HTC Wildfire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

jel moguce kada kucam poruku da u toku kuckanja promenim tastaturu? dok sam imao Hero-a bilo je pored space-a levo, dugme sa nacrtanim zubcanikom... gde su kao brza podesavanja tastature... (jer uglavnom kada sam napolju prebacim na '1abc, 2def...' tastaturu jer mi je brze i ne moram da budem precizan...a u kuci sam na raskosnoj qwerty tastaturi...

dakle jel postoji ta opcija, ili neka druga tastatura sa tim dugmetom... ? ili moze da se ubaci samo to dugme?
Samo nek se rolaju....sarme.

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Pera Detlic, imas dugme sa nazivom jezika,trebalo bi po defaultu da pise En na njoj,stisnes to i i zacice ti lista jezika i ispod nje settings kliknes na to i tu promenis tastaturu :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

vanjuska, hvala... :oops:

jel postoji neki nacin da se vratim na fabricki 2.1 posle custom rom-a a da to nije 'nandroid restore' ? nesto na foru update.zip a da ne moram da ponovo rutujem...? :oops:
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Nema samo tako koliko ja znam preko nandroida, ako flesujes ponovo preko update zip-a onda ces morati root ponovo

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

jos jedno od bezbroj pitanja... kako overclock-ovati procesor?

i da, jel neko preporucuje neki dobar kuvani romic? :)
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ja sam koristio wildpuzzle dok sam imao wildfire ubaci se kernel za overcloack i setCPU program sa njime podesaas koliko ces. Ne znam kakvo je sada stanje sa romovima mislim da je dobar CM i mislim da i on podrzava taj kernel za overcloack.

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Probaj novi wildpuzzle dobar je stabilan i brz ili onaj sunabh nije los, ja koristim wildpuzzle novi clockovan 4.1 kernelom na 710 i dosta je brz i stabilan ne zamrzava, nije jos ukljucen jit ali bice i to za par dana. Meni linpack izbacuje 2970 mflops bez jita sto nije lose.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Nije lose ja sam dobijao oko 3500 dok sam koristio onu verziju 8.01 ili tako nesto i isto nisam imao problema nije ni zapucavao a radio je bas brzo

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Kako li tek deluju CM i OpenFire kad meni na 2970 mflops odlicno radi, vidim ljudi ocitavaju po 5 mflopsa na njima :blinky:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Kako mogu da ubacim taj kernel? Jel se on flashuje na foru update.zip ?

Probao sam CM i nisam bas nesto odusevljen... Jeste zanimljiv, drugaciji je dosta. Ali mi je ipak drazi Sense.

I da, jel live wallpaper-i mogu da se ubace nakanadno u rom ili ih mogu koristiti samo sa romom koji ih vec podrzava...?
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ovaj ubacujes ga flas zip, a za live wallpapers neke su u romu a ako nisu onda naknadno sa marketa, ali ubice ti uredjaj skroz i ako ga overklokujes bude znatno sporiji sa njima

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Svestan sam rizika sa LiveWall.. A nisam pitao to, gde mogu da skinem nove, vec da li mogu u rom koji ne podrzava livewall. da ubacim da moze da podrzi... (kao recimo u ovaj moj official 2.1 out-from-the-box...) ??

-I gde mogu da nadjem kernel za ovaj moj gore pomenuti rom? :roll:
Samo nek se rolaju....sarme.

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Na xda , sekcija wildfire development imas kernel oc i skines HCDR.Kernel_v4.1_Flashable.zip . Na ovom wildpuzzlu su omoguceni live wallpapers ali za sad ne jos na sensu nego npr LauncherPro. Skoro svi 2.2 romovi podrzavaju live wallpaper, ali kao sto sam rekao ne na sensu. Mozda LiveWallpapersPicker.apk ona ti ubacuje tu opciju , probaj.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

tolero, videcu posle za tu aplikaciju... nego, jel se kernel vezuje za rom ili za sam telefon... msm jel mora svaki put kad se promeni rom, da se flesuje i kernel, ili on ostaje.....?
Samo nek se rolaju....sarme.

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Moras svaki put, proporucivo je da uradis wipe uvek kad instaliras neki novi rom.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

tolero, ma da znam.... evo uspesno sam overclock-ovao....

1. nego ova LiveWallpapersPicker aplikacija, instalirao sam je pa sam potom instalirao adw launcher... ali ne radi... kako sad da je deinstaliram? posto je ona kao neka aplikacija koja radi u pozadini... :)

2. sto se tice setCPU, drzim ga na 691mhz, posto sam cuo negde da se ne preporucuje preko 700mhz... jel neko imao nekakvih losih iskustva sa preko 700mhz...?

3. jel mogu da koristim jedan kernel za sve romove ili samo one kernele koji su prilozeni uz rom?

4. sta je JIT?

nadam se da da cu dobiti sve odg. Hvala!

:)
Samo nek se rolaju....sarme.

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

1 . Obrisi pomocu npr easy uninstaller, ili odi u applications manage app nadji je i obrisi
2. Ja koristim na 710 vec duze vreme i stabilan je, nemam nikakvih losih iskustava
3. Onaj kernel za oc ide za vecinu romova, imas jos nekoliko tamo na xda
4. jit - just in time , laicki poboljsavanje performansi sistema graficke i procesorske
Cekaj koji rom sada koristis? I koji ADW koristis jer onaj novi ADWlauncher EX najbolji do sad koji sam video treba mi sat vremena da podesim koliko ima podesavanja :)

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

koristim fabricki 2.1... batalio sam adw launcher, evo skidam launcher pro da vidim sta ce on da uradi... :) ako ti nije problem posalji mi na pp taj ADWlauncher EX...?
Samo nek se rolaju....sarme.

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

Pozdrav,
kao vlasnik Nokie znam da je moguce uraditi reset telefona pomocu *#7370# na fabricka podesavanja.
Trebalo bi da tako nesto uradim i sa HTC wildfire-om (curin) kako bi se resetovalo sve sto je instalirano od kupovine telefona, svi programi, etc. i da nakon toga instaliram novi froyo prvenstveno sa ciljem da iste programe ovog puta instaliram na memorijsku karticu a ne na memoriju telefona. Razumeo sam da je to moguce sa novim update-om.
Da li je moguce takav reset na fabricka podesavanja uraditi nekom sifrom kao kod nokie ili iz menija, ili nekim programom?
I kako preporucujete da se odradi backup pre toga?
Hvala unapred!

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Odes u settings- phone sd storage-factory data reset,. Nisam siguran ali mislim da ne moze kao kod nokie sifrom. Nije rootovan , znaci sprite backup ili my backup pro.
Ps: Ne mozes sve da instaliras na sd kartici , samo mali broj programa koji podrzava to. Tako da nemas potrebe za resetom, takodje ni za backupom jer se podaci ne brisu prilikom prelaska na froyo.Nek lepo uradi update froyo pa posle vidi sta moze da se prebaci, skini npr. app2sd i on obavestava koje mogu biti prebacene
Ili moze ovako...mrzi me da prevodim evo ti copy paste
1. Phone must turned off, press and hold the VOLUME DOWN button, and then press the POWER button.

2. Wait for the screen with the three Android images to appear, and then release the VOLUME DOWN button.

3.Press VOLUME DOWN to select CLEAR STORAGE, and then press POWER.

4.Press VOLUME UP to start the factory reset.

Odgovori