu nađe krupna mana i da se diskredituje kod potencijalnih kupaca.
Ako već treba tražiti zamerke ovom aparatu, onda bi to, bar što se mene tiče, bila ista ona kao i kod Desire HD i još mase telefona novije generacije, a to je baterija. Naravno, zna se i zašto. Jednostavno, intenzivnim korišćenjem aparata sa ovakvim performansama i mogućnostima, presrećan sam kad mi baterija izdrži ceo dan... Što je, iskreno, jako retko. :-)
...Samsung Galaxy S2...

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

@ Zemun79

kazi mi druze, kolika je cena telefona, i da li ga imaju nasi operateri... realno se nesto razmisljam na prelazak sa mts-a na telenor, i kupovao bi Desire HD, ali sad vidim i ovaj kao malo jaci telefon.... koje su inace preporuke da li ovaj ili hd...pozdrav

HerZika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2011. 05:19

Post od HerZika »

Jel može još neko ko koristi telefon malo duže da napiše kakva su mu iskustva?
Čuo sam da se mnogima već posle nekoliko dana pojavi prašina ispod ekrana i da se dešava da ekran ponekad ne reaguje na dodir.
Jel ima neko takvih problema?

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

i mene interesuju iskustva sa ovim modelom...ta prasina ispod ekrana me bas plasi ?!? onaj bug sa gubljenjem bluetooth i WIFI signala, mislim da je mozda i naduvana prica...
e sad posto nemam nekih iskustva sa androidom ( a mnogo mi se svidja) interesuje me da li ce kod Sensationa moci da se instaliraju aplikacije na memorijskoj kartici...???

gledao sam dosta uporednih testova na youtubeu sa sensationom i galaxy s2, po mnogim testovima s2 je brzi...ali opet cuo sam da baterija na sensationu trajke koliko toliko duze....i nekako mi se viswe svidja HTCovo graficko resenje androida, tacnije njihov sense...

Zemun79
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 15. Sep 2006. 09:34
Lokacija: Zemun - Serbia

Post od Zemun79 »

Kod ovog modela je nemoguce da se pojavi prasina ispod ekrana, maska je iz jednog dela, jako se lako skida i prakticno preko ekrana ne postoji plastika u sklopu maske ispod koje bi mogla da se skuplja prasina. Sto se mana tice, ja zaista ne znam sta bih naveo posle ovih mesec dana koriscenja. Prezadovoljan sam samim telefonom, ali iskreno, prezadovoljan ram bio i sa desire hd. Za sve koji imaju dilemu, da kazem da su bar pomeni nba telefona visoke klase i da necete sigurno pogresiti. Jeste ovo noviji model, jaci procesor itd. Ali mu je zato jaca i cena za 100-150€ koliko vidim. Ja sam ga uzeo preko Vip-a jer sam i onako njihov korisnik i skroz su mi ok. Eto toliko. Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom, morao sam da odem do mora na 10 dana. :-)
...Samsung Galaxy S2...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Zemun79, kako se ponasa baterija, koliko traje? Ono, sa nekom normalnom upotrebom. Najvise me zanima to, kao i da li je neko isprobao Ndrive, odnosno Igo navigaciju? Kontam da Igo mora da se preradi za vecu rezoluciju, a Ndrive, ako radi na Galaxy Tab, trebalo bi i na ovom cudu da radi.

Zemun79
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 15. Sep 2006. 09:34
Lokacija: Zemun - Serbia

Post od Zemun79 »

Napisao sam gore, baterija kad mi izdrži ceo dan to je maksimum maksimuma, mada, sa normalnom, prosečnom upotrebom, verujem da može da izgura. I kod desire HD mi je trajala baterija pola dana, tako da tu ne vidim neku razliku, ali moram da napomenem da mi je sve podešeno na maksimumu, nikakve uštede mi nisu aktivirane, full mi je osvetljenje na 100%, non-stop uključeni wi fi i gps, sa neta ne silazim, tako da... zato kažem, sa nekim prosekom verovatno može da izgira i ceo dan, to verujem da je plafon. A i mislim da je lakše napuniti je uveče, nego da ti se isprazni sutradan u sred grada ili negde već gde nemaš punjač. Za ndrive ne znam, a igo kao što si rekao, radi skroz ok što je i logično za tako jak procesor i ram memoriju, ali je rezolucija manja, tako da ta crna pozadina sa strane baš zna da iritira.
...Samsung Galaxy S2...

Miša
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 06. Jul 2010. 08:58

Post od Miša »

U Telenorovom mesečnom informatoru Kontakt, sam pročitao da ovaj telefon ima i srpski meni, pa me interesuje da li je to tačno i koji još HTC telefoni imaju u sebi srpski, ako uopšte imaju! Od Android Os- znam da ga podržava Samsung Galaxy, jer sam taj telefon imao!

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

a da li neko ima informaciju kada ce se Sensation konacno pojaviti u telenoru, oni ga vec uveliko najavljuju ali ga nigde jos nemaju...meni 10.augusta istice ugovor u MTSu, pa bi presao na telenor , i naravno zadrzao moj 064 broj...jedva cekam...

Odgovori