Tesla 6

Odgovori
Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Tesla 6

Post od Ledjo »

To su ozbiljne kompanije, imaju svoj ui, ime, apdejte. Daleko je "nasa"Tesla od Xiaomi-ja

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Tesla 6

Post od Green »

probotzor napisao:verovatno je dobijeno tako sto su ispunjavali uslove za to
Mislis, nekoj barabi se tutnula odredjena svotica u dzep da bi se ostvarilo pravo na koriscenje imena... :roll:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Tesla 6

Post od Coni »

Mislim da to nije pravno regulisano. Tj. svako može uzeti ime Tesla.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od vojkan85 »

A trebalo bi da je zasticeno ime. Sada svi lepo mogu da uzmu i da daju ime Tesla. WC solja Tesla, duplo ispiranje, hladjenje, oblikovanje prema zadnjici. Glupost cista. ComTrade je vise prasine podigao da bi sebe promovisao nego sto zele da proguraju proizvod na trziste.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od tomas.hokenberi »

Rasprava o pravopisu (za koju sam i ja kriv) je isečena i spojena sa relevantnom temom ovde. Mnogim članovima foruma bi bilo korisno da istu pažljivo pročitaju.

Sto se tice zaštite upotrebe imena "Tesla" (i varijacija), ko i po kom osnovu može da to zaštiti u Srbiji? Ima isto onoliko osnove koliko mogu da regulišu upotrebu imena "Ajnštajn", "Njutn", "Hoking" ili "Pupin". Formalno pravno Tesla je, kao i Pupin, najveći deo svog života bio državljanin SAD, a prvi deo života Austro-Ugarske. Da je u pitanju npr. Milutin Milanković onda možda još uvek postoje u Srbiji potomci/članovi porodice koji bi mogli da potegnu pitanje upotrebe njegovog imena.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Tesla 6

Post od Joxy »

Шта хоћеш тиме да кажеш, да Тесла није Србин? Није то тема и превише се већ отишло у неку другу крајност али сам морао да питам.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od vojkan85 »

Nisam snimio nigde koji hardware ce ici u njega, moracu da potrazim podatke o tome (mislim na vendore).

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od tomas.hokenberi »

Joca-Samsung napisao:Шта хоћеш тиме да кажеш, да Тесла није Србин? Није то тема и превише се већ отишло у неку другу крајност али сам морао да питам.
Etnicko poreklo nema sa tim nikakve veze. Tesla nikada nije bio drzavljanin Srbije, zapravo u svom zivotu je bio manje 24 sata u Srbiji. No sve je to nebitno posto drzava Srbija, niti bilo koja druga, nema nikakav kopirajt nad imenom i nema nacina da odredjuje kako ce se koristiti. To bi mogli samo eventualno njegovi naslednici, gde god ziveli. Isto vazi npr. i za upotrebu Njutnovog imena u UK. Za to nije nadlezna, niti to sankcionise drzava.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Tesla 6

Post od Joxy »

Значи морао је да живи у Србији и да буде држављанин Србије да би био Србин? Морам да признам да је ово крајње интересантно мишљење али добро, свако има право да мисли како њему одговара. Добро је познато шта је Тесла говорио и мислио о Србији. Отац му је био православни свештеник. Мислим да је даље сувишно коментарисати.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Tesla 6

Post od Coni »

Mašiš poentu.
tomas.hokenberi napisao: Etnicko poreklo nema sa tim nikakve veze. Tesla nikada nije bio drzavljanin Srbije
Baš tako. Bio je Srbin ali ne i građanin Srbije.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Tesla 6

Post od Joxy »

Аха сада схватам шта сте хтели да кажете. Мислите тамо неки CT нема право да узме Теслино презиме и користи га како жели, брендирајући тамо неке таблете и телефоне?
Ако је у томе поента онда се слажем. Мислио сам у почетку да је било речи о Теслином пореклу.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Tesla 6

Post od Ledjo »

Dakle ako nemas Srpako drzavljanstvo i ne zivis u Srbiji ti si i dalje Srbin? Pune su Austrija i Nemacka takvih, sto su zapali, uzeli drzavljanstva, a sebe smatraju najvecim Srbendama i nedaj boze da se slikaju a da ne dignu 3 prsta

