HTC Desire HD

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

bezbi, ako smijem da pitam, zasto bi uopste dirao i ubacivao drugi ROM?

varicak, Kada sam ga kupio, dopunjavao sam bateriju dva puta dnevno, nisam ga gasio. Sada mi izdrzi cijeli dan bez problema. Obicno ga skinem ujutro sa punjaca i uvece mi ostane oko 20%. Koriscenje: non stop nakacen na wireles mrezu, dosta interneta i cackanja oko instaliranja aplikacija, desetak minuta GPS-a, desetak minuta razgovora, desetak poruka,... Za svaki slucaj sam kupio originalni punjac za kola ali mi jos nije zatrebao...

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

Evil_Zo, pa ubacuje mi se nesto novo malo bi da eksperimentisem, i bio sam na xda citao upustva i toliko je komplikovano da nisam siguran da bi mogao da odradim to. mada mi ovaj ne baguje 8)

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

bezbi, ako ti treba nesto novo i ako mene pitas, to definitivno nije rom, pogotovu na ovom telefonu. Instaliraj neki novi launcher, odmah probaj LauncherPro Plus i ADW launcher EX i uzivaj ;-)

mgrobar76
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 21:37

Post od mgrobar76 »

pozzz svima..citao sam dosta o ovom telefonu...stize mi veceras...sta bi ste mi preporucili od aplikacija da ubacim u njega...sta mogu da eksperimentisem,a sta ne.. treba mi za pocetak navigacija,nista vise...ostale cari cu polako da otkrivam kod njega..kolko vidim sve aplikacije treba da skidam sa marketa...

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

mgrobar76, Sada cu ja da odradim posao admina i da ti kazem: O aplikacijama imas posebnu temu pa vidi i odabei sta ti se svidja! :lol: :lol: :lol:

Jel moze meni neko da objasni da li je moguce da na moj DHD 2.2. ubacim OS 2.3 i kako?
HTC DESIRE HD

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

PrincIP, imas dvije solucije. Ja licno bih ti preporucio prvu: da sacekas mjesec-dva i stize nam zvanicni update ;) A druga je da root-ujes telefon i ubacis neki custom ROM sa 2.3 Androidom. Mislim da za ovim drugim nema nikakve potrebe jer sigurno nece biti stabilan kao zvanicni, a razlika izmedju 2.2 i 2.3 je neprimjetna, za razliku od 2.1 naprema 2.2 koja je ogromna... to ti je to...

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Evil_Zo, Prvo da ti se zahvalim na odgovoru! Citao sam o ovim razlikama oko 2.1. i 2.2. pa sam pomislio da je mozda i razlika izmedju 2.2. i 2.3. velika. Znaci strpljenje je resenje mog problema! TNX :)
HTC DESIRE HD

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

2.2 je naspram 2.1 bio veliki napredak sto se tice brzine, isti uredjaj sa 2.2 radi 50% brze nego sa 2.1. Da ne pricamo o mogucnosti pomjeranja aplikacija na memorijsku karticu. Sa 2.3 je, kazu, razlika u brzini do nekih 10% (sto se na DHD-u sa ovakvim hardware-om ni ne primijeti), ostalo su vise kozmeticke promjene.

srbos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 03. Jun 2010. 18:58

Post od srbos »

Da li neko zna gde mogu da kupim donji poklopac (bottom cover) za Desire HD? :cry: Hvala
HTC Desire HD

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

srbos, naruci ovdje i izaberi dostavu/postarinu za Srbiju:

http://www.htcaccessorystore.com/si/p_h ... x?i=206147

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

Evil_Zo, moram ti reci da sap probao launchet pro plus i mogu ti reci da sam ga samo probao :D stvarno nista ne moze da pridje senceu. recimo na launcheru mi se svida veca preglednost kada udjem u sve aplikacije, dok su vidzeti ositomaseni tj potrebno ih je vise ovako ih ima 3puta manje nego na senceu. a taj drugi cu da probam 8) pozz
i ja cu da cekam update mada napominju da je ovaj rom revolution mnogo dobar bukvalno svugde donosi poboljsanja- od zvucnika preko baterije do kamere. e sad da li je istina ne znam. evo i za ove gore sto su nesto slicno pitali, da bi instalirao rom moj dhd sa telenora moram prvo da debrendiram, vratim na fabricki onaj prvi rom, da uradim soff,simunlock root...pa tek pocinje komplikacija oko instaliranja a svaka gore navedena stavka se sastoji iz nekoliko operacija, bukvalno treba 5,6sati da se odradi.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

bezbi, ako hoces da fleshujes nov ROM pogledaj ovde http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=11557769 imas ceo tutorijal kako (na engleskom je naravno :wink: )
Ako ti je sta nejasno slobodno me pitaj :wink:
Nije lose flesnuti nov ROM ali uek postoji rizik da brikujete telefon (postane kao cigla :lol: )

