HTC Tattoo

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Gaga3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 21:41

Post od Gaga3 »

Tattoo ili Wildfire ! Wildfire bolja kamera i noviji sistem! Tattto te nece sigurno razocarati , odlican telefon i vise od toga! Iscitaj forum, pohvataj cake, pravilno koristi android i videces koliko je sve to bolje od Symbian telefona! :D
HTC Tattoo

droganche
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2010. 18:30
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od droganche »

I mene interesuje da li je neko probao taj upgrade? Vredi li se time bakcai, i sta se dobije sa tim? :unsure:

Joksha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 12:09

Post od Joksha »

E ovako ne znam da li se vec pisalo o ovome ili sam je jedini sluchaj :oops::oops: :oops:
Desava mi se da mi neko posalje poruku npr sa broja 0611234567 i da taj br imam u imeniku ali kada hocu da odgovorim on salje na br 0641234567 (broj koji sam nekada imala u imeniku i obrisala). Mislila sam da je to zbog sinhronizacije na gmail-u pa da odatle vuche ali sam i tamo obrisala br tako da nije :D Ima li neko resenje za moj problem ????

pozzz :o :o :o :o :o :o :o

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

dobio sam ovaj mob na koriscenje, pa sam hteo malo da ga sredim
trenutno je na njemu 1.6 koji je uzasno spor i jako vuce bateriju!
interesuje me koji mi rom preporucujete, da SVE radi na njemu (radio kamera BT Transfer..) i da baterija malo duze drzi :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Da se javim i ja kao ponosni tattoo korisnik. Imam ga tacno mesec dana i do sada sam provalio skoro sve na njemu, sto samostalno, sto zahvaljujuci vama.
Do sada sam procitao oko 50 strana na ovoj temi i vec sam ocoravio, ali nasam video da je iko postavio ovo pitanje.
Kako da onesposobim htc sense? Ne zelim da ga uninstalliram jer ne znam da li cu moci da ga vratim u slucaju reklamacije nego samo da ga iskljucim jer mi se JAAKOOO svideo onaj "sirovi" izgled androida.
Mozda bih ga i uninstallirao ako time ne krsim garanciju ili ako neko zna kako onda da ga vratim.
Na YouTube sam video kako izgleda tattoo bez sense-a i stvarno mi se svidelo.
Hvala u napred!
:)

EDIT: Upravo procitah sve 73 strane... i to na telefonu...
I slucajno sam provalio kako se ovo radi pa ako ikome jos zatrebe. U manageru za aplikacije sam pronasao HTC Sense i kliknuo na "Clear defaults" i sada me pri startovanju telefona pita da li da ide na home ili da ukljuci sense.

Sorry na ovolikom postu!
Pozz

Gaga3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 21:41

Post od Gaga3 »

Mirko pre ce biti da ti je instalirano nesto sto usporava telefon, nego da je do sistema! Da je sistem kriv bio bi i drugima spor! Ja imam mesta mozda da instaliram jos 4,5 aplikacija, skroz je pun i slika i muzike i dokumenata i radi totalno ok! Sto se tice baterije meni npr drzi jedan dan ukoliko ga bas mnogo koristim, znaci npr....50 poruka, net konstantno ukljucen, provera mailova, pozivi oko 30 minuta, nekad i vise i muziku koju bas slusam kad god se nadjem na ulici , dok setam a i to je poprilicno! Sad ne znam koliko je to malo po tebi!

psyhound, kad sam uzela tel prvi dan, slucajno ugasim HTC Sense , secam se htela sam da placem misleci da sam ga unistila! :D Neka ti je sa srecom! I dobrodosao u klub ponosnih vlasnika! :lol:
HTC Tattoo

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Hvala i bolje vas nasao. :)
Kao sto rekoh, procitao sam sve na ovoj temi i stvarno mi ti silni problemi nisu jasni. Do sada mi se jednom resetovao sam od sebe (u isto vreme mi je bio player u stand-by jer sam telefonirao, bila su mi ukljucena 4 tab-a u operi i stigla mi poruka => crash u momentu) i jednom mi je pobrljavio ringtonove posle protrcavanja kroz sve scene. Osim toga nemam nikakvih problema. Ovo mi je prvi smartphone i prvi android, a kao korisnik linuxa znao sam sta me ocekuje - sati podesavanja i stelovanja.
Telefon je besprekoran i menjao bih ga jedino za Desire ili za Nexus1!
P.S. Treba li nekome NEOTPAKOVANA zebrasta maska?

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi ima li neko problem sa market-om?Nece da skida zadnjih par dana.Krene download i izbaci poruku da skidanje nije uspelo...Da znam da li je do mene ili je kod svih tako?

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

juche sam skidao neke progamcice i sve najnormalnije radi :wink:

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Odradio sam kao sto je vylota rekao i sada mi sve radi ok.Hvala na savetu. :D Nikad ne bi provalio da to treba da se uradi.Iskreno ne znam ni kako se update-ovao market,jer mi nista nije ni nudilo za update :?

