HTC Prophet (Qtek S200)

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

forboyler, miljan81, momci to mozete da sredite sa patch-om za kameru, ne pitajte kako imate PP ili jednostavno google. I naravno sto je VeNoM rekao proverite kako vam stoji switch za kameru...

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

@losmi200, probaj jedan hard reset i vidi da li ce onda biti ok sa kontaktima i ikonom za bateriju! Ako te zanima nesto vise o aparatu kontaktiraj me na PP pa cu ti poslati moj broj... Takodje mislim, da ako hard reset ne pomogne, trebao bi da osvezis telefon sa novim romom tj windows-om! Ja taj telefon koristim vise od pola godine i prezadovoljan sam. Na njemu je sada WM6 i ako je kod tebe WM5, onda mu ubaci WM6 odmah! Telefon je sa WM6 neuporedivo bolji! Da ne nabrajam sada sve prednosti....

P.S. Po slikama koje si postavio predpostavljam da je na telefonu WM5 tako da mislim da znas sta treba da radis!

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

Zeljkamp,sto se tice ubacivanja wm6 u s200,da li je dovoljno samo da skinem neki wm6 ROM i da ga instaliram ili postoji odredjena procedura ubacivanja novog operativnog sistema pa tek onda instalacija wm6 roma
12 godina na forumu!

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Freyr,
koliko ja znam, ima.
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

Postoji procedura pre ubacivanja novog ROM-a. Pored ROM-a treba da skines jos par stvari i one se instaliraju pre ROM-a! Javi se na PM i pokusacu da ti objasnim. Ako razumes engleski jezik,onda ti mogu dati adresu gde je to kompletno objasnjeno,korak po korak?! Jako je jednostavno i ne mozes pogresiti!

Freyr, poslao sam ti linkove na PM,ali ih admini nisu prosledili... Javi se na moj mail (mailto:draganzeljic@yahoo.com) pa cemo resiti problem preko njega!

juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

Post od juice011 »

Da li neko ima ovu verziju operativnog sistema za ovaj telefon? Ako ima da li je moguce da da link odakle ga je skinuo i da napise kako radi ako ga je probao?

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Imao sam ja, na sva tri prophet-a. :P Imas na xda-developers.com tamo ces naci i uputstva za fleshovanje.

juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

Post od juice011 »

Tamo ima zilion razlicitih romova, jel imas preporuku za neki. Ako imas daj link. Nije meni frka za flashovanje, imam iskustva sa tim. Kako ti radi na ta tri Prophet-a? :-)

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »


juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

Post od juice011 »

A sta mislis o onom TouchFlo interfejsu, valja li to stogod, tj. da li je korisno pri radu sa telefonom ili je uradjeno da bude samo kao shminka?

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

juice011, e sad ako si koristio wm dok je bio samo 2002 i 2003, onda ces se teze navici na touchflo mada je to prilicno intuitivna stvar.

Imas ToucFLO i Touch3D, TouchFlo mozes da sretnes na svim HTC iz Touch serije, dok Touch3D imas samo na Diamond i TouchPro.

juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

Post od juice011 »

Nisam radio jos uvek sa ppc verzijom windows mobile-a. Koristio sam zadnje Motorolu MPX dok mi nje vrisnuo. PPC sam probao i ono, jednostavan je. Znam koja je razlika izmedju touchflo i touchflo 3D i znam da 3D verzija ne moze ni na cemu drugom da radi sem na ta dva jer su jedino oni dovoljno snazni po pitanju ugradjenog hardware-a.

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

juice011, 3D moze da radi na skoro svakom HTC. :wink: .

juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

Post od juice011 »

Pa moze al nisu u Diamond stavili za dzabe procesor na 520 i nesto MHz i zaseban graficki chip. Za sve postoji razlog. Znam ja da sve moze da se ubudzi. Ja sam na MPX200 koji je realno gledano kanta imao WM 6.0 tako da znam da se sve moze. :)

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

juice011, na diamondu je 520Mhz zbog VGA ekrana. :D

juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

Post od juice011 »

Pa da, ali ima zaseban graficki cip koji sluzi za prikaz na ekranu. Ista je fora i sa iPaq-om 4700. Ima Xscale na 624MHz i poseban Ati-jev graficki chip pravljen specijalno za njega (btw. HTC je dizajnirao 4700 na HP-ov zahtev :) ). Jedino mi on pada kao moguci kandidat za TouchFlo 3D. Za sve ostale QVGA modele bice potrebne ozbiljne prepravke tog interfejsa.

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

juice011, o tome sam i pricao, odavno postoje prepravljene verzije, inace svaki telefon ima graficki chip! NPR. HTC hermes ima Ati, O2 Flame Nvidia 5500!

juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

Post od juice011 »

Pa ima svaki ali je pitanje koliko je snazan i da li moze da podnese da radi sa tim. Poenta cele price je da ti imas funkcionalnost koju pruza TouchFlo 3d ali da nemas pada performansi celokupnog uredjaja, ili makar da ne mozes da osetis taj pad performansi. Ne sumnjam da ce biti uskoro prepravljene verzije touchflo 3d, pitanje je samo kako ce to da se ponasa u normalnom radu.

NiKoOoLaAa
Banned
Postovi: 54
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2008. 00:25

Post od NiKoOoLaAa »

za svaki htc potoji touchflo 3d i za svaki radi...dosta brzo...a ako ti je potrebna brzina + touchflo 3d onda instaliras spb shell i ubacis skin od diamonda sve jeidenticno i sasvim brzo!!!i 3d...i da juice,zar ne kontas da je sve to zbog ekrana?i procesor i 3d chip zbog tog vga ekrana... :uhuh: kako brate ne poslusas i kazes da tako je kadti igord kaze d=nesto u vezi htc?neki ljudi mi jednostavno ich nisu jasni...za tebe je 1110i extra je brz....!izvinjavam se aminu na ovom ako smatrate da je preodhtro(a nije) :)

dobrica21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 20:30

Post od dobrica21 »

juice011, skini 10 rom-ova sa xda-developers.com i testiraj zato sto moze da se desi da rom ima bug-ove sto je i ocekivano, ali posto si iskusan nece ti predstavljati problem...

Odgovori