Edit: Nije mi bila poenta da ikog uvredim, samo ako neko moze da mi objasni definicju kad je neko Srbin, a kad ne
Poslednja izmena od Ledjo u Uto, 05. Maj 2015. 21:19, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od Apolo »

Mi srbi smo sami krivi sto nista nase ne brendiramo, na kraju se ispostavi sumjivo da su nase poznate licnosti de facto nase. Necete verovati, Ceska je brendirala sljivovicu po kojoj smo mi inace poznati.
Festina lente.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Tesla 6

Post od bata bogdan »

Samo cu ovo da napisem, šteta je da takav krš od telefona ili tableta nosi ime kao što je Tesla....
Zasluzio je Tesla i bolji hardver i softver :)
E sad ko je Tesla i njegovo poreklo itd mislim da bi većina trebalo da zna.... :)
Huawei

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Tesla 6

Post od fannY »

bata bogdan, tako se krece. Lako od njega moze da se napravi premium uredjaj. :wink:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Tesla 6

Post od Joxy »

^^ Донекле се слажем и са тим али ми смо просто такав народ, не знамо да ценимо оно што имамо и само гледамо како и преко кога да узмемо новац и зарадимо нешто. Скидам капу Америма јер они колико знам имају и државне празнике посвећене Тесли, на томе им стварно свака част. Кад не знамо ми да ценимо наше, има ко зна. О Тесла Моторс компанији (на пример) је сувишно трошити речи. Прави пример компаније која заслужује да носи име највећег светског научника.
Ledjo napisao:Dakle ako nemas Srpako drzavljanstvo i ne zivis u Srbiji ti si i dalje Srbin? Pune su Austrija i Nemacka takvih, sto su zapali, uzeli drzavljanstva, a sebe smatraju najvecim Srbendama i nedaj boze da se slikaju a da ne dignu 3 prsta

Edit: Nije mi bila poenta da ikog uvredim, samo ako neko moze da mi objasni definicju kad je neko Srbin, a kad ne
Србин је свако ко има српско порекло, не мора да живи у Србији па и да буде рођен овде да би био Србин.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Tesla 6

Post od bata bogdan »

Ledjo napisao:Dakle ako nemas Srpako drzavljanstvo i ne zivis u Srbiji ti si i dalje Srbin? Pune su Austrija i Nemacka takvih, sto su zapali, uzeli drzavljanstva, a sebe smatraju najvecim Srbendama i nedaj boze da se slikaju a da ne dignu 3 prsta

Edit: Nije mi bila poenta da ikog uvredim, samo ako neko moze da mi objasni definicju kad je neko Srbin, a kad ne
Pokušaću kratko da odgovorim na ovaj post.
Pa Srbin je onaj koji poštuje svoje poreklo veru i svoju slavu koju slavi, nikakve veze to nema gde trenutno živiš. E sad, sto neko pravi razliku ko je veći ili manji srbin, to je meni lično ne bitno, bar sam ja tako naucen da volim svoje običaje i postujem svoju veru i obelezim svoje praznike a takodje i da poštujem tudje.
Stvari su se puno promenile od 90tih pa do sada, za vreme komunizma retko ko je i slavio krsnu slavu i verovao u boga itd.... Tako da sve to potiče iz kuce vaspitanje i verovanje i poštovanje onoga što si, u ovom slučaju Srbin.
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla 6

Post od sugarcoated_ass »

bata bogdan napisao: Pa Srbin je onaj koji poštuje svoje poreklo veru i svoju slavu koju slavi[...]
A sta ako je neko ateista, a izjasnjava se kao srbin? :D

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Tesla 6

Post od Ledjo »

Mnogo daleko odosmo od "naseg" brenda Tesla. Bolje da se vratimo na temu

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Tesla 6

Post od bata bogdan »

psyhound, lepo sam napisao, mozda me bas nisi razumeo, Srbin pravoslavne vere, ima svoju Krsnu slavu i veruje u Boga, ponavljam, bar sam ja tako narucen iz kućnog vaspitanja.
E sad i taj ateista je srbin ukoliko se i sam oseća Srbinom .
Huawei

Odgovori