HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

lovd, telefon je feliki, a fokusiras dodirom, pa vrlo cesto budu mutnjikave fotke, inace mogu da budu pristojne. Jedino su boje uglavnom meh. Sa Adroidom je druga prica, imas aplikacije koje cekaju da se ruka smiri, a i driver je malko bolji.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

Krile007, sta se desava?
kako se snalazis sa makinom?

jel si uradio neka podesavanja i tvikovanja?
ili nesto jos jache kao na primer HSPL i lagani flash? :D

ja sam i dalje u iscekivanju, kao bice ovih dana... :dry:

pozz

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

mrkixxx, fino fino :) kakvi crni flesevi, jesi tu lud, kažem ti nov sam u WM svetu :lol: skinuo sam par igrica u neke programe sa W Marketa ali nešto je to slabo, sve što nadjem čini se da je HTC Sense uradio bolje :chytry: :lol: ...inače mašina je dobra nema šta ali naravno uspeo sam da ga zapucam oko 7-8 puta do sada...povezao sam sve kontakte sa FB profilima i možeš da pratiš statuse bez ulaska na FB i dok listaš imenik vide se slike što ja jako volim i kada smo kod FB...kada udeš u slike na FB od nekoga ( i to preko imenika ) on ih sve učita sa kratko vreme i listaš i kao da su na tvom telefonu .....ekran je bolji nego na mom laptopu a imam dobar laptop :D kontrast je ekstra...video klipovi na You Tubu su neverovatni.....futrola koju dobijes je najbolja koju sam do sada video, kožna, proštepana, uzana do bola ali posle nekoliko dana će biti dosta bolje......upravljanje netom je ekstra otvara full strane odmah

Loše stvari: Kuckanje poruka uopšte nije tako lako, stalno mi prebacuje na pogrešno slovo....nadam se da ću se navići.....kartica koja ide sa njim je 2gb a navigacija koju on ima je 2,17gb valjda xaxaxa a plus imaš samo trial od 15 dana posle plaćanje :o moram da kupim karticu od 16gb ili 32gb sada sam stavio 4gb koju sam imao u kući

I imam jedan problem....počeo je da mi se pali Wireless svakih par minuta.....nema veze što ja njega isključim, on se sam upali pokušava da nadje wireless i kada nadje konektuje se i ne mogu da nadjem kako to više da se ne dešava.....jako me nervira i troši bateriju bez veze.....i kada spomenuh bateriju, punio sam je prvi dan 3 puta :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Krile007, WM Market nije pravo mesto za skidanje WM softvera - tamo ces malo toga naci zanimljivog. Pogledaj forume kao sto je xda developer forum i slicne i izgooglaj linkove.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

Krile007, odradi za pocetak ona sitna podesavanja sistema, koja ce ti olaksati rad:
podesavanja osetljivosti GPS-a, browser-a, broj tabova, displej, wifi i sl.
imas listu od bar 50taak naj cescih tvikovanja koji nisu nikakvo hakovanje.

pogledaj po xda kako da resis probleme "samovoljnog " kacenja na net. znam da se resava u par koraka.

najbitnije je da si zadovoljan makinom, ostalo se da srediti.

u najgorem slucaju, android za HD2 je jos malo pa 100% funkcionalan, tako da ko ne voli wm....
samo jos malo da pokrcka. :lol:

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

tomas.hokenberi, ok hoću u slučaju da imaš još neki sem XDA viči i da je besplatan :) znam da ne smem da tražim ilegalu mada mi ne bi smetalo :D

mrkixxx, verovatno sam pola toga i promenio....kao na primer displej...ali na šta misliš kada kažeš osetljivosti GPS-a? Koristim Google Maps pošto Co-Pilot nisam ni aktivirao onih 15 dana trial jer predpostavljam kada ga aktiviraš ističe za 15 dana, nevezano da li koristiš ili ne svaki dan u toku tih 15 dana tako da kontam da ga aktiviram kada mi bude trebao u slučaju da ne nadjem key gen za njega do tada ili neku drugi GPS

Problem imam sada samo sa FB...zakucava mi stalno mašinu ( njegov instalirani, onaj koji može da lista slike kao da su na telefonu )...preko Opere ili Explorera kada udjem radi ali to nije ista FB aplikacija i on redovno lista slike jednu po jednu

PS. Podseti me kako ti treba da dodješ do HD2? Preko mreže? Neko ti donosi?




Aaaa evo sada sam prebacio Šerlok Holmsa novog na mob u avi formatu je i neće Windows Player da ga pusti :( jel to neće moći jdenostavno ili mi treba neki drugi player???
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

Krile007,
za pocetak prelistaj temu na hd2 forumu - sta sve treba da podesim kad kupim hd2. :D
imas bukvalno najdetaljnije stavke za tvikovanje fona.
kad kazem osetljivost GPS-a, mislim da brze hvata satelite i sl. vazi za sve navigacije.
probaj da negde nabavis IGO!

za filmove nadji i instaliraj core player.

moraces vishe da se majes po raznim forumima i pokupis svakakve cake i savete!
nema ti druge, ako oces da sve fercera.

samo lagano.

ja ocekujem svoj fon preko telenora.

