HTC Desire HD

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Update tezak tacno 100 MB, sve aplikacije ostaju netaknute, telefon radi jedno 15% brze, narocito se vidi u HTC Sense launcher-u ;)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Evil_Zo, a baterija da li tu mozda ma nekog napretka?

Kad bi i ona 15% duze drzala pa da se i mozda vratim na fabricki ROM :lol:
and justice for all...

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Ne bih znao jos da dam sud za bateriju, ali javicu za par dana cim vidim sta i kako ;) Primijetio sam jos neka sitna poboljsanja ali ne mogu sad da se sjetim sta to bi :)

banana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 13:59

Post od banana »

Pokusao sam da apdejtujem telefon sa HTC. sajta na Android 2.3 ali ne dozvoljava download jer kaze da je telefon da Androidom 2.2.1 up to date. Ima li neka alternativa. Aparat nije rootovam, hvala

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Da li se nekome desavalo da telefon kada se par sati ne koristi i uzme se normalno da se otkljuca pritiskom na dugme iznad ekrana on se samo restartuje? Napominjem da telefon bude hladan i da je u malo hladnijoj prostoriji ali nista pretjerano. Kad se cesce rukuje sa njim nema nikakvih restartovanja ali kad bude par sati bez koristenja tako se desi. Jel moguce da je od hladnoce iako nije uopste minus temp. vec nekih 10-ak stepeni? Pozdrav

bgexplorer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 22:23

Post od bgexplorer »

Ja sam išao na system software updates i išao na check now ali mi i dalje kaže your phone is up to date... ne znam u čemu je problem?

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Procitao sam negde da su svi telefoni koji nisu vezani za operatera dobili update a da ce uskoro i ovi ostali.
HTC DESIRE HD

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

ajmo ljudi kako vas sluzi osvezen dhd??? :D ja sam imao problema sa porukama, sporo je ulazio u njih, pa sam poruke stavio u ignore listu u t.kileru i sad samo sljaka 8) imao sam problema i sa slikama u kontaktima ali sada je sve ok nakon jednog restarta.vasa misljenja?

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

nisu mi jasne stvari sa ovim novim updatom. ranije kada sam gledao kako izgleda gingerbread na youtubeu on je imao potpuno novu tastaturu, drugaciji main menu, dosta stvari je bilo drugacije koje ja sada sa ovim update-om uopste nisam dobio. nije mi jasno o cemu se radi. kao da je neki polovican update u pitanju. jel moze neko da mi pojasni o cemu se radi?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ja sam primjetio da je meni malo drugaciji. Tj. podijeljen je na neki nacin u stranice i pomjeranjem prema dole on prebaci na sljedecu "stranu" i ima mala linija izmedju koja dijeli i jos u donjem dijelu ekrana ima dodatak neki kao FAVORITES pa ima DOWNLOADS i APPLICATION. U glavnom meniju kad se povuce odozgo ona linija kad se citaju mail-ovi il tak neke stvari ima dodatna opcija, tj. kao neke precice da se brze ukljuci/iskljuci GPS, WiFi, Bluetooth i jos neke opcije. Nisam imao vremena da istrazim da li se tu moze jos nesto dodati ili promijeniti. Uglavnom osjetno brze radi nego sa starom verzijom. Pozz

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

Generalno mi se svidja novi Android. Jedino mi se ne svidja novo skrolovanje u glavnom meniju koje je sada po grupama jer to znaÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Sitnih promjena je podosta, ja cu izdvoiti ono sto je meni vazno:

- telefon jednostavno mnogo bolje radi, nema nikakvih bagova, sve radi glatko i sigurno, narocito se sve to odnosi na HTC Sense koji je imao svojih bubica - sada toga jednostavno nema!
- telefon je bar 15% brzi u radu
- mnoge aplikaje koje imam su u zadnje vrijeme sa najnovijim update-ima ili kocile ili bagovale - sada sve radi brzo, glatko i bez bagova (logicno, novi update-i nose podrsku za Gingerbread...)
- meni se bas dopada sto je skrolovanje uradjeno stranicno, mnogo mi je lakse za oci kada dugo koristim telefon.
- novi status bar - imate pored notifikacije i brze switchere (iako ja za ovo koristim Quick settings aplikaciju ali je svakako super stvar)
- VRHUNSKA nova stvar mi je sto je sada application manager u settings-u gotovo trenutno brz! Nema vise dosadnog cekanja dok izlista sve aplikacije kad zelim nesto brzo da obrisem, tako da zbogom Easy Uninstaller-u sa Market-a, ne treba mi vise.
- ono sto je bas super update - zvuk je MNOGO GLASNIJI! Ipak je bio malko tih na max volume, sada je odlican!

