HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Gara
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pet, 18. Jun 2010. 15:34

Post od Gara »

Da, izgleda... ima nesto o tome i ovde http://mob.hr/windows-phone-7-na-htc-hd2-ipak-moguce/ :wink:

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

joximovic, treba da skines drugu verziju mape, ti verovatno imas TeleAtlas, a treba ti Contrast-ova. Inace, mapu kao u GSPu neces imati svakako, jer je to valjda radio MagicM@p.

Gara, Layne_Staley, obratite paznju od kad su te vesti i snimci. Taj snimak je valjda samo remote desktop na HD2 koji prikazuje WP7 emulator sa PCa. MSov izgovor sa dugmicima je samo da otkace novinare, jer ako nesto stvarno jeste problem, onda je to sto HD2 nema nijedno dugme koje ima half-press, a koje je potrebno za kameru. Zapravo najveci problem je to sto WP7 na potpuno drugaciji nacin particionise ROM tj. na drugaciji nacin se sistem smesta na uredjaj. Bottom line je da postoji sansa da ce ga biti, ali nije uopste jednostavno (iz perspektive chefa). Imate vrlo detaljan topic o tome na XDA.

joximovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 06. Jul 2010. 19:47

Post od joximovic »

Grandpa, A kazi mi da li postoji neka navigacija koja ima onako dobre i detaljne mape kao sto imaju ovi u GSP-u?
Ili bar, da li su ove na iGo-u sto ti kazes, bar priblizno dobre kao one u GSP-u?
Takodje, ako slucajno znas link odakle da skinem te Contrastove mape, posalji mi na PM pls ako ovde ne sme da objavljuje. Jer ja sam se bas mucio da nadjem bilo kakve mape za iGo, i ove sto sam nasao, kao sto vec rekoh, ne valjaju nicemu, i nista mi zivo ne pokazuju.

Gara
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pet, 18. Jun 2010. 15:34

Post od Gara »

Da li neko od vas zna,zasto ne mogu da podesim "24 hour format" na satu,kad odem u settings> Locale & text>Regional...i kod time ne mogu da cekira "24 hour format" ????? :ohmy:

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Gara, probaj preko All settings , pa System > Regional settings > Time, pa tu treba da imas da odaberes Time style koji je ti daje prikaz kakav hoces. Ako to ne uspe, mora da sam na drugi nacin to sredio jer znam da mi je to bio jedini problem koji sam imao kad sam uzeo telefon.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Post od m@c|-|oR »

Potrebna mi je pomoć.
Drug je juče uzeo HD2 kod Telenora i ima problem sa web browserom. Dok online usluge (stocks, weather, youtube) rade bez problema, Opera mini ne može da se konektuje nikako! Prijavljuje problem sa proxy serverom, iako je sve u najboljem redu. Više puta smo proveravali svva podešavanja i ne vidimo nijedan nedostatak.
Gde grešimo i kako da omogućimo Operi izlazak?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

m@c|-|oR, da slucajno drug ne koristi mt:s? Ako je tako onda neka proba da umesto APN=gprswap stavi APN=gprsinternet.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Post od m@c|-|oR »

tomase, ne, koristi Telenorov broj. Ja sve mislim da je nešto do opere, jer ostale aplikacije rade... :?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

fenixbgd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 00:33

Post od fenixbgd »

kad saljem sa hd2 bluetooth-om sve je ok,ali kad ja treba da primim poruku nijedam uredjaj ne moze da ga pronadje.sta je problem ?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

fenixbgd, jesi ukljucio visibility?

Da ne otvaram temu, sta mislite o tome da razmenimo iskustva o verziji Radio ROMa i potosnje baterije?

Ja sam dobio fon sa verzijom 2.07.51.22_2 i par dana posle toga otisao za Grcku. Tamo mi je uz solidnu klicinu snimanja i upotrebe Wifi komotno izdrzavao 2 dana sa punom baterijom. Kad sam se vratio, video sam da ovde nije isti slucaj. Sad sam stavio 2.12.50.02_2 i cini se da je jos gore. Kakva su vasa iskustva?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

fenixbgd, nema potrebe da citiras post iznad.
Visibility se ukljucuje u Settings tabu, Wireless controls, ukljuci se BT, klikne na Bluetooth, pa na zupcanike gore levo i onda se podesava pod Discoverable.

magda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2010. 20:39

Post od magda »

Ljudi da li neko zna gde mogu da odkljucam HD2 kupljenog u telenoru, ili da hde mogu da nedjem neke codove na netu?
Hvala! :cry:

Extreme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 14:42
Lokacija: NS

Post od Extreme »

Jel' moze neko od vas koji ste uzeli telefon u Telenoru da napise ovde sta pise za rok resavanja reklamacije/servisiranja, da li je 8, 15, 30, 45 dana ili nije precizirano?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

magda, pridruzujem se pitanju :( Probao na par siteova i svi vratili novac jer nisu nasli kod.

vito007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 10:23

Post od vito007 »

Od skoro sam korisnik HTC HD2 i desavaju mi se cudne stvari.Naime telefon se blokira tako da dodirom samo svjetle tasteri a ostalo je potpuno van funkcije.Kad me neko zove daje signal da zvoni ali kod mene je potpuni muk.Tada resetujem tel.na dugme i opet radi dva do tri dana sasvim normalno.
Hvala na pomoci. :dry:

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

vito007, da li kosristis fabricki ROM ili neki kuvani? Ako si na fabrickom, sacuvaj sve sto ti je bitno (kontakti, kalendar, poruke, fajlovi sa interne memorije) i uradi Hard Reset. Ako si na nekom "kuvanom" onda isto sacuvaj, pa uradi Task 29 i flashuj ponovo.

To sa signalom moze da bude i do neke nekompatibilnosti GSM celije i Radio SW. Jedan drugar i njegov kolega imaju slicne probleme koji se desavaju na odredjem mestima, konkretno kod Farmaceutskog faksa i negde na periferiji Panceva.

vito007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 10:23

Post od vito007 »

Imam original rom .Radio sam hard reset ali se isto javljalo.Dali moze da bude do toga sto mi se cesto javlja 3g mreza ali joj je signal jako los .
Hvala

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

vito007, ako je 3G mreza problem, a moguce je da jeste, jednostavno iskljuci povezivanje na 3G mreze. U parametrima telefona izaberi nesto tipa "GSM Only".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

fenixbgd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 00:33

Post od fenixbgd »

Extreme, Zakonski rok za popravku je 45 dana, mada telenor daje telefon na koriscenje dok je tvoj na servisu

vito007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 10:23

Post od vito007 »

Hvala .Provat cu pa se javljam.Hvala na pomoci.
Nadam se da ce proraditi sve kako treba,Jos jednom hvala na interesovanju
Pozdrav.

Odgovori