Jedno pitanje: kako mgu da promenim mejl na telfonu koji sam prvi put uneo (da bih mogao da pristum marktu i sl.) Mogu da dodan jos mejlova i te mogu i da uklonim ali taj prvi mejl sto unsem nikako ne mogu, jedino da radim reset ali je to smor :cry: :lol:
and justice for all...

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Dream Weaver, za Gmail ti je nazalost jedino rjesenje reset :( Taj prvi koji se unese je onaj koji nosi sve i tu moras staviti onaj koji ces koristiti stalno. Mada, koliko sam shvatio imas root-ovan DHD? U tom slucaju bi preko Titanium Backup-a mogao sve da vratis na stanje prije reseta (samo izostavi Gmail u backup/restore procesu).

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Evil_Zo, ma nije problen bekap nego me nervra sto ne moze da se promeni mejl :angry: :x
Kako su to debilno odradili!!
Nadao sam se da mozda postoji nek fora ili program koji moze to da uradi ali izgleda da mora na suvo :lol:
and justice for all...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Dream Weaver, pa oni su to uradili sa razlogom.. Hteli su da vezu podatke sa tel sa odredjenim mailom.. Takodje su time vezali aplikacije sa Marketa za odredjeni nalog pa svaku kupljenu aplikaciju mozes da koristis samo sa jednim mailom i ne mozes da kombinujes u jednom tel apps koje su kupljene preko vise razlicitih naloga.

Ne znam da li sam ovo jasno napisala ali je dosta logično..jedino nisu mislili o tome da mozes isti nalog da koristis na 2 različita tel jer ja to upravo radim.. kupim jednu dobru app i koristim je na oba tel..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

Zar ne moze u setings>accaunt & sync> google acc, onda edit ili delete pa napravis novi...mislim da tako moze...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

spasa, pa ako probas to, videces da ce ti izaci poruka upozorenja da ces time obrisati sve podatke iz tel: kontakte, poruke, mailove, aplikacije i sve ostale podatke..:-) tj. resetovaces tel u početno stanje..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

spasa, na zalost ne moze da se ukloni taj inicjalni mejl, probao al ne daju :cry:
Mora reset da se uradi :x

Ninolina, plasio sam se da nema resenja ali bolje da pitam nego da zivim u neznanju :)
and justice for all...

mgrobar76
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 21:37

Post od mgrobar76 »

pozzz svima...savladao sam ga dobro...prezadovoljan sam svim i svacim..malo mi motonav navigacija nije bas precizna(pre sam imao nokiu e 71 i garmin-bilo mi bolje i jasnije)...moje pitanje je jel motonav i igo isto...citao sam da su mape iste,pa je svejedno onda koja je....a i malopre mi dao sam sowter update,al nisam smeo da skinem...oko 40mb...jel se to nekom pojavilo,i jel neko updatovao telefon...imali poboljasanja

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

imam sledeci problem. instalirao sam Igo navigaciju na moj desire HD. i sve je radilo savrseno. medjutim, prosli vikend smo se provozali malo do Beca i cim smo presli granicu sa madjarskom telefon vise nije hteo da nadje satelit pa da ga ubijes. pise samo "trazenje satelita" i to tako traje i traje.... cak i njegova navigacija koja se dobija sa telefonom nije htela da najde satelit. znam da ima opcija da je ugasen data protok kad si u roaming-u ali ovo nema niokakve veze sa internetom vec sa satelitom. i da muka bude jos vec, drugar u kolima ima iphone 3gs, njemu savrseno sve radi, u sekundi mu se konektuje... i naravno krece prica iphone je iphone, apple je apple..

Odgovori