HTC Desire HD

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Elektro
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2008. 01:14

Post od Elektro »

@ bezbi - Jeste, moguće je. Ja planiram danas, eventualno sutra da flashujem pomenuti rom, pa mogu da javim utiske ako te zanima.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

bezbi, imao sam rev. HD 2.2 i sad koristim rev HD 2.3 ali nisam primetio neka poboljsanja mada nisam ni nesto poredio (bar sto se tice kamere)
and justice for all...

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

Elektro, moze! obavezno javi nemoj da zaboravis 8)
Dream Weaver, pa jel ima nekih poboljsanja jel zvuk isti ili? izto me zanima za samu brzinu tel jel ista ili radi malko bolje? tamo kao kazu da je malo poboljsan zvuk i kamera.

richie76bg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 23. Mar 2011. 21:14

Post od richie76bg »

ima li neko problema za proximity senzorom? ima li negde u podesavanjima da se ukljuci ili iskljuci posto mi izgleda ne radi automatski..hvala

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

imam telefon sada vec vise od mesec dana. i pocinjem da mislim da mi sa baterijom nesto nije uredu. kad ga malo jace koristim izdrzi mi 6-7 sati. a sa sasvim normalnim koriscenjem najvise 12. sto je malo malo je. ukljucen mi je non-stop wireles, bluetooth, update-ovi. screen brithness na auto. sve je to valjda i normalno. nije valjda da treba da kupim ovaj telefon i da poisckljucujem sve i da smanjim osvetljenje ekrana na minimalno pa da se nista ne vidi... moram priznati da sam malo razocaran zbog toga.. mislio sam da ce vremenom baterija doci na svoje mesto. ali situacija je mozda i gora. kakva su iskustva drugih vlasnika ovog uredjaja?

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

bezbi, Sad sam bs uporedjivao slike sto sam sliko sa fabrickim rom-om i sa android rev HD 2.3 b2 (pojavila se b3 i b4 verzija) i slike su malo bolj a zvuk bas i nisam primetio da ima neke razlike.

marens, uz solidno telefoniranja i sms-ova ali sa manje interneta (preko gsm-a i wifi) takodje brajtnes na auto baterija mi izdrzi dan (manje vise) ali ako koistim net baterija jedva izdrzi 12-14h i meni su apdejti iskljuceni.
Jel korisits lajv volpejpere?

Ja pokusavam sa novim ROM-ovima i drugim verzijama radia da popravim trajanje baterije ali za sad bez uspeha.
Primetio sam da razgovor i poruke ne trose mnogo bateriju ali net, gps, wifi je ubijaju :smutny:
and justice for all...

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Fabricki ROM, uvijek brightness na auto, uvijek Live Wallpaper, non stop prikljucen na WiFi, sve sinhronizacije (imam ih 10-ak) na 1h osim dva push mail-a, push HTCSense.com, Twitter (svakih 15 minuta) i Weather.com (cini mi se svakih 5 minuta), GPS uvijek ukljucen (iako ovo ne utice na bateriju dok god nije upaljena neka aplikacija koja ga koristi i to se vidi u status bar-u), Bluetooth uvijek ISKLJUCEN osim kada mi zatreba, dnevno prosjek 10-ak minuta razgovora, 10-ak SMS-ova, masu mail-ova, ponekad Youtube, ponekad navigacija (tada iskida bateriju ali za svaki slucaj imam punjac u kolima koji mi ipak jos uvijek nije zatrebao...), dosta nekog cackanja oko raznih aplikacija,... i tako nekih 14 do 15h.

Najvise bateruju povuce navigacija, drugo je upaljen ekran i tek onda razgovori pa ostalo, internet ne racunam jer mi je stalno priklucen i bez njega ne mogu. Takva su moja iskustva...


marens, bojim se da nemas mozda neku aplikaciju koja ti sisa bateriju?

Elektro
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2008. 01:14

Post od Elektro »

bezbi, evo prvih utisaka:
-bug-ova nema, lepo radi, cpu gura bez ikakvih vidljivih problema
-kamera bolja, ali skoro zanemarljivo, nije nešto spektakularno.
-baterija bolja, dosta, ali ipak ću sačekati bar nedelju dana da kažem konačni sud. Znam da mi je na stock rom-u držala od 8-16h i onda padne na 8% (što je vrlo frustrirajuće), a evo danas od 8 do sada i na 74% je uz internet non stop, malo youtube-a, po koja igrica (po par minuta nisam imao vremena) plus sms i razgovori klasika, dakle nisam je nešto štedeo. Ali definitivno se javim još za nedelju dana da kažem isplati li se.
Toliko od mene za sad.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

molim korisnike ovog telefona da mi odgovore na pitanje. Moj drugar je uzeo ovaj telefon preko telenora i kada ukljuci IGO nece da mu uhvati signal ja sam mislio da je do gps cipa? ali na google mapama radi cip sve uredno prikazuje,onda mislim da mi ne valja program isti sam instalirao na drugi DHD isto sa telenora i njemu radi savrseno do cega moze biti problem???? Molim za pomoc
Iphone 4s white clear install

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Imas moj post na strani 13 koji sve objasnjava. Neka prati uputstva i neka odradi sve kako je napisano i nece imati problema!
POZ
HTC DESIRE HD

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Mozda vec od sledece nedelje zvanicni Gingerbread za DHD.

Izvor: http://www.gsmarena.com/htc_desire_hd_t ... s-2461.php
HTC DESIRE HD

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Ljudi, nesto jako cudno mi se desilo. Poslao sam par smsova i posle toga sam dobio neki SENDING EROR i nakon toga nestale su mi sve poruke iz telefona! Srecom nisam imao nista bitno ali ipak ne prija. Ima li neko resenje za to?
HTC DESIRE HD

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

PrincIP, nije mi se nista slicno desavalo.
Koji rom koristis? Fabricki ili kuvani? 8) 8)
and justice for all...

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Koristim fabricki rom. Citao sam da se ljudima drsavalo isto i da su resili sve testartom ali ja nisam uspeo...
HTC DESIRE HD

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Factory reset? :cry:
and justice for all...

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

A ne znam sta da ti kazem... Msm nista bitno nisam imao i necu da ga radim jer nemam zasto ali nije prijatno! :?
HTC DESIRE HD

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

da li postoji neka mogucnost da se na android instalira GARMIN navigacija? malo sam trazio po torrentima, ali slaba vajda...

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

jel ima neko informacije o updateu na 2.3? nije lako cekati :D uh ovih 100kratera me pojedose
:lol:

hercplus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Okt 2006. 16:35

Post od hercplus »

maren, ne, na žalost. Ali imaš druge koji odlično pokrivaju i Srbiju: iGo, NDrive, CoPilot, Navignon, ...

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Hmmm, poceo je DHD da mi se restartuje, desava se u prosjeku jedno dva puta dnevno. Fabricki rom je u pitanju, nije rutovan. E sad, pretpostavljam da mu ne gine jedan factrory reset :cry: ali bas sam ga mucio, imao sam preko 200 instaliranih aplikacija, sada sam spustio na 135 i tu cu da usporim malo... Pitam se da li tom restartovanju moze biti uzrok neka instalirana aplikacija? Ne bi mi vljalo da se poslije masu mucenja oko vracanja svih tih aplikacija opet desi isto...

I da, jel factory reset radim klasika tamo u settings ili preko nekog koda? (pitam posto kod nokie postoji soft i hard reset..)

Odgovori