Ima tu svasta nesto sitno ali fino, nego ja stalno zaboravljam pa cu izgleda jos dopisivati :)



marens, to o cemu ti pricas je sirovi Gingerbread koji imas samo u Google Nexus S-u (mada za cas sve to napravis koristeci ADW.Launcher i odgovarajucu Gingerbread temu). Preko toga ide HTC-ov Sense, ali vjerovatno si primjetio da su ikonice u status baru ipak drugacije.

bezbi, batali task killer-e, na Androidu 2.2+ ti to ne treba. A narocito sa ovakvim hardware-om ;) Uninstaliraj i opusti se (eventualno da ostavis SystemPanel koji pride ima dosta korisnih stvari)...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

PrincIP napisao:Procitao sam negde da su svi telefoni koji nisu vezani za operatera dobili update a da ce uskoro i ovi ostali.
Telenorov ima, probano danas.
Ovo sa menijem "po grupama", možda nije baš "eye candy" ali svakako je praktično.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Da li se sa novim update softvera promenilo nešto oko trajanja baterije? Da li sada možda traje nešto duže?

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

varicak, moj subjektivni utisak je da baterija ipak traje bar jedno 10% duže, mada ovih dana baš intenzivno koristim telefon tako da ga punim bar 3 puta dnevno, tako da ne mogu da dam baš precizan sud. :-)
S druge strane, mnogi ljudi, pre svega na XDA forumima takodje kažu da je trajanje baterije poboljšano, tako da ipak mislim da jeste.
iPhone 4 16GB SIM Free

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Ima tu jedna potpuno kretenska stvar koja je ostala i nisu je ispravili. U HTC-ovoj aplikaciji za poruke i dalje SMS Delivery Report dolazi kao zasebna poruka, to me izludjuje! Na obicnom Desire-u dok je imao jos Android 2.1, sve je bilo normalno, report je dio poslate poruke, ali na DHD-u je to potpuno retardirano! Pa da li je moguce da su to ostavili tako? Ne vidim nikakvu logiku? I sada pored fantasticnih widgeta za SMS, ja moram da koristim Handcent ili GoSMS, KRETENIZAM !!!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ljudi jel moze neko da mi kaze kako da se ne pojavljuje ona crvena linija ispod teksta kad pisem sms? :?

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

janka_88, probaj da instaliras Handcent ili GoSMS aplikaciju i brzo ces zaboraviti na fabricku. :wink:

Sto se update-a tice, sve je kao sto ste naveli. Sitna poboljsanja i sminka, nista spektakularno. Iskreno, ocekivao sam mnogo vise. Najvece poboljsanje po meni su dosta kvalitetnije i jace boje.

banana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 13:59

Post od banana »

Ne znam za Vas ali velika novost za mene je što je konačno ubačen i naš jezik u meni, tako da ako želite moguće je koristiti ćirilicu za sve menije i natpise u telefonu.
Što se tiče pisanja poruka od samog početka koristim Handcent pošto mogu da korigujem veličinu slova uz obavezan SMS backup program pošto sam imao neprijatno iskustvo sa brisanjem oko 2000 SMS poruka iz telefona.
Nisam primetio da je telefon ništa glasniji pošto koristim MP3 fajlone za alarme i zvono umesto fabričkih.
Glavni nedostatak za mene je u korištenju kamere - još uvek nije moguće pauzirati i nastaviti video zapis !!!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

banana, vidis nisam primetio da ne moze da se nastavi snimanje tj. da se pauzira, moracu da proverim (sad mi je telefon zauzet, prebacujem neku povecu igricu na sd :) )

janka_88, koja crvena linija? Meni se to ne pojavljuje a ne secam se da se pojaljivalo :dry:

Probaj da iskljucis spell check ili recnik ili tako nesto :wink:
and justice for all...

Odgovori