Marko.85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Ned, 27. Jun 2010. 21:15

Post od Marko.85 »

Opet ja oko baterije. Meni i dalje traje oko 7-8 sati, ne izdrzi mi ni ceo dan. Koristim ja njega dosta, net stalno ukljucen, mesendzer takodje, oko 40-50 poruka i bar 20 min razgovora, ali vidim da i drugi koriste odprilike toliko i da traje ceo dan.
Kada sam kupio tel bilo je dovoljno neka 2-3 sata da se baterija napuni, a sada mi se desava da stoji na punjacu i po 14 sati a da se ne napuni skroz. To mi nije jasno. Jednostavno i dalje je ukljucena crvena diodica i cim ga skinem sa punjaca nestane jedna crta na bateriji :o

I interesuje me da li je neko kupovao one baterije od 2600mAh sa onom debljom maskom, i gde ima da se kupe?? Video sam kod jednog lika, ali je on kupio tel sa tom baterijom pa ne zna gde je nabavljena. Inace ta baterija mu izdrzi 5-6 dana.
HTC Tattoo

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Marko.85, takve baterije mozes naruciti na ebayu, sa postarinom izadju oko nekih 30e! ja sam svojevremeno uzeo jednu za iPod ali nisam zadovoljan :( traje mi isto kao ona regluralna, medjutim ako budem presao na desire, sigurno cu uzeti jednu jacu bat!
meni bat na tattoo traje oko dan i po, ukljucen wi fi, bt, sve se automatski skida i sinhronizuje (kontakti, kalendar vreme itd) poruka jako malo, razgovora oko sat vremena dnevno! tako da tebi baterija traje EKSTREMNO kratko, ne znam sta je uzrok tome!

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

jaooo danas sam cackao disare kod kolege,zlo od fona jbt. ekrancina oci da ti ispadnu jbt :) uf sto bih ga posedovaooo.jos je beli ,ahhhhhh :( mnogo sam tuzan

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Mirko BGD

Reci mi kako si naruciovao preko ebay-a kada nema nase zemlje da se placa preko paypal?Ja sam hteo pre neki dan da narucim neku maskicu za nokia 6131 i nema nas na paypal :( Tada shvatih da smo jos uvek pod sankcijama...

Gaga3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 21:41

Post od Gaga3 »

Ivane posalji mi mail pa da ti posaljem uputstvo ! :) .
HTC Tattoo

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Evo Gaga ce da ti objasni da ne kuckam i ja sad :)
ja cu samo napomenuti da se uplatr na paypal account ne mogu vrsiti i da za sad jedino radi banca intesa i to Internet, amex, master! i jos jedna napomena, da ne idem previse u off, pazite na robu vrednosti preko 20e, carina i porez OTKIDAJU, naplacuju bukvalno 100% vrednosti robe, tako da uvek gldajte da se dogovorite sa prodavcem da na fakturi naise cenu od 19e sa shippongom, ako je 19e bez shippinga, shipping jos npr 2e to mu dodje 21e i onda krece nasa nasa drzava da se bogati!primera radi, meni su za futrolu koja je kostala 20,xx eur sa shippingom, uzeli skoro jos 20e za carinu! majmuncine!

Gaga3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 21:41

Post od Gaga3 »

OK znaci hoces da kazes bilo sta da kupim a da je ispod 20 evra ne placa se carina?? Je l to vazi i za Ameriku, hocu da narucim duks iz Amerike! :)
HTC Tattoo

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Gaga3, nije to bas tako..:-( Ja sam narucila folije za ekran.. Cena folija je bila oko 700din.. Otprilike isto toliko su mi naplatili i carinu..:-( Ali, recimo, kad sam narucivala masku za Tattoo, ona je kostala oko 18 evra, a carina nista..:-) Tako da, pre bih rekla da nema pravila, vec kako ti se zalomi i koliko imas srece..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ako pricamo o SADu onda ispod 20$,
ovo su informacije od coveka koji radi na granicnom prelazu :)
anyway to je zakon, prem da mislim da je Nina u pravu, i da te stvari idu kako se kome zalomi! ja sam do sad narucioL
bateriju za Ipod iz Nemacke, to je bilo ok,
futrole iz UK, prvo jedna, pa kad je stigla druga, ODVALILI SU ME ZA OBADVE! STOKA!!!
invisible shield iz USA i dobro sam prosao
to je od prilike, znaci za sad samo losa prosao sa UK i njih cu da zaobilazim ;)

Gaga3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 21:41

Post od Gaga3 »

Ma meni naplatili dve majice iz Novog Meksika 2000 dinara carinu, nisam verovala! Kreteni! Nego Ninolina pa gde si ti? :D
HTC Tattoo

Odgovori