HTC Wildfire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

ovaj proveri da li imas da flesujes gapps posebno mozda zbog toga nemas market i mozda zbog toga ti se desava to sto ti se desava.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

nije resilo stvar. jel zna jos neko sta bi moglo biti ?
Samo nek se rolaju....sarme.

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Probaj ponovo full vipe Wipe Data/Factory Reset, cleare dalvik cache, Format /system under partitions menu, kao po uputstvu, pa onda flash roma, pa reboot recoveria, flash gaps, reboot system..odes u account i sync podesis gmail profil , zatim se povezes na market i ponudi ti sta zelis od gaps da instaliras izaberes i to bi trebalo da radi.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

uradio sam tako i evo sad je sve ok. hvala. :oops:
Samo nek se rolaju....sarme.

extra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 14. Jul 2010. 21:08

jebem ti i ovaj forum

Post od extra »

A ovaj navigation zvanicni, jel moram imati stalnu internet konekciju ili ne?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

extra, ta fabricka app za navigaciju je preko Interneta, a sve ostale koje ubacujes naknadno tipa iGO, Navigon, CoPilot... i te, za njih ti je potreban ukljucen GPS i one ne jedu megabajte...
Ja ti preporucujem ovaj CoPilot, najbolji je za Wildfire, rezolucija savrseno odgovara a i ima jednostavan UI... nacices o njemu par stranica u nazad... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

banea
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2011. 23:36

Post od banea »

Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje u vezi wireless-a. Telefon mi nadje mrezu i pise da je konektovan ali ne mogu da koristim internet. Da li neko zna jel treba jos nesto da podesim u opcijama? Hvala unapred

Dzeki Cen
Banned
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 11. Nov 2010. 14:53

Post od Dzeki Cen »

Jesi skoro uzeo ruter? Da li ti je do sada radio wifi na tom ruteru? Ako nije,onda si dobio ruter koji nije konfigurisan kako treba.Odgovori na ovo pa cu ti reci sta dalje. :wink:

banea
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2011. 23:36

Post od banea »

Od kako sam kupio telefon wifi mi ne radi. :smutny: Navodno pise da mi je konektovan na odredjenu mrezu ali internet ne sljaka. Dok na lap topu na istoj mrezi ide bez problema.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

a jesi mozda probao neki drugi hotspot za wifi mozda tebi ruter nije lepo podesen ?

banea
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2011. 23:36

Post od banea »

nisam. verovatno je do toga. kako mogu to da resim. jel moram da nosim u telenor da mi oni to srede ili mogu i sam uz vasu pomoc naravno? :)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

pa sredi ruter telefon nemas sta da sredis taj ruter podesi imas temu pa pogledaj tu i potrazi pomoc oko rutera ovde

viewtopic.php?t=11739

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

kako da promenim stock gingerbread tastaturu? svidjala mi se ona HTC-ova... :dry:
Samo nek se rolaju....sarme.

Zveki54
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 08:19
:: Iphone SE

Post od Zveki54 »

Pozdrav svima, juce sam uzeo HTC Wildfire preko prenesi paketa u Telenoru pa imam par pitanja na koja pretpostavljam da vam nece biti problem da odgovorite, posto mi je ovo prvi android telefon jos se malo gubim, procitao sam ceo ovaj topic i nasao dosta odgovora na sve sto me je zanimalo ali me zanima jos par stvari, npr, da li su potrebna neka posebna podesavanja za WI-FI ili ne tj, da li se on sam nakaci na mrezu ako je ukljucen i da li je tada net besplatan i po vasoj proceni da li je onih 150mb telenor klika dovoljno za ceo mesec ako se recimo par puta na dan ukljuci net, kao i kako da iskljucim auto update za friend stream, weather i ostale aplikacije?

Dzeki Cen
Banned
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 11. Nov 2010. 14:53

Post od Dzeki Cen »

Banea,zovi tehnicku podrsku svog internet provajdera i oni to moraju da rese.To je njihov domen,nema Telenor nista s tim.

barba321
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 20:38

Post od barba321 »

Meni je potrebno jedno pojasnjenje. Rootovao sam telefon, ubacio ROM WildPuzzleROM_2.2.1 v0.8, overclokovao na 691MHz... telefon radi OK ali cinimi se malo sporije nego sa Androidom 2.1 (tada je radio stabilnije). Sve sam ovo radi da bih mogao aplikacije da prebacim na microSD (sada mogu da prebacim samo odredjene aplikacije, odnosno njihove "vece" delove").. ne interesuju me live wallpapers i ostalo...
Pitanje je sledece, ako unrootujem telefon i vratim 2.1, uradim "sluzbeni" update na 2.2 - da li cu moci iste aplikacije poslati na microSD? ..meni vise nista i ne treba :)

p.s. danas mi je telefon dva puta bugovao i restartovao se sam (jednom od previse komandi u kratkom intervalu a drugi put dok je radila navigacija - copilot)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Neces moci ni sa 2.2 oficionalnim romom movi da prebacis sve aplikacije na SD. Ovaj probaj mozda neki drugi rom ili spusti overklok na 614. A napravi ext particiju na sd kartici i tada ce ti sve aplikacije ici na sd karticu sto budes instalirao.

barba321
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 20:38

Post od barba321 »

Cek, cek... uradio sam ext particiju 512,0 (micro SD, 8GB C4) ali mi aplikacije delom ostaju u telefonu (kada sam ubacio wildpuzzle bilo je 102MB sada je 75MB)... verovatno sam nesto pogresno uradio?
Meni je potreban neki stabilniji ROM a da mogu da prebacujem aplikacije na SD... moze neka preporuka, hvala!

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Wildpuzzle v0.8 je stabilan koristio sam ga 2-3 nedelje i odlicno je radio nikakva zamrzavanja imas i onaj sunabh ili tako nesto i imas i cyanogenmod 6 i 7 ali on jos nije zavrsen...bice da ti to nisi lepo sve odradio wipe a sto se tice prebacivanja na sd , valjda na verziji wildpuzzle 8 cache je na memoriji telefona po default pa trebas preko emulatora da prebacis na sd odes u emulator i otkucas a2sd cachesdreset ili a2sd cachesd onda se on restartuje i prebaci na sd. Dakle ako si uradio formatiranje particije flashuj Darktremor Apps2SD imas je tamo na xda u development restartuj i pogledaj koliko ti je memorije ostalo ako je i dalje isto memorije slobodno na telefonu ili manje , onda odi i preko emulatora odradi kako sam ti vec napisao a2sd cachesd on se restartuje i to je to.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

mozda te jos i zeza ako odradis ext3 particiju onda uzmi i ponovo riflesuj rom odradi whipe svega i flesuj zip ponovo

Odgovori