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Ja se izvinjavama, ali mi nesto pretraga ne ide..
Kakva je situacija sa otkljucavanjem HD2 sa Telenora (cuo sam da su neki zakljucani a neki nisu).
Mora da se naruci onaj kod ili moze nesto u rucnoj radinosti?
iPhone 3G[s] 16GB

dacha
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 21:20
Lokacija: Niš

Post od dacha »

Daj ubacite neku vašu fotografiju slikanu ovim telefonom čisto da vidim kako to izgleda kada neki amater slika i uploaduje, a ne da gledamo one slike sa testova itd.
Kada svoj život sredim, malo kad se smirim, i trudim se da živim od onoga što volim.
Bolji dani kada dodju, tada loši se zaborave, i samo lepi momenti u glavi se pamte!

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

nikoola, može da se otključa ali u servisima i traže 50 evra....to je što ja znam jer sam se baš raspitivao o tome, e sada možda ima još neki način ali ja ne znam za taj

dacha, mogu ti reći da sam jako zadovljan čak i u potpunom mraku...blic je baš jak :) ali u slučaju da hoćete da vad stavim neke slike morate mi reći kako pošto ja sam na FB stavljam slike i tamo znam :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Krile007, slike postavi u ovoj temi. Postavljanje je jednostavno. Uploaduj fotografije na neki od online servera kao sto je Photobucket. Kopiraj ili gotov link za forume ili direktan lik ka fotografiji izmedju tagova kao u primeru

Kod: Obeleži sve

[img]http://server.za.slike.com/slika.jpg[/img]

Mozes da uploadujes i na FB i da koristis i taj link (ako je slika public).
Obrati paznju na to da nije dozvoljeno direktno postovati slike sire od 600 piksela, umesto njih postavi ili thumbnail preview ili url link (umesto [img] koristi [url])
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Jel može ovako pošto nemam pojma gde da ukucavam taj tvoj kod:


Ovo je po svetlu od sijalice...malo pre slikano
http://img710.imageshack.us/img710/2333/imag0007b.jpg

Ovo su u kompletnom mraku, prva je malo zadrmana izgleda jer dobro izgleda kada je staviš na desktop ali kada otvoriš svih 5 Mpix onda je mutna, ali druga je bolja

http://img716.imageshack.us/img716/7489/imag0001q.jpg
http://img251.imageshack.us/img251/1486/imag0008uy.jpg
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Krile007, Ukucavas oko linka dok kucas poruku. Ako je slika velika ukucas oko poruke. I ne u ovoj temi vec u temi ciji sam ti link dao.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

tomas.hokenberi, Aha....sorry ja sam skontao da je ono da uplodujem celu sliku tamo pa ovde stavim link i da ovde može samo link da se postavi :dry: nećem više :wink:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

u poslednja 2 dana mi izlazi poruka " da telefon tadi na malo memorije , da izbrisem ili ugasim neki od programa " ..... Task menager stalno gasim programe .... Imam 5-6 app skinutih sa marketa ...

Na memory storage 180mb free 31mb
a na program od 336 free 150mb

da li je neko imao slican problem i kako je resio ?

Blagodarima :unsure:

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

lovd, ja sam imao sličan problem.....tačnije identičan....skinuo sam par programa sa marketa ali on sve trpa na memoriju telefona koja uopste nije velika, a na programima imam dosta slobodno.....došao sam u situaciju da nije hteo ni You Tube aplikaciju da pokrene jer je "full storadge", a preko Opere neće da mi otvori nijedan klip jer nema flash odgovarajući, sa tim što ni taj fleš koji mi ponudi da skine jednostavno ne može na win mob :o

Ja sam to privremeno rešio tako što sam pobrisao sve aplikacije koje sam skinuo sem blekdžeka i TV prijemnika koji mi je jako zanimljiv mada zauzima dosta memorije....i sve slike, demo video i ostale gluposti sam stavio na karticu tako da sada imam 49MB slodobno

Ali bih takodje voleo da mi neko kaže kako da nateram programe da idu na memoriju koja je predvidjena za programe, a ne na glavnu memoriju, pošto sve te koje sam instalirao ne pitaju da opciju gde da insalira već to se radi automatski
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Lovd i Krile, obojica verovatno imate problema sa RAM memorijom jer nemate pravi HD2 nego pre versija koja se svala Touch Pro three, odnosno taj je isti sve kao hd2 ali jedino ima 330mb ram umesto 576mb kako je u hd2. Na to sam ja naisao par puta i ti uredjaju padaju sa memorijom brzo, dok u orginal hd2 nema sanse da NIKADA videte ispod 200mb free. Proverite

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

rilazi, to sto si naveo kao razlog je prosto nemoguce jer onda ispada da su kupili lazan HD2 telefon sto dalje znaci da mogu da odu gde su kupili telefon i da traze novi jer to nije telefon za koji su dali novac.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

rilazi, pre će biti da su to samo nazličiti kuvani romovi, ne razumem se u to baš previše ali tako sam čitao

Model No
HTC HD2 T8585

I registrovao sam se na HTC sajt pod HD2 sa serijskim brojem

Inace to 330 MB što kažeš je:

Total storadge: 180.23MB
Total program: 336.93
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

a zasto ne skidate programe na komp, a onda .cab fajlove prebacujte na root kartice i odatle ih otvarajte i instalirajte? tako sami odredjujete koju memoriju da koristi!

Odgovori