HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
fenixbgd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 00:33

Post od fenixbgd »

vito007, idi na settings pa u wirelless controls pa u phone i tu izaberi band u njemu štikliraj gsm i ne bi trebalo da imas vis eproblema

cranberry
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 15:10

Post od cranberry »

Veliki pozdrav svima,
jel može neko da mi kaže kako da sa home screen-a uklonim kalendar, alarm i quick links. Danas sam uzela tel u Telenoru i pokusavam prvo da ga prilagodim sebi ali mi nikako ne polazi za rukom.
Unapred hvala

Extreme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 14:42
Lokacija: NS

Post od Extreme »

fenixbgd napisao:Extreme, Zakonski rok za popravku je 45 dana, mada telenor daje telefon na koriscenje dok je tvoj na servisu
U zakonu ne pise da je 45 dana, mada me to ni ne interesuje... Zanima me sta (tacno) pise u garanciji koja se dobija uz telefon kupljen u Telenoru, tj. da li je naveden neki rok ili ne?

fenixbgd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 00:33

Post od fenixbgd »

u samom garantnom listu nije naveden nikakav rok za servisiranje, sem onoga sto pise u opstim pravilima ugovora, rok od 8 dana

Extreme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 14:42
Lokacija: NS

Post od Extreme »

Svaka cast na expresnom odgovoru i HVALA na informaciji! Sad mogu sutra da ih cimam, posto je tih 8 dana proslo.

vito007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 10:23

Post od vito007 »

Extreme, Hvala na savjetu nadam se da se u buduce nece blokirati.Za to moram pricekati dan dva jer to mu je neki minimum za koji se do sada blokirao.Pozdrav

edit:

Extreme, Mozda sam malo dosadan ali poslje hard reseta izgubio sam ikonicu Igo8 i sada ga mogu pozvati samo iz File Explorera .Igo se i dalje nalazi na mikro kartici ali nemam koliko sam upoznat neki autorun file (2577).Dali znas neku web adresu na kojoj se nalazi postupak da i ovo vratim kako je bilo.
Hvala.
Sory jos se ucim


Spojio: IDzO
*Zabranjeno je uzastopno postovanje, koristi opciju Izmeni *

Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

Extreme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 14:42
Lokacija: NS

Post od Extreme »

^Mislim da posle hard reset-a moras ponovo instalirati aplikaciju. (mape i ostalo ostaju na kartici)

pampam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 28. Jun 2008. 16:46
Lokacija: NP

Post od pampam »

Da li je neko uradio hard reset na ovom telefonu kodiranom na telenor? Hard reset vraca sve na fabricko stanje, ali da li ce raskodirati telefon, i samim tim izgubiti garanciju?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Nece dekodirati telefon. Cini mi se da je nekoliko puta receno da je u pitanju simlock a ne custom rom operatera koji bi se nekom metodom mogao promeniti. Neka me ispravi neko ako gresim.

Gara
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pet, 18. Jun 2010. 15:34

Post od Gara »

antec, jeste u pitanju je simlock,ajde neka mi neko od vas posalje parametre za GPRS,jer jos nisam sredio taj problem :/ zamolio big korisnike koji imaju custom rom da mi iznesu svoje misljenje,tj. kako telefon radi?jel je brzi?a za po pitanju baterije,moze da se spomene,ali mi to nije ni bitno :D

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Ja mislim da sam ti jednom vec rekao da zoves servis operatera i samo kazes da hoces da aktiviras GPRS i gotovo za 2 minuta :P

pampam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 28. Jun 2008. 16:46
Lokacija: NP

Post od pampam »

zahvaljujem na odgovoru..
a sto se tice memorije za programe "program memory"( total memory: 336mb, in use: 175mb, free:161, da li je ovakva situcaija i kod vas) da li je optrecuju instalirani programi koji menjaju npr broj quick ikona, ili pokazivac baterije..
btw, koristim clanram

rogy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Avg 2010. 23:07

Post od rogy »

Ljudi o ovome moze da se prica danima, uzeo sam ga u Telenoru i sta reci precesljao sam ga skroz, svasta ubacio i izbacio sustina svega jeste fantasticna masina sa totalno glupom platformom, strasno za ovakvog dzina,softveri i igre su katastrofalne, navigacija garmin za pohvalu, iphone sam koristio pre ovog i malo mi se place ali necu zbog fantasticnog displaya! :cry: :uhuh:

Gara
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pet, 18. Jun 2010. 15:34

Post od Gara »

rogy, a zasto je Windows mobile glupa platforma???Jeste da je android u usponu,ali ima jos mnogo toga da andorid ispravi sto se tice bug-ova,a sa druge strane WM je dosta dugno na sceni,i poprilicno je stabilan...:D Ja sam hteo da kupim HTC Desire,ali kako ga nije bilo u Telenoru kod mene (a inace,iz Vranja sam :D ) onda sam uzeo HTC HD2 i nimalo se nisam pokajao :D A tebi ako ti se ne svidja WM imas DUALBOOT program pa mozes i porkenuti android na HD2 :)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Ljudi 2 pitanja :
1. po cemu su bolji "kuvani" romovi od onog fabrickog na HD 2 ?
2. koji je najbolji od njih ?
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

rogy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Avg 2010. 23:07

Post od rogy »

wm platforma je slaba i prilagodjena je mnogo manje zahtevnim aplikacijama,
odlicna je za one pocket pc koji su se do skoro pravili
a sad 1ghz na telefonu je brate mnogo jak radni takt i WM nije operativni sistem koji moze da vuce max iz ovakvog telefona zar ne i 3d okruzenje jako slabo na dosadasnji WM a sto se tice stabilnosti tu se slazem sa tobom ali sa ubacivanjem koje kakvih romova gubis na stabilnosti recimo sbp mobile shell 3.5 koji sam ubacio ne mogu poruku da procitam idt...
fakticki ukoliko zelis da ti dobro radi softwer koristis sve sto je napravljeno po defaultu samo za njega eventualno thema neka i cookie home tab ali bez opcije menjanja lock screeana ,mozes ti hackovati i dualbooth ali nikada to nece biti to..
jedino me tesi zato sto ce do kraja godine biti regularni wm7 za HD2 koliko mogu primetiti a do tada ljui uzivacemo u matorom wm 6.5 proffesional :lol:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Neće postojati Windows Mobile 7, nego Windows Phone 7 koji neće biti ni sličan današnjem WM-u. Verovatno neće biti ni zvaničnog updatea za HD2 jer HTC planira 2 nova telefona za tu novu platformu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Layne_Staley, kuvani romovi obicno donose nesto bolje performanse, uklanjaju retko koriscene aplikacije, donose neke kozmeticke promene... To sa najboljim ROMom je prilicno individualno. Meni je i Stock 1.66 (sa CHT) bio skroz ok, a sad sam na Duttys CDLC koji je vrlo blizak Stock ROMu i jedina vidna razlika je veca podrska za landscape u aplikacijama. Inace sam ga stavio samo da bih video dokle se stiglo sa portovanejm Andrida. E, da, i sa novim Radiom i odgovaajucim ROMom otkljucavas dodatni RAM, ali to je takodje tesko primetiti u praksi.

rogy, procitaj dva puta sta si napisao i tri puta razmisli pre nego napises recenice koje imaju smisla koliko i interpunkcije.

rogy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Avg 2010. 23:07

Post od rogy »

da zbljao sam malo izvinjavam se, malo sam razocaran pa ne znam sta bi pre napisao ,ali jeste tako i da nema htc sensa bilo bi uzas!

xerano
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 11:46

Post od xerano »

Pozdrav svima, imam hd2 20-ak dana, sad sam iscitao ceo topik i nisam primetio da neko ima slican problem.

Telefon je uzet preko Telenora, radi super, softver je fabricki... samo neke sitnice me zezaju. Naime, Internet podesavanja su bila ok po default-u, nista nisam menjao, sve radi ok, samo kad podesim Gmail account sve deluje ok, ali kad kliknem Send/Receive prijavljuje mi neku gresku. Isto se pojavljuje na ovoj Twitter aplikaciji koja se na Home screen-u i takodje kad sam probao da ukljucim MSN prijavio mi je istu gresku... :(

Zvao sam GPRS podrsku Telenora, nisu imali pojma, ali mi je momak iz prodavnice ljubazno objasnio da treba valjda prvo na kompu da podesim Gmail, pa nesto jos na fonu.. ali ja debil nisam to zapisao..

Moze pomoc? :)

Odgovori